Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Jednoduchý průvodce zahájením podnikání v oblasti SEO

Jednoduchý průvodce zahájením podnikání v oblasti SEO

Výzkumná firma Borrell Associates odhaduje, že odvětví služeb SEO má hodnotu 80 miliard dolarů v roce 2020 takže není divu, proč se vždy objevují nové agentury SEO, které soutěží o podíl na trhu.

V této příručce vás provedeme 13 kroky, jak založit vlastní SEO agenturu na základě poznatků ze spolupráce s více než tisíci agenturami SEO – naším hlavním typem zákazníků v SEOptimeru.

Zeptejte se kteréhokoli majitele agentury a řeknou vám, že provozování vlastní agentury vyžaduje hodně tvrdé práce a odhodlání, ale může být velmi obohacující. Poskytuje vám nezávislost dělat to, co chcete, a pracovat s takovými klienty, jaké chcete. Jde o vysoce rostoucí odvětví a jsme nadšeni, že můžeme hrát určitou roli v úspěchu mnoha SEO agentur po celém světě.

Krok 1: Zjistěte svou polohu

Pokud na Googlu rychle vyhledáte „SEO agentura“, získáte 2,2 milionu výsledků vyhledávání. Umístění vaší agentury jinak s a jedinečná prodejní nabídka bude životně důležitý pro vaše přežití v obrovském moři konkurentů.

Předpokládáme, že nemáte hluboké zkušenosti se SEO, které byste mohli využít v rané fázi své cesty, a boj s cenou není dlouhodobá vítězná strategie. Z tohoto důvodu doporučujeme jít do mezery a zacílit na konkrétní odvětví nebo typ klienta.

Měli byste si vybrat cílové odvětví, které odpovídá vašim silným stránkám. Pokud jste například dříve pracovali jako marketér pro eCommerce, pak byste se mohli zaměřit na poskytování SEO služeb klientům eCommerce.

Cílení na konkrétní odvětví nebo typ klienta je vhodnější, protože to vyrovnává podmínky a poskytuje vám velkou konkurenční výhodu oproti tradičním SEO agenturám, které pracují pro kohokoli.

V tomto příkladu můžete na svém webu zdůraznit, jak odvětví elektronického obchodu roste rychlým tempem, a mluvit o tom, jak je vaším cílem pomoci svým klientům řídit se na vlně a ovládnout jejich mezeru:

Tato agentura předvádí obchody, se kterými spolupracovali, a také konkrétně uvádí, že pomáhají společnostem elektronického obchodu „růst jejich značky“ a „zvýšit jejich zisk“:

Kromě toho agentura také zdůrazňuje, že je partnerem Magento Solutions Partner a partnerem Shopify Plus Technology, což jim rozhodně pomůže oslovit jejich cílové zákazníky:

Zde je další příklad: SEO agentura, která spolupracuje výhradně s restauracemi. Jejich stránka hovoří o bolestivých bodech restauračního průmyslu a zaměřuje se na bitvu místního SEO, což je chytrý krok:

Kromě toho také odkazují na statistiky specifické pro restaurace, díky čemuž je jejich obsah a prezentace extrémně relevantní pro cílové publikum. Tato agentura zní, jako by to opravdu “chápali”. To je mocné, protože každý majitel firmy si myslí, že jeho odvětví je jedinečné, a proto, že je specifické pro dané odvětví, se z vás okamžitě stane odborník.

Krok 2: Vybudujte si své znalosti SEO

Je zřejmé, že před zahájením poradenství v oblasti SEO budete muset mít slušnou dávku odborných znalostí – chcete být schopni dobře sloužit svým budoucím klientům a také hodnotit svůj vlastní web na Googlu.

V tuto chvíli vás možná napadne… je absolutně nutné, abych se učil o SEO? Mohu si najmout odborníka na SEO a přimět je k práci?

Nejlepší je ušpinit si ruce a naučit se dělat SEO sami. Najmutí odborníka na SEO (a nemovitý expert!) není levná a ovlivní váš peněžní tok. I když do toho jdete s hlubokou kapsou a máte peněz na rozdávání, počítejte s faktem, že na schůzkách s klienty budete mnohem méně přesvědčiví jako prodejce bez hlubších znalostí SEO.

Zdroj obrázku.

