Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak rozpoznat phishingové útoky a e-mailové podvody

Jak rozpoznat phishingové útoky a e-mailové podvody

Na téma online zabezpečenídoporučujeme také články:

“Dobrý den, jsem nigerijský princ a hledám ženu.” To byl víceméně začátek phishingové e-maily které hackeři posílali uživatelům ještě před několika lety. Byli snadno rozpoznatelné podle gramatických chyb a u žádostí, které byly ve většině případů absurdní: nabídky k sňatku, výslovné žádosti o peníze na organizaci výletů nebo na zaplacení nákupu některých domácích spotřebičů. Po prvních úspěších brzy na online podvody byly objeveny a nahlášeny uživateli. Hackeři museli změnit strategii a byli stále opatrnější a přesnější. Texty e-mailů již neobsahují žádné gramatické chyby a především ubylo žádostí o peníze: nové online podvody vyzývají uživatele, aby klikněte na škodlivé odkazy které je zavedou do pastí, která je k tomu „nutí“. uvolněte své osobní údaje.

Systém, který se ukazuje jako úspěšný: každý den jsem tisíce uživatelů, kteří skončí být podvedený nebo kdo se poddá hackerské vydírání. Začněme tím jednoduchým žádost o data a dospěje až k bodu skutečného vydírání. V ostatních případech po získání přístupových údajů online běžný účethackeři jej vyprázdní a převedou peníze na účty, tj nemožné vysledovat. Skutečný online podvod který je rok od roku složitější a obtížněji rozpoznatelný. I ti nejopatrnější lidé mohou skončit udělat chybukvůli rozptýlení, např poskytnout svá data hackerům. Zde je několik rad pro rozpoznat phishingové e-maily a bránit se online podvodům.

Číst:  Jak opravit, že aplikace MySubaru nefunguje v roce 2024

Zkontrolujte adresu URL

Jak jsme řekli, hackeři jsou stále zručnější a vylepšují své dovednosti. The phishingové e-maily které uživatelům posílají, se v každém ohledu podobají těm oficiálním z banky nebo pošty. Dokázat přesvědčit běžného uživatele, aby kliknul na škodlivý odkaz, je opravdu velmi jednoduché, ve skutečnosti ho to nikdy nenapadne je to online podvod. I weby, na které jsou uživatelé přesměrováni, jsou (téměř) totožné s těmi původními, jediné, co se mění, je URL.

zkontrolovat url

Pokud se k vám dostane e-mail z vaší banky se zprávou, která zní „váš účet byl uzavřen, další informace naleznete zde“, buďte si jisti to je podvod. A i když se po kliknutí na odkaz zobrazí stránka identická s původní, pečlivě zkontrolujte URL. Může se vám to zdát stejné, ale není. Určitě přibude pár písmen, která hackeři museli vkládat povinně. Takže první rada, kterou je třeba dodržovat bránit se před phishingovými útoky A pečlivě zkontrolujte URL a pokud si všimnete něčeho neobvyklého, okamžitě web zavřete.

Zkontrolujte svou e-mailovou adresu

Další vodítko, které je velmi často prozradí phishingové útoky jsou e-mailové adresy. Ve skutečnosti počítačoví piráti, aby přesvědčili uživatele, aby klikl, používají e-mailové adresy, které se zdají být oficiální, ale i v tomto případě je několik příliš mnoho písmen. Pokud přijde zpráva z naší banky, dříve klikněte na odkaz a poskytněte naše osobní údajemusíme si být jisti, že e-mail skutečně pochází z oficiální adresy. Pamatujte, že je nepravděpodobné, že banka upozorní svého uživatele na uzavření účtu prostřednictvím e-mailové zprávybude vždy používat oficiální kanály.

Číst:  Software, který zpomaluje rychlost připojení

zkontrolovat e-mailovou adresu

Hackeři v poslední době mírně změnili svou útočnou strategii. Místo použití záminky bank, pošlou falešný e-mail z ie-mailovou adresu, která vypadá jako adresa vašeho nejlepšího přítele. V textu zprávy vás váš přítel požádá o finanční pomoc, abyste se dostali z obtížné situace. I v tomto případě jde o online podvod: jen si dejte pozor na e-mailovou adresu, těch písmenek nebo číslic bude určitě o něco moc.

Zakázat automatické vyplňování

Abyste se ochránili před phishingové útoky je nutné být extrémně opatrní: hackeři se stali velmi dobrými a využívají nejistoty uživatelů k získání jejich dat. Můžeme rozpoznat phishingové útoky také požádejte o pomoc svůj prohlížeč. Například deaktivací automatické vyplňování. Většina softwaru pro procházení internetu ukládá přihlašovací údaje pro přístup k sociálním sítím nebo službám, které používáme nejčastěji. Velmi užitečná funkce, kterou však bohužel zneužívají hackeři k odcizení našich osobních údajů. Když to není nezbytně nutné, je raději deaktivujte automatické vyplňování a použijte naši paměť.

Ochrana před phishingovými stránkami

Pozor na online podvody – phishing

Hlavní prohlížeče nabízí ochranu před phishingovými stránkami upozorní uživatele, když nějakou navštíví. Tato funkce bohužel není ve výchozím nastavení aktivována a pro její použití musíte přejít do Nastavení. Přestože se jedná o poměrně rudimentární nástroj a stále vyžaduje určitou práci, je to první ochrana, abyste se mohli bránit a rozpoznat phishingové útoky.

Nainstalujte Web of Trust

síť důvěry

Web důvěry je rozšíření, které se instaluje do prohlížeče, který používáme nejčastěji a které nám umožňuje rozpoznat, zda a web je “pravda” nebo “nepravda”. S tisíci webů, které jsou každý den vytvářeny, je těžké pochopit, zda je portál spolehlivý nebo ne. Web důvěry pomocí ikony na panelu nástrojů vám sdělí, zda je web skutečný. Rozšíření je k dispozici pro Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera a Safari.

Číst:  Průvodce marketingem vyprávění příběhů (pro nudné značky)

Od společnosti Cultur-e