Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak najít dobrého SEO konzultanta

Jak najít dobrého SEO konzultanta

Nalezení dobrého SEO konzultanta pro vaši firmu může výrazně zvýšit počet potenciálních zákazníků, návštěvnost a tržby z prodeje.

Jak však víte, koho si najmout, když tyto služby v dnešní době nabízí tolik SEO nezávislých pracovníků a digitálních agentur?

Nenechte se mýlit, to, že agentura nebo nezávislý pracovník tyto služby nabízí, ještě neznamená, že vědí, co v oblasti optimalizace pro vyhledávače dělají.

V tomto článku se dozvíte, jak najít dobrého SEO konzultanta, který nebude ztrácet čas a peníze a nepoškodí vaši cennou online pověst.

Proč si najmout SEO konzultanta?

Najmutí dobrého SEO konzultanta může mít obrovský rozdíl v úspěchu vašeho podnikání. Zde jsou hlavní důvody, proč je najmout dobrého SEO konzultanta skvělý nápad:

Může to vést k obchodnímu růstu

Hlavním důvodem, proč byste si měli najmout SEO konzultanta, jsou pozitivní obchodní výsledky, které může přinést.

Podle Živé internetové statistikykaždou minutu se na Googlu provede více než 2,3 milionu vyhledávání.

Místo, kam většina lidí chodí hledat informace o produktech a službách souvisejících s firmou, je Google. Z tohoto důvodu by se podniky měly rozhodně zaměřit na optimalizaci svých webových stránek, aby se zobrazovaly na tyto vyhledávací dotazy.

Čím vyšší hodnocení, tím více zobrazení a návštěvnosti váš web získá. Tento nárůst návštěvnosti pravděpodobně povede k většímu počtu konverzí a nakonec k prodeji.

Nejen to, ale SEO je také jedním z nákladově nejefektivnějších způsobů, jak se zviditelnit a zlepšit online povědomí.

Na rozdíl od placeného marketingu bude SEO nadále přinášet návštěvnost i v nadcházejících letech. Pokud je váš web schopen hodnotit relevantní vyhledávací dotazy, bude nadále získávat návštěvnost a generovat potenciální zákazníky.

Tím, že si najmete SEO konzultanta, můžete získat kousek tohoto koláče.

SEO konzultant s sebou přináší odborné znalosti, které pomohou vašemu webu získat vyšší hodnocení a vyřešit všechny problémy, které mají negativní dopad na vaše hodnocení.

Kromě toho si můžete najmout SEO konzultanta, který školí interní zaměstnance nebo váš marketingový tým ve všech věcech souvisejících s SEO.

Šetří čas

Jako majitel firmy toho máte na talíři pravděpodobně hodně.

Jak si najdete čas na vytvoření a implementaci úspěšné SEO strategie, ať už jde o každodenní provoz vaší firmy, vyřizování stížností zákazníků?

Koneckonců, SEO není krátkodobý marketingový trik, který ke správnému provedení vyžaduje pouze malé množství času. Ve skutečnosti SEO často vyžaduje spoustu času a dovedností k dokonalosti.

To je důvod, proč najmout SEO konzultanta je dobrý nápad pro zaneprázdněné majitele firem.

Když si najmete dobrého SEO konzultanta, nebudete si muset ve svém rozvrhu věnovat více času na provádění zásadních úkolů souvisejících se SEO, jako je výzkum klíčových slov, vytváření odkazů nebo vytváření obsahu.

Jediný případ, kdy budete muset věnovat čas SEO, je setkání se svým SEO konzultantem, abyste prodiskutovali měsíční výsledky a prošli SEO audity vašeho webu.

Nevyžaduje speciální dovednosti

Tím, že si najmete SEO konzultanta, odstraníte ze svých ramen nutnost mít vysoce specializované SEO dovednosti.

Číst:  Co je DevOps a jak funguje

Dobří SEO konzultanti mají často letité zkušenosti s hodnocením webů v Google a dalších vyhledávačích.

Stejně jako při outsourcingu budování odkazů okamžitě využijete vysoce kvalifikované SEO dovednosti a odborné znalosti, když si najmete SEO konzultanta.

