Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak migrovat z Dropboxu na Disk Google a Fotky Google

Jak migrovat z Dropboxu na Disk Google a Fotky Google

Dropbox je jednou z nejpoužívanějších služeb cloudového úložiště na světě a v určitém smyslu Právě Dropboxu vděčíme za šíření těchto služeb. Skutečnost, že funguje velmi dobře a nabízí obrovské množství místa, ve skutečnosti přesvědčila mnoho uživatelů, aby své soubory přenášeli online, aby je měli vždy po ruce a ušetřili místo na pevném disku svého počítače.

Nicméně, Dropbox začíná pro mnoho domácích uživatelů stát trochu moc, kteří ji nepoužívají k práci: verze Plus nedávno stála 9,99 eur měsíčně (11,99 eur, pokud se účtuje měsíčně a ne ročně), ale zvýšila dostupný prostor z 1 TB na 2 TB. Což je pro většinu uživatelů příliš mnoho. Jinak je tomu u firemních uživatelů, kteří však mají na výběr z jiných nabídek.

Pocit mnohých je tedy takový Dropbox se chce stát stále více byznysem a stále méně spotřebitelů, aby maximálně zpeněžili svou uživatelskou základnu. Uživatelé však mají také mnoho dalších alternativ, z nichž některé jsou zdarma páru Disk Google/Fotky Google. Zde je tedy návod, jak migrovat data z prostoru Dropbox na Disk Google a Fotky Google.

Migrace z Dropboxu na Disk Google a Fotky: přípravy

První věc, kterou je samozřejmě třeba udělat, je mít účet Dropbox i Google. Pokud nemáme ten Google, budeme to muset udělat před zahájením migrace. Poté budeme muset ze stolního počítače (protože aplikace Dropbox pro mobilní zařízení neukládá soubory do zařízení), stáhnout a nainstalovat aplikace Dropbox a z Disk Google (Fotky Google jsou stejné jako Disk). S nainstalovanými dvěma aplikacemi můžeme zahájit migraci. Samozřejmě se budeme muset ujistit, že máme na pevném disku dostatek volného místa pro všechny soubory a fotografie, které jsme nahráli do Dropboxu.

Číst:  Výhody a funkce VPS

Dropbox

Jak stáhnout všechny naše soubory z Dropboxu

Nyní můžeme začít: Spusťte aplikaci Dropbox na vašem počítači a klikněte na naši profilovou fotku vpravo nahoře. Pojďme tedy do Předvolby. Zde najdeme záložku “Synchronizace“a v něm”Vyberte složky, které chcete synchronizovat“. V tomto bodě musíme vybrat všechny složky, které chceme migrovat, přičemž dbejte na to, abyste vybrali také ten pro nahrávání fotografií pořízených na našich mobilních zařízeních. V tomto okamžiku můžeme kliknout na “Aktualizace“ a zavřete okno.

Od tohoto okamžiku se spustí synchronizace souborů, tzn stahování vybraných souborů a složek z cloudu do počítače. Když je vše synchronizováno (a může to trvat dlouho, v závislosti na rychlosti našeho připojení a množství dat ke stažení), můžeme přejít k dalšímu kroku.

Jak nahrát data Dropboxu na Disk Google a Fotky

V tuto chvíli, s daty staženými z cloudu Dropbox na náš pevný disk, s Googlem můžeme provést opačný proces: z našeho pevného disku do cloudového prostoru. Spustíme dříve staženou a nainstalovanou aplikaci Zálohování a synchronizace Google, přihlásíme se pomocí svého účtu Google a udělíme aplikaci oprávnění pro přístup na pevný disk.

V tomto bodě musíme si vybrat, co přepravit z našeho počítače na online účet: pojďme nahoru Nastavení > Předvolby a poté vybereme první ikonu z levého sloupce: “Můj počítač“(nebo”Můj laptop“, pokud používáme notebook). Nyní klikneme na “Vyberte složku“a podívejme se na ten, kam jsme uložili data Dropboxu. V tuto chvíli stačí kliknout na “dobře” A počkejte na načtení dat.

Číst:  Elektronická fakturace Aruba, jak to funguje

Fotky Google

Od Dropboxu ke Google: limity migrace

Než se rozhodnete přesunout všechna svá data z placeného účtu Dropbox na bezplatný účet Google, je správné hodnotit i limity toho druhého. Fotografie uložené například ve Fotkách Google, pokud jsou příliš velké, jsou zmenšeny na maximální velikost 16 megapixelů, zatímco videa jsou převedena na rozlišení 1080p (tedy ve FullHD). Pro většinu lidí to není problém, ale je dobré vědět předem. Pak Prostor Google je zdarma, ale pouze pro prvních 15 gigabajtů. A vše skončí v těchto 15 gigabajtech, včetně dat Gmailu.

Další prostor se pak platí samostatně s předplatným Google One: začnete se 100 gigabajty za cenu 1,99 eur měsíčně, přejdete na 200 gigabajtů za 2,99 eur a poté na 2 terabajty za 9,99 eur měsíčně, což shodou okolností je úplně stejná cena jako Dropbox. Migrace z Dropboxu na Google se tedy vyplatí pouze v případě, že se spokojíte s velikostí pod 2 terabajty. V neposlední řadě budou po migraci všechna naše data v rukou společnosti Google se všemi klady a zápory případu.

31. prosince 2019

Od společnosti Cultur-e