Jak používat nástroj pro vystřihování? – Nejrychlejší způsob použití nástroje pro vystřihování je stisknout 'Windows + Shift + S' zároveň v článku. Kromě toho můžete v systému Windows najít aplikaci Snipping Tool 'Start' Jídelní lístek. Po zobrazení okna aplikace klikněte na tlačítko „Nový výstřižek“. V obou těchto případech se objeví" /> Jak používat nástroj pro vystřihování? – Nejrychlejší způsob použití nástroje pro vystřihování je stisknout 'Windows + Shift + S' zároveň v článku. Kromě toho můžete v systému Windows najít aplikaci Snipping Tool 'Start' Jídelní lístek. Po zobrazení okna aplikace klikněte na tlačítko „Nový výstřižek“. V obou těchto případech se objeví" />
Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak používat nástroj pro vystřihování? | Dokončený průvodce v roce 2024


Dokončený průvodce v roce 2024
“>

Jak používat nástroj pro vystřihování? – Nejrychlejší způsob použití nástroje pro vystřihování je stisknout ‘Windows + Shift + S’ zároveň v článku. Kromě toho můžete v systému Windows najít aplikaci Snipping Tool ‘Start’ Jídelní lístek. Po zobrazení okna aplikace klikněte na tlačítko „Nový výstřižek“. V obou těchto případech se objeví ‘+’ a pomocí tlačítek myši vyberte oblast, kterou chcete oříznout nebo zachytit.

V tomto článku se dozvíte především o nástroji pro vystřihování obecně. Kromě toho se také seznámíte s používáním nástroje Snipping Tool pro různé verze operačních systémů Windows.

Kromě toho budete mít také lepší představu o některých dalších způsobech, kterými můžete pořídit snímek konkrétní oblasti obrazovky nebo celé obrazovky.

Chcete-li se tedy dozvědět o podrobnostech o způsobech používání nástroje Snipping Tool nebo jak používat nástroj Snipping Tool na Chromebooku, přečtěte si článek až do konce.

Co je nástroj pro vystřihování

Podle webu s názvem Techopedia.com je nástroj pro vystřihování „může pořizovat snímky obdélníkových oblastí určených uživatelem, uživatelem definovanou volnou oblast a typický snímek celé obrazovky.

Snímky se nazývají „výstřižky“ a lze je upravovat pomocí vestavěného editoru, který poskytuje základní úpravy, a také je opatřit poznámkami a poté uložit v libovolném z běžných obrazových formátů..“

Číst:  Jak vám aktivní kampaň může pomoci automatizovat vaši zákaznickou zkušenost

Přestože je nástroj Snipping Tool snadno dostupný v jakémkoli systému Windows, stále si můžete stáhnout nástroj Snipping Tool od třetí strany. Pokud chcete vědět, jak pořídit snímek obrazovky na notebooku HP pomocí nástroje Snipping Tool, klikněte na uvedený odkaz.

Používání nástroje pro vystřihování – co byste měli vědět předem

Používání nástroje pro vystřihování – co byste měli vědět předem

V minulé části jste se již dozvěděli o důležitosti a užitečnosti nástroje pro vystřihování. Nástroj Snipping Tool je jedním z nejlepších dostupných nástrojů pro snímky obrazovky a zachycení některých částí obrazovky.

Pokud použijete tlačítko „Print Screen“ nebo „PrtScn“ a zkopírujete obrázek do aplikace pro úpravu obrázků, zjistíte, že je zachycena celá obrazovka. Pokud chcete oříznout určitou část obrazovky, budete muset obrázek upravit v aplikaci pro úpravu obrázků, kterou používáte.

Na druhou stranu však nástroj Snipping Tool umožňuje uživateli zachytit část obrazovky, která je v tuto chvíli nezbytná. Své výstřižky nebo oříznuté snímky obrazovky můžete uložit ve formátech jako .jpg, .gif nebo .png.

Jak používat nástroj pro vystřihování Windows 7?