Jistě, vědět něco o SEO pomůže pochopit terminologii, kterou váš SEO konzultant používá, když vám poskytuje zpětnou vazbu. Nebude to však vyžadovat, abyste věděli, jak implementovat složité koncepty SEO, jako jsou kanonické značky, značky HTML lang atd.

Může ušetřit peníze

Najmutí interního odborníka na SEO marketing může stát spoustu peněz.

Nejen, že jim musíte platit měsíční plat, ale musíte vzít v úvahu skutečnost, že k výkonu své práce budou vyžadovat specializovaný software, nástroje a počítače.

Najmutí správného interního odborníka na SEO bude také vyžadovat, abyste strávili čas hledáním a rozhovory s potenciálními kandidáty.

A nezapomeňte na skutečnost, že pokud najmete nesprávnou osobu, budete ji muset propustit a najít dalšího kandidáta, dokud nenajdete tu správnou osobu, která ví, co dělá a zapadá do vaší obchodní kultury.

Zatímco když si najmete externího SEO konzultanta, nebudete mu muset platit měsíční mzdu a nebudete muset zvažovat právní a daňové dopady.

Navíc všichni SEO konzultanti již budou mít svůj vlastní počítač a stávající předplatné špičkových SEO nástrojů a softwaru.

Jistě, budete muset platit měsíční poplatek za poradenství, ale nebudete muset financovat všechny náklady a vybavení konzultanta.

A pokud SEO konzultant nesplní vaše očekávání, můžete s ním jednoduše zrušit smlouvu, aniž byste museli zvažovat právní důsledky propuštění zaměstnance.

To jsou tři hlavní důvody, proč byste měli najít dobrého SEO konzultanta pro vaši firmu.

Je zřejmé, že existuje více důvodů, proč byste si měli najmout SEO konzultanta, ale tyto tři jsou ty, které mají největší váhu.

Jak najít dobrého SEO konzultanta

Existuje několik způsobů, jak najít dobrého SEO konzultanta, včetně tržišť na volné noze, doporučení z vaší profesionální sítě, adresářů prodejců SEO nebo jen jednoduchého vyhledávání Google.

Trhy na volné noze

Pokud si chcete najmout SEO konzultanta, můžete začít hledat talenty, které jsou k dispozici na nezávislých trzích, jako je Fiverr a UpWork.

Tato tržiště jsou často domovem široké škály SEO, od začínajících poradců až po ty velmi zkušené.

Výhodou využití nezávislého tržiště k vyhledání SEO konzultanta je, že si můžete velmi snadno na základě recenzí od předchozích klientů udělat hodnocení, zda je freelancer dostatečně zručný.

Většina nezávislých tržišť vám také poskytuje údaje o tom, kolik si každý příslušný SEO konzultant účtuje za hodinu nebo za měsíc.

To vám může ušetřit spoustu času, protože nemusíte mít schůzku s konzultantem SEO a procházet jejich prodejní cestu, než budete znát jejich poplatky.

Mezi běžná tržiště na volné noze, kde najdete SEO konzultanty, patří

 • Fiverr
 • UpWork
 • Freelancer.com
 • Lidé za hodinu
 • Truelancer
 • MarketerHire
 • Guru

Doporučení z vaší profesionální sítě

Většina majitelů firem je spojena s několika dalšími majiteli firem a podnikateli ve svém městě a zemi.

Jedním ze způsobů, jak najít dobrého SEO konzultanta, je proniknout do vaší profesionální sítě majitelů a manažerů firem.

Pokud tito jednotlivci v minulosti spolupracovali s konzultantem SEO, byli by schopni vám rychle doporučit ty dobré.

To může být důvěryhodná skupina SEO konzultantů, protože žádný majitel firmy by nedoporučil špatného konzultanta, aby si najal profesionální síť.

Adresáře marketingových prodejců

Dalším způsobem, jak najít dobrého SEO konzultanta, je použití adresářů prodejců specifických pro SEO. Tyto stránky jsou zaměřeny pouze na propojení podniků s odborníky v oblasti SEO a marketingu.

