Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak prodávat SEO: Průvodce implementací pro agentury

Jak prodávat SEO: Průvodce implementací pro agentury

Proč byste měli prodávat SEO služby?

Více než dvě třetiny digitálních agentur prodávají SEO služby. Clutch.co uvádí počet digitálních agentur po celém světě a rozděluje je podle několika atributů, včetně nabízených služeb a země.

Podle Clutche nabízí SEO služby 66 % digitálních agentur po celém světě.

K březnu 2022 Clutch.co uvádí, že existuje 26 000 digitálních agentur, které nabízejí služby SEO, z celkového počtu 39 000 agentur po celém světě. Pokud se podíváme pouze na top 5 trhů s nejvyšším počtem digitálních agentur, vidíme, že jejich průměr je o něco vyšší (68 %):

   1. 67 % digitálních agentur v USA nabízí SEO služby (10 650 agentur)
   2. 73 % digitálních agentur Spojeného království nabízí služby SEO (3 266 agentur)
   3. 64 % indických digitálních agentur nabízí SEO služby (2 086 agentur)
   4. 64 % kanadských digitálních agentur nabízí SEO služby (942 agentur)
   5. 72 % australských digitálních agentur nabízí SEO služby (690 agentur)

Tato čísla nám říkají, že služby SEO jsou hlavní nabídkou služeb digitálních agentur po celém světě. Pokud v současné době nenabízíte služby SEO, nyní je čas zúčastnit se tohoto rychle rostoucího odvětví, které nyní stojí za to 80 miliard dolarů.

Pokud již nabízíte služby SEO, může být také vhodné přehodnotit jak prodáváte tyto služby a jak můžete rozšířit tuto část vaší agentury. Kromě skutečnosti, že organické vyhledávání je tak základním požadavkem pro většinu klientů, odvětví SEO roste o více než 17 % CAGR a odhaduje se, že má hodnotu více než 103 miliard dolarů do roku 2025!

Ekonomika a obchodní hodnota SEO služeb

Takže víme, že SEO průmysl je velký a roste. Pojďme se ale podívat na pár důvodů, proč vás přidání nebo vylepšení SEO služeb vaší digitální agentury dobře připraví do budoucna.

1. Výkon SEO koreluje s obchodními výsledky

Skvělá věc na SEO je, že většina věcí, které děláte, má přímý dopad na schopnost webu umístit se ve výsledcích vyhledávání Google. Vyšší pozice ve vyhledávání znamenají více kliknutí. Vyšší provoz znamená více příležitostí ke konverzi. To je na SEO skvělá věc.

Většina klientů chce vidět ROI (návratnost investic) ze svých marketingových výdajů, díky čemuž jsou služby SEO ideální k prokázání ROI vašemu klientovi. Vytváření obchodní hodnoty pro vaše klienty také pomáhá při přechodu z pouhého „poskytovatele služeb“ na a důvěryhodný poradce.

2. Vysoce kvalitní SEO služby mohou být poskytovány s nižší kapacitou než jiné digitální služby

Kapacitní plánování (tradičně práce Traffic Managera v reklamní agentuře) je proces odhadu pracovních hodin požadovaných každým členem napříč agenturními týmy, aby splnil projekt klienta na nejvyšší standard kvality. Každý projekt má jednotky práce/milníky, potenciálně rozdělené na úkoly. Při pohledu na služby digitální agentury vyžadují různé obory různé hodiny (tj.: kapacitu).

Příklad projektových úkolů rozdělených do oddělení, z nichž každé vyžaduje časové odhady

Úlohy SEO jsou náročné na práci jako každá disciplína digitálního marketingu, ale slušnou část předběžného auditu, analýzy dat a výzkumu lze automatizovat, například pomocí bezplatných nástrojů SEO. To výrazně snižuje požadavky agentury na kapacitu na úkoly SEO, takže je spotřebováno méně pracovních hodin. Díky tomu jsou projekty buď dostupnější pro klienty nebo ziskovější pro agentury, nebo obojí!

3. SEO služby dávají větší smysl jako záložní práce

Agenturám se daří díky práci pronajímatele (tj. měsíční fixní služby). V oboru se hodně diskutovalo o úpadku zadržovací práce a upřednostňování projektové práce ze strany klientů. Navzdory tomu poradce agentury Andy Brown uvedl v an názorový příspěvek že “agenturní záloha rozhodně není mrtvá”.