Ale jako každá digitální dovednost je i SEO komplexní a neustále se měnící. Není to něco, co se můžete rychle naučit. Vyžaduje to spoustu praktického času, pokusů a omylů a neustálé opakování. To znamená, že dobrou zprávou je, že existuje spousta skvělých blogů a zdrojů, na které se můžete spolehnout, abyste se dostali do tempa, včetně:

Hledejte nedávno publikované články a buďte informováni o mnoha základních aktualizacích a trendech od společnosti Google na jejich blogu Centrály pro webmastery. Pokud se přistihnete, že čtete blogový příspěvek z roku 2016 o signálech hodnocení Google, je velká šance, že většina obsahu příspěvku je zastaralá.

Kromě čtení online můžete také sledovat videa na YouTube o SEO a absolvovat kurzy SEO Coursera a další stránky.

Pro-tip: mnoho lidí se zaměřuje na SEO na stránce, protože je méně technické a snáze se učí. To znamená, že on-page i off-page jsou stejně důležité. I když off-page může být těžší zvládnout, potřebujete to dobře pochopit, pokud chcete, aby vaše SEO poradenství přežilo.

Začněte tyto znalosti uplatňovat v praxi optimalizací webových stránek své agentury. Abyste potenciální klienty přesvědčili, že „víte své věci“, potřebujete vysoce kvalitní web. Zaměřte se na základní věci: důkladný průzkum klíčových slov, čisté adresy URL, názvy, meta popisy a značky nadpisů, vysoká rychlost stránky, strukturovaná data a zpětné odkazy z důvěryhodných zdrojů. Pokud zvládnete základy správně, uvidíte, že se vaše hodnocení časem zlepší. Toto je pěkný přechod k dalšímu kroku…

Krok 3: Vytvořte krásně vypadající web

Váš web musí vypadat dobře. Na prvním dojmu záleží, a pokud vaše webové stránky nemají tento faktor „wow“, vaši návštěvníci nebudou motivováni, aby vás kontaktovali. Nejnovější šablony návrhů ve většině moderních CMS jsou čisté a profesionální, takže opravdu není důvod, proč byste nemohli nastavit krásné stránky.

Obecně lze říci, že jít do něčeho elegantního a minimalistického je bezpečná volba. Zde je pozitivní příklad:

A negativní příklad:

Pokud nejste profesionální designér, neztrácejte čas a energii trápením se nad tím – raději to zadávejte designérovi. Možná se budete chtít pokusit udržet nízké náklady během počáteční fáze, ale věřte mi: váš web je něco, za co se vyplatí utrácet. Na konci dne bude profesionální designér schopen dodat mnohem uhlazenější a profesionálněji vypadající web, než jste schopni vyrobit, a to za kratší dobu.

Číst:  4 způsoby, jak ukrást zpětné odkazy konkurentů: Rychlý a praktický průvodce

Udělejte si čas i na nastavení účtů na sociálních sítích. Pro SEO firmy jsou LinkedIn, Facebook a Twitter povinné. Pokud chcete, můžete si zaregistrovat účty na Instagramu, YouTube, Snapchatu a Pinterestu, ale zaměřte se na první 3, protože ty poskytnou největší obchodní hodnotu.

Ujistěte se, že si nárokujete své Moje firma na Googlu záznam, který vám umožňuje zobrazit firemní profil pro spotřebitele, kteří hledají vaši firmu:

Nakonec si nastavte profil Spojka, GoodFirms a jakékoli další adresáře služeb. Tyto stránky mohou také pomoci zvýšit návštěvnost a generovat potenciální zákazníky pro SEO firmy.

Krok 4: Dejte vědět

Když začínáte s podnikáním v oblasti SEO, nejsnazší způsob, jak se dostat ke slovu, je zúčastnit se příslušných akcí v oboru a propojit se s ostatními účastníky. Když se setkáte s potenciálními klienty, nesnažte se jim nadávat nebo je rovnou zavírat – narazíte na příliš prodejné a agresivní. Místo toho se jich zeptejte, s čím se aktuálně potýkají, a požádejte je o jejich e-mail, abyste jim mohli poslat odkaz nebo zdroj, který souvisí s problémem, se kterým se potýkají. Odtud je můžete pomalu vychovávat a prodávat jim, až budou připraveni.

Zdroj obrázku.

