Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak vybrat notebook, průvodce nákupem

Jak vybrat notebook, průvodce nákupem

Dostatečně kompaktní na to, aby se dal vložit do tašky (nebo batohu) a vzít s sebou, a zároveň je všestranný a dostatečně výkonný na to, abyste mohli pracovat, hrát nebo sledovat filmy, ať už jste doma nebo cestujete vlakem či letadlem. Stručně řečeno, ačkoli si tablety a smartphony udržují svou „oblíbenost“ nedotčenou, stále více uživatelů si to uvědomuje notebooky jsou ideálním nástrojem pro psaní dopisů a dokumentů, hraní her na cestách a trávení času sledováním vašich oblíbených seriálů.

Všestrannost, která však může způsobit bolesti hlavy. Protože mohou být použity pro nejrůznější účely a činnosti, mají navzájem velmi odlišné technické vlastnosti. Ve skutečnosti nic takového jako notebook neexistuje vhodné pro všechny, vhodné pro všechny účely: když si budete muset koupit nový notebook, budete muset pečlivě prozkoumat technické listy a vyhodnotit, které produkty se nejlépe hodí pro váš případ. Dále by se neměl podceňovat cenový faktor: najít zařízení s dobrým poměrem kvalita/cena není vůbec snadné.

Teda jestli tě to zajímá jak vybrat notebook, nenechte se odradit, určitě jste ve skvělé společnosti. Průvodce nákupem notebooku vám může pomoci ujasnit si vaše představy, rozluštit případné pochybnosti a vybrat ten nejlepší notebook pro vaše potřeby.

Vyberte platformu

Začněme asi tím nejsložitějším aspektem při výběru toho, jaký počítač si pořídit: volbou operační platformy. Trh s notebooky je rozdělen mezi notebooky se systémem Windows, MacBooky a Chromebooky. Volba mezi různými operačními systémy je většinou otázkou „osobního vkusu“, ale každá z těchto kategorií je zaměřena (nebo by chtěla být) na specifický segment uživatelů s technickými charakteristikami zaměřenými na některé body a použití, spíše než ostatní.

  • Windows 10. Windows, nejuniverzálnější a nejflexibilnější z dostupných operačních systémů, je přítomen na široké řadě notebooků, od těch vstupní úroveň na zařízení v ceně několika tisíc eur. V tomhle velká skupina Zahrnuty jsou zařízení všech typů, od těch určených pro procházení online a psaní dokumentů až po zařízení pro hraní her, vybavený desítkami a desítkami gigabajtů paměti RAM, dvojitým grafickým akcelerátorem a dotykovou obrazovkou. Technické specifikace, které vám systém Windows 10 pomůže využít na maximum, díky zcela přepracovanému grafickému rozhraní ve srovnání s jeho přímějším předchůdcem, pokročilým nástrojům pro správu zdrojů, hlasové asistentce Cortana a mnoha dalším
Číst:  Integrace AI se softwarem Oracle Service Cloud Call Center pro inteligentní zákaznický servis

  • Operační Systém Mac. „Exkluzivně“ pro počítače Apple je macOS operační systém založené na UNIXu optimalizované pro použití s ​​hardwarovými součástmi vybranými inženýry a techniky společnosti Apple. Obecně řečeno, macOS nabízí stejné funkce jako Windows, i když si tyto dvě operační platformy zachovávají zřetelné rozdíly (nejzřetelnější je, že mezi nabídkou Start a dok aplikací, ale není to jediné). To je kombinováno se stále silnější integrací s iOS: uživatelé mohou klást otázky Siri, platit pomocí Apple Pay a volat pomocí synchronizace počítače s iPhone.

ChromeOS

  • ChromeOS. Operační systém vytvořeno v Google pochází přímo z Chrome (vzhledem k názvu to nemohlo být jinak) a dobývá velké segmenty trhu, zejména ve středně nízkém rozsahu. Navzdory několika omezením ve srovnání s Windows a macOS se Chrome OS používá v zařízeních určených pro každodenní nebo školní použití: kontrola e-mailů a procházení online, psaní dokumentů, sledování filmů a poslech hudby. Činnosti, které nevyžadují velký výpočetní výkon a které umožňují počítačům s operačním systémem Chrome OS (nazývaným také Chromebooky) mít vyšší než normální výdrž baterie. Brzy by měla být představena také podpora aplikací pro Android, čímž se výrazně rozšíří oblasti a sektory, ve kterých by bylo možné Chromebooky používat

Hybridní nebo ne?

Po poněkud klidném začátku počet hybridních nebo 2-v-1 notebooků rok od roku exponenciálně roste. Díky dotykové obrazovce je lze používat buď jako běžný notebook s klávesnicí a touchpadem, nebo jako tablet s ovládáním dotek A gesto rozličný.

