Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jak získat zpětné odkazy na váš blog

Jak získat zpětné odkazy na váš blog

Dovolte mi hádat, kde se právě nacházíte.

Píšete blog a dodržujete všechny takzvané „nejlepší postupy“, ale nezaznamenáváte žádný dopad na SEO.

Věř mi, nejsi v tom sám.

Sakra, i já jsem tam byl – můj blog se zmenšoval do neprobádaných hlubin a neviděl jsem žádný organický provoz.

Bez ohledu na to, kolikrát jsem Google Analytics obnovil.

Pokud jste na stejné lodi, budete mít vztah k frustraci.

(Také se budete týkat frustrace ze scénáře „co dělají tito velcí bloggeři, když já nejsem?“.)

Zde je odpověď: Pokud chcete mít vliv na SERP, musíte pravidelně budovat zpětné odkazy.

Pokud se tedy ptáte jak získat zpětné odkazy na váš blogtady mám odpovědi.

Vztah mezi blogováním a zpětnými odkazy

Když píšete blog, nebyli byste sami, kdo si myslí, že skvělý obsah bude stačit k tomu, aby se vaše stránky umístily na Googlu. Koneckonců, obsah je král, ne?

Ne nutně.

I když je důležité mít kvalitní obsah, stejně důležité je mít zpětné odkazy.

Propojením vašeho blogu s jiným, vysoce kvalitním webem se dostanete na přední místa.

Proč? No, protože zpětné odkazy jsou reputační nástroj Googlu. Jejich vyhledávače prohledávají internet procházením zpětných odkazů a díky virtuálnímu propojení vašeho webu s důvěryhodným webem předáte tuto pověst svému vlastnímu blogu.

Přemýšlejte o tom: Hlavním cílem Googlu (nebo jakéhokoli jiného vyhledávače) je zobrazit nejlepší, nejrelevantnější a nejkvalitnější výsledek na dotaz uživatele. Pokud selžou – a na první stránce ukážou rybí výsledky – nebude jim důvěřováno a jejich publikum zamíří jinam.

Jednoduše řečeno: Je v nejlepším zájmu každého, aby měl váš blog skvělou pověst. Chcete být nejlepším zdrojem obsahu ve svém oboru a vaši uživatelé chtějí navštěvovat důvěryhodné stránky. Google chce obojí propojit.

Ale neberte mě jen za slovo. Pojďme to uvést do praxe.

Když zadáte frázi do Googlu, podívejte se rychle na nejlepší výsledky. Jako příklad použiji „nejlepší časy pro zveřejňování příspěvků na sociálních sítích“.

Blogový příspěvek CoSchedule na stejné téma řadí se na první stránku a zobrazuje se také jako doporučený úryvek:

Ale proč má tato stránka tak vysoké hodnocení? Ano, obsah je skvělý – ale to není jediný důvod. Vsadím se, že jde o jejich zpětné odkazy.

1. Přemýšlejte o formátu svého obsahu

Vím, co si myslíš: “Elise, právě jsi mi řekla, že obsah není král. Proč to uvádíš jako první krok?”

Vyslechni mě.

Zatímco zpětné odkazy jsou nejlepším způsobem, jak zvýšit návštěvnost z organického vyhledávání, budete potřebovat něco, co by se dalo hodnotit na Googlu a kam tento provoz z vyhledávání posílat. Ano, to je obsah vašeho blogu.

Ale dny, kdy se publikoval článek o 500 slovech s klíčovými slovy vlevo, vpravo a uprostřed, už nejsou. V dnešní době chce Google ukazovat komplexní obsah blogu na předním místě – proto byste měli vytvářet obsah blogu o délce alespoň 2 000 slov.

(Věřte mi – zní to chytřeji, než to ve skutečnosti je. Pokud se v daném tématu opravdu vyznáte a umíte psát rychle, dokážete za pár hodin vyluštit příspěvek s více než 2 000 slovy!)

Proč je však 2000+ slov tou sladkou tečkou pro blogování?

