Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Kolik zpětných odkazů skutečně potřebujete?

Kolik zpětných odkazů skutečně potřebujete?

Více je více, pokud jde o zpětné odkazy, že?

Digitální marketéři tato štěňata sbírají jako divocí Pokémoni číhající ve vysoké trávě.

Ale využití každé snadné příležitosti zpětného odkazu v dohledu vás může nechat uvíznout s partou Pidgeyů (docela slabý Pokémon, pro ty, kteří to neznají).

Taška nacpaná hromadou neefektivních bojovníků.

Musí existovat rovnováha – jak pro tvůrce odkazů, tak pro mistry Pokémonů.

Odstupme od kreslených příšer a plně na ně zaměřme svou pozornost zpětné odkazy Nyní. Víme, že zpětné odkazy hrají zásadní roli v boji o SEO, ale kolik zpětných odkazů potřebujete, abyste dosáhli velikosti?

Odpověď bohužel není tak ořezaná a suchá.

A pro obchodníky může být těžké usadit se na definitivním cíli zpětných odkazů. 200 zpětných odkazů? 2000? Více?

Pojďme se ponořit do toho. Pomůžeme vám získat představu o tom, jak nejlépe zachytit tento neustále se pohybující cíl zpětných odkazů.

Často kladené otázky o tom, kolik zpětných odkazů potřebujete

1. Kolik stojí Množství záleží na zpětných odkazech?

Takže nejdřív – a promiňte, jestli je to SEO 101.

Kvantita nad kvalitou, pokud jde o cokoliv SEO je, jemně řečeno, hrozný nápad.

Prioritou je kvalitní.

Toto je zastřešující téma, které spojuje všechny efektivní strategie obsahového marketingu.

Google ví, jak vyčmuchat harampádí ve srovnání s dobrými věcmi, a odtud podle toho třídí. Takže stejně jako vycpávání klíčových slov a používání levných mlýnů na obsah namísto skutečných profesionálních autorů lze s jistotou říci, že špatné odkazy jsou špatnou zprávou.

Je lepší mít 10 úžasných, relevantních odkazů z renomovaných webů než 100 ze spamových webů.

2. Můžete si koupit více zpětných odkazů?

Když lidé přemýšlejí o tom, kolik zpětných odkazů potřebují, často se cítí nuceni rychle zvýšit počet zpětných odkazů. Jedním ze způsobů, jak získat zpětné odkazy, je platit lidem.

Nakupování zpětných odkazů může znít trochu pasé, ale věřte, že je to stále věc.

To znamená, že nenajdete mnoho obchodníků ochotných diskutovat o svém malém špinavém tajemství. Nákup odkazů je tichá záležitost – něco, co spousta lidí dělá, ale bude to z celého srdce popírat.

Google definuje placený odkaz jako odkaz získaný výměnou za zboží a služby, jako např placená recenze nebo a sponzorovaný příspěvek hosta. Z velké části je to docela vlídné, ale Google vás může trochu ukotvit, pokud, řekněme, většina vašich příspěvků je jasně placená.

Číst:  Rostoucí náklady na dodržování předpisů a co to znamená pro společnosti

Ve skutečnosti většina placených odkazů, o které se musíte starat, jsou placené odkazy, které pocházejí z odkazových farem.

Takže odpověď zní Ano, můžete platit za zpětné odkazy. A ne všechny tyto placené zpětné odkazy poškodí vaše SEO. Chcete se jen omezit na určitý rozumný počet placených zpětných odkazů.

Pokud zaplatíte odkazové farmě za vygenerování 1 000 placených zpětných odkazů přes noc, bude vás to bolet.

Pokud zaplatíte fantastickému bloggerovi, aby zhodnotil váš produkt nebo službu (s největší pravděpodobností vygeneroval jeden kvalitní zpětný odkaz), bude to v pořádku.

3. Můžete být penalizováni za to, že máte příliš mnoho zpětné odkazy?

Google má dlouhý seznam kategorií odkazů, které porušují jeho pokyny.

Od stinných recipročních odkazů na spamové adresáře až po psaní obsahově tenkých a nekvalitních příspěvků pro hosty – vše, co způsobuje, že vypadáte méně důvěryhodně, je pro algoritmus zřejmé.

Víme, že je lákavé kupovat zpětné odkazy. Všechno to blogování hostů a dosah webmasterů zabírá čas velkým způsobem.

Ale pokud jste si toho nevšimli, všudypřítomný Webmasteři Google jsou na vás. Říkají tomu „schéma odkazů“.

