Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak předpovídat budoucnost se Zemí-2050

Jak předpovídat budoucnost se Zemí-2050

Představeno v roce 2017 na oslavu dvaceti let společnosti Kaspersky Lab, Země-2050 jde o interaktivní multimediální projekt, skutečné digitální úložiště schopné shromažďovat prognózy společenského a technologického vývoje očekávaného na příštích třicet let. Konečným cílem tohoto konkrétního projektu je identifikovat a pochopit jaké budou globální výzvy, kterým bude lidstvo čelitna andrna setkání v blízké budoucnostistejně jako identifikaci možných způsobů, jak je včas vyřešit.

Earth-2050 je crowdsourcingová platforma, ke které má přístup každý sdílet svou vizi budoucnosti. Na Zemi-2050 lze nahrát zprávu, video, fotografii, dokonce i zvuk a pokusit se společně představit, jaké budou změny, které změní celé lidstvo na příštích třicet let. Na Zemi-2050 bylo dosud nahráno mnoho předpovědí, včetně předpovědí futurologa Iana Pearsona, astrofyzika Martina Reese, finančníka Stevena Hoffmana, architekta a inženýra Carla Rattiho, spisovatele Jamese Kunstlera a bloggera Isaaca Arthura. Velmi zajímavý je příspěvek amerického spisovatele sci-fi Davida Brina, o kterém mluví budoucnost založená ne na ropě, ale na fosfátech.

Procházením webu Earth-2050 můžete například scotevřít, jak budena New York v blízké budoucnostimožná za dvacet nebo třicet let, vše na základě příspěvků uživatelů, nejen profesionálů, ale i obyčejných lidí, kterým leží osud lidstva na srdci.

Číst:  Jak vytvořit e-mailový účet

Jak funguje Earth-2050

Platforma byla představena během Mobile World Congress 2017 v Barceloně na oslavu 20 let života ruského softwarového domu. Od té doby jsou stránky neustále aktualizovány o prognózy nejen od vědců, výzkumníků a futurologů, ale i od obyčejných lidí, kteří chtějí dát najevo svou vizi budoucnosti.

Grafické rozhraní platformy je a nepřetržitě rotující virtuální mapa světa a posetý mnoha interaktivními body. Kliknutím na něj zobrazíte souhrnný list předpovědi a dalším kliknutím získáte úplný popis. Na levé straně rozhraní však budou tři „úrovně hloubky“, v závislosti na referenčním roce prognózy. Ve skutečnosti, i když je referenční horizont 2050, portál umožňuje vkládat proroctví i pro roky 2030 a 2040.

Ke každé aktuální předpovědi budou moci registrovaní uživatelé vložit svůj příspěvek, okomentovat, o jaké proroctví jde, a vysvětlit, jak futuristické je či není.

Na cestě ke kybernetické imunitě

Sám Eugene Kaspersky, generální ředitel ruského softwarového domu, se chtěl proměnit v „digitálního proroka“ specifikací svého předpověď pro svět kybernetické bezpečnosti a obecněji pro svět a lidstvo samotné.

Vzhledem k tomu, že informační technologie se stále více stávají součástí našeho života a našeho každodenního života – pomyslete na někdy nadměrné a neomezené používání chytrých telefonů – obrana proti kybernetickým útokům by se také měla stát jednou z našich primárních potřeb. Podle Eugena Kasperského bychom se proto měli stále více starat o obranu našich zařízení a dat, která obsahují. Ochrana smartphonu, tvrdí generální ředitel společnosti Kaspersky, je nějakým způsobem ekvivalentní ochraně našich životů. Abychom si to plně uvědomili a uskutečnili to, je nezbytné to, co epistemologové definují jako „změnu paradigmatu“, což musí nás to přivést od konceptu kybernetické bezpečnosti k kybernetické imunitě.

Číst:  Jak snadno smazat účet Adobe v roce 2024

V roce 2050, tvrdí Kaspersky, se algoritmy umělé inteligence stanou mnohem výkonnějšími, než jsou nyní a nebudou sloužit „jen“ k ovládání hlasového asistenta, ale budou součástí širšího rámce, který bude zvládat (v symbióze s lidskou částí ) osud světa. Díky schopnosti těchto algoritmů rozhodovat se i s řídkými datovými souborydefinované generálním ředitelem developera as digitální intuice, schopnosti kybernetických obranných systémů udělají významný krok vpřed a budou se stále více přibližovat tomu, co bychom mohli definovat jako kybernetická imunita. “Tam situace v mnoha ohledech připomíná boj s nemocemi. Díky úspěchu vakcín jsou strašlivé epidemie, které ve 20. století zdevastovaly celá města, minulostí. Tím však podobnosti končí. Pro člověka byly nemoci jako mor nebo neštovice nahrazeny novými, vysoce odolnými „postvakcinačními“ nemocemi; ale u strojů to šlo mnohem lépe.”

A zásluhy, tvrdí Kaspersky, patří vysoce pokročilým systémům strojového učení, které jsou schopné na počítačové úrovni reprodukovat to, co ve zvířecím kontextu nazýváme intuicí. „Jak můžete vidět, byla to digitální intuice se schopností okamžitě a správně reagovat na výzvy, které dosud nebyly známy, která pomohla vybudovat digitální bezpečnostní standardy této nové éry.“

25. července 2019

Od společnosti Cultur-e