Jak používat nástroj pro vystřihování Windows 7

Ve Windows 7 můžete nástroj pro vystřihování najít v rámci již existujících programů. Následující kroky je třeba provést ve Windows 7, pokud chcete použít nástroj pro vystřihování:

Krok 1: Otevřete nabídku Start v systému Windows 7

Krok 2: Do vyhledávacího pole zadejte „Snip“. Objeví se aplikační program Snipping Tool.

Krok 3: Klikněte na aplikaci. Spustí se nástroj pro vystřihování.

Krok 4: Kliknutím na ‘Nový’ vytvoříte výstřižek. Poté uvidíte, jak se ukazatel myši změní na znaménko „+“. To pak můžete ovládat pomocí myši a odříznout oblast, kterou potřebujete.

Číst:  Jak převést PDF do Excelu

Poté můžete výstřižek uložit stisknutím kláves Ctrl + S na klávesnici.

Jak používat nástroj pro vystřihování Windows 10?

Jak používat nástroj pro vystřihování Windows 10?

Můžete mít a Windows 10 Pokud chcete rychlý přístup k aplikaci, zkratka nástroje Snipping Tool na hlavním panelu. Chcete-li vytvořit zástupce nástroje pro vystřihování, budete muset v nabídce Start zadejte „Nástroj pro vystřihování“.. Jakmile napíšete, aplikace se zobrazí. Poté můžete vybrat možnost „Připnout na hlavní panel“.

Tím vytvoříte zástupce aplikace na hlavním panelu. Jiným způsobem můžete také použít nástroj pro vystřihování stisknutím ‘Windows + Shift + S’ ve stejnou dobu. Tím se spustí nástroj pro vystřihování, protože ukazatel myši se změní na a ‘+.’ Pomocí něj můžete odříznout požadovanou oblast.

Jakmile vystřihnete, uloží se do schránky. Pouhým stisknutím pak můžete nůž použít, kdekoli chcete ‘Ctrl + V’ z vaší klávesnice. Pokud však chcete obrázek uložit, můžete výstřižek vložit do aplikace pro úpravu obrázků a poté tam použít možnost Uložit.

Jak používat nástroj pro vystřihování Windows 11?

Jak používat nástroj pro vystřihování Windows 11?

Přestože je zkratka nástroje Snipping Tool a aplikace plně k dispozici ve Windows 11, jsou k ní přidány i další funkce. Windows 11 přichází s novou verzí nástroje Snipping Tool, který kombinuje možnosti staršího nástroje Snipping Tool a také dalších aplikací Snip & Sketch.

Rozhraní nástroje je také lepší a kombinuje nejlepší vlastnosti předchozích verzí. S pomocí nové aplikace ve Windows 11 budete moci pořizovat snímky obrazovky různými způsoby. Můžeš nejen oříznout obdélník, ale můžete také odříznout část ve volném režimu.

Číst:  Hlavní důvody pro outsourcing SEO u odborné agentury

Nechybí ani možnost zachytit celé okno jednoduchými kroky a můžete pořídit i screenshot celé obrazovky. Navíc nový editor výstřižků v Windows 11 také umožňuje stříhat, komentovat, ukládat a sdílet snímky obrazovky podle vašich potřeb.

Stejně jako ostatní systémy Windows však můžete nástroj pro vystřihování použít tak, že jej najdete v nabídce Start a použijete aplikaci kliknutím na tlačítko „Nový“. Na druhou stranu, pokud chcete použít zkratku Nástroj pro vystřihování, můžete stiskněte ‘Windows + Shift + S’ z vaší klávesnice.

Tím se spustí nástroj Snipping Tool ve Windows 11. Poté můžete použít ‘+’ pomocí myši vyberte oblast, kterou chcete oříznout.

Shrnutí

Nástroj Snipping Tool je velmi užitečná aplikace, která je dodávána s operačním systémem Windows. Je to velmi snadné použití a skvělý nástroj, který pomáhá při pořizování snímku obrazovky nebo zachycení části obrazovky. Kromě toho je nástroj na vystřihování docela známý a tato skutečnost z něj umožňuje být účinným nástrojem.

Doufám, že vám tento článek pomohl, abyste se naučili používat nástroj pro vystřihování. Podělte se s námi o některé další techniky používání nástroje pro vystřihování, pokud zjistíte nějaké další způsoby.