No, podle tato data od HubSpot, stránky s 2 000 – 2 249 slovy mají druhý největší objem propojovacích domén (AKA zpětných odkazů). To je ještě vyšší u blogových příspěvků, které přesahují 2 500 slov:

Podobná korelace nastává také pro počet slov a organickou návštěvnost, přičemž obsah blogu o délce 2 250 až 2 500 slov vykazuje nejvyšší návštěvnost z organického vyhledávání:

Jelikož tedy Google evidentně odměňuje weby, které se nebojí jít svým obsahem do hloubky, nebojte se jít do toho se svými příspěvky na blogu naplno.

Ale vydržte – vydechnete úlevou poté, co bylo vyřčeno vašich 2 000 slov? Ještě není čas na odpočinek!

Seznamy, tutoriály a návody mají tendenci dominovat v SERP, ale také stojí za to věnovat nějaký čas titulek obsahu vašeho blogu – často se používá jako metanázev zobrazený v SERP.

Vytvořte nadpis, který upoutá pozornost, aby lidé, kteří chtějí rozdávat zpětné odkazy, s větší pravděpodobností kliknou na váš výsledek.

Pokud je dokážete získat svým úžasným obsahem o více než 2 000 slovech, proč by na něj neodkazovali?

2. Sdílejte svůj obsah na sociálních sítích

Už víte, že sdílení na sociálních sítích je blogovou nirvánou, že?

To proto, že sociální média ano používá více než 2,46 miliardy lidí na celém světě. Je velmi pravděpodobné, že někdo používá sociální média k nalezení konkrétního obsahu ty jsi sdílení.

Já osobně to dělám pořád. Jelikož jsem spisovatel digitálního marketingu na volné noze, není mi cizí pronásledování hashtagu #SEO a procházení nového obsahu z jiných blogů v oboru.

Vsadím se, že vaše publikum (a lidé, kteří chtějí rozdávat zpětné odkazy) dělají totéž.

Sdílení obsahu na sociálních sítích nejen zvyšuje počet očních bulvů na vašem blogu, ale pomáhá to získat důvěryhodnost.

Přemýšlejte o tom: Které z těchto webových stránek byste více věřili, kdybyste chtěli přidat externí odkaz ze svého blogu?

A) Blogový příspěvek s 0 sdílením na sociálních sítích

b) Blogový příspěvek s 834 sociálními sdíleními na Twitteru, Facebooku a Pinterestu

Vsadím svůj druhý dolar na to, že si vyberete možnost B. Chcete své publikum – a pavouky Googlu – nasměrovat směrem k úžasnému obsahu se skvělým uživatelským zážitkem, že?

Pamatujte: Autorita a důvěryhodnost jsou pro SEO zásadní.

Sdílení obsahu na sociálních sítích vám také umožní získat zpětné odkazy.

Platformy jako Twitter, Facebook a YouTube nabízejí zpětné odkazy na blogy ve svých aktualizacích stavu. Zde je příklad jednoho z mého videa na YouTube:

Číst:  Jak citovat na Discordu – 3 snadné způsoby, jak citovat v Discordu

Tyto odkazy nenásledují, ale stále se diskutuje o tom, do jaké míry Google na tyto odkazy nenásledování odkazuje ve svém algoritmu hodnocení. Bez ohledu na to, jak moc se používají v SERP, stále získáte jednu obrovskou výhodu při vytváření těchto zpětných odkazů na váš blog: povědomí o značce.

Pamatujete si, co jsem řekl o ostatních blogerech, kteří neustále hledají stránky, na které by odkazovali?

Tady jsou věci zajímavé. Přestože tito giganti sociálních médií rozdávají odkazy, které nenásledují, existuje prokázaný vztah mezi sociálními podíly a organickým hodnocením.

Stačí nahlédnout tato data od Dana Zarrella z HubSpotkterý našel silnou korelaci mezi tweety a příchozími odkazy:

Totéž platí pro sdílení na Facebooku a příchozí odkazy:

Ale co to znamená?

I když Google technicky neklasifikuje sociální sdílení jako součást svého algoritmu, je jasné, že existuje určitý vliv mezi objemem sociálních sdílení na obsah vašeho blogu a jeho šancemi na vysoké hodnocení.

