Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak pomocí umělé inteligence ušetřit na účtech

Jak pomocí umělé inteligence ušetřit na účtech

K vyřešení letitého problému spotřeby energie datových serverů vyvinula divize DeepMind společnosti Google, která se věnuje umělé inteligenci, nový systém pro úsporu na vašem účtu za elektřinu. Díky optimalizaci algoritmů pro správu datových center se Googlu podařilo ušetřit na chladicích systémech, které obvykle vyžadují velkou spotřebu elektrické energie. Studie provedené společností Mountain View jsou velmi užitečné pro budoucí aplikace v každodenním životě: ve skutečnosti lze systém vyvinutý laboratořemi Google použít k úsporám domácí účet za elektřinu.

Umělá inteligence bude kromě optimalizace spotřeby elektřiny v příštích letech stále důležitější pro správu domácích spotřebičů. The velké ICT ​​společnosti (Information and Communications Technology) vyvíjejí systémy domácí automatizace: Google koupil Nest, zatímco Apple spustil HomeKit, aplikaci, která ovládá a spravuje všechny spotřebiče ve vaší domácnosti. Děkuji k umělé inteligenci bude možné na dálku spravovat zapínání a vypínání chladicího systému nebo naprogramovat start pračky. Všechny malé akce, které umožňují abyste ušetřili na domácím účtu za elektřinu.

Význam datových center

Společnosti jako Google, Apple, Microsoft a Amazon zpracovávají každý den miliardy dat, všechna nacpaná v obrovských datových centrech. Z tohoto důvodu se tyto velké společnosti snaží všemi způsoby řídit tím nejlepším možným způsobem spotřebu elektřiny: přístroje umístěné uvnitř datových center využívají k chlazení velké systémy rozptylu, které jsou mnohem větší než ty, které se obvykle používají v domácích počítačích. Podle některých studií datová centra produkují až 2 % skleníkových emisí přítomné po celém světě a velké společnosti se zavázaly je v nadcházejících letech snížit. Dosud některé společnosti přesouvaly svá datová centra do chladnějších oblastí Švédska a Finska, aby využily drsné klima a ušetřily systémy na odvod tepla. Datová centra jsou nezbytná k tomu, aby každá jednotlivá data vytvořená uživateli mohla být vždy k dispozici společnostem.

Číst:  7 tipů a tajemství, jak se stát mistrem Instagramu

serverové farmy

Nové systémy pro úsporu vašeho účtu za elektřinu

V této oblasti Google postavil Deep Mind, svou divizi věnovanou umělé inteligenci, které se podařilo vygenerovat a obecný algoritmus což umožnilo snížit spotřebu elektřiny na odvod tepla až o 40 %. Bylo to možné díky technologiím strojového učení: Google použil miliardy dat shromážděných jeho senzory ve svých datových centrech, aby umožnil algoritmu „zlepšit“ řízení elektřiny v reálném čase. Práce, která umožnila společnosti Mountain View snížit náklady na účet za elektřinu. Díky dobrým výsledkům se systémem vyvinutým umělou inteligencí Google plánuje jeho přijetí obecný algoritmus ve všech datových centrech po celém světě do konce roku 2016.

Pomocí umělé inteligence ušetříte doma svůj účet za elektřinu

Systém patentovaný laboratořemi Google má tu zvláštnost, že jej lze použít v jakékoli situaci: algoritmus se přizpůsobuje požadavkům uživatele a umožňuje vám snížit účty za domácnost. A nejen těch elektrických. Díky strojovému učení totiž bude možné ušetřit na spotřebě vody a optimalizovat spotřebu energie celé národní sítě. Společnost Mountain View je v kontaktu s některými hráči z amerického průmyslu, aby mohli používat jejich technologie mimo datová centra Google.

ušetřit účet za elektřinu

Umělá inteligence pro domácnost

Algoritmus vyvinutý společností Google je pouze jedním z možných použití umělé inteligence uvnitř domů. V posledních letech se domácí automatizace stává v italských domácnostech stále více stálou přítomností. Díky IT systémům, které umožňují správu domácích spotřebičů na dálku, se uživatelé mohou rozhodnout aktivovat vytápění domácnosti přímo ze svého chytrého telefonu a zapnout pračku pouze v době, kdy elektřina stojí méně. Google koupil Nest, startup, který vyrábí chytré nástroje pro domácnost, zatímco Apple se rozhodl udělat vše doma spuštěním HomeKitu. Domácí automatizace to umožnila lépe řídit domácí spotřebu a výrazně ušetřit na měsíčních účtech.

Číst:  Online výpočet a platba daně

Od společnosti Cultur-e