Bez stanovení jasných marketingových cílů jste v podstatě bez cíle – a pracujete na dosahování marných metrik, které vám nemusí nutně pomoci dosáhnout vašich celkových obchodních cílů Cíle digitálního marketingu jsou základem všech marketingových strategií. Koneckonců, jak víte, na čem pracujete bez jasných, použitelných a dosažitelných metrik? Stanovení marketingových cílů by mělo být vždy prioritou, protože" /> Bez stanovení jasných marketingových cílů jste v podstatě bez cíle – a pracujete na dosahování marných metrik, které vám nemusí nutně pomoci dosáhnout vašich celkových obchodních cílů Cíle digitálního marketingu jsou základem všech marketingových strategií. Koneckonců, jak víte, na čem pracujete bez jasných, použitelných a dosažitelných metrik? Stanovení marketingových cílů by mělo být vždy prioritou, protože" />
Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak plánovat, měřit a dosahovat svých marketingových cílů |


Smart Insights
“>

Bez stanovení jasných marketingových cílů jste v podstatě bez cíle – a pracujete na dosahování marných metrik, které vám nemusí nutně pomoci dosáhnout vašich celkových obchodních cílů

Cíle digitálního marketingu jsou základem všech marketingových strategií. Koneckonců, jak víte, na čem pracujete bez jasných, použitelných a dosažitelných metrik? Stanovení marketingových cílů by mělo být vždy prioritou, protože budou základem celé vaší strategie.

Dosažením svých cílů v oblasti digitálního marketingu také pomáháte dosáhnout svých celkových obchodních cílů, ať už jde o zvýšení celkového prodeje nebo zvýšení povědomí o vaší značce.

Stanovení marketingových cílů je na jedné straně skvělý způsob, jak motivovat sebe a svůj tým a pracovat na dosažení lepších výsledků pro vaše podnikání.

Na druhou stranu, cíle a KPI-nastavení je o mnohem více než jen říkat „Chci dosáhnout že a že“ – je to způsob, jak můžete vytvořit plán nebo strategii, která pomůže podpořit vaši vizi a pomůže vám ji dosáhnout.

Ale jak si správně nastavit cíle?

V tomto příspěvku na blogu zjistíte, jak nastavit lepší marketingové cíle, abyste maximalizovali své výsledky a rozvíjeli své podnikání.

Proč potřebujete stanovit marketingové cíle

Bez jasných cílů jste v podstatě bez cíle – a pracujete na dosažení metrik marnosti, které vám nemusí nutně pomoci dosáhnout vašich celkových obchodních cílů.

Například bez cílů na sociálních sítích v podstatě pracujete na tom, abyste získali více lajků a zapojení – ale znamená to nutně úspěch?

Na druhou stranu, pokud je vaším cílem převést více sledujících – pravděpodobně jeden z nejoblíbenějších cílů – pak se nezaměřujte na vytváření obsahu, který vám získá pouze lajky a komentáře. Místo toho se snažte zvýšit návštěvnost svých webových stránek ze sociálních sítí a povzbuďte své následovníky v marketingovém trychtýři.

Zrychlete návratnost investic z digitálního marketingu. Máme specializované strategie digitálního marketingu, které vám pomohou stanovit a dosáhnout vašich cílů digitálního marketingu.

Náš RACE Growth System poskytuje obchodníkům a majitelům firem, jako jste vy, vše, co potřebujete k plánování úspěchu. Postupuje se ve třech krocích procesu stanovení cílů prostřednictvím příležitostí, strategie a akce k dosažení požadovaných výsledků. Stáhněte si svou bezplatnou kopii a začněte ještě dnes.

Číst:  Jak přidat blog do Shopify a rozšířit své publikum

Vytvořte si svůj 90denní plán pomocí RACE Growth System

Stáhněte si svého bezplatného průvodce RACE Growth System ještě dnes a odemkněte náš třístupňový plán příležitostí, strategie a akce pro růst vašeho podnikání.