Pokud existuje velký příliv zpětných odkazů když během několika dní náhle ukážete na váš web, je pravděpodobné, že budete penalizováni.

Vytváření odkazů může být pomalý proces a 2 000 nových odkazů hromadně zakoupených z jiných zemí nebo stinných stránek je považováno za porušení pokynů.

Pokud vás chytí, dostanete manuální trest. Ušetříme vás krvavých detailů, ale to v podstatě znamená, že váš organický provoz je toast. Pohřben hluboko v nekonečné řadě „Os“ společnosti Google bude návrat těžký.

Jako obchodníci se vždy snažíme dělat vše najednou. Ale jde o to, že máme také tendenci se přistihnout při honbě za mnoha různými cíli. Někteří z nás se soustředí výhradně na blogování nebo sociální sítě a ztrácí ze zřetele větší obrázek.

Zpětné odkazy pro vás mohly být úplně stranou.

Jiní z nás tráví čas lovem zpětných odkazů, jako by neexistoval žádný zítřek.

Existuje obrovské spektrum přístupů k budování propojení, od “koho to zajímá?” na „master backlink“.

Ale bez ohledu na to, co chcete – zlepšit své hodnocení, získat důvěryhodnost, přimět číhající zákazníky ke konverzi – budete potřebovat zpětné odkazy, které vám toho pomohou dosáhnout.

A bez ohledu na to, jaké jsou vaše marketingové cíle, budete muset nastavit několik benchmarků zpětných odkazů a odtud zavést správný přístup k budování odkazů.

Za prvé, kolik zpětných odkazů máte již mít?

Nejlepší způsob, jak uzamknout konkrétní číslo je začít s auditem zpětných odkazů. Nemůžete vědět, kolik zpětných odkazů ještě potřebujete, dokud nevíte, kolik zpětných odkazů již máte.

To znamená, že musíte zobrazit celý svůj profil zpětného odkazu.

Když se díváte na tyto zpětné odkazy, zeptejte se sami sebe:

  • Kolik zpětných odkazů aktuálně máte?
  • Kolik kvalitní máš zpětné odkazy?
  • Existují nějaké negativní zpětné odkazy, které brání vašemu SEO?
  • Kolik kvalitních zpětných odkazů mají vaši konkurenti?
Číst:  Jak zjistit, zda si vás někdo zablokoval na sociální síti

Příliš málo odkazy znamenají, že nemusíte soutěžit na titulní stránce Google, bez ohledu na to, jak dobře se váš obsah čte. A jen jako referenční bod, pokud má váš konkurent 20 skvělých zpětných odkazů, které se vkládají do horního příspěvku pro jedno z vašich nejdůležitějších klíčových slov, a vy jich máte 10, máte jich příliš málo a měli byste zvážit, zda toto číslo zvýšit.

Příliš mnoho– ve skutečnosti neexistuje nic takového jako příliš mnoho zpětných odkazů, obecně řečeno. Ale určitě můžete mít příliš mnoho zpětných odkazů jednoho typu: Negativní zpětné odkazy.

Z tohoto auditu budete mít alespoň tušení, co dělat dál. Zní dobře? Přečtěte si to celé průvodce auditem zpětných odkazů tady!

A protože velká část procesu zpětného odkazování probíhá v zákulisí, budete chtít provádět audit pravidelně – doporučuje se každých několik měsíců. Často budete přijímat nové zpětné odkazy (nebo je ztratíte) a ani si to neuvědomujete.

Kolik negativní máš zpětné odkazy?

Toto jsou ty negativnější zpětné odkazy, kterých můžete mít příliš mnoho:

  • příliš mnoho zpětných odkazů se stejným optimalizovaným textem kotvy
  • příliš mnoho zpětných odkazů přicházejících z jedné webové stránky
  • příliš mnoho zpětných odkazů, které Google označuje jako škodlivé

Kolik kvalitní máš zpětné odkazy?

Konvenční moudrost se zpětnými odkazy je, že musíte mít kvalitní obsah, abyste získali kvalitní zpětné odkazy.

The New York Times nebo dokonce nejoblíbenější blog v prostoru fandů a mechaniků nebude odkazovat na blog, který selže při optimalizaci nebo který obsahuje překlepy a gramatické chyby.

Druhou částí zvažování kvality je, zda dodržíte svůj konec smlouvy.

Zdvojnásobili jste, ztrojnásobili, zčtyřnásobili, zkontrolovali jste chyby? Odkazujete sami na kvalitní publikace?

