Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak proměnit notebook ve stolní PC

Jak proměnit notebook ve stolní PC

Šest notebooky mají na své straně snadnost použitísnadné nošení všude s sebou, i když je prostor extrémně omezený, vlastnosti a stolní počítače je těžké je sladit: mnohem větší obrazovka a navíc klávesnice a myš, které vám poskytují více místa pro vaše ruce.

Je možné kombinovat dvě možnosti a vytvořit tak a hybridní, schopný skončit v batohu během pár tahů, ale snadno přeměnitelný na stolní stroj? Odpověď je „ano, se správnými opatřeními“. Zde je postup proměnit notebook ve stolní PCjednoduchým a funkčním způsobem.

Které notebooky se mohou stát stolními počítači?

Než začnete, stojí za to položit si několik otázek. Jedna se týká především možnosti přeměnit všechny notebooky, nebo jen některé konkrétní modely, na stolní PC. Naštěstí v tomto případě existuje pouze jedna odpověď: všechny notebooky se mohou stát stolním počítačem. Pokud máte k dispozici správná periferní zařízení vybavená užitečnými přípojkami pro připojení k vašemu notebooku, může se každé z těchto malých zařízení stát stolním počítačem bez jakýchkoli omezení.

A když bude nutné použít notebook (třeba mimo domov, pro práci nebo volný čas), prostě odpojte všechny kabely A to je vše. Neexistují žádná konkrétní nastavení, která by mohla ovlivnit typickou funkčnost těchto cestovních počítačů, takže se není třeba obávat.

Číst:  Mapy Google offline: jak to funguje

Co je potřeba k tomu, aby se z notebooku stal stolní počítač?

používat notebook jako stolní počítač

Jistě, před přidáním násobku periferie Vzniká pochybnost, že při používání mohou nastat nějaké problémy. Především tedy představení jednoho externí obrazovka To nejvíce děsí ty, kteří prožívají transformaci poprvé. Místo toho nepropadejte panice.

Je třeba zkontrolovat pouze jeden detail: že notebook může počítat s procesor vystoupení a jeden integrovaná grafická karta střední kvality. Celkově je většina notebooků vybavena procesorem Intel Core nebo AMD Ryzen nemají problémy při současném používání externího monitoru i toho integrovaného v notebooku.

Totéž však nelze říci o i Pentium nebo Celeron, starší; v tomto případě můžete uvažovat o deaktivaci menší obrazovky, ale využít výhody celého rozšíření sekundární obrazovky.

Od stolního PC po notebook, důležitost portů

používat notebook jako stolní počítač

Při čekání na zahájení nákupu nových periferií, které se budou věnovat transformaci, je nutné identifikovat typologie a množství Z dostupné porty na vašem notebooku. Tento krok je nezbytný, abyste se vyhnuli nákupu více kusů kabely, z nichž některé by mohly zůstat využívány a ukázat se tak jako zbytečné výdaje. Pokud jde o obrazovku, výběr se může lišit v závislosti na modelu a datu výroby.

Ty novější mají k dispozici hlavně jeden HDMI port; pak následujte ty vybavené DisplayPort A mini DisplayPortběžnější na monitorech určených pro hraní her a vybavených technologií FreeSync, vytvořenou pro modely s tekutými krystaly, které podporují proměnnou obnovovací frekvenci, aby se zabránilo takzvanému trhání obrazovky.

Poslední a zdaleka nejběžnější, představený v 80. letech, je VGA port. U novějších monitorů to není jediný dostupný typ portu. Je-li to možné, je lepší ji použít jako poslední naději, pokud možno upřednostnit ostatní dostupné. Stále mluvíme o obrazovkách, dalším faktorem, který je třeba hodnotit, je ten rozlišení.

