Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak vytvořit kalendář na sociálních sítích, který přináší

Jak vytvořit kalendář na sociálních sítích, který přináší

Správa více účtů na sociálních sítích může být obtížná.

S novinkami a událostmi přicházejícími rychle a někdy i bez předchozího upozornění, stejně jako s neustále se měnícími trendy tématy, může být náročné zajistit, aby vaše značka byla aktualizována a připravena vydávat včas a relevantní obsah.

Zde přichází na řadu kalendář sociálních sítí. Jsou efektivní, efektivní a pomohou vám udržet si přehled. Uvádíme tipy, jak vytvořit kalendář na sociálních sítích, který přináší výsledky.

Co přesně je kalendář sociálních sítí?

Kalendář sociálních médií je systém, který používáte k uspořádání obsahu na nadcházející týdny a měsíce. Zaznamenává data spolu se speciálními událostmi a dalšími oslavami, kterých byste mohli (a měli byste) využít.

Kalendáře sociálních sítí obsahují také další důležité věci související s vašimi příštími příspěvky, jako je materiál (fotka nebo video), který budete v tyto dny potřebovat, odkazy, titulky atd.

Proč potřebujete kalendář sociálních sítí

Dokážete si představit, že byste vždy spěchali s vymýšlením dalšího obsahu, který musí být zveřejněn během následujících 12 hodin? Dá se to zvládnout, ale nebude to jednoduché. Budete mačkat, budete se trápit, budete ve stresu a nakonec utrpí kvalita obsahu.

Ať už spravujete jeden nebo více účtů na sociálních sítích, musíte mít kalendář sociálních sítí. Berte to jako opatření, které vám pomůže zachovat si zdravý rozum. Ano, je to tak důležité.

Výhody kalendáře na sociálních sítích

Potřebujete vést kalendář na sociálních sítích pro vaši firmu? Odpověď je Ano! Pokud jste značka a máte aktivní stránky na sociálních sítích (což je v dnešní době nutnost), mít kalendář sociálních sítí je životně důležité. Zde jsou 3 důvody, proč potřebujete kalendář sociálních médií, jako je Google Alerts nebo jiné alternativy Zoho.

 1. Kalendář sociálních sítí vám umožní plánovat předem
 2. Kalendáře sociálních sítí pomáhají předcházet duplicitnímu obsahu
 3. Kalendáře sociálních sítí usnadňují sledování výkonu

Kalendář sociálních sítí vám umožní plánovat předem

Váš kalendář na sociálních sítích vám to umožňuje plánovat, jaký typ obsahu nahrajete předem, což znamená, že budete mít více času na brainstorming a provedení nezbytného výzkumu, abyste přišli s fantastickým obsahem, který si zaslouží pozornost vašeho publika.

Konkurence je tvrdá. Přimět lidi, aby se zastavili a strávili u vašeho příspěvku ještě pár sekund, vyžaduje kreativní, informativní a zajímavý obsah. Pokud jde o sociální média, obsah je král. Zrychlete svou hru a najděte způsoby, jak vytvářet obsah, který se počítá.

Číst:  Jak prodávat digitální produkty

Kalendáře sociálních sítí pomáhají předcházet duplicitnímu obsahu

Recyklovat (nebo upravovat) obsah je v pořádku, když se to dělá občas, ale ne, když jste něco podobného zveřejnili jen pár dní předtím. Vaše publikum si všimne, že jste zveřejnili totéž.

S tím vám může pomoci kalendář na sociálních sítích. Seznam všech věcí, které zveřejníte v jednom kalendáři, vám může pomoci lépe dohlížet na vaše účty.

A protože plánujete dopředu, budete moci správně nastavené rozvrhy pro kurátorský obsah, čímž se zabrání zjevným duplicitním (nebo velmi podobným) příspěvkům.

Kalendáře sociálních sítí usnadňují sledování výkonu

Kalendáře sociálních sítí vám také mohou pomoci sledovat výkon vaší značky na sociálních sítích. Protože je vše, co jste nahráli, zaznamenáno, budete moci lépe analyzovat, co způsobilo vaše metriky stoupat nebo klesat. To usnadňuje vytváření strategií pro zlepšení vašeho zapojení do sociálních médií.

Jak vytvořit kalendář na sociálních sítích, který přináší

Pokud chcete vytvořit efektivní a efektivní kalendář sociálních médií, který poskytuje požadované výsledky, musíte to udělat správně. Vytvoření kalendáře na sociálních sítích je více než jen přidávání termínů a popis toho, co k danému datu zveřejnit. Musíte vytvořit strategii a přečíst si tipy z nejlepších blogů sociálních médií. Doporučujeme provést následující.

1. Vyhodnoťte své současné procesy sociálních médií

Než začnete přidávat věci do svého kalendáře sociálních sítí, musíte mít představu o tom, jaké je vaše současné postavení na sociálních sítích. Musíte tedy zhodnotit své současné procesy sociálních médií. Zde je několik věcí, které musíte zkontrolovat.