Kromě toho, že budete osobně navštěvovat události a navazovat kontakty, budete také chtít dělat chladnou osvětu, což je jen fantastický způsob, jak říci „e-mail s cizími lidmi“. V zásadě si dejte dohromady seznam firem, se kterými máte zájem spolupracovat, a poté je pošlete e-mailem, abyste je kontaktovali. Je jich spousta nástroje, které vám pomohou zjistit e-mailové adresy společnostía i když se odesílání trochu opakuje, můžete snadno zadat práci nezávislému pracovníkovi za pár babek na hodinu.

Někteří lidé vám řeknou, že chladový terén není účinný, ale to vůbec není pravda. Pokud si přizpůsobíte svůj e-mail a poskytnete potenciálnímu zákazníkovi podnět, aby vám odpověděl, vy umět získat docela dobrou míru odezvy. Zde je příklad e-mailu, který funguje skvěle:

Samozřejmě se musíte ujistit, že splníte své sliby, abyste neztratili důvěryhodnost. Bez ohledu na to, zda právě začínáte s podnikáním v oblasti SEO, nebo jste ve hře již nějakou dobu, ne chcete považovat důvěru svých zákazníků za samozřejmost. Pokud tedy říkáte, že audit odešlete za několik hodin, ujistěte se, že to udělejte!

Krok 5: Vytvořte potrubí pro generování potenciálních zákazníků

Kromě toho, že se účastníte akcí v oboru a děláte „studené“, musíte vybudovat potrubí, abyste generovali stálý proud potenciálních zákazníků. Možná se divíte… jaký je rozdíl mezi děláním studených dosahů a budováním potrubí?

S chladným dosahem vy (nebo nezávislý pracovník) oslovíte potenciální zákazníky, a když s tím přestanete, vaše vedení vyschne. Když však vytváříte potrubí, vytváříte nějaký druh zdroje, nástroje nebo magnetu, který přitahuje potenciální zákazníky na váš web, s cílem získat potenciální zákazníky, aby vás oslovili. V zásadě platí, že jakmile svůj pipeline zprovozníte, poběží jako hodinky a bude vám průběžně generovat potenciální zákazníky. Docela sladké, že?

Při budování potrubí zvažte, jaký druh olověného magnetu chcete na svém webu nabízet.

Zdroj obrázku.

Standardní olověné magnety zahrnují:

 • elektronické knihy
 • Bílé papíry
 • Infografika
 • Taháky
 • Pracovní sešity
 • Kontrolní seznamy
 • Zprávy

Pokud si nejste jisti, jak to funguje, je to docela jednoduché: nabízíte svůj vodicí magnet ke stažení na svých stránkách s tím, že váš potenciální zákazník musí vyplnit jednoduchý formulář, než bude mít přístup k magnetu. V tomto formuláři se zeptáte na jejich jméno, název společnosti a e-mailovou adresu společnosti a případně několik kvalifikačních otázek, abyste mohli zjistit, zda jsou vhodné. Tyto kvalifikační otázky mohou zahrnovat:

 • Kolik zaměstnanců je ve vaší společnosti? (Dejte rozsah, ze kterého si můžete vybrat)
 • Jaké příjmy vaše společnost ročně generuje? (Uveďte rozsah)
 • Hledáte najmout SEO agenturu?

Pokud se obáváte, že je váš formulář příliš dlouhý, přeskočte kvalifikační otázky a položte je v e-mailu, který se spustí po odeslání formuláře.

Krok 6: Sestavte své SEO procesy

Většina SEO firem nabízí podobné služby. Začínají konzultací, kde se snaží porozumět společnosti a zákazníkům svého klienta. Poté provedou průzkum a přijdou s návrhem nebo SEO strategií pro své klienty. Jakmile to bude schváleno, začnou pracovat na optimalizaci webu svého klienta pro SEO a postarají se o vytváření odkazů mimo web. Nakonec budou měřit a sledovat výsledky a doladit svůj proces pro ještě lepší výsledky.

To znamená, že stále existuje spousta podrobností, které budete muset vyřešit, včetně:

 • Jaké SEO nástroje použijete. Skvělým místem pro začátek je samozřejmě Ahrefs 😉
 • Vaše doba obratu pro každý krok procesu
 • Kdo se o jakou část procesu stará
 • Jak budete komunikovat se svými klienty (e-mail, telefonát, osobní schůzky)

Na svém webu budete chtít, aby byl váš proces co nejjasnější a nejpřesnější. Cílem je snížit jakékoli tření, které může váš potenciální zákazník zažívat, a dát mu důvěru, že s vámi bude spolupracovat, tím, že na začátku stanovíte očekávání.

