Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak získat zpětné odkazy Google


Jak získat zpětné odkazy Google

SEO svět miluje složité věci.

Pokud se zabýváte SEO, je pravděpodobné, že si vychutnáte skutečnou výzvu.

Možná se vám budou líbit detaily technického SEO – roztáčí váš mozek.

Možná se vám bude líbit analýza množství odkazů dofollow nebo nofollow, které máte.

Možná strávíte měsíce plánováním a plánováním přípravy své dosud nejzáludnější kampaně na budování odkazů.

Někdy jsou ale nejlepší zpětné odkazy ty nejjednodušší.

Přesto je lze snadno přehlédnout.

Například, Zpětné odkazy Google jsou jedny z nejjednodušších, které lze získat, a ne každého SEO napadlo tuto cestu prozkoumat během vytváření odkazů.

Proto musíte vědět, jak získat zpětné odkazy Google.

Stačí se podívat například na online vlastnosti Google.

Kolik internetových služeb nabízí Google kromě předního vyhledávače?

Okamžitě mě napadly Google Maps a YouTube.

Ve skutečnosti existuje více než tucet dalších.

Pokud chcete získat zpětné odkazy Google, musíte pochopit, jaké odkazy jsou k dispozici a jak je získat.

Představujeme zpětné odkazy Google

V odborných analýzách faktorů hodnocení SEO pomáhají odkazy ze služeb Google zvýšit hodnocení. Když o tom přestanete přemýšlet, dává to úplný smysl.

Koneckonců, Google investoval značné prostředky do vytváření nebo získávání těchto webových stránek, tak proč by je nezohlednil ve svém hodnocení?

Nyní se podívejme blíže na dostupné možnosti.

5 Vlastnosti Google pro váš kontrolní seznam

Začněte s následujícími weby:

Youtube

Díky rozsáhlé knihovně obsahu je YouTube sám o sobě důležitým vyhledávačem. Pokud jste vy nebo vaši klienti obzvláště zběhlí s videem, může být vytvoření kanálu YouTube chytrým krokem.

Zpočátku vám pomůže vytvoření jednoho nebo dvou jednoduchých videí se zpětnými odkazy na váš web.

Moje firma na Googlu

Jak místní firmy ovlivňují, jak se zobrazují na vyhledávací stránce v Mapách Google? Odpovědí je udělat si čas na vytvoření bezplatného firemního zápisu na Googlu.

Číst:  Jak smazat účet Bitwarden v roce 2024

Pokud děláte SEO pro místní firmu nebo společnost s maloobchodními lokalitami, je tento typ zpětného odkazu Google obzvláště důležitý.

zprávy Google

Pokud se naučíte umění zpravodajství – sladění svého podnikání s trendem nejnovějších zpráv – možná budete moci získat zpětné odkazy na Zprávy Google. Pokud již máte rozjetou PR kampaň, mějte na paměti Google News.

Blogger

Odkazy z blogových příspěvků, které Google získal v roce 2003, mohou pomoci s hodnocením. Stejně jako u jiných odkazů se zaměřte na vysoce kvalitní odkazy, které uživatelům pomáhají.

Weby Google

Možná by stálo za zvážení to, jak se Google orientuje na wiki a vytváření webových stránek, vytvoření několika stránek o vaší specializaci na těchto webech.

Tato nemovitost se stala oblíbenou u pedagogů – podívejte se na ni Starověká civilizace pro děti a Ed Tech na University of Ottawa.

Vzhledem k tomu, že společnost Google pokračuje v expanzi a uvádění nových produktů na trh, může se tento seznam změnit. Očekávám, že výše uvedené produkty Google tu zůstanou a všechny mají hodnotu SEO.

Začít se zpětnými odkazy Google je snadné. Použijte následující kroky a do konce dne můžete vytvořit své první zpětné odkazy Google.

1) Stanovte si svůj SEO cíl

Čeho chcete pomocí SEO dosáhnout? Obvykle je cílem přivést kvalitní provoz na konkrétní stránku.

Vyberte si proto konkrétní klíčové sousloví, podle kterého chcete hodnotit, a konkrétní URL webu, na který chcete získat zpětné odkazy. Ve většině případů to bude vaše domovská stránka nebo blog.

2) Vytvořte seznam požadovaných zpětných odkazů Google

Projděte si výše uvedený seznam možností zpětných odkazů Google a vyberte si jednu službu Google (např. YouTube). Jakmile dokončíte všechny čtyři kroky, vraťte se a vytvořte odkazy na své další služby.

3) Používejte konzistentní marketing na své zpětné odkazy Google

Přiznám se, že jsem udělal chybu v nedůsledném marketingu. V mém případě to bylo použití různých headshotů na různých službách. Chcete-li se tomuto problému vyhnout, vyberte si malý seznam aktiv značky, které budete používat znovu a znovu.

Konkrétně budete potřebovat následující:

  • Jeden nebo dva obrázky týkající se společnosti, značky nebo jednotlivce. Ujistěte se, že se jedná o vysoce kvalitní a snadno čitelné obrázky, protože je budete nahrávat znovu a znovu.
  • Definovaný SEO cíl. Vraťte se ke kroku 1 výše a ujistěte se, že vaše adresa URL a klíčová slova jsou konzistentní.
Číst:  Mohli byste se stát jedním z nejlepších tvůrců pouze fanoušků? Co potřebujete k úspěchu

4) Začněte budovat odkazy

V tomto příkladu začneme na YouTube. Vytvořte si účet YouTube pro svou společnost nebo značku. Jakmile bude váš účet aktivní, zveřejněte krátké video.

