Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak vytvořit YouTube Shorts


Jak vytvořit YouTube Shorts

Video z několika momentů, které online přitahují pozornost a plynou jeden za druhým před očima diváků. Mluvíme o TikToku? Rozhodně ne: jsou to YouTube Shorts, klipy vyvinuté velmi populárními streamovací platforma vyzvat čínskou sociální síť, která se tímto expresivním jazykem dostala na Olymp internetových velkých jmen.

Co jsou to YouTube Shorts?

Jedná se o krátká videa z 60 sekund nebo méně zveřejněné na YouTube ke sledování v pořadí, plně v souladu s otiskem, který proslavil TikTok. Dalším výrazným prvkem je orientace obrazovky během natáčení: důsledně vertikální.

Již z těchto prvků je zřejmé, že styčné body s tradičním obsahem videoplatformy jsou omezeny ve skutečnosti na typ formátu. Ostatně to, co charakterizuje výtvory autorů, je svěží a bezprostřední postava zachycená mobilním zařízením, tedy všichni, kteří standardně nahrávají v režimu „na výšku“. Jak je vytvořit? Pojďme to společně zjistit.

Jak vytvořit YouTube Shorts

youtube šortky

Když jsme si probrali základy YouTube Shorts, pojďme dál tvořivost i když včetně některých technologická omezení. Ve skutečnosti, pokud má uživatel k tomuto tématu volnou ruku, pokud jde o aspekt zpracování, je třeba dodržet několik jednoduchých, ale povinných kroků.

Nejprve je důležité vzít v úvahu, že klipy lze natáčet přímo pomocíoficiální aplikace na YouTube, který je k dispozici ke stažení zdarma pro oba Android že pro iOS. Chcete-li to provést, stačí otevřít aplikaci, vybrat obrázek ve tvaru „+“ z nabídky ikon ve spodní části obrazovky a v seznamu, který se zobrazí, zvolit „Vytvořte krátký“.

Číst:  Studie a výzkumy o vlivu sociálních sítí na sociální vztahy

Je důležité vědět, že kromě vytvoření zkratky od nuly je možné využít i videa v knihovně vašeho zařízení. Chcete-li pokračovat, je nezbytné mít uděleno oprávnění nutné pro přístup ke konkrétním složkám na vašem smartphonu nebo tabletu.

Na obrazovce, která se objeví po zahájení procesu, je možnost se s některými seznámit funkčnost které pomáhají ve fázi tvorby a úprav. Jsou snadno použitelné, ale mimořádně platné možnosti pro zábavné a poutavé projekty, a to i bez toho, abyste byli velkým odborníkem v oboru.

První příkaz, se kterým se setkáte, je „Přidejte hudbu“. Jeho funkce je jednoduchá: umožňuje nám přidat hudební skladbu podle našeho výběru převzatou z klipu jako pozadí do klipu regál z YouTube. Vpravo pak čtyři ikony umožňují tolik operací; Jsem “Překlopit“, “Rychlost“, “Časovač” A “Filtry“.

Překlopit” střídavě aktivuje přední a zadní kameru zařízení, aby bylo možné snímat objekt v naprostém pohodlí (včetně samotného autora); “Rychlost” sníží nebo zpomalí rychlost snímání z 0,3x (nejpomalejší) na 0,5x, 1x (standardní), 2x nebo 3x (nejrychlejší).

Je čas na”Časovač“, což nám umožňuje nastavit odpočítávání před pořízením (3, 10 nebo 20 sekund); ze stejné sekce můžete také “vystřihnout” video na konci záběru pohybem relativního kurzoru. Poslední je ikona “Filtry”: stejně jako jiné aplikace je k dispozici mnoho filtrů, které ovlivňují barvy; Je však správné mít na paměti, že pokud je nastaveno před záznamem, chromatické změny již nelze po dokončení natáčení odstranit.

Číst:  Nástroje pro vytváření hudebních mashupů

Poslední dva ovládací prvky, umístěné dole, jsou věnovány Galeriez nichž lze čerpat pro předem nahraná videa, a velké červené tlačítko který nahrává video. Chcete-li mít větší kontrolu, rozhodl se YouTube pro dvě řešení: podržíte tlačítko a poté jej uvolníte na konci (spuštění a zastavení), nebo jej dvakrát stisknete na začátku a poté znovu pro zastavení nahrávání.

Po spuštění je nad červeným tlačítkem “15“. Je to délka počátečního segmentu (nebo jedinečná, na základě vůle tvůrce), která bude tvořit náš krátký. To se děje, protože nástroj může připojit až 4 segmenty po 15 sekundách (na celkovou dobu 1 minuty); alternativně se můžete rozhodnout pro ajediné řešení maximálně 60 sekund. V tomto druhém případě jednoduše stiskněte číslo a zobrazí se „60“.

Během natáčení se ukazatel průběhu přítomný v horní části umožňuje sledovat zbývající čas. Po dokončení tohoto kroku můžete pokračovateditace true tak, že prstem zaškrtnete políčko vpravo dole.

Jak upravit YouTube Shorts

youtube šortky

Na nové obrazovce máme nejennáhled videa, ale také nástroje pro následné úpravy. Ve spodní části jsou čtyři ikony: „Hudba“, “Text“, “Sekvence” A “Filtry“. Pokud jsou první a poslední zrcadlové obrazy těch, které již byly viděny dříve, zbývající si zaslouží další zkoumání.

s “Text“, můžete snadno přidat krátký text obohacený o trochu formátování: existujezarovnání (uprostřed, vlevo nebo vpravo), možnost vložit jeden Pozadí v různých nuancích, které lze vybrat z návrhů aplikace, až písmo a jeho velikost pomocí posuvníku vpravo. Až budete mít vše vybráno, klepněte na “konec” pokračovat. “Sekvence” umožňuje zvolit, kdy se mají textové bloky zobrazit nebo zmizet působením na časovou osu.

Číst:  Kahoot, co to je a jak to funguje

Jak nahrát YouTube Shorts online

Pokud je video připraveno, můžete pokračovat posledním, ale zásadním krokem: načítání. Zmáčknout tlačítkoPo vás” v pravém horním rohu a přidejte podrobnosti, jako je titul, viditelnost (Veřejné, Neveřejné nebo Soukromé) a programovánítedy okamžik, ve kterém se stane viditelným a nakonec „Veřejnost“, věkové limity a specifikace, podle kterých se pozná, zda je obsah vhodný pro děti či nikoliv. Jakmile to uděláte, zbývá pouze stisknout „Zatížení” vždy vlevo nahoře a pošlete projekt online.

Od společnosti Cultur-e