Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak odstranit e-mailovou adresu

Jak odstranit e-mailovou adresu

Smazat e-mailovou adresu že jste dlouho nepoužívali, je vždy důležité rozhodnutí: kromě zničení malé části svého života také eliminujete osobní informace, které by se mohly ještě hodit. Ve skutečnosti jsou přítomny ve vaší e-mailové schránce kontakty a e-mailové adresy přátel, příbuzných a kolegů v práci. Malý poklad, který se časem nashromáždil a který se může vždy hodit. Je to právě tento „poklad“, který mnoho lidí brzdí ze smazání e-mailové adresy která se dlouho nepoužívala.

Málokdo ví, že je možné předem smazat e-mailovou schránku zálohujte si své nejdůležitější osobní údaje, ukládání kontaktů a e-mailových adres. Hlavní e-mailové služby, od Gmail do Outlooku přes Yahoodovolte zálohujte své zprávy během několika minut. Velmi jednoduchá operace, která nevyžaduje velké počítačové dovednosti. Po dokončení tohoto kroku můžete smazat svou e-mailovou adresu, aniž byste se museli obávat ztráty kontaktu s kolegy a přáteli. Tady je návod o tom, jak odstranit e-mailovou adresu na Gmail, Yahoo a Outlook.

Jak zálohovat e-maily

Před vysvětlením postupu, který je třeba dodržovat pro smazání e-mailového účtu musíte pochopit, co dělat zálohujte své zprávy abyste nepřišli o žádné citlivé informace. Uložením všech dat do složky offline s nimi budete moci nahlížet, kdykoli budete chtít.

Pro zálohování vašeho e-mailu je to nutné používat e-mailového klienta k instalaci do počítače. Existuje několik programů, které můžete použít, ale nejlepší tři jsou Mozilla Thunderbird, Outlook a Apple Mail (použití pro Mac). Jakmile je e-mailový klient nainstalován, budete muset přidat e-mailovou adresu, kterou chcete odstranit, abyste mohli zahájit proces zálohování. Jakmile bude e-mailový účet přidán, budete si moci prohlédnout všechny zprávy na adrese a budete moci vybrat ty, které chcete uložit.

Číst:  Jak dlouho trvá napsat knihu? Tipy pro autory

Jak zálohovat kontakty ve vaší e-mailové adrese

kontakty na gmail

Pro uložit kontakty v rámci e-mailového účtu je postup mnohem jednodušší a nevyžaduje instalaci externího klienta. Můžete to udělat přímo ve svém osobním účtu. Postup se liší v závislosti na použité službě.

  • Gmail. Prvním krokem je vstoupit do sekce vlastní účet Google určený pro kontakty. Pak budete muset stisknout jiný v levém sloupci a klikněte na Vývozní. Otevře se malé okno a budete muset stisknout Přejít na předchozí verzi. Na nové stránce, která se otevře, klikněte na jiný přítomný nahoře uprostřed a pak zase nahoru Vývozní. Na nové stránce si můžete vybrat formát a kontakty, které chcete exportovat.
  • Výhled. Po přihlášení ke svému e-mailovému účtu budete muset stisknout Spravovat přítomný nahoře a pak nahoru Exportovat kontakty. V okně, které se otevře, vyberte Všechny kontakty, zvolte formát exportu a poté Exportovat
  • Yahoo Mail. Po přihlášení ke svému účtu Yahoo Mail klikněte na ikonu ve tvaru muže vlevo nahoře a poté na Akce a vybrat hlas Vývozní. V tomto okamžiku budete muset rozhodnout o formátu exportu a poté kliknout na Exportovat nyní.

Po dokončení tohoto postupu budou kontakty uloženy na pevný disk počítače a lze je kdykoli nahlédnout.

Jak odstranit e-mailovou adresu na Gmailu

smazat gmail

Smažte svůj e-mailový účet Gmail je to celkem jednoduché, ale je potřeba dodržet postup doporučený firmou Mountain View krok za krokem. Mezitím se nemusíte přihlašovat ke svému e-mailovému účtu smažte svou e-mailovou adresu Gmail, ale přihlaste se ke svému účtu Google. Po dokončení tohoto kroku budete muset kliknout na svůj obrázek vpravo nahoře a vybrat si z nabídky, která se otevře Osobní účet. V novém okně klikneme na Předvolby účtu a poté Odstranit účet nebo služby. Stlačíme Smazat produkty (budeme znovu požádáni o přihlášení k účtu Google) a poté na ikonu ve tvaru Košík přítomný vedle Gmailu.

Číst:  Amazon, Prime nabízí festivalovou a učitelskou kartu: jak ji používat

Budeme dotázáni, zda jsme si jisti, že chceme smazat adresu na Gmailu, a budeme muset stisknout Ano. V tomto okamžiku nás Google požádá o zadání nové adresy pro připojení k osobnímu účtu, abychom mohli nadále používat další služby, které Mountain View nabízí. Jakmile zadáme novou adresu a heslo, můžeme konečně stisknout dál Odeberte Gmail a smažte účet. Na vymazání všech vašich osobních údajů budete muset počkat alespoň několik dní.

Jak odstranit svůj e-mailový účet v aplikaci Outlook

smazat účet outlook

Tam postup pro odstranění e-mailové adresy v aplikaci Outlook je mnohem jednodušší a efektivnější. E-mailová služba společnosti Microsoft nabízí stránku věnovanou speciálně pro smazání vašeho e-mailového účtu. Po vstupu na tuto stránku budete muset zadat své přihlašovací údaje k e-mailové adrese a stisknout tlačítko Po vás. Na nové stránce, která se otevře, budete muset zaškrtnout všechny služby, které se nám zobrazí, abyste smazali všechny naše osobní údaje. Budete si také muset vybrat důvod, proč to chcete odstranit svůj e-mailový účet v aplikaci Outlook. V tomto okamžiku budete muset kliknout na Označit a pak nahoru konec.

Dokončením tohoto postupu smažete nejen svou e-mailovou adresu na Outlook.com, ale také svůj účet Microsoft a nebudete moci nadále využívat online služby nabízené společností Redmond.

Jak smazat účet Yahoo Mail

smazat e-mailový účet yahoo

Hackerské útoky, které utrpěla společnost Yahoo v posledních letech donutili mnoho lidí smazat svou e-mailovou adresu na Yahoo Mail. Tvrdá rána pro společnost, která byla ve skutečnosti prodána Verizonu v naději na oživení.

Číst:  Jak změnit jméno Alexa na iPhone, iPad a Android

Pokud se divíte jak smazat svůj e-mailový účet na Yahoo, postupujte podle jednoduchého průvodce. Budete se muset přihlásit na stránku ad hoc vytvořenou společností Yahoo a přihlaste se pomocí svých přihlašovacích údajů. Otevře se stránka s doporučeními a dokumentací nabízenou společností Yahoo: pokud chcete v postupu pokračovat, budete muset znovu zadat heslo k účtu. V tomto okamžiku budete muset zadat kód v dolní části stránky a poté kliknout na Zavřete svůj účet.

Pro dokončete postup a smažte všechna data na vaší e-mailové adrese, Yahoo trvá asi 90 dní. Dodržením právě uvedeného postupu smažete nejen svůj účet Yahoo Mail, ale také svůj účet Yahoo a již nebudete mít přístup k online službám nabízeným společností.

3. října 2017

Od společnosti Cultur-e