Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Kvalita vs. Množství: Co je důležitější pro vaše blogování a sociální strategii?

 Kvalita vs. Množství: Co je důležitější pro vaše blogování a sociální strategii?

Pokud se snažíte naplnit svůj měsíční kalendář obsahu, nejste sami. The kvalita vs kvantita debata zuří dál a výzkum ukazuje, že majitelé blogů potřebují publikovat obsah s vysokou frekvencí, aby se umístili na SERP (Search Engine Result Page). Jeden průzkum od HubSpot poznamenal, že weby publikující více než 16 článků za měsíc obdrží 3,5x více návštěvnost než stránky zveřejňující pouze 4krát za měsíc.

Ale počkejstatistiky varují: kvantita nad kvalitou sama o sobě to nedokáže. Vysoká kvalita blogové příspěvky zvyšují návštěvnost.

Proč je kvalita tak důležitá

Vyhledávací dotazy jsou konkurenční, takže pouhé zvýšení frekvence samo o sobě nezlepší pozici ve vyhledávání. Ron Lieback je zakladatelem ContentMender, obsahová marketingová agentura a je odborníkem na tvorbu a optimalizaci obsahu pro SEO. Ron je také autorem 365 to Vision: Průvodce moderního spisovatele (Jak vytvořit kvalitnější psaní za méně času). Když přijde na SEO, Ron říká:

“Konzistentní a kvalitní obsah je absolutní nutností.”

Publikování opakujícího se obsahu přecpaného zpětnými odkazy (množství nad kvalitou) je velké ne-ne pro vaši SEO strategii a vaše čtenáře jen frustruje. Nekvalitní příspěvky snižují důvěru v autoritu vaší značky a hodnocení špatně, protože na ně nikdo nebude chtít odkazovat.

Ronova agentura ContentMender využívá a Shluky témat strategie, která klientům zajistí vysoce kvalitní a vysokofrekvenční obsah. Dělají to tak, že vytvoří několik částí obsahu „pilíře“ a rozšíří je o další „shlukové“ články, které odkazují na hlavní část „pilíře“.

Pokud by například vytvářeli obsahovou strategii pro digitální marketingovou agenturu, která se specializuje na sociální média, vytvořili by pilíř, který pojednává o hlavních výhodách sociálních médií a několika hlavních tipech, jak z nich vytěžit maximum ROI. Pak by vytvořili clusterový obsah kolem toho, který odpovídá na nejvyhledávanější otázky, jako „mám použít nezávislého pracovníka nebo si to vzít in-house“ nebo „Facebook, Instagram nebo LinkedIn? Co je lepší“ nebo „Zvládnout Snapchat pro maximální návratnost investic .”

„Když klientům popisuji tuto strategii ‚Topic Cluster‘, diskutuji o tom, že pilíř je hlavní částí, která je v podstatě přehledem s několika tipy pro okamžitou akci, následuje ‚shlukový‘ obsah, který odpovídá na otázky kdo, co, kdy, kde, proč a jak na tento konkrétní předmět.”

S ohledem na tuto strategii se podívejme na to, co obnáší tvorba vysoce kvalitních článků. Existuje 5 klíčových otázek, na které je třeba odpovědět:

   1. pro koho píšeš?
   2. Jak dlouhý by měl být váš článek?
   3. Jak odpovíte na záměr hledání?
   4. Jak často budete publikovat?
   5. Jak zajistíte sdílení?

1. Pro koho píšete?

To je nuance otázka, protože byste měli vždy psát pro lidi. Lidské publikum si musí vážit vašeho obsahu, ale nelidské publikum (např. Google) si váš obsah musí vážit také.

Řekněme, že chcete napsat článek s recenzí filmu Avengers: Endgame a váš článek je zaměřen na fanoušky Marvelu. Pokud se podíváme na název článku, pravděpodobně budete chtít použít něco jako clickbaity pokud možno, protože chcete přilákat lidi, aby si váš článek přečetli. Takže něco jako:

Číst:  A/B testování pro SEO: Zlepšení výkonu vašeho webu

21 epických důvodů, proč nebudete litovat, že jste seděli u 3hodinového finále ságy Marvel Bum Numbing Infinity Saga

Zde je důvod, proč by tento název článku fungoval pro lidské publikum a motivoval je ke kliknutí a přečtení článku:

 • Je to listicle (protože zmiňuje „21 epických důvodů“) a víme, že lidé milují listicle
 • Je to emotivní (zmíní se „litování“ nebo nedostatek)
 • Je to vtipné (přirovnává 3hodinový film k „znecitlivění zadku“)
 • Mluví k fanouškům Marvelu (protože znají Avengers: Endgame jako předposlední film ze série Infinity Saga)

Zde je důvod, proč se pravděpodobně nebude na Googlu hodnotit při vyhledávání „recenzí koncových her avengers“:

 • Nikde v názvu se ve skutečnosti nezmiňuje „Avengers: Endgame“

Je to tak jednoduché. Absence cílového klíčového slova je obrovský problém a zdůrazňuje přístup, který je třeba zvolit, pokud chcete, aby se váš článek dobře hodnotil na Googlu. Při hledání “avengers endgame reviews” začíná každý jednotlivý výsledek na 1. stránce slovy “Avengers: Endgame”.