Číst:  Jak se stát dobrým projektovým manažerem

Příklady marketingově specifických adresářů prodejců zahrnují

 • MarketerHire
 • GetCredo
 • Mayple
 • Růstový kolektiv

Tyto webové stránky nebo adresáře prodejců obvykle prověřují každého obchodníka, který si přeje poskytovat služby prostřednictvím jejich platformy. A ve výsledku dostanete jen to nejlepší z nejlepších s ohledem na talent a znalosti.

Jaké služby SEO konzultanti nabízejí?

SEO lze rozdělit do různých oblastí, a to on-page SEO, technické SEO, tvorba obsahu, lokální SEO a link-building.

SEO na stránce

On-page SEO je proces úpravy obsahu v různých prvcích stránky s cílem získat vyšší hodnocení ve vyhledávačích.

Patří sem tag title, meta description, image alt tagy, optimalizace PageSpeed ​​a další.

SEO konzultanti obvykle používají nástroj pro audit SEO, jako je Ahrefs, ke kontrole různých prvků SEO na stránce. Tyto nástroje lze použít k pravidelnému sledování a kontrole výkonu SEO.

Technické SEO

Technické SEO má za cíl zlepšit technické aspekty webu za účelem pomoci pavoukům efektivněji procházet a indexovat web.

Místní SEO

Místní SEO je proces optimalizace vašeho firemního zápisu na Googlu a dalších online webových služeb za účelem hodnocení pro relevantní místní vyhledávací dotazy. Většina místních SEO konzultantů se zaměřuje především na zlepšení hodnocení vašeho firemního zápisu na Googlu.

SEO konzultanti, kteří se specializují na místní SEO, obvykle využívají a místní SEO nástroj abychom jim pomohli auditovat váš profil ve službě Moje firma na Googlu, spravovat recenze a příspěvky Google a sledovat místní hodnocení.

Link-Building

Zpětné odkazy jsou jedinou věcí, kterou téměř všechny webové stránky potřebují, aby se umístily na Googlu. Majitelé firem a webmasteři se musí řídit strategií vytváření odkazů, aby mohli vytvářet vysoce kvalitní a relevantní zpětné odkazy na obsah svých webových stránek.

Zde bude mít pro vaše podnikání obrovskou hodnotu konzultant SEO, zejména ten, který se zaměřuje na budování odkazů.

Tvorba obsahu

Poslední oblastí odborných znalostí, kterou bude většina SEO konzultantů schopna poskytnout hodnotu, je tvorba obsahu.

Provádět SEO a zlepšovat hodnocení se bez obsahu prostě neobejde. Dobrý SEO konzultant bude schopen vytvořit obsah, který uspokojí záměr vyhledávání a který bude organicky hodnocen.

Obsah bude působit jako magnet, který přitáhne nové návštěvníky na váš web.

Kolik stojí SEO konzultant?

Vědět, jak najít dobrého SEO konzultanta, je jedna věc, ale kolik bude stát jeho najmutí?

Náklady se budou u jednotlivých SEO konzultantů lišit, takže na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď.

Na Upwork, populárním nezávislém trhu, stojí hodinová sazba za služby SEO mezi 15 až 35 dolary za hodinu.

Najdete však také prodejce, kteří účtují nižší nebo vyšší než tyto částky.

Další zdroj uvádí, že průměrná hodinová sazba za služby SEO stojí mezi 50 a 150 dolary za hodinu.

Cena SEO bude záviset na řadě faktorů, včetně umístění SEO konzultanta, konkurenceschopnosti vašeho odvětví, rozsahu projektu atd.

Na co si dát pozor při najímání SEO konzultanta

Nyní, když víte, jak najít dobrého SEO konzultanta, podělíme se o některé důležité faktory, na které se musíte při najímání SEO konzultanta podívat.

Jedná se především o:

 • Zkušenosti
 • Předchozí traťový rekord
 • Pochopení pojmů SEO
 • Komunikační dovednosti
 • Zvědavost

Zkušenosti

Když hledáte najmout SEO konzultanta, první věc, kterou musíte zvážit, je jeho zkušenost s poskytováním SEO služeb.

Pokud máte užší seznam SEO konzultantů, které byste potenciálně chtěli najmout, první věc, kterou byste se jich měli zeptat, je na ukázky jejich předchozí práce a projektů.