Své šance na získání zpětných odkazů můžete zvýšit pomocí těchto tipů při sdílení obsahu blogu na sociálních sítích:

 • Přidejte obrázek, který bude doprovázet váš odkaz
 • Přidejte relevantní hashtagy, abyste zvýšili počet zobrazení svého příspěvku

3. Včetně příslušných komunit

54,4 % světové populace používá internet. To je jen necelých 4,2 miliardy lidí.

S tolika lidmi, kteří se spoléhají na internet, aby dělali divné, bláznivé a každodenní věci, musí existovat komunita lidí, kteří se zajímají o váš obsah.

Stačí se podívat na Facebooková skupina komunity Ladypreneurkterá pojednává o podnikání žen a má přes 5000 členek.

Nebo Skupina digitálního marketingu na LinkedInkterá má přes 1,15 milionu členů.

Sakra, je tu dokonce subreddit pro lidi, kteří milují photoshoping paže na ptáky— více než 169 000 z nich, když na to přijde!

Na co se snažím dostat je toto: Určitě tu bude online komunita lidí, kteří si rádi přečtou obsah blogu, který sdílíte.

I když píšete o ptácích s rukama upraveným Photoshopem.

Ale jak můžete najít tyto online komunity, aniž byste věnovali celé odpoledne kopání po internetu? Existují dva způsoby:

1. Pošlete anketu čtenářům svého blogus dotazem, kde se rádi scházejí online. (Bonus: Lidé mohou být ochotnější odpovědět, pokud nabídnete motivaci k účasti – například bezplatný přístup k jednomu z vašich produktů nebo dárkovou kartu.)

2. Prokopávejte místa, která kultivují online komunity jako Skupiny na Facebooku, Quora, Reddit a LinkedIn.

První je docela jednoduchý.

Druhý je trochu složitější, ale ne nemožný. Ukážu vám jak.

Takže předstírejme, že mám technologický blog, který hodnotí herní produkty. Mohl bych na Facebooku vyhledat „technologie“ nebo „hry“, trefit se Skupiny a připojte se k některému z těchto:

Mohl bych udělat totéž na Quora pomocí Témata karta:

…a to samé na Redditu pomocí Komunity a uživatelé karta:

Ačkoli ne vždy získáte odkazy pro sledování z těchto komunit, umístíte obsah svého blogu před lidi, kteří na něj s největší pravděpodobností odkazují ze svého vlastního obsahu.

Nevěříš mi?

Přidání obsahu do Quory bylo pojmenováno jako jedna z technik, které přinesl 11 065% nárůst organické návštěvnosti UAV Coach. Ve skutečnosti se Quora stala jejich třetím největším zdrojem návštěvnosti z doporučení celkově:

…Vsadím se, že vysoké procento těchto lidí byli jiní blogeři. Vzhledem k tomu, že UAV Coach vychytal strukturu a hloubku svého blogového příspěvku, existuje solidní šance, že z něj vybudují odkazy.

4. Syndikujte svůj obsah na jiné webové stránky

Kolikrát jste viděli slova „Tento příspěvek se dříve objevil na…“ na konci článku, který čtete?

Víte, věci, které vypadají takto:

To je převzato z můj syndikovaný blogový příspěvek na Business 2 Community– a fantastický způsob, jak mohou blogeři vytvářet zpětné odkazy na svůj blog.

Chci říct, ten snímek obrazovky je živým důkazem!

Syndikovat svůj obsah znamená zkopírovat celý (nebo část) blogového příspěvku, který jste napsali, a odeslat jej jako příspěvek hosta na jiný blog.

Můžete získat kontextové zpětné odkazy na svůj původní příspěvek a na podobné webové stránky Podnikání 2 Společenství (DA 83), Střední (DA 93) a Vydavatel LinkedIn (DA 98), to vše umožňuje syndikaci obsahu, můžete získat fantastické zpětné odkazy od SEO velmocí, které nutně udělají díru do profilu zpětných odkazů vašeho blogu.

