Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jaký je průměrný konverzní poměr affiliate partnera? Odpověď, plus 8 způsobů, jak zlepšit konverze

 Jaký je průměrný konverzní poměr affiliate partnera?  Odpověď, plus 8 způsobů, jak zlepšit konverze

Jaký je to pocit být nazýván průměrným?

Zcela upřímně, myslím si, že většina z nás by byla raději mimořádná.

Zejména pokud jde o affiliate konverze.

Například ve sportu je stěží kompliment označit někoho za průměrného. Ve skutečnosti by to mohlo být vnímáno spíše jako urážka.

Existují však případy, kdy je „průměrný“ synonymem pro „úspěšný“.

Affiliate marketing je jedním z těch speciálních případů, kdy být průměrný je vlastně dobrá věc. Protože, přiznejme si to: Při dostatečném počtu návštěvníků webu průměrný konverzní poměr znamená, že vyděláváte slušné peníze.

Dosáhnout průměrného affiliate konverzního poměru znamená, že jste svou práci odvedli dobře a že jste úspěšný affiliate marketing.

Doufejme, že jste také provedli průzkum a našli programy s průměrnými affiliate provizemi.

Otázkou je: Jaký je průměrný konverzní poměr affiliate partnera?

Dnes budeme diskutovat o tom, jak přesně vypočítat váš affiliate konverzní poměr, a uvidíme, zda jste v rozsahu „průměru“.

Ale co když jste trochu pod průměrem? Probereme také faktory, které ovlivňují konverze affiliate partnerů, a osm jednoduchých způsobů, jak tyto faktory využít ve svůj prospěch!

Nejprve si ujasněme, co rozumíme pod pojmem „konverzní poměr“.

Toto číslo se vypočítá takto:

objednávky ÷ návštěvníci × 100

Pokud by tedy váš web měl během jednoho měsíce 5 000 návštěvníků a prodali jste 10 produktů, byl by to konverzní poměr 0,2 %. (10/5000 = 0,002 × 100 = 0,2)

Teď, když to víš jak toto číslo vypočítatjaké procento byste měli očekávat?

Předtím tento bod tím, že řeknu, že většina přidružených společností nezveřejňuje své konverzní poměry, což poněkud ztěžuje stanovení konkrétního čísla.

Také, jak uvidíme níže, existuje mnoho různých faktorů, které mohou ovlivnit míru konverze affiliate partnerů.

Jak bylo řečeno, průměrná míra konverze affiliate partnera by se obecně pohybovala mezi 0,5 % až 1 %.

Co to tedy znamená ve skutečném prodeji?

Řekněme, že váš web má 5 000 návštěvníků měsíčně. Museli byste vidět 25 prodejů, abyste měli konverzní poměr 0,5 %, nebo 50 prodejů, abyste měli konverzní poměr 1 %.

Jednoduše řečeno, abyste dosáhli průměrné míry konverze, museli byste mít 1 prodej na 100–200 návštěvníků.

Číst:  Co je to i-tabule a jak funguje

Jak jsme si však řekli, jedná se pouze o průměrné hodnoty. Některé pobočky jsou schopny pravidelně dosahovat 3 % nebo dokonce zaznamenat občasné nárůsty až o 10 %!

Co tedy můžete udělat pro zlepšení konverzního poměru? Pojďme to zjistit!

8 způsobů, jak zlepšit konverzní poměr vašeho affiliate partnera

1. Získejte větší návštěvnost svého přidruženého webu

Čím více lidí na svém webu máte, tím je pravděpodobnější, že zaznamenáte konverze, že?

Je to jen trochu složitější.

Potřebujete získat více cílené návštěvnost, lidé, kteří se skutečně zajímají o to, co jim můžete nabídnout – a ještě lépe lidé, kteří jsou na konci marketingového trychtýře a jsou připraveni k nákupu.

Zaměřte tedy svou energii více na SEO (optimalizace pro vyhledávače). To zahrnuje identifikaci témat, která lidé „připravení ke koupi“ hledají na Googlu (a možná i v jiných vyhledávačích). Tato témata přicházejí ve formě klíčových slov. Přečtěte si tento návod výzkum klíčových slov zde, pokud jste ve hře SEO nováčkem.