Nebo očividně cpete trapné klíčové fráze a míjíte cíl?

Jednoduše řečeno: Jste užitečným zdrojem ve svém oboru? Nebo přidat ke stále rostoucímu hluku?

Kolik relevantní máš zpětné odkazy?

Druhou částí hodnocení vaší situace se zpětnými odkazy je ujistit se, že všechny odkazy připojené k vašemu webu mají skutečně něco společného s vaším podnikáním.

Rychlé skenování pomocí nástroje, jako je Ahrefs, vám umožní procházet webem a distancovat se od odkazů, které, řekněme, pocházejí ze sekce komentářů na blogu nebo odkazů přicházejících z webu pomocí podezřele optimalizovaného textu kotvy.

To znamená, že se příliš rychle nedistancujte. Tento proces poskytuje Googlu mnoho dat o tom, které odkazy jsou dobré a které ne…a je to opravdu subjektivní.

Ještě hmatatelnější poznámka, můžete být penalizováni za použití nesprávně se distancovat od nástroje. Nejen, že je ohleduplnější požádat webmastera o odstranění odkazu, který nechcete spojovat, ale může vám to pomoci vyhnout se sankcím.

Další informace o tom, kdy použít nástroj pro distancování se od sebe a jak to udělat správně, máme celý blogový příspěvek věnovaný umění distancování se.

Číst:  Jak vytvořit kontingenční tabulku v Excelu

Kolik přírodní máš zpětné odkazy?

I když je cílem mnoha obchodníků vybudovat masivní backlink zpětných odkazů, budete si muset položit otázku, zda tyto odkazy přirozeně zapadají?

Pokud provozujete malou firmu s grafickým designem v Kalifornii, vypadá to trochu divně, pokud získáváte zpětné odkazy z Ruska, Číny nebo Jižní Ameriky. Většina vašich odkazů by měla pocházet z USA a měla by být spojena s designem.

Pár odlehlých hodnot je samozřejmě v pořádku – pokud jste napsali skvělý článek o tom, jak vytvořit esteticky příjemný web, mohl by získat nějaké mezinárodní podíly.

Pokud máte 100 zpětných odkazů z ruskojazyčných webových stránek a nezdá se, že by existovala nějaká přirozená souvislost s jejich obsahem (nebo alespoň z toho, co můžete zjistit, aniž byste uměli rusky), možná budete chtít počet těchto zpětných odkazů snížit.

Kolik zpětných odkazů dělá soutěž mít?

Soutěž může být jedním z nejdůležitějších prvků, které vám pomohou přesně zjistit, kolik zpětných odkazů vaše webové stránky potřebují.

Za předpokladu, že znáte svou firmu a krajinu, v níž existuje, víte, zda podnikáte v přeplněném prostoru nebo v prostoru s trochu větším prostorem. Pokud je to první, možná budete potřebovat více zpětných odkazů, abyste se dostali na vrchol hromady Google.

Je to také situace diktovaná ostatními aktéry v prostoru. Pokud máte konkurenta, který vytváří 10 vysoce kvalitních odkazů za den, budete chtít mít 15 nebo 20, abyste si nárokovali svůj prostor.

Konečná odpověď: Kolik zpětných odkazů potřebujete?

Nakonec neexistuje žádné univerzální řešení. Zpětné odkazy jsou důležitou součástí každé SEO strategie. Pravdou však je, že nejsou jediným způsobem, jak získat oční bulvy na vašem webu.

Bez zpětných odkazů bude těžké vůbec hodnotit nějaká zisková klíčová slova. To platí zejména tehdy, když dokončování začíná jít ztuha.

Ale kvalita převyšuje kvantitu kterýkoli den v týdnu. Vyhněte se kupování odkazů – místo toho se zaměřte na vytváření vysoce kvalitního obsahu, který z vaší společnosti učiní místo pro vaše řešení.

Shromážděte více zpětných odkazů tím, že zveřejníte příspěvky hostů, budete oslovovat a poskytovat vysoce kvalitní obsah. Je zde také dlouhý seznam nedostatečně používaných technik vytváření odkazů, kde se můžete inspirovat, pokud máte maximum z příspěvků hostů.

Vaše „číslo“ má více co do činění s počtem jiných webových stránek, které žokejují na stejné pozici se stejnými klíčovými slovy.

Abych odpověděl na otázku – lze s jistotou říci, že neexistuje žádná skutečná odpověď. Provádějte pravidelné audity, zbavte se nevyžádaných odkazů a vytlačte svůj obsah do světa, aby jej všichni viděli.