Nejlepší část? Vzhledem k tomu, že jde o jednoduché kopírování a vkládání, nebude trvat dlouho, než se začnou zobrazovat nové zpětné odkazy.

Digital Current, marketingová agentura, syndikovali starý obsah ze svého blogu. Výsledek?

 • 80+ zpětných odkazů z 34 odkazujících domén na hlavních průmyslových stránkách.
 • Více než 10 klíčových slov se umístilo na první stránce SERP – včetně konkurenčních výrazů jako „mobilní SEO“ a „optimalizace pro mobilní vyhledávače“.
 • Více než 1 500 sdílení na sociálních sítích na Google+, Twitteru, Facebooku a LinkedIn.

Není to špatný výsledek pro jednoduché kopírování a vkládání, že?

Syndikace obsahu však přichází s varováním: Syndikovaná verze vašeho obsahu může převyšovat původní hodnocení na vašem vlastním blogu.

Je to proto, že tyto webové stránky již mají silnou pozici v hodnocení, což znamená, že by mohly zaujmout přední místa a posunout váš původní blogový příspěvek dále v SERP.

5. Odesílejte příspěvky hostů

V roce 2014 byla debata o blogování hostů hojná.

“Je blogování hostů skutečně skvělý způsob, jak vytvořit zpětné odkazy na váš blog?” byla otázka na rtech všech – ale Matt Cutts, bývalý ředitel webového spamu ve společnosti Google, přilil olej do ohně když to řekl:

“Dobře, říkám tomu: Pokud v roce 2014 používáte blogování pro hosty jako způsob získávání odkazů, pravděpodobně byste měli přestat. Proč? Protože se to postupem času stalo čím dál tím více spamem, a pokud děláte hodně bloguješ jako host a pak se stýkáš se skutečně špatnou společností.”

Dokonce natočil plnohodnotné video o pohledu Googlu na blogování hostů:

To však neznamená, že blogování hostů není hodnotným, škálovatelným a snadným způsobem, jak vytvořit počet zpětných odkazů směřujících na váš blog.

Zde je důvod: Google nemá rád spamové blogování hostů, které se provádí pouze za účelem získávání odkazů. Znáte je – 500 slov spřádaného obsahu, který je sotva relevantní pro web, na který je nabízen.

Číst:  Terra Nil, nová hra na budování měst pro planetu v krizi

Provozuji šest blogů a neustále dostávám e-maily pro tento typ příspěvků na blog hostů.

Hádejte, kam jdou? Správně: přímo do mého virtuálního koše.

V dnešní době blogeři nechtějí na svých webových stránkách publikovat nekvalitní, spřádaný obsah. Nejen, že to zhoršuje uživatelský dojem, ale nepomáhá to budovat reputaci vysoké autority, kterou Google odměňuje vyššími hodnoceními.

Nicméně, hostující blogy, které jsou dlouhé a hodnotné, nejsou mrtvé. Ve skutečnosti jsou prosperující.

Stačí se podívat na tento příspěvek, který píšu pro Monitor Backlinks, s odkazem do-follow v sekci bio autora:

Buduji zpětný odkaz na svůj blog z webu se skóre DA 54.

Nejlepší část? Buduji povědomí o značce pro svůj blog a píšu pro skupinu SEO, která by na něj mohla odkazovat z jejich vlastního blogu. Tím získám další zpětný odkaz a vyrovnám lepší šance na umístění na Googlu!

Obrovské webové stránky přijímají příspěvky hostů – mnohé z nich mají fantastické metriky SEO. Zde je několik odkazů s odkazy na jejich stránky pro podání:

Nechtěli byste získat odkaz z jedné z těchto stránek na váš blog?

Když k vytváření zpětných odkazů na svůj blog používáte strategii blogování pro hosty, budete muset pečlivě vytvořit úžasný obsah, pokud chcete být přijati.

Podívejte se na několik tipů, jak zvýšit své šance na úspěšný příspěvek hosta:

 • Přečtěte si pravidla blogu být proE odeslání vašeho příspěvku.
 • Udělejte to v dlouhém tvaru (2000+ slov).
 • Přidejte interní odkazy na relevantní články z blogu, kterému článek předkládáte.
 • Do článku vložte odkaz na svůj blog (pokud máte povoleno). Pokud ne, držte se odkazů na životopis autora.
 • Pokud je to možné, nabídněte přispívání pravidelným obsahem – tj. jedním příspěvkem měsíčně.