“Zadržovatelé nezmizeli, ale ti, kteří se nezaměřují na podnikání založené na poplatcích, viděli, že se tento model příjmů vypařuje.”

Andyho názor je důležitý. Klíčové je zaměřit se na klienty, kteří mohou podporovat udrženou práci nebo se z ní vyvinout. SEO se velmi dobře hodí k udržení práce. Spojuje se s hmatatelnou obchodní hodnotou, jak je uvedeno v bodě 1, ale nejen to, SEO vyžaduje neustálé úsilí.

SEO není nikdy „hotovo“. Neustále musí být publikován nový obsah, zkoumána klíčová slova, auditována konkurence, budovat zpětné odkazy, provádět optimalizace – práce pokračují. Přilákání klientů, kteří tomu rozumí a oceňují výsledky, které tyto služby přinášejí, připraví vaši agenturu na rychlý růst.

4. SEO služby mají tendenci usnadňovat křížový prodej jiným službám digitálního marketingu

SEO ve skutečnosti zahrnuje spoustu různých dílčích služeb, jako je audit/procházení stránek, optimalizace na stránce, výzkum klíčových slov, produkce obsahu, vytváření odkazů a dosah na vydavatele. Klient má nejen dobrý potenciál pro růst svého SEO účtu, ale všechny tyto další oblasti mohou spouštět i jiné non-SEO služby. Nejčastěji se jedná o:

 • Redesign / přestavba webu
 • Marketing ve vyhledávačích (SEM) / Pay Per Click (PPC)
 • Marketing sociálních médií
 • Obsahová strategie
 • Celková strategie digitálního marketingu

5. SEO služby lze škálovat

Agentura a měřítko může znít jako oxymoron, ale služby SEO mají potenciál škálovat. Jako Roger Parent, zakladatel Digitální pozice zdůrazňuje důležitost definice procesu:

“Kdybych znovu založil agenturu (a měl na to peníze a čas), strávil bych 3 měsíce formováním každého jednotlivého procesu, než bych získal nějaké klienty.”

A Roger by to věděl. Za něco málo přes 2 roky zvýšil Digital Position na 100 tisíc dolarů měsíčně:

Rogert Parent zvýšil svou agenturu na 100 000 $ měsíčně za 25 měsíců!

Jak se ale služby SEO škálují? Proces, lidé a technika.

   1. Rogerovo doporučení č. 1 je dokumentování každého jednotlivého procesu a definování vašeho pracovního postupu
   2. Najímání SEO talentů co nejdříve, ne když se topíte v práci – to je jednosměrná cesta do churnville
   3. Automatizace co největšího počtu SEO procesů, jako je SEO audit a procházení.

Umístění vašich SEO služeb

Co tím myslíme polohování je to, jak se vaše agentura na trhu odlišuje od všech ostatních agentur, které soupeří o stejnou skupinu klientů. Pozice pomáhá potenciálním klientům pochopit vaši nabídku a rozhodnout se, zda má cenu s vámi dále mluvit. Během velké části naší komunikace se zákazníky našich agentur jsme viděli několik typických způsobů, jak se agentury umisťují na trhu.

Jednou z nejúspěšnějších strategií, které jsme viděli, je zaměřit se na určité odvětví nebo službu. Vaše agentura tím získá nespravedlivou výhodu oproti „jednomu kontaktnímu místu“, zejména pro klienty, kteří podobně hledají konkrétní nabídku. Snížení úrovně vyrovnává podmínky vůči větším agenturám a umožňuje malým agenturám prosperovat a růst.

Číst:  Top 15 softwaru pro řízení lidského kapitálu v roce 2024

1. Průmyslová mezera

Zacílení na klienty v konkrétním odvětví vám pomůže okamžitě vyniknout od konkurence, když se ucházíte o práci s klienty. Vžijte se do kůže klienta. Pokud jste značka e-commerce a potkáte zakladatele agentury zaměřeného výhradně na práci s klienty e-commerce, je těžké popřít, jak moc by vyčníval z řady bezprostředně předtím, než s nimi vůbec mluvil. Na specializaci záleží, i když většina základní práce je na konci dne podobná.