Zde je několik nápadů, jak začít:

  • Osobní představení: Usmějte se a postavte se před kameru. Mluvte 1–2 minuty o tom, jak vaše firma pomáhá lidem.
  • Mluvte přes snímky: Pokud jste přednesli prezentaci na konferenci nebo jiné akci, můžete kolem jedné části prezentace vytvořit video, například případovou studii.
  • Vysvětlující video: Pokud prodáváte komplexní službu nebo technologický produkt, je dobrou volbou vysvětlující video (např Vedoucí Cookie vysvětluje svou službu LinkedIn pro generování potenciálních zákazníků).

Do pole popisu videa YouTube přidejte klíčová slova a odkazy zpět na svůj hlavní web.

Stejným způsobem postupujte u ostatních služeb Google, ze kterých chcete získat zpětné odkazy. Vytvořte a aktivujte si účet, zveřejněte hodnotný obsah a přidejte svá klíčová slova a zpětný odkaz.

V závislosti na službě můžete obvykle přidat zpětné odkazy do svého profilu nebo sekce O mně (zde se zobrazí při vytváření kanálu YouTube):

… stejně jako v samotných příspěvcích:

Předskočte konkurenty s optimalizovaným přístupem

Základní přístup, který jsem nastínil výše, je jednoduchý způsob, jak začít. Provedení optimalizovaného přístupu vyžaduje více času, dovedností a energie. To je výhoda, protože jen málo vašich konkurentů tuto výzvu přijme.

Chcete-li pokračovat ve výše uvedeném příkladu, předpokládejme, že jste začali s YouTube. Váš kanál má alespoň jedno video a začínáte zaznamenat určitou návštěvnost.

1) Zapojte se do komentářů

Zapojit se do online kritiky je umění. Některé podniky v tom úplně selhávají tím, že útočí na negativní recenzenty. Místo toho, abyste na své recenzenty útočili nebo je žádali, aby své recenze odstranili, zapojte je.

Scénář: Zklamaný zákazník napíše komentář na YouTube, že není spokojen s vaším pozdním doručením.

Návrh na zapojení: Omluvte se za problém a požádejte zákazníka, aby kontaktoval vaši společnost e-mailem nebo telefonicky pro další postup. Pokud problém vyřešíte, tato osoba může napsat následný komentář, ve kterém pochválí vaše uzdravení.

Číst:  Jak zobrazit a smazat svou historii na TikTok

zdroj: Číst Hug Your Haters od Jay Baer pro další inspiraci a rady, jak tuto strategii implementovat.

2) Spusťte pravidelný plán publikování

Když jste začínali, stačilo ke spuštění vašeho kanálu jediné video na YouTube. Pokud to ale se zvyšováním návštěvnosti z YouTube (nebo jakékoli jiné služby Google) myslíte vážně, budete muset publikovat více obsahu.

Konkrétně doporučuji zvolit frekvenci (týdně nebo měsíčně) a formát (např. otázka a odpověď) a začít zveřejňovat pravidelně.

Získejte nápady: Pokud s rutinou tvorby obsahu začínáte nebo vám došly nápady, přečtěte si 5 typů obsahu, který přitahuje zpětné odkazy jako mouchy, kde najdete další inspiraci.

3) Experimentujte s různými výzvami k akci a odkazy

Již dříve jsem doporučoval konzistentní branding ve vašem úsilí získat zpětné odkazy Google. Jakmile začnete přitahovat významnou návštěvnost – řekněme 1 000 unikátních návštěvníků nebo více za měsíc prostřednictvím zpětných odkazů Google – můžete experimentovat s různými výzvami k akci a zpětnými odkazy na stránkách Google.

Zde je několik příkladů, které podnítí vaše myšlení:

  • Odkaz na ukázkovou nebo zkušební stránku. Tento typ odkazu se blíží okamžité žádosti o prodej. Pokud potenciální zákazník zažívá ostrý problém, může se rovnou přihlásit k předvedení.
  • Odkaz na přihlášení. Pokud máte za cíl rozšířit svůj e-mailový seznam, požádejte návštěvníky, aby se do vašeho seznamu zapsali.
  • Odkaz na příspěvek na blogu. Co když máte blogový příspěvek související s tématem pokrytým ve videu YouTube? Dává smysl se na to vrátit.

Závěr

Není to tak těžké, že?

Začněte se základním přístupem popsaným zde k vytváření zpětných odkazů Google a pečlivě je sledujte.

Brzy sklidíte plody svého úsilí díky silnějšímu a rozmanitějšímu profilu zpětných odkazů.

Bruce Harpham poskytuje SaaS marketing služby B2B SaaS společnostem, aby mohly získat vysoce kvalitní potenciální zákazníky. Je také autorem knihy „Projektoví manažeři v práci“. Jeho práce se objevily na CIO.com, InfoWorld a Profit Guide. Přečtěte si jeho případové studie B2B SaaS marketingu od ClickFunnels, Close.io a dalších společností.