Silvio Porcellana použil blogování hostů ke zvýšení návštěvnosti z vyhledávání na svém webu o 20 %. Jeho autorita domény se také zvýšila z 29 na 34, což naznačuje větší šanci na umístění jeho blogu na vysoké místo v SERP.

Řekl jsem vám, že blogování pro hosty není mrtvé – pokud to uděláte správně!

Další starou taktikou linkbuildingu pro budování zpětných odkazů na blogy je komentování jiný blogy ve vašem oboru.

Dovolte mi vysvětlit: Kdybych měl kosmetický blog, který se používal k recenzování kosmetických produktů, možná bych chtěl komentovat blogové příspěvky od Kultovní kráska, Make-up Savvy nebo Zdraví žen.

Proč? Většina systémů pro komentáře na blogu vám umožňuje přidat vedle komentáře odkaz na váš vlastní web –jako tento na Backlinkunapříklad:

Jediný problém s blogovým komentářem jako taktikou budování odkazů?

Odkazy, které vytváříte, nemusí následovat. Pamatujte: Hodnota SEO odkazů bez následování je trochu rozmazaná, ale nejsou úplně zbytečné.

Odkazy bez následování usnadňují ostatním bloggerům – kteří chtějí rozdávat zpětné odkazy – najít váš obsah. Pokud jste dodrželi první krok (vytvoření úžasného obsahu), proč by ten váš nepovažovali za zlatý důl zdroje zpětných odkazů?

Při používání této strategie je však třeba si dát pozor na jednu věc: Vyvarujte se zbytečných komentářů.

Nechceš být že člověk, který zanechá “skvělý příspěvek!” jako každý komentář. Je zřejmé, že jste si nevěnovali čas na přečtení příspěvku, a díky tomu máte pověst spamu. To nikomu neprospěje.

Takže si udělejte čas a přečtěte si příspěvek, který budete komentovat. Mohl bys:

 • Odkaz na určitý bod, který uvedli v příspěvku
 • Uveďte, jak se vám líbí jejich styl psaní
 • Položte otázku související s bodem, který probrali

SEO expert Matthew Woodward provedl svůj vlastní experiment zkontrolovat, jak komentáře na blogu ovlivnily hodnocení jeho blogu.

Poté, co okomentoval stovky vysoce PR blogových příspěvků, jeho klíčová slova vyskočila nejméně o 10 pozic – a to bylo předtím, než měl Google čas je všechny dohnat.

Zde je to, čím zakončil svůj experiment:

„Zjevně vysoké PR komentáře na blogu mají určitou váhu a stále přitahují Google, i když bych se na ně nechtěl zcela spoléhat, abych se dostal na pozici číslo 1. Rozhodně byste je měli používat k podpoře a diverzifikaci vašeho stávajícího linkbuildingu. kampaně.”

(Psst… Pokud používáte blogové komentáře jako způsob vytváření zpětných odkazů na váš blog, mohlo by vám to pomoci s vašimi šancemi na blogování hosta na stejném webu. Budování vztahu prostřednictvím těchto komentářů – a prokázání, že jste být věrným čtenářem – je to fantastický způsob, jak nastartovat svůj prezentační proces!)

7. Odešlete tiskové zprávy o vašem blogu

Pokud stále přemýšlíte, jak vytvořit zpětné odkazy na váš blog, máme pro vás tip, o kterém jste možná ještě neslyšeli: pomocí tiskových zpráv.

Působíte-li jako malé zprávy, které lidem vyprávějí věci o vašem webu, můžete se zmást a myslet si, že tiskové zprávy jsou relevantní pouze pro blogy připojené k webovým stránkám elektronického obchodu.

Koneckonců, uvedení nových produktů a události tvoří 90 % tiskových zpráv, ne?

Ne nutně.