Pokud například uvedete, že používáte „nejlepší nástroje SEO ve své třídě včetně SEOptimeru“, můžete získat body za sušenky navíc. Pokud budete mluvit o tom, že svým klientům poskytujete vlastní přehledy a analýzy každý měsíc, může je to také přimět blíže k dotazování. Pamatujte, že nejde jen o to, co děláte… jde také o to, jak to sdělujete!

Krok 7: Nabídněte bezplatný SEO audit

Toto je primární taktika generování potenciálních zákazníků pro agentury SEO, protože je tak efektivní. Poskytnout potenciálnímu klientovi bezplatnou zprávu ukazující všechny způsoby, jak jim můžete pomoci zlepšit jejich SEO, je velmi přesvědčivý prodejní nástroj. Poskytuje vám také další příležitost předvést své znalosti. Jakmile bude web vaší agentury zprovozněn, můžete na svůj web snadno vložit náš nástroj pro audit. Můžete si dokonce přizpůsobit písmo a barvy tak, aby odpovídaly vašemu webu. Po nastavení návštěvníci vašeho webu jednoduše zadají svou adresu URL a e-mailovou adresu a získají vlastní zprávu o auditu SEO, doplněnou vašimi doporučeními a označenou logem vaší agentury.

Krok 8: Zjistěte svou cenu

Pokud jde o oceňování vašich služeb, většina SEO firem si účtuje buď měsíční zálohu, nebo pevnou cenu za projekt. Existuje také malý segment SEO firem, které účtují poplatky na základě výsledků.

Zdroj obrázku.

Měsíční záloha

 • Klient platí každý měsíc fixní poplatek v rámci průběžné dohody
 • Poskytuje vám opakovaný příjem, což znamená, že budete muset trávit méně času a energie hledáním nových účtů a uzavíráním nových obchodů. (Podle statistik stojí nábor nových zákazníků pětkrát stejně jako udržení stávajících zákazníků!)
 • Máte-li potíže se získáním stálých klientů hned od začátku, začněte nejprve se sazbami pro jednotlivé projekty a poté, jakmile dokončíte jejich projekt, prodejte své klienty na dohodu se zálohami.
Číst:  Rychlý průvodce, jak upravit text na webu

Pevný poplatek

 • Klient zaplatí agentuře určitou částku za práci na konkrétním projektu
 • Snazší uzavření než smlouvy o zálohování, ale nevýhodou je, že poskytují menší stabilitu a váš příjem může měsíc od měsíce kolísat.

Poplatek podle výkonu

 • Klienti platí pevnou částku za každý výsledek (např. každý hledaný výraz umístěný na první stránce Google)
 • Nedoporučuje se: Obecná shoda mezi komunitou SEO je, že nikdo nemůže opravdu zaručit výsledky, protože i když uděláte vše správně, Google může zítra změnit svůj algoritmus a hodnocení vašeho klienta se může náhle snížit
 • V zásadě ti znalí pohlížejí na ceny podle výsledku jako na známku „špatné“ agentury SEO – buď se agentura zamýšlí uchýlit k taktice černého klobouku (více o tom později!), nebo možná jen slibují, že nemohou ponechat, jednoduše proto, že chtějí vyhrát prodej

Průměrné ceny, které si firmy SEO účtují

Podle průzkumu o nákladech na SEO si firmy SEO, které fungují na měsíčních zálohách, obvykle účtují přibližně 501 až 1 000 $ měsíčně. Pokud se však díváte konkrétně na SEO firmy se sídlem v USA, existuje větší část těchto firem, které si účtují 2 501 až 5 000 $ měsíčně.

Pokud jde o ceny za projekt, 501–1 000 USD je celosvětově nejoblíbenější cenovou úrovní. Zde si firmy SEO se sídlem v USA většinou účtují 1 001 USD nebo více za projekt.

Krok 9: Identifikujte běžné prodejní námitky a naučte se jim čelit

Chcete-li provozovat ziskové podnikání v oblasti SEO, nemůžete být pouze dobří v SEO – musíte být také efektivním prodejcem. Kromě toho, že byste se měli naučit, jak přesvědčivě prezentovat své služby, měli byste se také seznámit s běžnými prodejními námitkami a přemýšlet o tom, jak jim čelit.

Zdroj obrázku.

