Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak požádat o zpětné odkazy bez žebrání

Jak požádat o zpětné odkazy bez žebrání

Jak můžete požádat o zpětný odkaz, aniž by to znělo, jako byste prosili?

Dnes se podíváme na osm různých způsobů, jak toho dosáhnout. Spolu s těmito strategiemi vám poskytnu příklady e-mailů, které můžete použít jako šablony pro své vlastní strategie zpětných odkazů.

Jste připraveni získat lepší zpětné odkazy?

1. Vytvořte cenný zdroj, na který chcete odkazovat

Tímto zdrojem může být e-kniha, infografika, vyčerpávající blogový příspěvek na hlavní téma, online kurz, komplexní případová studie nebo cokoli jiného, ​​co vám vyhovuje. Ujistěte se, že je to téma, které je ve vašem výklenku žádané a poskytuje jedinečné rady nebo nový pohled.

Jakmile tento zdroj vytvoříte, polovina práce je hotová.

Zde je návod, jak projdeme druhou fází.

Nejprve najděte relevantní web ve vašem výklenku.

Dále najděte konkrétní příspěvek nebo stránku, která zmiňuje téma vašeho fantastického zdroje. Mohl by tento příspěvek nebo stránka těžit z toho, že vložíte vaši infografiku? Hodil by se do tohoto příspěvku odkaz na ten vyčerpávající blogový příspěvek, který jste vytvořili? Mělo by publikum tohoto blogu prospěch z vašeho online kurzu?

Při výzkumu buďte co nejkonkrétnější. To vám umožní být v e-mailu konkrétní, což vám pomůže dosáhnout lepších výsledků.

V realitě, to je základní kámen pro téměř všechny metody, o kterých dnes budeme hovořit.

Podívejme se na některé konkrétnější příklady, jak to můžete zahrnout do e-mailu:

Dobrý den (jméno vlastníka blogu nebo webu),

Chtěl jsem vám dát vědět, že se mi váš příspěvek na (téma) opravdu líbil. Způsob, jakým jste popsal (něco v příspěvku), dával tolik smysl, nikdy předtím jsem to neslyšel takto vysvětlit.

Vytvořil jsem vlastně (infografiku, e-knihu, kurz), který vysvětluje (téma) snadno srozumitelným způsobem. (Uveďte jeden nebo dva krátké body z vašeho zdroje.) Zde je odkaz: (zahrnout odkaz)

Dejte mi vědět, jestli si myslíte, že by to bylo užitečné pro vaše publikum!

2. Vybudujte si vztah

Kdyby vás někdo cizí požádal o 5 dolarů, jak byste se cítili?

Ale co když vás o totéž požádal kamarád nebo kolega?

Mějte tyto pocity na paměti, když posíláte žádosti o zpětné odkazy. Lidé mnohem méně pravděpodobně reagují pozitivně na cizího člověka než na někoho, koho znají.

Tak, jak o sobě dát vědět?

Nejlepší místo, kde začít, je na sociálních sítích. Vyvinul jsem si docela dost pozitivních interakcí na sociálních sítích tím, že jsem odpovídal na příspěvky nebo označoval ostatní v komentářích. Můžete také komentovat přímo na jejich blogu.

Nedívejte se na to jako na příležitost požádat o laskavost. Ber to jako pokus o přátelství. Zkuste zahájit konverzaci. Přidejte do svých komentářů něco užitečného nebo jedinečného pohledu, víc než jen „dobrý příspěvek“ nebo „souhlasím“.

Jakmile budete mít pocit, že jste si s danou osobou vytvořili vztah, je čas poslat e-mail:

Dobrý den (jméno osoby),

Pravděpodobně znáte mé jméno z konverzací, které jsme vedli na (síť sociálních médií). Líbil se mi bod, o kterém jste hovořil (téma, o kterém jste diskutovali). To dává velký smysl!

Podíval jsem se na váš blog a viděl jsem příspěvek o (témě). Způsob, jakým jste diskutovali (bod z blogového příspěvku), byl opravdu jedinečný. Vlastně mám (příspěvek, e-knihu, infografiku atd.), která pokrývá (související téma). Zde je odkaz pro případ, že byste na něj chtěli odkazovat ve svém příspěvku na blogu: (zahrnout odkaz)

Ať tak či onak, budu průběžně informovat o vašich příspěvcích na blogu, jsou opravdu informativní!