Chcete-li si vybudovat autoritu ve svém konkrétním oboru a nasměrovat na svůj web ještě více lidí „připravených ke koupi“, budete také chtít budovat zpětné odkazy.

To znamená, že jiné webové stránky přidávají odkazy na vaše stránky. Jejich provoz, jakmile kliknou na odkazy, se stane vaším provozem. A přidáním odkazu na váš web předají „odkazovou šťávu“ – vyhledávače vidí, že někdo oceňuje váš obsah natolik, aby přidal odkaz, a díky nim budete pro hledající viditelnější. Přečtěte si tuto příručku o vytváření zpětných odkazů pro SEO zde, pokud jde o zcela nové věci.

Potřebujete s tím vším ruku? Pro každého affiliate partnera, který chce zlepšit své SEO, doporučujeme vyzkoušet SEOoptimer SEO nástroj zdarma. To vám může poskytnout dobrou, praktickou a snadnou zkušenost se SEO. Je dostatečně jednoduchý pro začátečníky a dostatečně bohatý na data pro odborníky. A pokud byste chtěli v SEO pokračovat dlouhodobě, je to pro jednotlivé affiliate obchodníky cenově velmi dostupné.

Zaměřením se na zesílení této cílené návštěvnosti můžete nejen zvýšit počet zobrazení stránek, které získáváte, ale také počet konverzí. Pokud budete hrát karty správně, váš konverzní poměr se může výrazně zlepšit.

2. Zamiřte na konec marketingové cesty

Úkolem affiliate partnera by nemělo být přesvědčovat někoho, že si musí něco koupit. Místo toho je zde affiliate partner, který čtenáře vede k produktu, který řeší již existující problém.

Zjistěte tedy, s jakými problémy se vaši čtenáři potýkají, a vyřešte je!

Dalším způsobem, jak se dostat na konec marketingového trychtýře, je ukázat čtenářům nejlepší verzi produktu, o které už vědí, že ji potřebují nebo chtějí.

Číst:  WhatsApp, co jsou piny zpráv a jak fungují

3. A/B Test umístění odkazu

Kolik affiliate odkazů umístíte na každý příspěvek? Kolik vašich příspěvků ve skutečnosti obsahuje affiliate odkazy?

Existují dva extrémy, do kterých lze v tomto případě stejně snadno spadnout: příliš mnoho nebo příliš málo.

Pokud čtenáře bombardujete několika affiliate bannery a množstvím textových odkazů v každém příspěvku, bude méně pravděpodobné, že se prokliknou. (Nemluvě o tom, že je to pro SEO hrozné.)

Na druhou stranu, pokud umístíte odkazy příliš střídmě, čtenáři nebudou mít kam kliknout, aby provedli konverzi!

Cílem je dosáhnout křehké rovnováhy, která umožňuje čtenářům vidět a používat affiliate odkazy, aniž by se jimi cítili ohromeni.

Jak se ujistíte, že vaše odkazy jsou na správných místech? Vyzkoušejte různá místa ve svých příspěvcích, abyste zjistili, kde se affiliate odkazy převádějí nejlépe.

Zkuste se například ujistit, že je nad okrajem partnerský odkaz nebo banner. Nezapomeňte také vložit affiliate odkazy na více místech během recenzního příspěvku, nejen na začátku nebo na konci.

4. Najděte produkty, které se týkají vašeho publika

Řekněme, že provozujete přidružený web související s domácími mazlíčky a někdo na váš web přijde hledat informace o kočkách. Pokud budete zobrazovat pouze bannery s psím žrádlem nebo pouze odkazovat na stránky s psími potřebami, milovníci koček prostě pojedou dál.

To platí pro jakýkoli typ přidruženého webu. Chcete-li převést čtenáře, musíte se ujistit, že jim poskytujete affiliate produkty, které vyhovují jejich potřebám nebo přáním.

Při rozhodování o tom, které affiliate produkty propagovat, tedy pečlivě přemýšlejte o svém publiku. Dostaňte se do myslí svých čtenářů. Zjistit, co mají rádi, co nemají rádi. Vstupte na fóra nebo sociální média a zjistěte, s jakými problémy se potýkají. Prozkoumejte druhy věcí, které vaše publikum skutečně kupuje.

