Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Kdo je Dino Distefano?

Kdo je Dino Distefano?

Dino Distefano, italský matematik, logik a počítačový vědec původem z Biancavilly (v provincii Catania, Sicílie), je třeba plně považovat za jednu z „italských excelentností exportovaných do zahraničí“. Až na to, že v tomto případě nemáme na mysli nějaký tradiční potravinářský a vinařský produkt naší země, ale jednoho z nejskvělejších a nejoceňovanějších badatelů na mezinárodní scéně. Vášnivý pro matematiku a velký odborník na programovací jazyky je nyní řádným profesorem informatiky na Queen Mary University of London.

Svou prací a softwarem umožnil gigantům leteckého a automobilového průmyslu, jako jsou Airbus, Toyota a Mitsubishi, vytvářet řídicí programy a software s menším počtem nedostatků a chyb. Zkrátka, pokud jsou auta, kterými denně jezdíme, a letadla, která startují ze všech letišť světa, bezpečnější, je to i jeho zásluha. Dílo, které mu vyneslo několik mezinárodních uznání a cen a pozornost velkých jmen ve světě informačních technologií ahi-techFacebook v čele.

Počítačové dětství

Syn učitele francouzštiny s vášní pro malování Dino Distefano (narozený 20. července 1973 v provincii Catania) je od raných let svého života vášnivý pro IT. První kroky v tomto světě podnikl již ve druhé polovině 80. let: jeho prvním počítačem byl Commodore 64, který používal jak ke hraní (byla to vlastně jedna z prvních počítačových konzolí v historii), tak k objevování základů programování.

Číst:  Kdo je Marco Zappacosta?

Vášeň, kterou si s sebou ponese po celý život. Stejně jako v Účetním institutu, kde se zapsal do kurzu se specializací na IT, aby si ověřil své dovednosti. Test prošel perfektně vzhledem ke známkám a výsledkům získaným během pěti let střední školy a vzhledem k zápisu na Fakultu informatiky Univerzity v Pise.

Univerzitní kariéra

V toskánském hlavním městě dál září hvězda Dina Distefana. Mladý muž z Catanie vyniká ve všech předmětech, ale předvádí se v těch, kde kralují programovací a programovací jazyky: není náhoda, že se jeho diplomová práce zaměřuje na sémantiku programovacích jazyků, tedy na samotné základy programů a softwaru, které používáme. každý den.

V tomto bodě Distefano zkouší univerzitní výzkum. V Itálii nemá moc štěstí, a proto hraje zahraniční kartu: pošle svůj životopis na University of Twente (Nizozemsko) a na University of Stockholm (Švédsko) a je vybrán oběma, ale volba kataánského počítače vědec připadá na akademickou instituci oranžový. Zde během doktorandského studia upevňuje své koncepční základy fungování algoritmů a vývoje softwaru, dospívá k vytváření modelů pro tvorbu programů schopných prosít zdrojový jazyk jiného softwaru a identifikovat případné chyby a chyby.

Další etapa ho vidí stále v zahraničí, i když už ne v Londýně. V listopadu 2003 se objevil v kanceláři profesora Petera O’Hearna, profesora na University College of London a jednoho z předních odborníků na vývoj softwaru v univerzitním sektoru. Rozhovor trvá asi sedm hodin, během kterých si oba vyměňují nápady a názory na sémantiku programovacích jazyků. Více než přesvědčivé srovnání, natolik, že Dino Distefano získal post výzkumného pracovníka postdoc a v březnu 2004 začalo jeho nové dobrodružství.

Číst:  Amazon Prime Business, co to je a jak to funguje

Centrála Facebooku v Menlo Parku

Software softwaru

V Londýně se Dino Distefano setkává s Cristianem Calcagnem, dalším italským počítačovým vědcem, který emigroval do zahraničí. Partnerství funguje skvěle, a to natolik, že oba pokračují ve starých projektech výzkumníka Catanie ohledně programů a softwaru pro ovládání dalšího softwaru. Články e papír akademici v některých z nejvýznamnějších mezinárodních časopisů následují jeden druhého ve zběsilém tempu, což způsobuje, že se mnoho společností začíná zajímat o jejich nápad.

Zároveň také roste obava, že by si někdo mohl vzít jejich software softwaru a Distefano s Calcagno se rozhodnou dát startupu život Monoidika a zaregistrujte si značku Infer, což je název, který odlišuje jejich program. Úspěch byl okamžitý: jak již bylo zmíněno, o Infer měly zájem některé z nejznámějších značek v průmyslovém světě, ale nejen to. V roce 2013 Mark Zuckerberg zaklepal na dveře Monoidics a koupil startup a jeho Usoudit testovat a kontrolovat nové programy a služby Facebooku před jejich oficiálním vydáním.

Dino Distefano získává stříbrnou medaili od Královské akademie inženýrství

Mezinárodní uznání

Rok 2013 je tak trochu zlatým rokem Dina Distefana. Kromě prodeje Monoidics Facebooku získává vědec z Catanie (který se od té doby stal řádným profesorem na Queen Mary v Londýně) cenu Rogera Needhama, kterou mnozí považují za stejnou jako Nobelovu cenu za informatiku. je ve skutečnosti ocenění udělované informatikovi, který se nejvíce vyznamenal během 10 let od získání titulu PhD). V roce 2014 mu však Royal Academy of Engineering udělila Stříbrnou medaili, což je ocenění udělované výzkumníkům za jejich úspěšně komercializovaný vědecký přínos.

Číst:  20+ nejlepších SEO softwaru & Nástroje pro malé firmy

Od společnosti Cultur-e