3. Uplatněte radu influencera

Influenceři vždy rozdávají skvělé rady a tipy. Pokud sledujete influencera, pravděpodobně jste některé z těchto rad již ve svém životě použili.

Číst:  Jak proměnit vaši kuchyni v chytrou kuchyni

Představme si, že provozujete cestovatelský blog a rozhodnete se řídit radou influencera, jak se sbalit na dlouhé cesty do jednoho kufru pomocí balicích kostek.

Řekněme také, že když jste se řídili touto radou, šlo to opravdu dobře. Nebylo by těžké shromáždit data z tohoto experimentu a napsat příspěvek na blog.

Jakmile vytvoříte tento blogový příspěvek, je čas oslovit tohoto influencera.

Dobrý den (influenceru),

Vaše rada mi zachránila poslední cestu! Řídil jsem se radou ve vašem příspěvku „10 důvodů, proč potřebujete balit kostky a jak je používat“ a fungovalo to jako kouzlo. Díky vašim radám jsem mohl 6 měsíců cestovat po Jižní Americe jen s příručním zavazadlem!

Ve skutečnosti to šlo tak dobře, že jsem se rozhodl napsat příspěvek o své zkušenosti s využitím vašich rad na svém blogu (název blogu). Příspěvek se jmenuje „Jak mi používání (influencerových) rad umožnilo cestovat na 6 měsíců pouze s 1 příruční taškou.“ Zde je odkaz: (zahrnout odkaz)

Pokud chcete dát svému publiku vědět, jak dobře vaše rada funguje, sdílejte můj příspěvek na svém blogu!

4. Vytvořte lepší verzi toho, na co odkazují

Aby byl váš obsah pro web hodnotný, musí být lepší než to, na co již odkazují.

Brian Dean ve společnosti Backlinko má to, čemu říká “technika mrakodrapů”, což zahrnuje kontrolu toho, co je již k dispozici online, abyste se ujistili, že váš příspěvek je lepší.

Tato metoda zpětného odkazování je velmi podobná, až na to, že se díváme pouze na obsah, na který je již odkazováno.

Ve skutečnosti na to můžete jít dvěma různými způsoby.

Za prvé, můžete začít tím, že najdete web, který chcete požádat o zpětný odkaz. Poté můžete zkontrolovat obsah, na který již odkazují.

Nebo můžete začít tím, že najdete svou konkurenci a uvidíte, kdo zpětně odkazuje na její příspěvky a stránky.

Ať už začnete jakkoli, budete muset skončit vědět:

1. Web, který chcete požádat o zpětný odkaz

2. Příspěvky nebo zdroje od vaší konkurence, na které váš cílový web aktuálně odkazuje.

3. Místa na jejich webových stránkách, kde se nacházejí tyto odchozí odkazy.

Jakmile tyto věci znáte, je čas rozebrat zdroje, které jsou aktuálně propojeny.

Proč?

Protože se chystáte udělat něco ještě lepšího.

Tyto příspěvky můžete vylepšit způsoby, jako je délka, aktuálnost informací, design nebo důkladnost článku. V nejlepším případě byste mohli zlepšit každý z těchto bodů.

Jakmile vytvoříte svůj uber-excellent zdroj, je čas poslat e-mail na webovou stránku, ze které chcete zpětné odkazy.

Dobrý den (majitel webu),

Prováděl jsem průzkum na téma (téma) a našel jsem příspěvek (název příspěvku) na vašem blogu.

V článku vidím, že jste odkazovali na (zdroj jiné osoby). Líbí se mi spousta metod, které zmínil, a sám jsem několik vyzkoušel. Osobně jsem zjistil, že to může fungovat ještě lépe, pokud vy (unikátní bod nebo perspektiva zvýrazněná ve vašem zdroji).

Vlastně jsem o tom napsal průvodce s názvem (název). Možná by to stálo za zmínku na vašem blogu. Zde je odkaz, pokud máte zájem: (zahrnout odkaz)

Ať tak či onak, pokračujte ve skvělé práci!