Stáhnout průvodce

Základy stanovení cílů digitálního marketingu: jak nastavit cíle SMART

Pokud jde o stanovení cílů, můžete použít různá kritéria. Doporučujeme, aby strategické marketingové plánování prostřednictvím cílů SMART fungovalo nejlépe, protože pokrývají všechny důležité aspekty úspěšného marketingového cíle:

 • Charakteristický: Existují dva způsoby, jak to interpretovat, a oba jsou velmi užitečné. Za prvé, musíte být konkrétní s vašimi cíli a zajistit, aby to byl velmi jasný cíl; a za druhé musíte být také velmi konkrétní, co tento cíl znamená a co zahrnuje.
 • Měřitelný: Jinými slovy, jaké KPI vám pomohou pochopit, zda jste svých cílů dosáhli či nikoli. To je velmi důležité, protože chcete být schopni pochopit, zda se vaše úsilí skutečně vyplatilo a jak se promítá do příjmů. Také stojí za zmínku, že u některých strategií digitálního marketingu může být obtížné kvantifikovat vaše výsledky a pochopit, jak se promítají do příjmů (zejména s marketingem na sociálních sítích).
 • Dosažitelný: Při stanovování cílů je skvělý nápad mířit vysoko – ale ne tak vysoko, aby byly nereálné. Když si stanovujete své cíle v oblasti digitálního marketingu, zeptejte se sami sebe, zda jich lze skutečně dosáhnout, nebo zda se pouze připravujete na neúspěch.
 • Relevantní: Nebo jak vám cíle digitálního marketingu pomáhají dosáhnout vašich obchodních cílů? Jak jsem již zmínil dříve, je to velmi důležité, protože na konci dne vyvíjíte všechny tyto marketingové strategie, které vám pomohou růst vašeho podnikání. Ve skutečnosti byste měli nejprve začít se svými obchodními cíli a přemýšlet o tom, jaké cíle digitálního marketingu vám pomohou dosáhnout těch prvních.
 • Časově omezený: Když svým cílům uvedete jasný termín, zjistíte, kdy potřebujete změřit své výsledky a porovnat tyto výsledky s minulými (a budoucími) kampaněmi. Toto je další velmi důležitý postup, protože vám pomůže pochopit, jak optimalizovat budoucí strategie – a cíle – za účelem dosažení lepších výsledků s každou novou kampaní.

Ve zkratce:

Důvody, proč cíle SMART tak dobře fungují s cíli digitálního marketingu, jsou následující:

 • Dávají vám jasný směr
 • Zajišťují, že vaše cíle odpovídají vaší vizi
 • Kladou velký důraz na měření vašich výsledků, což je v digitálním marketingu velmi důležité

Pokaždé, když si stanovíte nové marketingové cíle, ujistěte se, že si také projdete tento seznam kritérií pro stanovení cílů – nakonec vám to pomůže nastavit lepší a dosažitelnější cíle.

Číst:  Jak odložit obrázky mimo obrazovku ve WordPressu pomocí líného načítání obrázků

Zlepšete své cíle v oblasti digitálního marketingu pomocí testů návrhu deseti opatření

Své testy výběru správných marketingových cílů můžete přidat pomocí těchto 10rozměrných designových testů, které vyvinul specialista na řízení výkonu profesor Andy Neely.

Při vytváření klíčových ukazatelů výkonu si položte tyto otázky:

1. Test pravdy. Měříme to, co jsme si stanovili měřit?
2. Test zaměření. Měříme jen to, co jsme si stanovili měřit?
3. Test relevance. Je to správné měřítko výkonu, které chceme sledovat?
4. Test konzistence. Budou data shromažďována vždy stejným způsobem, ať už je měří kdokoli?
5. Test přístupu. Je snadné najít a zachytit data potřebná k provedení měření?
6. Zkouška jasnosti. Je možná nějaká nejednoznačnost při interpretaci výsledků?
7. Test tak-co. Lze a bude s údaji jednat, tj. jsou žalovatelná?
8. Test včasnosti. Lze k datům přistupovat rychle a dostatečně často?
9. Nákladový test. Stojí opatření za cenu měření?
10. Herní test. Je pravděpodobné, že opatření povzbudí nežádoucí nebo nevhodné chování?
Tyto testy ukazují, že nad SMART jsou další filtry, které jsou užitečné pro výběr nejlepšího měření. Obzvláště se mi líbí test „Tak co, jiný způsob vysvětlení relevance a hraní her – běžný problém s nastavením cíle, který SMART nezohledňuje!

Navíc se podívejte na našich 18 nejlepších technik digitálního marketingu, abyste se ujistili, že pokrýváte klíčové oblasti digitálního marketingu, které jsou dnes relevantní.