Hybridní počítač

Všestrannost, díky které je zařízení, pokud je to možné, ještě „přenosnější“: pro jeho použití ve skutečnosti nebude potřeba mít fyzickou podpěru, na kterou by se dalo umístit. Stačí držet notebook jednou rukou a druhou rukou pracovat s rozhraním dotek. Samozřejmostí je cena notebooků s Dotyková obrazovka je trochu vyšší než průměr, ale pokud nemáte problémy s peněženkou a hledáte zařízení, které využijete téměř všude, hybridní notebooky jsou řešením vašeho problému.

Číst:  Jak propagovat produkty vašeho výrobního podniku správnému publiku

Správná velikost

S tématem přenositelnosti a použití na cestách přímo souvisí otázka velikosti a hmotnosti. Najít notebook správné velikosti je často složitý úkol, ale méně obtížný, než si možná myslíte. Abychom předešli zbytečné ztrátě času, je nutné mít jasnou představu o tom, jaký typ notebooku využijete, než vstoupíte do obchodu nebo se pustíte do prohledávání databáze e-shopu. V případě, že hledáte skutečně přenosný počítač, pak budete muset hledat zařízení s ním obrazovky mezi 11 a 13 palci; displej 14 nebo 15 palcůmohl by však představovat správný kompromis mezi přenositelností a pracovními potřebami; 17 palců a vícekonečně notebook přestává být notebookem (nebo téměř) a lze jej přirovnat ke stolnímu počítači.

16palcový notebook

Klávesnice a touchpad

Notebook, bez ohledu na to, jak výkonný a výkonný, se nikdy nebude pohodlně používat, pokud nebude postrádat ergonomii. Před dokončením nákupu (pokud můžete) otestujte klávesnici a touchpad, abyste si byli jisti, že dlouhodobé používání nemůže způsobit problémy vašim zápěstím a kloubům prstů a paží. Pokud nemáte možnost notebook, který si chcete koupit, otestovat, podívejte se na recenze online a zjistěte, co si myslí ostatní uživatelé.

Sledujte specifikace

Může se zdát téměř zbytečné to říkat, ale když se chystáte vybrat, který notebook si koupit,

  • Procesor. Pokud je nový nákup diktován potřebou mít zařízení s poměrně dlouhou životností, pak budete muset hledat notebook vybavený alespoň Intel Core i7 nebo a AMD A10. Jsou to vlajkové modely dvou hlavních výrobců procesor a zajistit velmi vysoký výkon. Měli by tedy být schopni zaručit výkonný počítač po dobu nejméně 3 nebo 4 let (pokud v tomto sektoru prozatím nenastane nečekaná revoluce). V případě, že notebook bude muset poskytovat dobrý výkon, ale ne za každou cenu, bude muset volba padnout na a Intel Core i5 nebo a AMD A8.
  • RAM. Un notebook s min 8 gigabajtů paměti RAM Nyní je to naprosto normální. Umožňuje vám mít otevřený velký počet programů současně a nezaznamenávat zpomalení jakéhokoli druhu při každodenním používání. Pokud však hledáte výkon za každou cenu, budete muset hledat notebooky, které mají alespoň 6 GB volatilní paměti; ještě lépe, pokud jsou vybaveny 16, ne-li dokonce 32 gigabajtů.
  • Grafická karta. V tomto případě bude volba diktována výhradně potřebami uživatele. Pokud se svým novým zařízením nemusíte provádět graficky náročné operace, pak vás možná napadne i tuto část ignorovat a vystačit si s grafickým akcelerátorem integrovaným do základní desky. Pokud však hodláte používat notebook k hraní trojrozměrných videoher nebo k provádění 3D grafiky a animací, budete si muset vybrat produkt s vysoce výkonnou grafickou kartou.
  • Pevný disk. Magnetický nebo SSD? Toto je hamletovská pochybnost, která nás napadá, když se dostaneme k této kapitole. Čistě ekonomické důvody vedou k volbě starých mechanických pevných disků, vybavených magnetickými disky a hlavami; z hlediska výkonu byste se však měli přiklonit k výběru modelu s podporou SSD paměti. Tuto poslední volbu podporují i ​​důvody životnosti a odolnosti: SSD disk na rozdíl od běžného HD nemá mechanické části, které by se při sebemenším nárazu mohly zlomit.
Číst:  Co to je a jak aktivovat Invert iPhone Colors

Dlouhá výdrž baterie

Baterie do notebooku

Pokud si kupujete notebook s 17palcovou nebo větší obrazovkou nebo ten, který plánujete používat jako „stolní“ náhradu stolního počítače, nebude pro vás výdrž baterie problém. Pokud jej však plánujete používat většinu času na cestách nebo v každém případě mimo elektrickou zásuvku, stane se autonomie notebooku určujícím faktorem při výběru notebooku, který si koupit. Podívejte se na technický list a ověřte si deklarovanou autonomii (pokud možno nad 8 hodin), ale také se spolehněte na nezávislé recenze a názory ostatních uživatelů. Tímto způsobem si můžete být jisti, že vás váš notebook neopustí dříve, než den skončí.

25. února 2018

Od společnosti Cultur-e