Můžete tedy psát za oba? Jasně že můžeš. Stačí zkombinovat cílové klíčové slovo se stejným smyslem pro emotivní fráze hodné kliknutí:

Avengers: Endgame – upřímná filmová recenze od fanouška Marvelu pro fanoušky Marvelu

Nejen, že tento příklad obsahuje klíčové slovo předem (skvělé pro Google), ale také vytváří jedinečný bod rozdílu oproti ostatním výsledkům (skvělé pro lidi). Tím, že konkrétně uvedete, kdo napsal recenzi a pro koho je určena, je pravděpodobné, že na ni fanoušci Marvelu kliknou než na ostatní výsledky.

V tomto jednoduchém příkladu, když se podíváme na název článku, můžeme vidět, jak některé úpravy slov, která používáte, mohou mít velký dopad na vaši pozici na stránce s výsledky vyhledávání.

2. Jak dlouhý by měl být váš článek?

O polovina populace připouští, že sbírá psaný obsah online (ale ve skutečnosti je to pravděpodobně mnohem vyšší). To ztěžuje psaní hned od začátku, protože lidé nemají sklon číst, pokud to nezbytně nemusí.

Takže co je nejlepší délka za příspěvek na blog?

V tomto případě kvalita versus kvantita znamená, že musíte mít vysoce kvalitní blogové příspěvky, které mají správnou délku pro vaše téma a publikum. Správná délka je součástí toho, abyste svým čtenářům poskytli to, pro co přišli. Ale mějte na paměti, že pokud jsou klíčová slova, na která cílíte, konkurenceschopná, budete muset překonat konkurenci. K tomu budete potřebovat obsáhlý, autoritativní článek, který je objektivně lepší než konkurence.

Na konci dne bude solidní publikační strategie pravděpodobně zahrnovat směs článků různé délky. Krátké blogové příspěvky jsou skvělé pro vyplnění vašeho kalendáře obsahu věcnými, konkrétními otázkami a časově citlivými zprávami, které upoutají pozornost vašich čtenářů a lze je prolistovat během několika minut.

Delší a obsáhlejší příspěvky budou pravděpodobně mít vyšší hodnocení ve výsledcích vyhledávání a přivedou na vaši stránku větší návštěvnost. Tyto typy příspěvků by měly být považovány spíše za „stále zelené“, což znamená, že jsou považovány za nadčasovější.

Delší může být lepší

Obecně řečeno, delší blogové příspěvky si ve výsledcích vyhledávání vedou lépe.

Lidé mají tendenci přirovnávat delší odpověď k důkladnější, takže dává smysl, že tyto delší blogy by při analýze získaly lepší statistiky.

Dosáhli jste však bodu klesajících mezních výnosů, takže nebuďte příliš zdlouhaví:

 • Příspěvky delší než 4000 slov mají tendenci ztratit zájem čtenářů a dokonce způsobit frustraci
 • Zábava příspěvky obecně fungují lépe, když jsou nejlepší krátké – 600 slov nebo méně
 • Dlouhé příspěvky jediná záležitost pokud se zabývají tématem, které lidé hledají. Žádný zájem = žádní čtenáři.
Číst:  Definitivní průvodce blogováním pro společnosti SaaS

To vede do nejsložitější část řízení vaší obsahové strategie týkající se kvality versus kvantity – Všechno vaše příspěvky musí být kvalitní, bez ohledu na délku.

Musíš řešit obavy vaší cílové skupiny. Mohlo by být skvělé, že znáte nejlepší způsob pěstování chřestu a dokážete na toto téma napsat 3000 slov, ale pokud vaši čtenáři hledají, jak pěstovat rajčata nenáročná na údržbu, máte smůlu.

The sečteno a podtrženo kvantita versus kvalita: zatímco delší blogové příspěvky mají ve výsledcích vyhledávání obvykle dobré výsledky, musíte se ujistit, že jsou cílené, informativní a odpovídat na vyhledávací záměr pokud chcete, aby skutečně zvyšovali návštěvnost a konvertovali za vás.