5. Předvídejte jejich potřeby

Když webové stránky autorit připravují svůj obsah k publikování, hledají příspěvky a zdroje, na které by mohly odkazovat a odkazovat ve svých článcích.

Číst:  25 stránek ke stažení videí zdarma, bez autorských práv

To znamená, že když je příspěvek zveřejněn na webové stránce, tato webová stránka již má zdroje, které potřebuje.

Okamžik, kdy je třeba upozornit na váš příspěvek nebo zdroj, je během procesu přípravy.

Ale jak můžete vědět, co tyto weby budou zveřejňovat?

To je, když potřebujete předvídat potřeby vašich cílových webových stránek. Dobře si web prohlédněte a snažte se pochopit jeho obsah a publikum. Prohlédněte si předchozí příspěvky a zjistěte, zda dokážete předvídat, co by mohlo být dál, nebo které příspěvky by mohly v blízké budoucnosti aktualizovat.

Když se tato potenciální témata spojí se zdrojem, který jste již vytvořili nebo vytváříte (jako je případová studie, příspěvek na blogu, infografika atd.), je čas ukázat.

Dobrý den (zájemce),

Váš blog sleduji už nějakou dobu. Velmi rád čtu váš (typ příspěvku, který vás baví).

Jen mě zajímalo: Plánuje váš tým pro obsah zdroj/článek na (téma vašeho zdroje)? Jsem uprostřed tvorby (případové studie, e-knihy), která se zabývá (tématem).

(Zde budete chtít přidat několik bodů o vašem zdroji a popsat, proč by bylo prospěšné pro tento web používat. Použijte pouze jednu nebo dvě věty, ale buďte co nejkonkrétnější!)

Dejte mi vědět, jestli vám tento (zdroj) zní zajímavě!

6. Vyměňte zastaralé zdroje

Stránky nebo příspěvky mohou často odkazovat na zdroje, které již nejsou dostupné nebo jsou nyní zastaralé. Nikdo nechce odkazovat na zbytečný zdroj, takže je vaším úkolem najít tyto nefunkční a zastaralé odkazy a pomoci těmto webům ven!

Chcete-li najít nefunkční odkazy, můžete použít nástroj, jako je např LinkChecker abyste viděli, kde jsou nefunkční odkazy na jakékoli webové stránce.

Najít zastaralé zdroje může být trochu obtížnější, ale lze to provést kliknutím na odchozí odkazy na webových stránkách, ze kterých chcete zpětné odkazy, abyste viděli, kam vedou (a zkontrolujete, zda jsou informace aktuální).

Další možností je zjistit, odkud vaši konkurenti získávají zpětné odkazy, a zkontrolovat, zda na některý z jejich starších, zastaralých příspěvků nepřicházejí zpětné odkazy.

Jakmile najdete tyto zastaralé a nefunkční odkazy, jste ve zlatém dole možností zpětných odkazů. Vše, co musíte udělat, je vytvořit zdroje k nahrazení těchto nefunkčních a zastaralých odkazů, a je čas poslat e-mail!

Dobrý den (zpětný odkaz kamaráde),

Hledal jsem informace o (témě) a narazil jsem na váš skvělý blogový příspěvek (název).

Body, které jsi udělal, byly opravdu fantastické. Všiml jsem si však, že tento příspěvek má odchozí odkaz na (webovou stránku). Pročítal jsem si tento odkaz a zjistil jsem, že mnoho bodů, které uvádí, bylo docela zastaralých. (Nebo: Pokusil jsem se přejít na odkaz, ale zdá se, že tento web již není online.)

Nedávno jsem publikoval tento článek, který se ve skutečnosti zabývá stejným tématem (titul). Zde je odkaz: (zahrnout odkaz)

(Zahrňte krátkou větu, která shrnuje hlavní body vašeho článku.)

Může to být zajímavý odkaz na váš příspěvek.

Ať tak či onak, děkujeme za informace k (tématu blogového příspěvku, který jste původně zmínil)!