Klienti spolupracují s agenturami, které rozumí jejich podnikání a jejich širšímu odvětví. The Agency Management Institute dotazovali se CMO, co chtějí od svých agenturních partnerů, a odpověď číslo jedna byla tato: “průmyslové znalosti”. Zakladatel AMI Drew McLellan říká:

“Klienti očekávají, že za nimi agentury buď přijdou s hlubokými znalostmi v klientově byznysu/odvětví, nebo že se rychle zorientují.” znát hru, která se hraje.”

2. Speciální nabídka služeb

Další oblíbenou strategií určování pozice je podle nabídky služeb. Na první pohled je spravedlivý předpoklad, že SEO agentura je v SEO zručnější než full-service agentura, která nabízí deset služeb, z nichž SEO je jedna. I když je to nespravedlivé srovnání, v očích klienta má tendenci dávat nějaký smysl. Stejně jako nika v odvětví může představa, že se agentura specializuje na jedinou nabídku služeb, vést k vnímané vyšší kvalitě služeb.

Neztrácí se nám ironií, že tento článek káže výhody přidání an další nabídka služeb SEO. Služba niching není pro každou agenturu a přináší své vlastní výzvy, zejména v oblasti náboru (tj. práce v potenciálně menším fondu talentů). Nicméně mnoho zakladatelů agentur, se kterými jsme mluvili, omezuje nabídku služeb a zdvojnásobuje SEO, protože právě tam zaznamenávají největší poptávku ze strany klientů.

3. Místo výklenku

Toto je oblíbená strategie pro místní SEO nebo místní marketingové agentury, které cílí na klienty v konkrétním městě. Skoro by se dalo říci, že tímto způsobem začíná většina agentur. Osobní připojení a místní sítě jsou zdrojem mnoha prvních klientů, obvykle místních. Odtud se agentura vyvíjí.

4. Obchodní cíl Niche

Tento typ nichingu je méně běžný, ale agentury, které se zaměřují na obchodní cíl – například agentury pro generování potenciálních zákazníků nebo agentury CRO (Conversion Rate Optimization). Tyto agentury mohou pracovat v několika odvětvích a využívat vícekanálové strategie, ale jejich specializace je obvykle jediná metrika, jako je počet potenciálních zákazníků nebo míra konverze.

Implementace procesů pro prodej SEO služeb

Vaše schopnost efektivně vyhledávat nové potenciální zákazníky a převádět je bude nakonec určovat váš úspěch jako agentury. Upselling nebo rozšiřování práce se stávajícími klienty je samozřejmě další taktikou růstu a ve skutečnosti by obojí mělo probíhat paralelně.

Vytvoření a zdokumentování procesu prodeje služeb SEO je něco, co stojí za to investovat čas a přemýšlet, protože je to klíčová složka pro škálování toho, co děláte. Jasné procesy pomáhají novým zaměstnancům nebo jiným lidem, se kterými pracujete, rychle se dostat do tempa a replikovat věci, které děláte a které fungují nejlépe.

Níže je uveden seznam procesů nezbytných pro nastavení vaší agentury k úspěchu:

SEO dokumentace prodejního procesu

Toto je trochu meta, ale vaším prvním úkolem je rozhodnout, kde/jak zdokumentujete svůj proces. To může být tak jednoduché jako a Dokument Google ale možná budete chtít zvážit speciální nástroj, jako je např SweetProcess který je postaven speciálně pro tento účel:

Nemůžeme přeceňovat důležitost jasně definovaných procesů v agentuře. Bez toho budete ztrácet tolik času přijímáním nových zaměstnanců a jejich školením o tom, jak prodávat SEO služby. Investujte čas předem a sklízejte odměny za efektivitu, jak budete růst.

Generování příchozích potenciálních zákazníků

Každá agentura, která již nabízí služby SEO, zná sílu organického vyhledávání pro své klienty. Přirozeným rozšířením digitální agentury je budování výkonu jejich inbound marketingových aktivit. Publikování vysoce kvalitního a hodnotného obsahu optimalizovaného pro klíčová slova na webových stránkách agentury a sociálních sítích je stále vysoce efektivní taktikou příchozího marketingu.

Přivádění provozu na web vaší agentury pomocí vysoce kvalitních zpětných odkazů pomáhá budovat autoritu vaší domény. Nejlepší způsob, jak převést provoz na potenciálního zákazníka, je na vašem webu samotném. Pomocí nástroje Embeddable Audit Tool můžete zachytit podrobnosti o potenciálním zákazníkovi (např.: jméno, e-mail, telefon, web) a zároveň poskytnout okamžitou hodnotu potenciálnímu zákazníkovi pomocí bezplatného auditu webu.