Námitka č. 1: Vaše SEO služby jsou příliš drahé

Když vám potenciální zákazník řekne, že vaše služby SEO jsou příliš drahé, můžete čelit zdůrazněním hodnoty, kterou může z uvedených služeb získat.

Ukazují to statistiky 90 % kliknutí na Google směřuje na výpisy na první stránce, takže to znamená, že pokud se váš klient umístí na této stránce, může potenciálně generovat 10x nebo více návštěvnosti svého webu. Za předpokladu, že jejich konverzní poměr zůstane stejný, výsledkem je 10x více absolutních konverzí, které získají každý den.

Chcete-li jít ještě o krok dále, zeptejte se svého potenciálního zákazníka, kolik návštěvníků aktuálně konvertuje za den, a jejich průměrnou velikost nabídky, a spočítejte si to před nimi. Zde je příklad:

Aktuální konverze = 10 za den.

Průměrná velikost obchodu = 200 USD na zákazníka.

Potenciální konverze po úsilí SEO = 100 za den.

Zvýšení tržeb = 90 x 200 $ = 18 000 $.

Za předpokladu, že předkládáte projekt v hodnotě 2 000 USD, dává to vašemu potenciálnímu klientovi úžasných 800 % ROI. Je docela těžké se s tím hádat!

Námitka č. 2: Už teď dostávám spoustu konverzí z PPC. Je SEO opravdu nutné?

Mnoho majitelů firem má mylnou představu, že SEO je něco, co děláte, pokud nemůžete generovat dobré výsledky z vašeho PPC. Vaším úkolem je přesvědčit je, že tomu tak není a že PPC a SEO jdou ruku v ruce.

Zdroj obrázku.

Zatímco pomocí PPC můžete vygenerovat spoustu prodejů, váš prodej se zastaví, jakmile přestanete zobrazovat reklamy. Kromě toho vezměte v úvahu skutečnost, že PPC je stále dražší. Ještě v roce 2013 byla průměrná cena za konverzi 10,50 USD. V roce 2016 se toto číslo vyšplhalo až na 33 dolarů. Kdo ví, kolik budete muset utratit za jednu konverzi letos a později?

Na druhou stranu, SEO je něco, co bude vaší značce neustále přinášet hodnotu. Když se snažíte umístit na první stránce, pravděpodobně budete chrlit spoustu blogových příspěvků a získávat co nejvíce zpětných odkazů. Jakmile se však dostanete na horní stránku, můžete svůj přístup mírně uvolnit.

Ano, budete muset čas od času vytvářet obsah, aby vaše webové stránky zůstaly relevantní, ale stále budete těžit z návštěvnosti, kterou k vám přivádí veškerý dříve publikovaný obsah. Jinými slovy: i když omezíte množství času a energie, kterou věnujete SEO, neprobudíte se a nezjistíte, že se vaše konverze zastavily.

Námitka č. 3: Můžete zaručit, že se dostanu do X času?

Pokud vás klient požádá, abyste zaručili hodnocení, je pravděpodobné, že mluvil s jinou SEO agenturou, která mu tuto záruku poskytla.

Neberte návnadu a slibujte svému klientovi výsledky jen proto, abyste uskutečnili prodej. Místo toho jim vysvětlete situaci a podělte se o to, že žádná agentura nemůže skutečně zaručit výsledky (pokud nepoužívají taktiku černého klobouku, pravděpodobně se to z dlouhodobého hlediska vrátí zpět). Většina klientů oceňuje upřímnost a stejně s vámi pokračuje v obchodování.

Krok 10: Naučte se, jak poskytnout nezbytnou obchodní dokumentaci

Poslední věc, kterou budete muset udělat, než zahájíte vlastní SEO podnikání, je naučit se připravit dokumenty, jako jsou:

 • SEO návrh
 • SEO pitch deck
 • SEO smlouva
 • Faktura

V první řadě an SEO návrh je v podstatě náčrt projektu, který provede vašeho klienta vaším procesem a metodikou SEO, podrobnostmi o službách, které budete poskytovat, oblasti jejich webu/podnikání, které budete optimalizovat, a časovou osu a výstupy projektu. Zde je vzorová šablona návrhu SEO, na kterou můžete odkazovat.

Zdroj obrázku.

