Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak vybudovat perfektní instagramový branding pro vaši firmu

Jak vybudovat perfektní instagramový branding pro vaši firmu

Instagram je jednou z nejpopulárnějších platforem sociálních médií, kterou může každý obchodník využít ke zvýšení obchodního růstu. Je to velmi důležitý kanál sociálních médií pro oslovení většího publika a zvýšení povědomí o značce. Pokud tedy nemáte dobrou strategii budování značky Instagramu, přicházíte o něco velkého!

Podle Oberla dosáhl Instagram 1 miliardy aktivních uživatelů měsíčně, což z něj činí perfektní cestu k prodeji vašich produktů. S více než 500 miliony uživatelů denně může Instagram jistě zvýšit vaše prodeje.

Proč? Vizuální obsah je nezbytný pro marketingovou strategii firmy. Protože Instagram je vizuální zdroj, umožňuje vám budovat osobnější spojení s vašimi potenciálními zákazníky, a tím zvýšit zapojení.

Tato platforma je navíc zlatým dolem pronikavých nápadů a užitečné zpětné vazby, kterou můžete využít pro vývoj a inovace.

Proč budovat značku Instagramu?

Zaměřme se na tyto 3 hlavní body.

Důvěra ke značce

Když vaši klienti důvěřují vašemu podnikání, znamená to, že jste si získali jejich důvěru. A když zákazníci důvěřují vaší značce, znamená to, že vaše značka důsledně plnila své sliby a zůstala věrná svým hodnotám. Značka Instagramu je opravdu užitečná, když si chcete u svého publika vybudovat důvěru.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je personalizace. Vytváření personalizovaného obsahu důsledně pomáhá vašemu klientovi identifikovat vaši značku, a tak důvěřovat vaší značce více než ostatním.

Povědomí o značce

Instagram můžete využít na maximum tím, že využijete nástroje určené pouze pro firemní uživatele ke zvýšení povědomí o značce.

Povědomí o značce je důležité, protože pomáhá vašemu publiku porozumět vaší značce a lépe se s ní seznámit.

Když bude vaše značka Instagramu konzistentní, lidé budou moci vaši značku identifikovat na více platformách. Vzhledem k tomu, že vaši značku znají, budou mít tendenci nakupovat od vás více ve srovnání s jinými, kteří jsou jim cizí.

Generovat provoz

Instagram je platforma plná užitečných nástrojů a funkcí pro zvýšení návštěvnosti. Se správnou strategií budování značky Instagramu může být tato platforma vaší rychlou vstupenkou k většímu počtu kliknutí a konverzí. I když nemůžete propojit standardní příspěvek na Instagramu, neznamená to, že platforma nemůže na váš web přivést významnou návštěvnost. Vezměte na vědomí, že můžete optimalizovat svůj bioodkaz na Instagramu a udělat pro svůj marketing mnohem víc.

Číst:  Jak snadno prolomit heslo souboru ZIP

Značky, které se houpou na Instagramu

Než se budeme zabývat některými strategiemi pro budování značky Instagramu, uveďme několik příkladů značek, které na Instagramu otřásají.

1. Nike

Jeden skvělý příklad značky s dobrým brandingem Instagramu je Nike. Líbí se mi, jak uvádějí působivé příběhy a důsledně se zaměřují na své poslání upozorňovat na sportovce a příběhy bot.

2. Tiffany & Co

Tiffany & Co. je dalším příkladem značky, která to na Instagramu zabíjí. Opírá se o své poslání poskytovat inovativní návrhy šperků a odborné řemeslné zpracování a zároveň umožňuje svobodu experimentovat s neotřelou kreativitou. Přestože se zaměřují na luxus, Tiffanny & Co vkládá do svého krmiva zábavu a hravost.

3. So Worth Loving

Podpora sebelásky a hodnoty je taktikou oděvní značky –Tak stojí za milování používá k lepšímu oslovení svých zákazníků. Jejím posláním je šířit pozitivní myšlenky a zároveň propagovat svou řadu produktů. Aby spojily své poslání a propagaci, příspěvky So Worth Loving citují stylovou grafiku mezi obrázky orientované na produkty.