(viz další skvělé příklady vložených formulářů na webových stránkách agentur)

Odchozí reklama

Další zřejmou taktikou, jak zvýšit návštěvnost webu vaší agentury, je placená reklama – například Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads atd.

Většina inzerentů vidí velkou hodnotu v používání taktické placené reklamy k remarketingu pro návštěvníky webu, kteří neprovedou konverzi. Od iOS 14.5 – to se stalo obtížnějším při přesměrování mobilních telefonů iOS, ale stále existuje skvělá příležitost oslovit relevantní publikum. Zde v SEOptimeru provozujeme remarketingové kampaně na Facebooku a Instagramu. V níže uvedeném příkladu můžete vidět, že text reklamy „pospěšte si a vyzvedněte…“ je skvělý způsob, jak mluvit přímo s nedávnými návštěvníky webu:

Řízení prodejního potrubí

Sledování potenciálních zákazníků a jejich umístění v prodejním procesu je nemožné, protože škálujete bez nějakého systému / CRM pro správu kanálu. Opět to může být v prvních dnech jednoduché, například pomocí a Deska Trello ale rychle z toho vyrostete, protože se vaše prodejní potenciály SEO zrychlují. Pamatujte, že to je dobrý problém!

Jakmile nastane správný čas, přechod na specializovaný nástroj CRM je standardním přístupem a pomůže vám efektivněji prodávat služby SEO. Mezi hlavní výhody CRM patří:

 • Vyšší efektivita vašeho SEO prodejního procesu a pipeline
 • Vychovávejte potenciální zákazníky a zvyšujte jejich sklon ke konverzi
 • Schopnost spolupracovat se svým týmem na vyhlídkách a akcích
 • Schopnost vizualizovat vaše prodejní potrubí a vytvářet projekce
 • Centralizujte všechna svá prodejní data
 • Zjednodušte úkoly a akce související s prodejem

Síť digitálních agentur uveďte některé z populárnějších možností CRM používaných agenturami.

Marketingová automatizace

Nástroje pro automatizaci marketingu vám mohou pomoci získat potenciální zákazníky a přiblížit potenciální zákazníky ke konverzi. Stejně jako u ostatních příkladů je jednoduchý začátek dobrý způsob, jak prokázat hodnotu toho, než investujete do vyhrazených nástrojů. Zapier vám pomůže propojit mnoho procesů dohromady s automatizovanými pracovními postupy.

Číst:  Jaká je budoucnost obchodování s bitcoiny v Zimbabwe?

Pokud jste například na web své agentury vložili formulář auditu, můžete podrobnosti o potenciálním zákazníkovi automaticky vložit do CRM, jako je HubSpot, do seznamu e-mailových bulletinů nebo do jednoduché tabulky Google – nebo skutečně kamkoli!

Tento druh jednoduché automatizace vám ušetří čas na opakující se úkoly a udrží vaši agenturu v kontaktu s vašimi potenciálními zákazníky.

Jak prodávat SEO služby místním podnikům

Většina agentur, které prodávají místním podnikům ve svém městě, téměř vždy spoléhá na osobní prodej. Staré přísloví „lidé nakupují od lidí“ je velmi aktuální při cílení na místní firmy. Níže uvádíme naše doporučení, jak vyhledávat a prodávat místním podnikům:

   1. Zúčastněte se místních akcí / konferencí / setkání
   2. Nabídka bezplatných školení nebo workshopů v místních coworkingových prostorách / institucích
   3. Najděte webové stránky místních firem, které jasně potřebují pomoc se SEO (tj.: špatné hodnocení pro cílové výrazy)
   4. Najděte bezplatné agentury nebo organizace, se kterými můžete spolupracovat
   5. Vytvářejte vysoce kvalitní obsah, který přiláká místní zákazníky
   6. Nabídněte potenciálním zákazníkům bezplatné audity webových stránek

Také jsme na toto téma dříve psali a probrali 10 nejlepších nápadů pro vedoucího genu digitálních agentur – podívejte se na to!