Číst:  Jak deaktivovat nechtěná upozornění Chrome

Obecně lze říci, že je nejlepší vybrat si jeden se stejným rozlišením jako váš notebook; pokud však notebook používá a rozlišení menší než 1080pJe lepší použít vlastní obrazovku s rozlišením 1080p, takže můžete bez problémů používat nativní rozlišení na svém notebooku.

Pro rozlišení vyšší než 1080p A více monitorů místo toho je potřeba jeden Výkonnější GPU a samozřejmě co nejvíce dveří k dispozici. Ty nejnovější se ve skutečnosti mohou také zaměřit na rozlišení 1440p nebo dokonce na obrazovku 500p 4Kčímž je zajištěn prvotřídní divácký zážitek.

Od stolních počítačů po notebooky, kabely a periferie

Jakmile je vyřešen problém s monitorem, obvykle ten nejdlouhodobější, zbývá už jen vybrat další externí periferie. Obvykle oba i myš že klávesnice novější mohou počítat s připojením USB. Pokud periferie s tímto typem portu převyšují počet dostupných na notebooku, můžete se vždy rozhodnout pro malý USB hub nebo jeden klávesnice s USB portem připojen, k použití například pro myš.

A konečně, nikdy nesmíme zapomenout na to, že pokud má notebook protokol Bluetooth, je možné některé z periferií připojit bezdrátově. Tímto způsobem je možné nejen ušetřit počet dveří, ale také snížit kabeláž přítomnou na pracovní ploše.

Od stolního PC po notebook, zapněte a nastavte

používat notebook jako stolní počítač

Jakmile jsou všechny periferie připojeny, zbývá už jen zapněte monitor A spusťte notebook. Po zapnutí by měl operační systém detekovat přítomnost dodatečné obrazovky ihned po provedenípřístup k systému Windows. Je zřejmé, že pokud se tak nestane, můžete operaci rozpoznání provést navigací v nabídce nastavení videa.

Chcete-li je dosáhnout, můžete to udělat klikněte pravým tlačítkem myši do oblasti pracovní plochy bez ikona výběr položek Nastavení obrazovky a pak, Obrazovka. Dále musíte kliknout na položku Zjistit. Jakmile budete hotovi, musíte vybrat možnost z rozevíracího seznamu, abyste mohli vybrat zobrazení plochy mezi obrazovkami a potvrdit pomocí tlačítka Udržujte své změny.

Číst:  Jak opravit nefunkčnost aplikace DJI Fly v roce 2024

Na stejné obrazovce můžete posouváním dolů vybrat jednu z možností v rozevíracím seznamu Více obrazovek, přičemž v zásadě monitor 1 je monitor notebookuZatímco 2 označuje externí displej. Tímto způsobem si můžete vybrat rozložení pracovní plochy na svých monitorech.

Dostupné položky jsou: Rozšířit (plocha je uspořádána souvisle na obou obrazovkách, jako by to byla jedna obrazovka), Duplikát (stejná plocha na obou obrazovkách), Pouze obrazovka PC (desktop pouze na obrazovce notebooku), Pouze druhá obrazovka (plocha pouze na další obrazovce).

Z Nastavení > Displej > Měřítko a rozvrženímísto toho si můžete vybrat měřítko zobrazení a rozlišeníabyste mohli rozhodnout o velikosti ikon na sekundárním monitoru, pokud nejste spokojeni s tou automaticky zvolenou systémem Windows.

Ze stolního PC na notebook, je lepší jej přeměnit pomocí kabelů nebo zvolit dock?

používat notebook jako stolní počítačPokud pro vás kabelová možnost nevyhovuje, vždy existuje alternativa dok. Jedná se o podpory již připravené pro připojení notebooku, připravené k přeměně ve stolní PC.

Jsou pohodlné a nezaberou mnoho místa, ale nepochybně jím jsou další výdaj který by se s minimem manuální zručnosti dal snadno překonat. V tomto případě váží při výběru vlastní potřeby a chuť dělat.

Od společnosti Cultur-e