Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Kompletní průvodce BFCM Logistics

Kompletní průvodce BFCM Logistics

Černý pátek a kybernetické pondělí jsou pro většinu firem dva z největších maloobchodních dnů v roce.

Velký počet online podniků 11 měsíců analyzuje data, plánuje slevy a vytváří zásoby, jen aby se připravily na týden díkůvzdání. Jednou z chyb, kterých se mnoho společností elektronického obchodu dopouští, je, že nevěnují dostatečnou pozornost logistice.

Během shonu na Den díkůvzdání může jediná chyba zničit celý váš dodavatelský řetězec. Prázdninový shon může být tak hektický, že minulý rok, UPS najala více než 100 000 dalších zaměstnancůaby bylo možné zvládnout očekávaný nárůst objemu balíků.

Vzhledem k tomu, jak čísla objednávek během Černého pátku raketově rostou, je důležité připravit svou firmu, aby to zvládla.

Pokud vaše firma ještě není připravena, tento blogový příspěvek je pro vás. Pokryjeme:

 • Co můžete udělat pro to, aby byl váš obchod připraven na BFCM
 • Největší logistické výzvy, kterým bude váš obchod čelit během prázdnin
 • Jak vytvořit kompletní logistický plán v pěti snadno pochopitelných krocích

Tak se do toho vrhneme.

Jak připravit svůj internetový obchod na BFCM

Během prázdnin může být konkurence o pozornost spotřebitelů tvrdá. V době, kdy přichází Den díkůvzdání, většina majitelů obchodů již strávila měsíce vývojem marketingových strategií BFCM a plánováním obchodů.

Ale pokud váš web není na tuto příležitost plně připraven, rozloučíte se se ziskem BFCM. Další tipy najdete v našem úplném průvodci BFCM pro elektronický obchod.

Zkontrolujte výkon webu

Asi 45 % spotřebitelů nakupovat pouze od značek, kterým důvěřují. Nic nemůže zničit vaši důvěryhodnost a vztah se zákazníky rychleji než nefunkční web. Mít web schopný zvládnout obrovský nápor návštěvníků je důležité zejména o prázdninách.

Pro začátek se ujistěte, že obchod funguje správně na mobilních i stolních zařízeních. Minulý rok, téměř 40 % online prodejů Black Friday pochází z telefonů a tabletů.

Existuje mnoho věcí, které mohou zpomalit váš web. Chcete-li zjistit, zda vše funguje, jak má, musíte to zkontrolovat. Můžete to udělat tak, že přejdete na Google PageSpeed ​​Insights a provedení prohlídky zdarma.

Zdroj obrázku: developers.google.com

Podívejte se na svůj inventář

Zatímco sledování zásob může být na vašem totemu zákaznické podpory úkolů Černého pátku nízké, je důležité si toho být vědomi. Váš inventář může ovlivnit vše od reklamy po logistiku.

Jedním z možných řešení je začít používat software pro správu zásob v měsících předcházejících víkendu Black Friday. Jedním z řešení je použití Aplikace Emergekterá vám umožní sledovat každý jednotlivý kus inventáře.

Číst:  Maximalizace prodeje: Průvodce komerčními klíčovými slovy

Řešení pro správu zásob vám pomohou zjistit, které produkty je třeba doplnit a které můžete začít prosazovat brzy. Pokud se určitá položka nevyprodá po více než 12 měsících, můžete na ni dát vysokou slevu. Prozkoumejte svůj inventář včas a podle toho vše naplánujte.

emergeapp.net

Připravte své pracovníky

Jakmile přijde Černý pátek, vaši pracovníci by měli být připraveni zvládnout nárůst objednávek, vracení BFCM a stížnosti. Pokud chcete udržet úroveň spokojenosti na vysoké úrovni, musí agenti zákaznických služeb dělat svou práci správně. A aby mohli dělat svou práci, musíte se ujistit, že jsou vyškoleni.

Promluvte si se svým personálem. Zjistěte, jestli si uvědomují, že věci budou ještě zběsilejší než obvykle. Některým pracovníkům se daří pod tlakem. Jiní nejsou zvyklí pracovat ve stresových situacích. Nejlepší způsob, jak odstranit jejich strach – a následné chyby – je dát si práci a trénovat je.

Pokud chtějí zajistit zákaznický servis, vaši pracovníci musí:

 • Na dotazy okamžitě reagujte
 • Používejte pozitivní/profesionální jazyk
 • Zaujměte proaktivní přístup k řešení problémů

Logistické výzvy během BFCM

V loňském roce bylo BFCM zaskočeno mnoho obchodníků. Kvůli vysokým slevám mnoho spotřebitelů spěchalo, aby nakoupili brzy. Tyto slevy stáhly většinu prodejů do úzkého časového rámce. Není překvapením, že někteří obchodníci nečekali tak vysokou poptávku.