Místní podniky, zejména malé podniky, se vždy velmi zaměřují na příjmy nebo generování potenciálních zákazníků (v závislosti na jejich podnikání). To znamená, že vnímaná hodnota vašich služeb jim musí dávat smysl prostřednictvím tohoto objektivu obchodní hodnoty. Pokud vidí (nebo můžete demonstrovat), jak vaše služby zlepší jejich příjmy nebo zvýší jejich vlastní potenciální zákazníky, bude pravděpodobnější, že s vámi budou spolupracovat.

Místní podniky jsou také obvykle zaměřeny na cenu, takže se ujistěte, že strukturujete svůj návrh s cenově dostupnými menšími možnostmi, aby mohly v průběhu času růst s vámi. Vyplatilo by se také mystery shopping u konkurence a zjištění, jak strukturují své ceny a možnosti.

Jak prodávat SEO služby franšízovým podnikům

Majitelé franšízy jsou stejní jako výše uvedení vlastníci místních firem, ale někteří nabyvatelé franšízy mají více franšíz, takže by mohli mít zvláštní zájem o skupinové / souhrnné služby. Majitelé firem, kteří spravují více míst, jsou ještě časově méně nároční, takže vše, co nabídnete své služby, protože kromě úspory času zvýšíte prodej/potenciální zákazníky, bude dobře přijato.

Některé podniky s více pobočkami také těží z centralizované správy nebo „sdílených služeb“, jako je marketing, mzdy, HR, účetnictví atd. Prodej služeb SEO těmto vlastníkům podniků je stejně tak o výhodách nákladů a efektivity při zohlednění všech míst (tj. : úspory z rozsahu).

Mnoho z výše uvedených doporučení platí také pro franšízové ​​podniky, ale zvažte také tyto další taktiky:

   1. Navštěvujte konkrétní franšízové ​​obchodní akce nebo konference
   2. Proveďte audity analýzy konkurence v jiných franšízových podnicích (buď v sousedních podnicích v rámci stejné skupiny značek nebo konkurenčních s jinými značkami mimo skupinu)
   3. Umístěte náklady na svou službu jako centralizovanou úsporu, ze které mohou těžit i jejich další místa

Ultimate SEO Sales Pitch Script

Mluvili jsme s Danielem Bisettem, majitelem společnosti Austintatous Design se sídlem ve Wimberley v Texasu o jeho prodejním procesu SEO a způsobu umístění své agentury:

“Obvykle jsem velmi… nespisovný, když mluvím s potenciálními zákazníky o jejich specifických potřebách.”

Klíčem k efektivní prezentaci prodeje je nejprve naslouchat. Je důležité pochopit, odkud klient pochází a čeho chce dosáhnout.

“Ačkoli existuje zjevně mnoho ustanovení o službách SEO, která vyhovují 85 % všech podniků, stále se snažím přistupovat ke konverzaci (a v tomto bodě bezplatnému vedení) směrem ke skutečně prospěšným metodám, které jsou pro NĚ specifické. Při tom je moje firma přesvědčení, že buduji tu veškerou důležitou DŮVĚRU, která je základním kamenem každého pevného vztahu (obchodního nebo jiného).

Danielův přístup k budování důvěry a poskytování hodnoty předem je tak účinným způsobem, jak vychovávat nové potenciální zákazníky. Na jeho procesu je opravdu skvělé, jak propojuje zkušenost potenciálního zákazníka s jeho požadovaným výsledkem:

Obvykle se zeptám vedoucího, proč se rozhodl pro úvodní konzultaci právě MĚ. Téměř vždy bude existovat SILNÉ spojení mezi radami, které jsem jim právě poskytl, a tím, jak MĚ našli.

Vím, že je to klišé, ale i když tyto billboardy upřímně NENÁVIDÍM, je to skoro jako billboardy s nápisem “Fungují billboardy? Tenhle ano”.

Upozorňuji na přímou souvislost s tím, jak mi je MOJE SEO přivedlo, a říkám, nebyla tato strategie jednoznačná s tím, co jsem vám právě poradil?

Pokud ke mně přišli například prostřednictvím odkazu v tomto článku a také jsem jim navrhl silnou strategii obsahového marketingu jako jejich primární SEO push, jakmile na to upozorním, je snadné vidět důkaz v pověstném SEO pudinku!

Takže s ohledem na to se podívejme na SEO Sales Pitch Script, který bere v úvahu body týkající se porozumění klientovi a poskytování hodnoty předem.