Jak vybudovat značku Instagramu pro vaši firmu

Zveřejňovat každý den na Instagramu je těžké. Bez strategie budování značky na Instagramu je pravděpodobnější, že vynecháte dny a přijdete o návštěvnost a zapojení.

A s více než 500 miliony uživatelů denně byste tento výkonný síťový motor jistě nechtěli ignorovat.

Poté, co si projdeme některé vítězné značky na Instagramu, pojďme si promluvit o tom, jak můžete vylepšit svou strategii.

Zde je několik kroků, které můžete zvážit, abyste zahájili svou značku na Instagramu:

Načrtněte své cíle pro budování značky na Instagramu

Zde jsou důležité důvody, proč je konkrétní nastavení cílů důležité pro vaši značku Instagramu.

1. Odpovědnost

Vaše cíle vás vedou k odpovědnosti. Jasným definováním svých cílů můžete postupovat podle konkrétních kroků a akcí, abyste splnili potřeby svého podnikání a odůvodnili své povinnosti.

2. Rozpočtové

Můžete mít spoustu peněz za placené reklamy nebo se můžete laserově zaměřit na tvorbu obsahu. Bez ohledu na případ je nastínění vašich cílů klíčem k tomu, abyste zjistili, co musíte udělat, abyste viděli výsledky, a ušetřili peníze za neúčinné příspěvky na Instagramu.

3. Věnujte větší pozornost datům

Vaše cíle vás mohou povzbudit k tomu, abyste věnovali datům větší pozornost. Pochopení toho, co hýbe jehlou, pokud jde o zapojení, kliknutí a příjmy, vám může pomoci vytvořit vysoce výkonnou kampaň na Instagramu.

2. Nastavte si profil na Instagramu, který lze označit za značku

Abyste mohli svůj Instagram efektivně označovat, znalost základů brandingu profilu na Instagramu je nutností!

Číst:  WhatsApp, nové nálepky a pomíjivé zprávy již brzy

Profilová značka znamená, že vše, co lidé vidí na vašem profilu, jim musí pomoci rozpoznat vaši značku.

Kromě obsahu, který zveřejňujete na svém kanálu Instagram, některé z věcí, které musíte na svém Instagramu označit, jsou vaše profilová fotka, uživatelské jméno, životopis a nejdůležitější body vašeho příběhu.

Dovolte nám probrat několik tipů, jak můžete optimalizovat svůj profil na Instagramu:

Založte si obchodní účet

Založení podnikatelského účtu je zdarma. Umožňuje vám přidávat odkazy na vaše příběhy na Instagramu, kde k nim mají diváci přístup pouhým přejetím prstem nahoru! Toto je funkce výhradně pro firemní účty.

Jeden bod, který je třeba si zapamatovat, je, že musíte přidat odkaz na svůj životopis, protože to může výrazně zvýšit návštěvnost vašich webových stránek.

Optimalizujte svůj profilový obrázek

Většina společností používá svá loga jako svůj profilový obrázek. Standardní profilový obrázek Instagramu má 110 x 110 pixelů. Proto je důležité poznamenat, že čím méně podrobností na svou profilovou fotku uvedete, tím lépe.

Optimalizujte svůj životopis

Vylepšení vašeho životopisu přidáním krátké a výstižné věty je dalším způsobem, jak může vaše značka mít „WOW faktor“.

Můžete vytvořit alespoň 3 věty, které popisují vaši společnost nebo vaše poslání. To vašemu publiku ukáže, jaké by to bylo s vámi spolupracovat.

3. Nastavte brandable Content

Zajištění toho, že obsah, který vkládáte do svého kanálu Instagram, je zarovnaný, je perfektní způsob, jak začít s brandingem Instagramu. Jak můžete vidět, značky, které jsme měli jako příklad dříve, používají tuto strategii pro svou značku.

Díky nastavení obsahu, který lze označit jako brandovatelný, lidé vaši značku poznají na více platformách, což vede ke zvýšení konverzí.

4. Post vzdělávací obsah

Aby lidé vaší značce důvěřovali, musí dobře poznat vaše produkty a služby. Nejlepší způsob, jak to udělat, je zveřejnit obsah, který je bude vzdělávat.