Protože většina lidí udělá a většina jejich nákupů online tento víkend BFCM, můžete očekávat opět nabitý rok. Zde jsou některé logistické výzvy, kterým budete v roce 2022 čelit.

Poptávka se může výrazně lišit

Největší logistickou výzvou je nedostatek kontroly, kterou mají maloobchodníci během víkendu Black Friday. Meziroční poptávka není konzistentní. To se může stát z mnoha důvodů. Například letos ve Spojených státech nemusí být poptávka tak vysoká.

To je Protože poslední listopadová výplata připadá po Černém pátku. Tím se eliminují okamžité nákupy. Na druhou stranu si pravděpodobně více lidí během karantény našetřilo peníze. Všechny tyto faktory ztěžují předvídatelnost celého utrpení.

Nedostatek komunikace

Jak jsme řekli dříve, i ti největší hráči v doručovací hře, jako je FedEx, jsou nuceni přidávat kapacitu, aby uspokojili stále se zvyšující požadavky během BFCM. Bez ohledu na to, s jakou společností spolupracujete, je pravděpodobné, že nebudou schopni dodat všechny vaše produkty včas.

Ale musíte si s nimi promluvit a zjistit to sami.

Pokud nekomunikujete se svým logistickým partnerem, nebudete moci vytvořit plán závazků dodávek, který by bylo možné spravovat. Nereálnými reklamacemi můžete ohrozit celý svůj provoz a přijít o spoustu zákazníků.

Nerealistická očekávání dodání

Velké internetové obchody jako Amazon, Walmart a Target všechny nabízejí doručení do druhého dne. Aby jim mohla konkurovat, mnoho malých a středních společností nabízí tuto možnost také. Během Černého pátku to však může být nemožné udržet.

I když chcete nabídnout rychlé doručení, musíte být realističtí sami se sebou i se svými zákazníky. Můžete to projednat s vaší doručovací společností. Pokud přepravní společnost, se kterou spolupracujete, nemůže náklad zvládnout, upozorněte své zákazníky.

Číst:  Průvodce nalezením správných klíčových slov pro váš web

A nebojte se, většina spotřebitelů dává přednost poctivosti před rychlostí.

Jak plánovat logistiku BFCM v 5 krocích

Černý pátek je nepředvídatelný a stejně tak i spotřebitelé. Pokud opravdu chcete mít úspěšný týden díkůvzdání, musíte se umět přizpůsobit každé situaci. A můžete to udělat tím, že zajistíte, aby vaše podnikání bylo připraveno na neočekávané.

Zde je pět kroků, které musíte udělat, abyste zajistili neprůstřelnou logistiku a připravili svůj obchod právě včas na BFCM.

1. Provádění prognózy poptávky

Pokud si uděláte čas na přípravu na Black Friday, můžete očekávat dobré výsledky. A výsledky máme na mysli prodeje. Ale ujistěte se, že sdělujete dodací lhůty a dodržujete objednávky. Jinak riskujete spoustu stížností, e-mailů a negativních komentářů.

Abyste byli připraveni, musíte něco udělat prognózování poptávky.

Mohli byste se zeptat, co je prognóza poptávky? Jednoduše řečeno, je to způsob, jak vypočítat, kolik prodejů můžete očekávat během určitého období.

Vaše řešení pro řízení dodavatelského řetězce má pravděpodobně schopnost poskytnout vám předpověď poptávky. Navíc si promluvte se svým dodavatelem, pravděpodobně pozorně sleduje trendy Černého pátku a dělá si vlastní průzkum trhu. Mohou vám možná pomoci najít správnou úroveň produktu, který byste měli mít na BFCM.

2. Příprava skvělých přepravních nabídek

Když mluvíme o úrovni spokojenosti zákazníků, nemůžete přehlédnout doručení. Vaši zákazníci chtějí být v obraze. Chtějí přesně vědět, kdy jim objednávka dorazí. Ve skutečnosti, 9 z 10 nakupujících pocit, že včasné doručení je nesmírně důležité.

Včasné doručení je jedna věc, ale víte, díky čemu budete v očích zákazníků vypadat opravdu dobře? Zajištění dopravy zdarma. Nejste si tím jisti? Zvažte toto: více než 85 % prodejů na Černý pátek, které Salesforce řešila v roce 2019 měl dopravu zdarma.

Pokud se bojíte, že tímto způsobem přijdete o hodně peněz, berte to prostě jako investici. Vaši zákazníci budou s nákupem spokojeni a po BFCM se určitě vrátí. Mějte na paměti toto: 85 % zákazníků preferuje dopravu zdarma před rychlým doručením.