Kontext prodeje: Studené vedení, první kontakt

Tento prodejní skript je v kontextu chladného telefonního hovoru s místní firmou, která vás nezná. Navštívili jste jejich web a po provedení rychlého auditu webu můžete vidět, že existuje několik rychlých oprav, které můžete implementovat pro zlepšení jejich webu. Můžete také vidět, že se při vyhledávání jejich produktů/služeb nezobrazují na první stránce Google.

Ahoj ,

Jmenuji se a volám z . Právě jsem na Googlu hledal „ “ a všiml jsem si, že se vaše firma nezobrazuje na první stránce Google. Spoléháte v současné době na jiné způsoby prodeje /generování potenciálních zákazníků pro ?

Je to tak?! Ve skutečnosti spolupracujeme s místními firmami, abychom jim zajistili umístění na první stránce Google, aby získali větší návštěvnost svých webových stránek a více prodejů/potenciálních zákazníků.

Právě jsem na vašem webu a vidím, že existuje několik strategií, které by se daly použít k optimalizaci obsahu a struktury vašeho webu, aby vám pomohly dosáhnout vyšší pozice pro vaše klíčová slova pro cílové vyhledávání. Zajímalo by vás, kdybych vám poslal bezplatný audit webu, který ukazuje tyto poznatky?

Skvělý! Jaká je vaše e-mailová adresa?

Pošlu vám to dnes a v příštích dnech vás budu kontaktovat, protože by mě opravdu zajímaly vaše myšlenky!

Hezký den!

Kontext prodeje: Vřelý zájemce po odeslání auditu webu

Tento prodejní skript je ideální pro opětovné zapojení původně chladného potenciálního zákazníka. Poté, co s nimi poprvé zavoláte a pošlete jim e-mailem bezplatný audit webu, je cílem tohoto hovoru navázat s nimi kontakt a motivovat potenciálního zákazníka k akci.

Ahoj ,

Je tu z , jak se dnes máte?

To je skvělé!

Když jsme provedli audit stránek, docela mě nadchly všechny příležitosti, které jsme viděli, jak zlepšit vaši pozici v hodnocení na Googlu. Co sis myslel?

No, je tu několik krátkodobých oprav, které můžeme udělat, abychom provedli nějaká okamžitá zlepšení, pak jsou tu některé střednědobé položky, které vidím, stejně jako některé dlouhodobější iniciativy, které by všechny měly obrovský rozdíl ve vašem hodnocení.

Vždycky si myslím, že je skvělé začít v malém a vidět nějaké pozitivní změny a pak to vzít.

Rád bych vám nastínil všechny podrobnosti o tom, jak bychom mohli začít – je nějaký den nebo čas, který by vám vyhovoval?

Typické prodejní námitky

Námitka 1: Nemůžeme si to dovolit

Cena je zabiják dohod. Ale zajděte trochu dále, protože zatímco někteří potenciální klienti jsou skutečně omezeni na hotovost, skutečným základním důvodem může být to, že prostě nejsou přesvědčeni, že vaše služba pomůže jejich podnikání. Pokud je důvodem skutečně cena, musíte zdůraznit hodnotu své služby a potenciální novou návštěvnost/prodeje/potenciální zákazníky, které váš klient pravděpodobně očekává.

Další strategií je porovnat vaše náklady s jinými věcmi, které mohou dělat. Pokud například utrácejí tisíce dolarů za místní tištěné reklamy nebo sponzorují akce – někdy jim uvedení nákladů do perspektivy skutečně pomůže zjistit, jak nákladově efektivní může být SEO.

Námitka 2: Nejsme připraven za tuto službu

Toto je variace na námitku č. 1. Ve skutečnosti námitka, kterou obdržíte, nemusí být nemovitý námitka. Z mnoha důvodů souvisejících s lidskou psychologií, kterými se v tomto článku nebudeme zabývat, mějte na paměti, že základní námitka může souviset s náklady, ale potenciální klient ji může koncipovat jinak.

Můžete to vyzkoušet doporučením svého nejlevnějšího balíčku/služby. Případně se může stát, že vám (zatím) prostě nevěří. V takovém případě budete muset jasně sdělit, jak SEO pomáhá jejich konkurentům zviditelnit se ve vyhledávání. Nechte data mluvit za vás.