Vaše účty na sociálních sítích a jejich stav

Uveďte všechny své účty na sociálních sítích spolu s příslušnými názvy účtů a hesly, aby váš tým sociálních médií věděl, jak k nim přistupovat. Je také dobré zkontrolovat stav každého účtu, abyste mohli určit, zda vaše současné strategie fungují ve prospěch vaší značky. Je také důležité znát bezpečnostní postupy sociálních médií.

Podvodné účty, které musíte vypnout

Černý klobouk techniky sociálních médií existují a jednou z nejotravnějších z těchto takzvaných technik jsou falešné účty vytvořené lidmi, kteří nejsou spojeni se značkou. Často to dělají, aby:

 • Zabraňte publiku v připojení k účtu skutečné značky.
 • Šířit nepravdivé informace.
 • Najděte způsoby, jak zničit pověst značky.

Pokud není spravováno, může to být pro vaši firmu problematické.

Zkuste zjistit, zda existují podvodné účty, a pokud ano, přijměte opatření k jejich uzavření, abyste předešli budoucím škodám.

Frekvence odesílání na účet

Další věc, kterou musíte zkontrolovat, je váš proud četnost odesílání pro každý účet. Pokud například v současné době zveřejňujete příspěvek třikrát denně na Twitteru, pak to zaznamenáte a vypíšete svůj rozvrh zveřejňování.

Bylo by také dobré vzít na vědomí typy obsahu, který používáte pro každý plán. Zveřejňujete fotku například v pondělí? Nahráváte videa v pátek? Je materiál pro konkrétní den v týdnu propagační, kurátorský nebo vytvářený uživateli?

Pokud je to možné, poznamenejte si, kdy a jaké typy věcí jste nahráli na své účty sociálních médií během posledních několika měsíců. Pamatujte, že když používáte Google Alerts, sdělí vám nejlepší časy pro zveřejňování a také typ obsahu, který funguje nejlépe. To vám pomůže revidovat váš kalendář sociálních médií, abyste mohli zvýšit zapojení a návštěvnost.

Číst:  Jak opravit chybu 194 obchodu Google Play v roce 2024

Cíle pro každý účet na sociálních sítích

Dalším krokem je určení, jaký účel resp cíl každého účtu na sociálních sítích je. Je váš účet na Facebooku určen pro generování prodeje a potenciálních zákazníků? Je hlavním účelem vašeho účtu Twitter spojit se s vašimi zákazníky?

Každá platforma sociálních médií má silné stránky, které můžete využít ve svůj prospěch, proto tyto silné stránky identifikujte a stanovte si cíle, kterých chcete, aby každý účet na sociálních sítích pro vaši firmu dosáhl.

Osoba odpovědná za každý účet na sociálních sítích

Poté, co určíte výše uvedené položky, musíte sledovat osoby odpovědné za jednotlivé platformy.

Uveďte osoby, které mají na starosti jednotlivé účty na sociálních sítích, a poznamenejte si jejich role.

Je Bob zodpovědný za úpravy obrázků? Je Stacey tím, komu zavolat, když potřebujete vylepšit video obsah? Kdo má na starosti plánování příspěvků? Kdo z vašich zaměstnanců odpovídá za odpovědi na dotazy zákazníků? Kdo bude kontrolovat komentáře a rozesílat odpovědi?

Nahrajte si vše, abyste vy a váš tým věděli, komu zavolat a co očekávat.

2. Zkontrolujte demografické údaje každé platformy

Další věc, kterou musíte zkontrolovat, než začnete plnit svůj kalendář na sociálních sítích, je demografický údaj pro každou platformu.

Jaký je průměrný uživatelský profil vašich sledujících na každé platformě? Některé platformy jsou atraktivnější pro starší uživatele, zatímco jiné využívá více mladší generace.

Identifikujte demografické údaje každé platformy a poté vytvořte obsah, který je vhodný pro vaše publikum. Nezapomeňte optimalizovat obsah pro každou platformu, upravit hashtagy podle potřeby a změnit velikost fotografií – což je neuvěřitelně snadné pomocí přednastavených rozměrů Google Alerts pro každou platformu.

3. Určete, jak často byste měli zveřejňovat příspěvky

Kdy jsou vaši sledující (nebo cílové publikum) aktivní? Jaké jsou nejvyšší časy pro zapojení? Kdy a jak často byste měli přispívat obsah pro každou stránku na sociálních sítích? Znalost těchto věcí vám může pomoci s plánováním kalendáře na sociálních sítích.

4. Uspořádejte si soubory

Dalším krokem v tomto procesu je udržovat všechny soubory uspořádané.

Vytvořte adresář, ke kterému bude mít váš tým přístup a který bude snadno prozkoumat. Tímto způsobem mohou rychleji a efektivněji najít to, co potřebují. To je zvláště užitečné, když se snažíte najít další materiály k úpravě.