Pokud potřebujete podporu při přepravě, podívejte se na náš seznam nejlepšího přepravního softwaru pro elektronický obchod.

www.fact-finder.com

3. Vynaložte úsilí se zákaznickým servisem

Každý se občas během výprodeje na Černý pátek cítí ohromen. Ale bez ohledu na to, jak hektické se věci stávají, musíte se ujistit, že každý dotaz a požadavek zákazníka dostane odpověď v krátkém čase.

Zákaznický servis je důležitý po celý rok, ale během prázdnin je nesmírně důležitý. Mnoho zákazníků narazí na váš web poprvé během víkendu BFCM. Chcete zanechat skvělý první dojem, že?

Někteří zákazníci vás budou kontaktovat přímo, zatímco jiní vám pošlou zprávu na sociálních sítích. Váš help desk by vám měl umožnit zobrazit a odpovědět na všechny tyto zprávy co nejrychleji. S Zoho Desk můžete zkrátit dobu první odezvy o 78 %.

4. Automatizujte, jak jen můžete

Mnoho aspektů vašich obchodních operací lze automatizovat. Nespočet společností ztrácí každý měsíc nespočet hodin na zbytečných úkolech. Nyní je ideální čas pokročit a začít se zabývat automatizací zákaznické zkušenosti. Zákaznická podpora je skvělým místem, kde začít řešit vstupenky rychleji a zvyšovat příjmy.

Číst:  5 možných problémů, se kterými se můžete setkat s vaším internetem

Tím, že své zákazníky rychle informujete o stavu jejich nákupu, jim nepochybně dáte vědět, že vám mohou důvěřovat. Pokud pracujete s malou doručovací společností, měli byste také zkontrolovat, zda je váš dodavatel aktuální.

Podle nedávné studie jedna třetina skladů ve Spojených státech pracují se zastaralým zařízením pro ukládání a správu. Nové vybavení je mnohem rychlejší a zabrání případnému zpoždění dodávky. Ujistěte se, že váš dodavatel třetí strany je legitimní.

5. Nastavení zpětné logistiky

Realita každé prázdninové sezóny je taková, že lidé mohou během vteřiny změnit názor. Proto vidíme tolik opuštěných nákupních vozíků a vrácené produkty. I když budete doufat v žádné návraty, musíte na ně být připraveni.

Můžete to udělat tak, že něco uděláte zpětná logistika. To by mělo být součástí každého dodavatelského řetězce. V reverzní logistice se zboží přesouvá od koncového uživatele zpět k prodejci. Vrácené produkty mohou být v některých případech zlikvidovány, ale častěji jsou znovu prodány.

Zpětná logistika se může po nákupu týkat kterékoli z těchto činností:

 • Vrácení produktu
 • Renovace produktu
 • Poškozený obal
 • Doručení selhalo

Abyste předešli selhání dodávky, můžete snadno nastavit stránku pro sledování objednávek, která umožní vašim zákazníkům kdykoli vědět o stavu jejich nákupu.

Zdroj obrázku: community.shopify.com

Nezapomeňte udržet své nakupující ve smyčce!

Příprava na víkend Black Friday může být stresující. Existují desítky obchodních aspektů, na které se musíte připravit na nárůst objednávek. Logistika je jedním z nejdůležitějších prvků vašeho provozu, takže musíte věnovat práci navíc.

Pojďme si znovu projít základy. V měsících předcházejících BFCM by vaše firma měla:

 • Jaká je poptávka po vašich produktech a podle toho doplňte zásoby
 • Připravte pro své zákazníky po celém světě výhodné nákupní nabídky
 • Vylepšete svůj zákaznický servis a implementujte živý chat
 • Automatizujte vstupenky a pracujte s automatizovanými sklady
 • Nastavte zpětnou logistiku pro přípravu na vrácení produktů

Vaše starost číslo 1 by měla být udržení spokojených zákazníků. Pokud to stihnete během víkendu BFCM, jistě se vám po dovolené vrátí.

Nemůžete nechat zákazníky čekat na svou zásilku nebo odpověď. Abyste to zajistili, potřebujete šikovný helpdesk. To je důvod, proč byste měli vyzkoušet Zoho Desk.

Zoho Desk je help desk elektronického obchodu, který uživatelům umožňuje poskytovat vícekanálové zákaznické služby z jediného řídicího panelu.

Neváhejte, zaregistrujte se do Zoho Desk, získejte 15denní bezplatnou zkušební verzi a uvidíte, jak raketově stoupá spokojenost vašich zákazníků.