Číst:  Jak aktivovat DisneyNow na Roku, Apple TV, Fire TV, TV Box, Samsung Smart TV

Někdy lze tyto případové studie nalézt na vlastních webových stránkách SEO konzultanta, pokud nějakou mají.

Tyto případové studie nebo ukázky vám poskytnou dobrou představu o schopnosti konzultanta hodnotit webové stránky ve vyhledávačích Google a dalších vyhledávačích.

Pokud si najímáte SEO konzultanta prostřednictvím tržiště na volné noze, pravděpodobně si budete moci prohlédnout recenze od předchozích klientů.

Tyto recenze slouží jako dobré měřítko celkové zkušenosti konzultanta s jednáním s klienty a poskytováním služeb SEO.

Můžete se také podívat na jejich webové stránky, abyste zjistili jejich schopnost psát, dovednosti webdesignu a celkovou schopnost vytvářet dobře fungující webové stránky. To slouží jako dobrý ukazatel jejich schopností.

Poslední věc, kterou chcete udělat, je najmout SEO konzultanta, který nemá žádné relevantní zkušenosti.

Tím se dostáváme k dalšímu bodu.

Záznam předchozích klientů

Dalším způsobem, jak zjistit, zda se vyplatí najmout SEO konzultanta, je podívat se na jeho/její seznam předchozích klientů.

Přesněji řečeno, chcete se spojit s konzultanty SEO, kteří mají zkušenosti s prací s weby a podniky ve vašem odvětví.

Najmutí SEO konzultanta se zkušenostmi ve vašem oboru přinese lepší výsledky než najmutí takového, který nemá odpovídající záznamy.

Pokud například hledáte SEO konzultanta, který vám pomůže vylepšit vaše lokální SEO hodnocení, pak není k ničemu najmout si konzultanta SaaS SEO.

V ideálním případě byste měli hledat konzultanty se zkušenostmi ze spolupráce s jinými místními podniky.

Úroveň porozumění konceptům SEO

Každý SEO konzultant, který má cenu zlata, vám bude schopen vysvětlit koncepty SEO.

Proto je důležité, abyste rozuměli základům SEO, abyste věděli, kdy vás odborník na SEO vezme na projížďku.

Měli byste si připravit užší seznam otázek, které můžete položit kterémukoli SEO konzultantovi, než si ho najmete.

Komunikační dovednosti

Když najímáte SEO konzultanta, určitě chcete někoho, kdo ví, jak s vámi efektivně komunikovat.

Vzhledem k tomu, že je budete platit měsíčně, jsem si jistý, že chcete, aby s vámi konzultant pravidelně sdílel všechny úspěchy a problémy.

Ještě než si najmete jakéhokoli SEO konzultanta, měli byste mít jasno v tom, jak pravidelně s vámi bude komunikovat a jakými prostředky.

Hlavní červenou vlajkou, která by měla okamžitě sloužit jako varovné znamení, je situace, kdy dlouho čekáte, než se vám ozvou.

Otázky, které byste měli položit SEO konzultantovi, než si ho najmete

Zde je několik otázek, které byste měli položit SEO konzultantovi, než si ho najmete:

 • Jak dlouho bude trvat, než uvidíte nějaké výsledky z vašich služeb?
 • Jaké jsou vaše zkušenosti s jednáním s podniky v mém oboru? Spolupracovali jste s firmami v mém oboru?
 • Jak se mnou budete komunikovat a jak pravidelně?
 • Jaké SEO nástroje používáte?
 • Jaké poplatky si účtujete?
 • Co se stane s mým webem, včetně zpětných odkazů, pokud se rozhodnu zastavit vaše služby?
 • Na kterou oblast SEO se zaměřujete? Proč?
 • Vysvětlete svůj postup a přístup k hodnocení webových stránek na Googlu.
 • Můžete vysvětlit, co jsou kanonické značky?
 • Jak byste postupovali při migraci webu?

Závěr

Vědět, jak najít dobrého SEO konzultanta, je důležité, pokud uvažujete o jeho najmutí pro váš SEO marketing.

Postupujte podle výše uvedených návrhů a tipů a najděte SEO konzultanta, který bude přínosem pro vaše podnikání a bude generovat dlouhodobé výsledky pro vaši značku.