An SEO pitch deck je dokument PowerPoint nebo Prezentace Google, který použijete při předkládání nabídek klientovi. Berte to jako rozšířenou verzi vašeho návrhu SEO. Zde byste měli zahrnout všechny prvky svého návrhu a můžete také přidat další obsah, například „Proč s námi spolupracovat?“ sekce nebo sekce „Ohlasy zákazníků“. Všimněte si, že SEO pitch deck není nezbytně nutný – rozhodně je možné se jen prezentovat vašemu klientovi pomocí vašeho SEO návrhu samotného.

Dále, an SEO smlouva je právní dohoda, která stanoví očekávání a zajišťuje, že prodejce (to jste vy!) a klient jsou dobře sladěni. Některé prvky, které je třeba sem zahrnout, jsou: dodávky, časové osy, platební podmínky, role a odpovědnosti atd. Přečtěte si toto Článek ve vyhledávači Journal zjistit více.

V neposlední řadě an faktura je dokument, který specifikuje náklady a platební podmínky vašich služeb. Faktury můžete vytvářet ručně pomocí šablony, ale použití online fakturačního nástroje pomáhá zefektivnit proces a usnadňuje vám kontakt se zákazníky. Tady jsou 5 skvělých fakturačních aplikací, které můžete vyzkoušet.

Číst:  Nejlepší průvodce mezistátní automobilovou dopravou: Tipy pro hladkou cestu

Po spuštění vašeho SEO podnikání

Krok 11: Využijte reference, recenze a příběhy o úspěchu

Kdykoli dokončíte projekt, VŽDY požádejte klienta o posudek nebo recenzi. Existuje mnoho způsobů, jak na to. Můžete například upozornit svého klienta na skutečnost, že ve spolupráci s vámi dosáhl skvělých výsledků, než požádáte o posudek:

Zdroj obrázku.

Můžete jim dokonce poskytnout nějakou pobídku výměnou za posudek nebo recenzi:

Zdroj obrázku.

Nezapomeňte je také požádat, aby přidali recenzi na vaši agenturu Clutch.co – čím více recenzí zde získáte, tím vyšší bude vaše hodnocení.

Ukazují to statistiky zobrazení recenzí může zvýšit míru konverze o 270 %, takže jsou to rozhodně obrovské aktivum, které byste měli využít. Většina lidí jednoduše umístí své recenze na své stránky a zavolá jim den. Chcete-li však maximalizovat hodnotu, kterou získáte ze svých recenzí, měli byste je sdílet na svých kanálech sociálních médií A používat je v placených reklamách. Zde je příklad:

Zdroj obrázku.

Krok 12: Vytvořte případové studie

Kromě získávání zákaznických recenzí a posudků je opravdu cenné vytvořit případové studie, které podrobně popisují, jak jste pomohli svému zákazníkovi dosáhnout XYZ výsledků. (Samozřejmě si nejprve musíte promluvit se svým zákazníkem a ujistit se, že je spokojený s tím, že je na vašem webu uveden).

Případové studie přinášejí tři hlavní výhody:

 • Provoz
 • SEO šťáva
 • Konverze

Za prvé, dobře napsaná případová studie může pomoci zvýšit návštěvnost (a potenciální potenciální zákazníky) pro vaše podnikání v oblasti SEO. Koukni na to:

Pokud navíc přijdete s kvalitní a působivou případovou studií, je velká šance, že lidé vaši případovou studii začnou citovat ve svých průvodcích SEO. To znamená, že získáte více zpětných odkazů na vaše stránky, což pomáhá s vaším vlastním hodnocením SEO.

Případové studie poskytují spoustu sociálních důkazů a pomáhají vám snadno konvertovat více zákazníků. Pokud někomu namlouváte a on je na hraně ohledně toho, zda chce využít vaše služby SEO, ukázáním relevantní případové studie jej může jen přesvědčit, aby vám dal šanci.

Krok 13: Zaujměte a udržte zákazníky

V neposlední řadě se ujistěte, že sledujete, kolik zákazníků měsíčně proudí, a snažte se průběžně zlepšovat míru udržení.

Jak to děláš? Většina agentur pořádá měsíční dohánění informací o zákaznících, takže to můžete využít jako příležitost k přihlášení a chatování se svými zákazníky. Požádejte své zákazníky o zpětnou vazbu. Zeptejte se jich, jak se jim zatím líbila spolupráce s vámi. Pokud vám dají nějakou konstruktivní kritiku, ujistěte se, že podle ní jednáte a zlepšujete své procesy. Navíc ukažte svým klientům, že jim poskytujete skutečnou hodnotu a přinášíte jim výsledky. Můžete to udělat tak, že je budete procházet zprávami, které ukazují jejich vylepšení v průběhu času, nebo dokonce vytvořit jednoduchý řídicí panel, na který se mohou odkazovat.