7. Proměňte zmínky na zpětné odkazy

Pravděpodobně se vám již stalo, že byla zmíněna vaše značka, ale nebyl umístěn žádný odkaz. To je pro vás frustrující, protože to pro váš web neposkytuje žádné zpětné odkazy.

V tomto případě však již máte výhodu. Osoba, která vás zmínila, vás (pravděpodobně) již má ráda a pravděpodobně by byla ochotna přidat odkaz na tuto zmínku o vaší značce.

Číst:  Bezpečná hesla odolná proti hackerům: jak chránit své online soukromí

Nejprve však musíte najít ty nepropojené zmínky. jak to můžeš udělat?

Zmínit se je název spíše samovysvětlujícího nástroje. Tento nástroj prohledává více než miliardu zdrojů na internetu, aby našel klíčová slova, která požadujete (v tomto případě název vaší značky). Je to nejlepší způsob, jak mít přehled o tom, co o vás lidé říkají a kde.

Takže jakmile najdete tyto zmínky, je čas na rychlý e-mail:

Ahoj (člověk, který mě už má rád),

Všiml jsem si, že jste ve svém příspěvku o (tématu) zmínil mé jméno. Je to takový kompliment najít své jméno na internetu! Jsem moc ráda, že se vám líbilo (ať už o vás v článku zmínili cokoliv).

Spolu s poděkováním mě také napadlo: Bylo by možné, abyste vedle mého jména uvedli odkaz na můj web? Opravdu bych to ocenil!

Ještě jednou děkuji za zmínku!

8. Najděte Repeat Sharers

Někdy jsou nejlepší zdroje zpětných odkazů přímo před námi. Pokud jste již pracovali na své strategii zpětných odkazů, pravděpodobně již máte několik zpětných odkazů.

Vrátíme-li se k našemu příkladu výše, lidé jsou ochotni udělat více pro lidi, které znají, než pro cizí. Pokud již webová stránka odkazuje zpět na váš web, pak vás již znají a můžete toho využít ve svůj prospěch.

Pro ty, kteří mají zpětný odkaz na váš web, můžete říci něco takového:

Dobrý den (štědrý backlinker),

Všiml jsem si, že jste ve svém nedávném příspěvku o (tématu) odkazoval na můj příspěvek (název). Chtěl jsem vám poděkovat za zmínku, opravdu si vážím vaší důvěry ve mě!

Také jsem vám chtěl dát vědět, že jsem nedávno napsal související příspěvek o (souvisejícím tématu). Pokud si myslíte, že je to něco, co by vaše publikum zajímalo, klidně to uveďte na svém webu!

Ještě jednou děkuji!

Funguje to i u uživatelů, kteří sdílejí sociální sítě. Zkuste svůj web vyhledat ve vyhledávačích sociálních médií Twitter, Facebook, LinkedIn atd. To vám ukáže, kdo na sociálních sítích dával odkazy na váš web.

Pak můžete poslat něco takového:

Ahoj (sdílící přítel),

Děkuji moc za sdílení mého článku na (téma). Dal jsem si s tím příspěvkem hodně práce a jsem opravdu rád, že se to někomu líbilo!

Nedávno jsem zveřejnil související příspěvek na (téma). Vysvětluje jak (jeden nebo dva zajímavé body z vašeho příspěvku). Tady je odkaz, myslím, že se vám bude líbit!

(zahrnout odkaz)

Neváhejte a sdílejte, pokud si myslíte, že by si to vaši sledující také rádi přečetli.

Ještě jednou děkujeme za vaši podporu!

Žádání o zpětné odkazy nakonec nemusí vždy znít jako žebrání.

Jak jsme viděli výše, existuje spousta způsobů, jak nabídnout skutečnou hodnotu osobě, kterou kontaktujete, takže celý proces působí spíše jako výměna než jako laskavost.

U všech vašich e-mailů je důležité pamatovat na to, že chcete být profesionální, ale aniž byste zněli jako robot. Ujistěte se, že každý z vašich e-mailů je přizpůsoben pro příjemce a že obsahuje konkrétní podrobnosti o tom, jak mohou vaše zdroje prospět jeho webu.

Pokud se budete řídit těmito metodami, už nikdy nebudete muset skákat nahoru a dolů a křičet “Vyberte mě!”