Pokud se na vašem blogu děje něco vzrušujícího, můžete vytvořit tiskovou zprávu. To by mohlo být:

 • Pokud někoho najímáte (například virtuálního asistenta)
 • Pokud jste nedávno předělali svůj blog
 • Pokud recenzujete nový produkt od značky

A nejlepší část o zpětných odkazech na tiskové zprávy? Kontextové zpětné odkazy můžete získat z obrovských zpravodajských webů – včetně Forbes, Huffington Post a Entrepreneur.

Stačí se podívat tento kus pokrytí z Smysl centůosobní finanční blog, na Forbes:

Kdo by řekl, že byste z takového příběhu nemohli udělat tiskovou zprávu pro váš blog?

…Já ne, to je jisté!

Jste tedy připraveni začít používat tiskové zprávy k budování zpětných odkazů? Zde je to, co budete muset udělat:

1. Myslete na svůj příběh. Snažte se, aby to bylo co nejzajímavější.

2. Napište tiskovou zprávu —včetně toho, kdo, co, kde, kdy, proč a jak je.

3. Napište vstupní stránku a publikujte ji na svém blogu –včetně více informací než v tiskových zprávách, které poskytnou novináři důvod rozdávat zpětný odkaz na váš blog.

4. Odkaz na vstupní stránku ve vaší tiskové zprávě.

Číst:  Jak opravit nefunkčnost aplikace Bravo TV v roce 2024

5. Vytvořte si seznam zpravodajských webů, na které chcete cílit. Pamatujte, že vždy zaměřte na nejrelevantnější osobu (tj. pokud jste blog o osobních financích, přidejte editor osobních financí do svého cílového seznamu).

6. Pošlete svůj návrh.

7. Sledovánív případě potřeby po několika dnech.

Pokud uvažujete o vyzkoušení tohoto tipu, pamatujte, že může fungovat pouze u zavedenějších blogů. Zpravodajské weby musí uspokojit poptávku, a pokud nemáte již zavedené publikum, které o vašem blogu slyšelo, je nepravděpodobné, že se mu dostane pokrytí.

Přidejte si to tedy do svého dlouhodobého seznamu úkolů!

8. Odpovězte na dotazy HARO

Zde je nepříliš tajný tip, který jsem použil při vytváření zpětných odkazů na můj blog: odpovídání na dotazy HARO.

Platforma, která spojuje novináře hledající zdroje s obyčejnými lidmi (jako vy a já), pomocí HARO je fantastický – a škálovatelný – způsob, jak posílit profil zpětných odkazů vašeho blogu.

HARO umožňuje blogerům přihlásit se jako zdroj a denně dostávat e-maily od novinářů, kteří hledají někoho, kdo by přispěl k článku, který píší.

Novináři každý rok obdrží více než 50 000 dotazů na zprávy, ale můžete se přihlásit ke kanálu, který nejlépe vyhovuje vašemu blogu – včetně obchodu a financí, technologií a obecného životního stylu.

…Ale i když je to všechno v pořádku, chcete vědět, jak to vlastně pomáhá budovat zpětné odkazy. Mám pravdu?

Zde je vaše odpověď: Poté, co jste zahlédli novináře žádajícího o tipy, jak získat více klientů na volné noze, štěbetal jsem se svými dvěma centy. Jako freelancer je to můj chleba s máslem.

Výsledek strávení pěti minut v pondělí ráno psaním rychlé odpovědi? Tento kontextový zpětný odkaz na domovskou stránku mého blogu z webu s autoritou domény 65:

Není to špatné, že?

Můžete zahájit tuto strategii pro svůj vlastní blog přihlášení do HARO zde.

Vyhraďte si každý den několik minut na zodpovězení relevantních dotazů a ujistěte se, že vaše prezentace vynikne. Postup:

 • Dokažte, že jste důvěryhodní, přidáním odkazů na předchozí pokrytí vašeho blogu.
 • Udělejte své hřiště jedinečným. Neopakujte stejný, nadužívaný tip!
 • Nepřeháněj to. Nechte to dostatečně krátké, aby to novinář strávil.
 • Přidejte svou osobnost. Pamatujte: Nikdo jiný jako vy není. Využijte toho ve svůj prospěch!