Pokud chcete získat zpětnou vazbu od zákazníků pomocí formálnější metody, můžete také použít Net Promoter Score (NPS) nebo podobný nástroj. Zde budete svým zákazníkům zasílat e-maily s průzkumy a analyzovat výsledky, abyste určili úroveň spokojenosti zákazníků.

Zdroj obrázku.

3 věcí, kterým se vyhnout při zahájení podnikání v oblasti SEO

1. Pronásledování algoritmu

Pokud si nejste jisti, co to znamená, v podstatě se to týká obsesivní kontroly algoritmu Google a vytváření celé vaší strategie SEO kolem jakýchkoli změn v tomto algoritmu.

Zdroj obrázku.

Řekněme například, že slyšíte, že Google nyní upřednostňuje hlasově přátelský obsah, a vy ihned přepracujte webové stránky všech svých klientů, aby byl jejich obsah konverzační a vybudoval si vlastní dovednosti v Alexa.

Je dobré sledovat aktualizace v oboru, ale neměli byste se příliš soustředit na jeden konkrétní hodnotící faktor. Proč tomu tak je? Google často naznačuje své aktualizace, aniž by o nich byl zcela transparentní, takže to, co čtete online, jsou často interpretacemi ze strany komunity SEO. I když někdo řekne, že udělal XYZ, a to vedlo ke zlepšení jeho hodnocení, neoficiální důkazy nejsou tak spolehlivé, protože vám ukážou jen malý snímek toho, co se děje.

Kromě toho Google neustále tlačí a testuje aktualizace a je známo, že za pochodu mění rychlost nebo mění taktiku. Takže i když jsou informace, které čtete o novém algoritmu Google, přesné, nemáte žádný způsob, jak zjistit, jak dlouho tyto změny potrvají, nebo zda Google změny v blízké budoucnosti zruší.

2. Black Hat SEO

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s black hat SEO, se to týká SEO technik a praktik, které porušují pravidla vyhledávačů. Patří mezi ně přeplňování klíčovými slovy, maskování, používání sítí soukromých odkazů a další. (Na druhou stranu techniky, které jsou legitimní a vyhovují pravidlům vyhledávačů, se nazývají white hat SEO).

V zásadě neetickí konzultanti nebo agentury používají black hat SEO k „hacknutí“ své cesty do vyšších pozic ve vyhledávání. I když to může být lákavé pokusit se o hru se systémem, black hat SEO prostě nestojí za riziko. Google investuje miliony dolarů do boje proti black hat SEO, a jakmile vás přistihne při používání taktiky black hat, udeří na váš web (nebo web vašeho klienta) Google Penalta.

3. Provádění spamu

Nebuďte příliš agresivní ve svém dosahu. Pokud si koupíte velké e-mailové seznamy a začnete hromadně posílat e-maily všem, aniž byste se obtěžovali je jakýmkoli způsobem kvalifikovat, vaše konverzní poměry budou pravděpodobně nízké. Můžete také poškodit doručitelnost e-mailů. Místo toho se ujistěte, že oslovujete lidi, kteří se pro vaši firmu hodí, a vždy jim přizpůsobujte své e-maily.

Jak přesně to děláte? Existuje mnoho nástrojů pro generování potenciálních zákazníků, které vám umožní filtrovat a třídit potenciální potenciální zákazníky na základě vašich konkrétních kritérií. Například, UpLead umožňuje vytvářet cílené seznamy pomocí 50 různých kritérií, včetně odvětví, příjmů z prodeje, počtu zaměstnanců a dalších.

Poslední slovo o tom, jak začít se SEO podnikání

I když se to může zdát ohromující, pokud si každý krok rozdělíte na menší cíle, proces bude lépe zvládnutelný. Než se nadějete, budete úspěšně rozjet SEO podnikání!

Chcete-li tento proces dále zefektivnit, spolehněte se na všechny dostupné nástroje a technologie, které již existují. Jakmile si vytvoříte web své agentury, budete chtít začlenit náš nástroj pro audit SEO white label, abyste mohli těžit ze všech potenciálních zákazníků, které vám to přináší.

Hodně štěstí a plnou parou vpřed!