Pak tyto produkty propagujte!

5. Nakupujte affiliate programy v rámci svého výklenku

Ne všechny affiliate programy jsou si rovny. Vaším úkolem jako affiliate partnera je posílat návštěvnost na web obchodníka, ale jak dobře je jeho web nastaven pro konverzi? A jak je dobré jejich sledovací technologie?

Pobočka by mohla vytvořit dokonalý trychtýř, přimět čtenáře k tomu, aby se rozhodli pro nákup. Pokud však čtenáři následují váš přidružený odkaz, aby nalezli web se špatným designem, pomalým načítáním, nejasnými pokyny nebo nejistým procesem pokladny, může je to od nákupu produktu odradit.

Proto je nesmírně důležité provést důkladnou kontrolu obchodníků nebo programů, do kterých se chcete zapojit. Ujistěte se, že jejich webové stránky jsou připraveny převést provoz, který odesíláte.

U specializovaných blogů se ponořte o něco hlouběji online a najděte interní programy v úzkém výklenku. Někdy tyto velmi specializované programy nabízejí nejlepší výplaty.

Číst:  Elon Musk kupuje Twitter: co se mění pro uživatele sociální sítě

6. Zahrňte sociální důkaz

Lidé rádi vědí, že kupují něco, co se ostatním už líbí. To je proč je sociální důkaz tak velkou pomocí při zvyšování konverzí.

Pokuste se zahrnout skutečné statistiky nebo skutečné recenze, abyste ukázali, že ostatní lidé opravdu rádi používali tento produkt.

A samozřejmě, vaše osobní dojmy z produktu mohou být skvělým způsobem, jak zahrnout sociální důkaz!

7. Přilákejte čtenáře svou výzvou k akci

Zejména v recenzních článcích je skvělé mít velkou a jasnou výzvu k akci. Směřujte k ní v celém příspěvku a poté vytvořte přímou cestu k výzvě k akci.

Je zajímavé, že i barva, kterou zvolíte pro tlačítko výzvy k akci, může mít ve skutečnosti obrovský vliv na to, zda lidé kliknou nebo ne!

Zatímco inzerenti experimentovali s mnoha různými barvamibylo obtížné prokázat, že jedna barva funguje konzistentně lépe než kterákoli jiná.

Ve skutečnosti je jediným konzistentním faktorem, který výzkumníci shledali účinným, kontrast vytvořený vaším tlačítkem výzvy k akci (CTA).

Pokud vaše tlačítko CTA splyne s obecným designem vašeho webu, nebude pro čtenáře výrazné, a proto bude méně přitažlivé. Takže vytvořte kontrast! Pokud například ve svém návrhu používáte hodně modré, zkuste udělat tlačítko s výzvou k akci červené.

Vytvoření kontrastu umožní tlačítku CTA vyniknout.

8. Najděte správné odvětví

Je pravda, že některá odvětví konvertují lépe než jiná. To s vámi nemá nic společného, ​​je to opravdu jen průmysl.

Výzkum konverzí webových stránek elektronického obchodu ukázaly, že odvětví jako elektronika, obchodní služby, vydavatelství a zábava a finanční služby a pojišťovnictví jsou všechny silné v online prodeji. Mezi odvětví, která si nevedla tak dobře, patřily průmyslové dodávky, potraviny a nápoje.

Pokud se tedy díváte do různých výklenků, zkuste si udělat průzkum, abyste zjistili, jaké konverze v daném odvětví aktuálně zaznamenává. To vám pomůže vybrat odvětví, které skutečně konvertuje online, což znamená, že jako přidružený subjekt zaznamenáte více konverzí.

Závěrečné úvahy o průměrných směnných kurzech

V tomto článku jsme viděli, že průměrná míra konverze affiliate partnera je někde mezi 0,5 % a 1 %. Pokud jste však pod tímto průměrným číslem, nezoufejte!

Jak jsme uvedli výše, existuje mnoho způsobů, jak zvýšit míru konverze, včetně lepšího vztahu k publiku, testování umístění odkazu, oživení vaší výzvy k akci a přidání sociálního důkazu.

Všechny výše uvedené kroky vám pomohou dosáhnout těchto průměrných affiliate konverzních poměrů a stát se úspěšným affiliate marketingem!