Jakmile bude vaše nabídka odeslána, sledujte svůj profil zpětných odkazů. Pokud jste postupovali podle výše uvedených kroků, jsem si jistý, že brzy přibudou nové přírůstky!

9. Vytvořte Round-Up blogové příspěvky

Vsadím se, že si právě teď myslíš toto: „Elise, měl bych se zúčastnit jiný Shrnutí bloggerů, pokud chci získat odkazy… Ne naopak!”

Něco ti řeknu, příteli: To není pravda. (Máte vymytý mozek.)

Vidíte, že umíte vytvářet odkazy na vytvořením souhrnů a jejich hostováním na vašem webu.

…Ale musím něco přiznat: To nebyl můj nápad. Je to skvělé, ale nemůžu si to přiznat.

Když jsem se zúčastnil žádosti HARO, kterou jsem sdílel v kroku výše, Fit Small Business oslovili mě, aby mi dali vědět – a zeptali se, zda bych zvážil odkaz na blogový příspěvek z mého vlastního webu:

Tato technika také fungovala pro naše SEO zaokrouhlení pro malé firmy.

Jeden z expertů na SEO, kteří se zúčastnili, Jordan Kasteller, přidal odkaz na shrnutí (a jeho funkci) na svůj blog Tisk a média strana:

Pokud chcete použít tuto techniku ​​k vytváření zpětných odkazů na svůj blog, můžete udělat toto:

1. Najděte si seznam dalších bloggerů, kteří se mají zúčastnit vašeho zaokrouhlení. (Můžete k tomu dokonce použít HARO, když se ujmete role novináře.)

2. Zveřejněte zaokrouhlenou část.

3. Pošlete e-mail všem svým přispěvatelům, poděkujte jim za účast a požádejte o sdílení na jejich webových stránkách.

Věříš mi teď, když ti řeknu, že máš zakroucené? vlastní blog můžete získat zpětné odkazy?

10. Prohlédněte si produkty a sdělte to společnosti

Pokud pravidelně recenzujete produkty na svém blogu, možná sedíte na obrovském zlatém dolu s možností zpětných odkazů. Ať už recenzujete herní produkty nebo řasenky, můžete tento obsah blogu proměnit v tuny zpětných odkazů.

Zde je postup:

1. Napište recenzi jako obvykle – s odkazem na web značky ve vašem díle.

2. Pošlete e-mail PR týmu produktu značky, který jste recenzovali, včetně odkazu na vaše pokrytí. Požádejte je, aby zvážili sdílení na svých sociálních sítích nebo přidání na stránku produktu.

Jednoduché, že? Ale extrémně efektivní.

Tato strategie pro vytváření odkazů funguje, protože je podobná poskytování svědectví. Pokud jste schopni napsat obsah, který chválí produkt značky, proč by to nechtěla sdílet?

Navíc jim tato taktika bere práci. Namísto toho, abyste jim věnovali čas na zasílání produktů a žádali o recenze, pomáháte jim. To nejmenší, co mohou udělat, je odměnit vás zpětným odkazem na váš blog.

Pro Tool Reviews napsal recenzi na produkt GenTent – ​​a podle této strategie – získal a sociální podíl od samotné společnosti:

Zajímá vás další výhoda používání této taktiky? Protože váš blog bude podporován renomovanou značkou, okamžitě to posílí důvěru, kterou má člověk k vašemu blogu! (Částečně proto je influencer marketing právě teď v módě.)

Závěr

Jak vidíte, získávání zpětných odkazů na váš blog není rychlý proces. Pokud chcete vidět výsledky, budete muset investovat čas do každé z těchto strategií budování odkazů.

Přesto není nemožné získat několik rychlých výher.

Projděte si tedy tento kontrolní seznam a zjistěte, zda dokážete vytvořit první hrstku zpětných odkazů na obsah vašeho blogu.

Pokud budete postupovat podle návodu k T, jsme si jisti, že brzy uvidíte nové přírůstky do svého profilu zpětných odkazů!