Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak nastavit upozornění na Facebooku

Jak nastavit upozornění na Facebooku

The Upozornění na Facebooku jsou jednou z nejhorších vlastností sociální sítě. Přicházejí průběžně a informují nás o všem, co se děje na sociální platformě. Narozeniny, živá videa, příspěvky sdílené ve skupinách, ve kterých jsme registrováni, přijaté štítky na obrázcích, komentáře v obsahu, který jsme zveřejnili, aktivity našich nejbližších přátel a stalo se to dnes. A v mnoha případech, když obdržíme oznámení, Facebook nás také varuje. Pokud jsme v práci, mohlo by to obtěžovat i naše kolegy. A notifikace nedorazí jen na počítač, ale i na chytrý telefon, e-mailem a SMS. Jsou všudypřítomné.

Abychom se vyhnuli tomu, že ikona oznámení vždy svítí červeně, Facebook nám nabízí možnost jejich správy podle našich potřeb. Nechceme poslouchat cvrlikání, které nás varuje, že máme nové upozornění? Stačí změnit nastavení z našeho profilu. Nechcete dostávat oznámení o narozeninách? Stejný postup: stačí jít do nastavení a změnit volbu. Na to nemusíte být počítačový expert spravovat upozornění na Facebooku: stačí pět minut a trochu trpělivosti. Tady jsi jak správně nastavit upozornění na Facebooku.

Jak spravovat oznámení z Facebooku na vašem PC

Číst:  Amazon Prime, všechny služby, které ještě nepoužíváte

Pokud vám po dalším cvrlikání na Facebooku sděluje, že dnes má narozeniny člověk, kterého vlastně neznáte, máte v úmyslu rozbít svůj počítač, zamyslete se znovu. Oznámení přicházející na váš počítač lze velmi snadno ztišit. Nejprve se musíte přihlásit ke svému účtu a poté kliknout na ikonu šipky vpravo nahoře. Z nabídky, která se zobrazí, musíte vybrat Nastavení. Otevře se nové okno a budete muset kliknout na Oznámení a budete mít přístup k panelu, který vám umožní spravovat oznámení na Facebooku. Uživatel si bude moci nastavit upozornění z Facebooku, která mu dorazí na PC, e-mailem, na chytrý telefon nebo SMS.

upozornění na facebooku pc

Stisknutím položky “na Facebooku” budete mít přístup ke všem různým typům upozornění, která dostáváme na desktopové verzi sociální platformy. Pokud chceme eliminovat zvuk, když obdržíme upozornění, stačí změnit možnost pod “Přehrát zvuk, když obdržíte každé oznámení“. A pokud nechceme slyšet trylek, i když dostaneme zprávu na Facebook Messenger, budeme muset dát Ne vedle záznamu”Přehrát zvuk, když obdržíte zprávu“. Procházením seznamu různých upozornění bude možné upravit každou jednotlivou navrhovanou položku: Aktivity, které se Vás týkají (označení na obrázcích a komentáře u příspěvků, které zveřejňujeme), Narozeniny, Stalo se dnes, Aktivity Vašich nejbližších přátelé, Štítky, Stránky, které spravujete, Aktivity ve skupinách, Žádosti a aktivity aplikací, Živá videa, Nové místní stránky. U každého z těchto oznámení bude možné zvolit, zda a kdy chcete oznámení dostávat. Tímto způsobem bude Facebook méně „obtěžování“.

Číst:  Základní aplikace pro cestování a dovolenou

Jak nastavit upozornění na Facebooku, která dostáváme e-mailem

E-mailová upozornění na Facebooku

Kromě vašeho účtu lze upozornění přijímat také na e-mailovou adresu, kterou jsme použili k registraci na sociální síti. Pokud nás nebaví dostávat každý týden desítky e-mailů, můžeme změnit nastavení. Chcete-li to provést, musíte se přihlásit ke svému účtu na počítači, stisknout ikonu šipky vpravo nahoře a poté kliknout na Nastavení. V novém okně budete muset vybrat Oznámení a pak hlas”E-mailem“. Otevře se panel se všemi nastaveními týkajícími se oznámení, která dostáváme na e-mailovou adresu. Okamžitě vám říkáme, že je nelze úplně umlčet, ale počet e-mailů lze snížit. V první skupině oznámení ( Co obdržíte), doporučujeme nastavit “Pouze oznámení o vašem účtu, zabezpečení a soukromí“: To vám dá vědět, pokud se někdo pokusí proniknout do vašeho účtu. V sekci “Nastavení živého videa” vyberte možnost “Vypnout e-mailová upozornění na komentáře přidané do vašich živých videokonverzací”. Totéž pro “Nastavení nabídky” : vyberte možnost „Vypnout e-mailová upozornění na nabídky, které jste si uložili“.

Jak spravovat oznámení z Facebooku, která dostáváme prostřednictvím SMS

SMS upozornění na facebooku

S největší pravděpodobností jste nikdy nedostali upozornění z Facebooku prostřednictvím SMS. A důvod je celkem jednoduchý. Pokud chcete tuto službu využívat, musíte si ji aktivovat. Pokud to nepotřebujete, nechte to být.

Jak spravovat upozornění na Facebooku ze smartphonu

upozornění aplikace facebook

Stejný počet notifikací, které dostáváte na svůj počítač, dorazí i do aplikace Facebook pro chytré telefony, čímž se zdvojnásobí váš stres. Ale jak jsme již viděli u PC, také v aplikaci bude možné nastavit limit na počet upozornění, která obdržíte. Chcete-li spravovat oznámení, musíte spusťte aplikaci Facebookstiskněte ikonu se třemi vodorovnými čarami vpravo nahoře, přejděte dolů a vyberte “Nastavení upozornění“. Otevře se nová sekce, kde se zobrazí seznam se všemi upozorněními Facebooku: jedná se o stejná upozornění zobrazená na PC, kromě toho, že se týkají aplikace. Zadáním každého upozornění bude možné jej deaktivovat a rozhodnout, zda chceme jej dostávat e-mailem nebo prostřednictvím SMS. Posouváním dolů najdeme položku „Push“. Stisknutím se otevře panel, který nám umožňuje rozhodnout, jak přijímat upozornění na smartphone: Nerušit, Vibrace, LED dioda mobilního telefonu a zvuky.

Číst:  Bezpečnostní protokoly Wi-Fi sítí

8. ledna 2018

Od společnosti Cultur-e