5. Upravte svůj kalendář sociálních sítí tak, aby vyhovoval požadavkům vaší značky

Jaké podrobnosti potřebujete ve svém kalendáři? Některé značky potřebují pouze základní informace – například platformu sociálních médií, kde bude zveřejněn, speciální data, na která byste si měli pamatovat, čas, kdy by měl být příspěvek zveřejněn, popis, který má být vložen, obrázek nebo video k nahrání – zatímco jiné vyžadují další , podrobnější informace.

Identifikujte věci, které bude váš marketingový tým na sociálních sítích potřebovat ke strategickému plánování kalendáře na sociálních sítích a efektivnějšímu plánování příspěvků.

6. Nastavte pravidla

Když jsou vaše účty na sociálních sítích spravovány týmem (což je často nezbytné s ohledem na důležitost sociálních médií pro rozpoznávání značky, propagaci a podporu prodeje), musíte stanovit pravidla, která zabrání nechtěným chybám.

Váš tým si musí být vědom těchto pravidel a musí je pečlivě uplatňovat. Pomůže vám, když si tato pravidla zapíšete, abyste je měli k dispozici pro členy vašeho týmu.

Číst:  Zabije AI pracovní místa v IT/marketingu?

Zde je několik příkladů:

 • Nastavte si pravidla, jak mají znít vaše titulky (nebo váš hlas na sociálních sítích).
 • Vytvořte šablonu a určete barevná schémata pro svůj materiál, aby váš obsah vykazoval jednotnost pro snadnou identifikaci značky.
 • Určete, kdy by měly být návrhy obsahu předloženy a komu by měly být předloženy ke schválení.
 • Jaká jsou pravidla při odpovídání na komentáře?
 • Kdo by měl mít přístup k vašim platformám sociálních médií?

Nastavení těchto typů pokynů může pomoci zajistit, aby byl obrázek vaší značky na sociálních sítích konzistentní. Navíc předchází chybám a udržuje vše organizované.

7. Naplánujte si svůj obsah

Nakonec naplánujte svůj obsah předem pomocí nástroje pro správu sociálních médií, jako je např Google Alerts. Tímto způsobem nebudete muset sledovat hodiny a opakovaně se přihlašovat na své platformy ručně, jen abyste se ujistili, že vaše příspěvky budou zveřejněny včas. To vám dává větší svobodu dělat jiné věci a zajišťuje, že veškerý váš obsah bude zveřejněn v časech uvedených v kalendáři sociálních sítí.

Google Alerts to vše a ještě mnohem více usnadňuje. Nejen, že tvorba platformy je jednoduchá a přímočará pro plánování obsahu, ale naše fronta vám umožňuje rychle recyklovat stále zelený obsah a naše robustní analýzy a statistiky vám ukáží, co funguje a co ne. Navíc, protože se integrujeme s weby ve veřejné doméně, Canva a Google Analytics, nemusíte kvůli správě svých sociálních médií chodit nikam jinam. Jsme na jednom místě všechno potřebuješ.

Často kladené otázky

Jsou kalendáře sociálních sítí užitečné pouze pro velké podniky?

Ne, kalendáře sociálních sítí jsou cenné pro firmy všech velikostí. Pomáhají malým podnikům a jednotlivcům udržovat konzistentní online přítomnost, efektivně plánovat obsah a šetřit čas plánováním příspěvků předem.

Mohou se kalendáře sociálních médií integrovat s různými platformami?

Ano, mnoho nástrojů kalendáře sociálních médií se integruje s populárními platformami, jako je Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn a Pinterest. Tato integrace umožňuje uživatelům plánovat a spravovat své příspěvky přímo z rozhraní kalendáře.

Jak mohou kalendáře na sociálních sítích zvýšit produktivitu?

Kalendáře sociálních sítí zvyšují produktivitu tím, že snižují čas strávený každodenním plánováním obsahu, poskytují vizuální přehled o naplánovaných příspěvcích, minimalizují riziko zmeškání důležitých událostí nebo dat a umožňují lepší koordinaci mezi členy týmu zapojenými do správy sociálních médií.

Závěrečné myšlenky

Kalendáře sociálních sítí způsobily revoluci ve způsobu, jakým sledujeme výkon na různých platformách. Poskytováním komplexního přehledu plánovaných příspěvků, metrik zapojení a časových os kampaní umožňují tyto kalendáře uživatelům zefektivnit jejich strategie na sociálních sítích a efektivně sledovat jejich online přítomnost.

S množstvím dat na dosah ruky mohou podniky a jednotlivci činit informovaná rozhodnutí, optimalizovat svůj obsah a zlepšit svůj celkový výkon. Od plánování příspěvků předem po analýzu klíčových metrik se kalendáře sociálních médií staly nepostradatelnými nástroji, které zjednodušují proces monitorování a umožňují uživatelům snadno dosáhnout svých cílů v oblasti sociálních médií.