Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak poslouchat podcasty na iPhone, iPad a Android

Jak poslouchat podcasty na iPhone, iPad a Android

Někdo vám to nedávno poradil poslouchat podcast ale spadl jsi z mraků? Slyšeli jste o tomto multimediálním obsahu, ale stále nevíte, co to je, a především jste nikdy žádný neposlouchali? Pokud je to vaše situace, pak je čas to napravit. Ve skutečnosti se chytají také v Itálii, a to natolik, že nyní existuje mnoho aplikací a kanálů, kde je to možné poslouchat podcasty Všeho druhu.

Ale pojďme popořadě: začněme tím, že řekneme co je to podcast. Jde o zvukové vysílání na splátky, které je zveřejňováno online a které lze kdykoli stáhnout a přehrát ze smartphonu nebo PC; tablety a chytré hodinky. Tyto obsahy se zrodily na počátku 21. století a po období nejasností zažívají skutečné druhé mládí, kdy stovky nezávislých producentů vytvářejí svůj vlastní „program“ pomocí prostředků zpřístupněných internetem.

Dnes online najdete podcasty všeho druhu: některé do puntíku opakují rozhlasové vysílání, jiné jsou vytvořeny speciálně k vyprávění příběhů ve splátkách nebo k řešení aktuálních událostí a mnoho dalšího. Nabídka je zkrátka široká a možností, jak ji využít ze smartphonů a tabletů, je dnes nespočet. Pokud se chcete pustit do tohoto světa, jste na správném místě: řešení pro poslouchat podcasty z iPhone, iPad a Android je tu mnoho.

Jak poslouchat podcasty na iPhonu nebo iPadu s Apple Podcasts

Jablko poskytuje nativní aplikaci pro poslouchat podcasty z iPhonu. Je nazýván Apple podcasty a je k dispozici zdarma na App Store. Po stažení jej můžete spustit a objevit rozsáhlý katalog obsahu, který máte k dispozici. Můžete se nechat inspirovat navrženými nebo vyhledat konkrétní titul. Když najdete, co hledáte, můžete začít poslouchat nebo si to přidat do knihovny klepnutím na symbol (+) vedle názvu. Pokud podcasty Pokud se vám to líbí, můžete se rozhodnout zůstat informováni o všech nových epizodách: stačí vybrat možnost „Přihlásit se k odběru“, která vám umožní přihlásit se k odběru kanálu a dostávat nové upozornění s každou publikací.

Číst:  Průvodce krok za krokem k opravě pomalého MacBooku

Zatímco dříve byly stahovány do mobilních zařízení, aby si je mohli užívat na cestách, dnes je většina lidí poslouchá na streamování. Nicméně,aplikace pro iPhone a iPad vám umožní stáhnout si je během několika sekund a poslouchat je offline podle své libosti. Při přehrávání zvuku ho aplikace přirozeně umožňuje zastavit, zrychlit (užitečné pro méně zajímavé úseky textu), ale také jej ze seznamu vyřadit. Můžete se také rozhodnout jej přidat do fronty nebo přehrát další epizodu. Stručně řečeno, nabízených příkazů je opravdu mnoho a jsou navrženy pro různé potřeby posluchače.

Jak poslouchat podcasty na zařízeních Apple: aplikace třetích stran

Vedle Apple podcasty, existuje spousta aplikací, které si můžete stáhnout do svého zařízení. proč to dělat? Archivy se totiž často mění a v rámci některých aplikací můžete najít některé tituly, které se liší od běžných nebo přesně těch, které jste dlouho hledali.

Spotify

Mezi různými programy, na které se můžete spolehnout poslouchat podcasty ze smartphonů a počítačů vyčnívá Spotify. No ano, slavná platforma pro streamování hudby se na tento typ obsahu také několik měsíců zaměřuje. Je mnoho kreativců, kteří si ji vybrali a dnes představuje vysoce slušný archiv, dobrý výchozí bod zejména pro ty, kteří ji již používají k poslechu svých playlistů. Společnost do tohoto obsahu hodně investovala a některé vybrala produkce zdola nahoru a vydávání původních. Na platformě se v hlavním menu objeví položka „podcast“. Vstupem do sekce objevíte svět: Spotify zobrazuje některé populární tituly a poté nabízí různé kategorie, od příběhů, přes sport a zábavu, po kategorii zpráv a politiky a tak dále. K nalezení konkrétního titulu můžete samozřejmě použít interní vyhledávání.

Číst:  Jak změnit předplatné Netflix

Vedle tohoto obra existují aplikace, které vám to umožňují poslouchat podcasty s Apple, jako je Podbean, bezplatné řešení pro iOS a Android, ale také Overcast, Stitcher, Spreaker, Pocket Casts a mnoho dalších. Nyní se podívejme na řešení pro poslouchat podcasty na Androidu.

Jak poslouchat podcasty na smartphonu Android

Bohužel neexistuje žádná nativní aplikace poslouchat podcasty na smartphonu Androidale Vyhledávání Google má nativní rozšíření, které vám umožňuje přihlásit se k odběru a poslouchat podcasty, na které narazíte online.

Kapesní odlitky

Přestože Android nenavrhuje žádné platné řešení, můžete se spolehnout na nekonečný seznam externích aplikací. Jedním z nejplatnějších je Kapesní odlitkyjiž zmíněný mezi příležitostmi pro Apple. Kapesní odlitky má bezplatnou verzi a prémiovou verzi s názvem Pocket Casts Plus, která má stále dostupnou cenu. Platforma poskytuje rozsáhlý archiv obsahu, ale také mnoho funkcí pro zlepšení uživatelské zkušenosti. Mezi nimi vynikají přizpůsobitelné filtry, tmavý režim pro prohlížení i v noci, možnost spuštění automatického stahování nebo přidání zvukových efektů pro změnu rychlosti nebo ořezání tichých částí. Zkrátka je to skutečně platné řešení, jak se přiblížit světu podcastů.

Další aplikace pro Android je Rozmetadla která je v Itálii velmi úspěšná a umožňuje poslouchat spoustu obsahu, z nichž mnohé nahrávají přímo uživatelé. Katalog je tedy velmi zajímavý a umožňuje poslech originálních a málo známých titulů. Nemluvě o možnostech, které se uživatelům nabízejí, jako je například příjem upozornění pokaždé, když autor nahraje novou epizodu nebo systém, který uživatele upozorní pokaždé, když je zveřejněno něco, co by ho mohlo zajímat a podobně. Spreaker si můžete zdarma stáhnout z Obchodu Play.

Číst:  Překladač Google, jak jej používat a jak funguje

Stručně řečeno, existuje mnoho řešení, jak se k tomuto světu přiblížit: naše rada je spolehnout se adresář jako PodBean nebo Buzzsprout, abyste našli ten, který nejlépe vyhovuje vašemu vkusu, a začněte k němu svou cestu objevování podcastů.

6. ledna 2020

Od společnosti Cultur-e