Když lidé rozumí vašemu produktu a službám opravdu dobře, budou si nadále vybírat spíše vás než vaši konkurenci. Zveřejňování vzdělávacího obsahu je také způsob, jak vybudovat dobrý vztah se svými následovníky. Budou mít pocit, že nechcete jen, aby u vás nakupovali, ale chcete také zlepšit jejich znalosti.

5. Buďte konzistentní ve svém brandingu na Instagramu

Když už jste nastavili obsah, který lze označit za značku, a nastínili jste své cíle, důslednost je dalším důležitým krokem k optimalizaci vaší značky na Instagramu.

Konzistence je klíčem k tomu, aby vaši zákazníci nezapomněli na vaši značku. Ale musíte mít na paměti, že konzistence je něco jiného než zahlcení vašich zákazníků. Chcete-li zabránit tomu, aby vaše značka překročila hranice, můžete zkusit něco zveřejnit ve svém příběhu na Instagramu, místo abyste to vždy zveřejňovali na svém kanálu Instagram.

Číst:  Jak vytvořit interaktivní prezentaci v PowerPointu

6. Sledujte svou Instagram Analytics

Řekněme, že již používáte dokonalou strategii Instagram Branding, ale otázkou je, jak si můžete být tak jisti, že funguje pro vaši firmu?

Řešením je sledování vašich výsledků! Když budete věnovat velkou pozornost růstu vašeho publika a počtu interakcí, získáte vodítko k tomu, co funguje a co by se dalo zlepšit. Vaše analýzy vám mohou pomoci posoudit efektivitu vaší strategie a ukázat vám vliv vašeho obsahu na vaše publikum.

7. Vytvořte průvodce stylem značky Instagram

A Průvodce stylem je soubor pokynů, kterými by se měl váš tým řídit, aby se ujistil, že veškerý obsah, který vytvoří, popisuje vaši značku.

Je důležité vytvořit průvodce stylem, protože vám zajistí soulad se vším, co do svého zdroje vkládáte.

Některé z důležitých faktorů, které je třeba vzít v úvahu při vytváření průvodce stylem, jsou:

Velikost

Zveřejňování fotografií se stejnou velikostí a rozlišením může pomoci vaší značce lépe rozpoznat. Je to jeden ze způsobů, jak zlepšit svůj vizuální přenos a zároveň zajistit, aby to bylo příjemné pro oči vašeho publika.

Titulky

Titulky na Instagramu jsou omezeny na 2 200 znaků na příspěvek. Znamená to, že máte dostatek prostoru vzdělávat své publikum – a přitom být kreativní. Váš tým se může rozhodnout použít krátký nebo dlouhý popisek, v závislosti na tom, jak chcete vykreslit poselství své značky.

Paleta barev

Typ barvy, kterou byste měli zahrnout do svého zdroje, je také chytrý způsob, jak posílit strategii značky Instagram.

Pevná paleta barev profilu může pomoci vašemu zdroji vypadat čistě a uspořádaně. To také pomůže vašemu publiku vybavit si vaši značku i mimo váš profilový zdroj.

Tón a hlas značky

A konečně, zaměření na osobnost vaší značky vám pomůže přijít s dokonalými titulky pro váš zdroj.

Toto je velmi důležitá součást vašeho průvodce stylem, protože vám řekne, jak byste měli reagovat a komunikovat se svými zákazníky.

Ať už chcete být přátelští nebo profesionální, nebo chcete své značce dodat humor, je důležité dát dohromady hlas značky na papíře.

Strategie značky Instagram vám pomůže zajistit váš úspěch

Doufám, že vám tento článek pomůže uvědomit si důležitost značky Instagramu pro vaši firmu.

Dodržováním výše uvedených kroků ušetříte čas a peníze a zároveň zajistíte, že budete svým zákazníkům poskytovat lepší služby.

Vybudování strategie značky Instagram je pro váš tým tak zásadní, aby uspěl na sociálních sítích.

Tak na co čekáš? Začněte vytvářet svou vlastní strategii, abyste viděli lepší výsledky ve svém marketingu HNED!