Námitka 3: To, co v současnosti děláme, funguje dobře

Připomeňte potenciálnímu klientovi, co jeho konkurence získává dosažením vysokých pozic ve vyhledávání. Nebo pokud neexistují žádné dobré srovnání s konkurenty, podívejte se do jiných měst nebo podobných podniků. Jde o předvedení toho, jak SEO funguje pro jiné podniky – proveďte několik auditů stránek a najděte pár dobrých příkladů.

Námitka 4: Počkáme, až brzy najmeme marketingového pracovníka

Malé podniky vždy plánují svůj další pronájem dopředu a obvykle čekají na milníky příjmů nebo růstu jako signál. Ale tytéž podniky mohou čekat měsíce, dokonce roky, než se přesunou. Připomeňte těmto potenciálním klientům, že můžete začít přinášet okamžité výsledky za zlomek nákladů na nábor zaměstnance. Což je skvělý přechod k další prodejní námitce…

Námitka 5: SEO trvá příliš dlouho, než generuje výsledky

To je mýtus a je na vás, abyste to rozbili!

Ve hře je samozřejmě mnoho faktorů, jako jsou klíčová slova, úroveň konkurence a objem vyhledávání, nicméně je velmi možné zaznamenat hmatatelný nárůst organické návštěvnosti během několika týdnů.

Generování SEO potenciálních zákazníků

Dříve jsme publikovali specializovaný článek o generování potenciálních zákazníků, který stojí za to vyzkoušet. U více než 2 000 digitálních agentur, které se spoléhají na Ahrefs pro hlášení bílých štítků, velká část využívá náš Embeddable Audit Tool, který generuje potenciální zákazníky SEO přímo na webových stránkách agentury.

Přijímání nových SEO klientů – prvních 30 dní

Vyhrát nového klienta je fantastické a měli byste si najít čas na oslavu vítězství se svým týmem!

Poté jsou prvních několik dní, první týden a prvních 30 dní tři skutečně zásadní časová období, abyste vytvořili pozitivní první pracovní dojem s vaším novým klientem a poskytli hodnotu brzy, aby se v jejich myslích upevnili a potvrdili, že udělali správné rozhodnutí ve spolupráci s vámi.

Prvních pár dní – poskytněte malou / rychlou výhru:

Spusťte svou úvodní schůzku co nejdříve, jak je to v lidských silách, opravdu tlačte na to, aby se tato schůzka uskutečnila co nejdříve poté, co podepíší smlouvu – ideálně ještě tentýž den! Během této schůzky získejte všechna potřebná přihlášení a přístup k jejich webovým stránkám, Google Analytics, Google Search Console atd., abyste mohli během prvních několika dní rychle vyhrát.

Něco opravdu efektivního je řešení všech problémů na stránce. Pokud jste to ještě neudělali předem jako součást procesu předkládání nabídek, spusťte úplné procházení webu klienta a identifikujte snadno opravitelné problémy a nechte je opravit. Takže problémy jako chybějící názvy, popisy, nefunkční odkazy, neoptimalizovaná klíčová slova, pravopisné chyby, chybějící značky OG – v podstatě opravte všechny jednoduché věci a podejte jim zprávu o všech vylepšeních, která byla učiněna doslova během prvních několika dní.

První týden – poskytněte středně velkou výhru:

Udržujte tempo a podejte zprávu klientovi 1 týden po schůzce s další výhrou. Celá tato pozitivní dynamika během pouhých 7 dnů dále potvrzuje, že se rozhodli správně využít vaše služby. Některé nápady by zde mohly být zpětný odkaz z webu s vysokou doménou nebo oprava obzvláště složité konfigurace, jako jsou cíle GA, sledování událostí nebo Search Console.

Prvních 30 dní – poskytněte velkou výhru:

Zajistěte velkou výhru a ujistěte se, že klientovi podtrhnete její význam. Do 30 dnů očekáváte, že tato výhra bude něco jako publikování vysoce hodnotného obsahu nebo zvýšení pozice v hodnocení klíčové vstupní stránky nebo možná zvýšení skóre autority domény.

Na závěr

Jak můžete vidět, přidání služeb SEO do vaší digitální agentury může být vysoce lukrativní nabídkou služeb založenou na růstu odvětví a zrychleném pohybu směrem k elektronickému obchodu a online službám.

Co myslíš? Dejte nám vědět na Twitteru @seoptimer – rádi bychom od vás slyšeli.