Jaké druhy cílů digitálního marketingu si můžete stanovit?

Když jsme si teď prošli teoretickou stránku stanovování cílů, jak vlastně cíle digitálního marketingu vypadají v praxi?

Existuje nepřeberné množství cílů, které si můžete nastavit, ale zde jsou některé z nejoblíbenějších:

 • Vygenerovat více potenciálních zákazníků: Získávání potenciálních zákazníků je jednou z hlavních priorit pro podniky a obchodníky.
 • Zlepšete svůj konverzní poměr: Dalším oblíbeným cílem digitálního marketingu je přeměnit více čtenářů/diváků/sledujících v zákazníky.
 • Zvyšte svůj prodej: Což je koneckonců konečný cíl mnoha různých podniků.
 • Zvýšit návštěvnost: Například organická návštěvnost, návštěvnost ze sociálních sítí a tak dále.

Navíc v době digitálního narušení nezapomeňte techniky budování značky a plného trychtýře.

Když si stanovíte své marketingové cíle, není to jen o tom, že řeknete „chci více prodejů“ – musíte být mnohem konkrétnější: jak moc chcete, aby se vaše tržby zvýšily? Které kanály vám pomohou? jaký máte termín?

Proto jsme vytvořili naše školení pro stanovení strategických marketingových cílů pro obchodníky a manažery, aby mohli plánovat, řídit a dosahovat svých cílů. Naše oblíbená RACE Practical Digital Strategy Learning Path obsahuje moduly jako „nastavení cílů a cílů digitálního marketingu“, které vám pomohou převést vaši vizi do cílů, záměrů a KPI.

Číst:  Jak zablokovat smartphone v případě krádeže nebo ztráty

Při stanovování marketingových cílů je zásadní definovat každou fázi zákaznické cesty. Například vaše cíle pro nové návštěvníky webu se budou lišit od odběratelů e-mailů. Praktická digitální strategie RACE Learning Path vás provede stanovením marketingových cílů v každé fázi dosahu, jednání, konverze a zapojení.

Použijte náš RACE Growth System k rozvoji své marketingové strategie. V rámci RACE najdete nepřeberné množství řešení pro velké i malé podniky, včetně marketingové strategie a plánování, zdrojů specialistů na digitální kanály a průmyslových trendů a inovací.

Marketingová taktika

Kdykoli sestavujete novou marketingovou strategii nebo dokonce i když používáte taktiku digitálního marketingu, měly by být vaše celkové strategické cíle vždy v pozadí vaší mysli.

Ve skutečnosti by vaše strategie měly být v podstatě akční plány pro vaše cíle – taktiky a strategie, které musíte využít, abyste nakonec každého cíle dosáhli.

Když vytváříte digitální marketingovou strategii, vždy začněte svými cíli.

A jakmile budete mít jasné, konkrétní cíle, přemýšlejte o tom, jakou taktiku můžete použít, abyste dosáhli svých cílů.

Řekněme například, že chcete zvýšit organickou návštěvnost o 15 % za 60 dní.

V takovém případě byste použili taktiku jako:

 • Prozkoumejte klíčová slova a vytvořte obsah pro klíčová slova, která chcete hodnotit
 • Aktualizujte a optimalizujte svůj obsah, abyste zvýšili své hodnocení
 • Spusťte kampaň na budování odkazů, abyste získali více zpětných odkazů

A jakékoli další taktiky, které vám mohou skutečně pomoci dosáhnout vašeho cíle.

Závěr

Jak vidíte, stanovení marketingových cílů je nezbytné pro úspěch vašeho podnikání. Bez cílů v podstatě házíte věci na zeď a doufáte, že se něco přilepí – ale v tak konkurenčním prostředí vás použití této metody pravděpodobně nedostane daleko.

Na druhou stranu, když máte pro sebe jasné cíle, motivujete se a dáváte sobě i celému marketingovému týmu jasný směr, kterým se musí řídit, a akční plán – nebo strategii – která to plně podporuje.

Máme pro vás marketingové školení, které vám pomůže učinit další kroky k plánovanému přístupu k marketingu.

Vytvořte si svůj 90denní plán pomocí RACE Growth System

Stáhněte si svého bezplatného průvodce RACE Growth System ještě dnes a odemkněte náš třístupňový plán příležitostí, strategie a akce pro růst vašeho podnikání.

Stáhnout průvodce