3. Jak odpovíte na vyhledávací záměr?

Delší není automaticky lepší. Spíše jde o kombinaci kvality obsahu a toho, zda skutečně jste uspokojování potřeb lidí (tj.: řešení jejich záměru vyhledávání).

Google upřednostňuje obsah, který nejlépe slouží čtenáři, takže vysoce kvalitní obsah, který co nejpřesněji odpovídá vyhledávacím dotazům vašich potenciálních čtenářů, bude mít vyšší hodnocení a bude pravděpodobněji sdílen. Stává se, že delší, autoritativní a podrobné příspěvky to dělají nejlépe.

Ale co přesně je záměrem hledání?

Existují 4 hlavní typy záměrů vyhledávání:

 • Navigační: zadáním „twitteru“ do Googlu místo pouhého přechodu na twitter.com
 • Informační: nalezení odpovědi na otázku – hledání začínající „co je“, „jak na to“ atd
 • Transakční: provedení úkolu nebo akce – vyhledávání jako „koupit kávové kapsle“
 • Komerční: podobné jako transakční, ale výše v trychtýři – vyhledávání jako „nejlepší obaly na iPhone“

Znalost typického záměru vyhledávání u vašich cílových klíčových slov vám pomůže vytvořit obsah, který odpovídá konkrétním potřebám vašeho publika. Nejlepší způsob, jak zjistit, jaký je záměr vyhledávání vašich klíčových slov, je provést vyhledávání na Googlu a podívat se na výsledky! Může se to zdát příliš zjednodušené, ale Google už za vás udělal tvrdou práci. Pečlivou analýzou nejlepších výsledků vyhledávání se dozvíte, jak nejlépe reagovat na záměr vyhledávání očima Google.

TJ Haynes je vedoucí pro obsah a SEO @ Agentura pro tvorbu obsahu a říká:

“Google se nedá oklamat. Google SEO nesnáší kanibalismus klíčových slov, tj. vytvoření 2 článků na stejné přesné téma. Google ví, kdy je váš rychle složený článek krátký a ve skutečnosti neodpoví na dotazy čtenářů.”

4. Jak často budete publikovat?

Zatímco kvalita bude vždy prioritou, nepouštějte míč do frekvence. Koneckonců, možná jste v roce 2017 napsali nejdokonalejší blogový příspěvek všech dob, ale pravděpodobně vám to dlouhodobě nepomůže, pokud nebudete pravidelně produkovat obsah.

Pro TJ a jeho tým v Content Creators Agency mají za cíl 4 články za měsíc.

„Weekly je pro Google rozhodně dobrým znamením, že se věnujete tomu, abyste uživatelům Googlu přinášeli nejnovější a nejaktuálnější informace. Nicméně 1–2 nové články měsíčně by byly v pořádku, pokud váš rozpočet nezvládá 4/ měsíce, což je ve většině situací pravděpodobně ideální.“

Problémem je také občasné zveřejňování příspěvků. S tím souvisí důležitost flexibilita. Nikdo z nás nemůže předvídat, co se stane v našem odvětví nebo světě. Pokud provozujete internetový obchod s pletením a Lady Gaga se náhle pustí do pletení – hádejte co? O tom byste měli psát blog.

Číst:  Windows 10, minimální požadavky pro instalaci do počítače

I když je důležité mít obsahový kalendář a naplánovanou strategii, nezapomeňte reagovat na to, co se děje v reálný svět abyste byli aktuální a relevantní.

5. Jak zajistíte sdílení?

Víme, že kvalitní příspěvek na blogu je dobře prozkoumán, odpovídá na otázky čtenáře nebo nějakým způsobem odpovídá jeho potřebám a je dostatečně směrodatný, aby byl spokojený jak čtenář, tak vyhledávač.

Jak vypadá kvalitní příspěvek na sociální síti? Pokud se cítíme zaplaveni obsahem blogu, není to nic ve srovnání s lavinami obsahu sociálních médií zveřejňovaného každý den.

V roce 2020 Američané utratili v průměru 65 minut denně na sociálních sítích.

To je hodně času. A spoustu příležitostí, jak se spojit s potenciálními zákazníky, pokud to uděláte správně.

Nedávné změny algoritmů znamenají, že Facebook a Instagram upřednostňují dobrý pocit se kterými se mohou jednotlivci emocionálně spojit. Toto není čas ani místo pro vaše pojednání o tom, jak moc jste se snažili vytvořit svůj podnik.

Osvědčené postupy pro sociální sítě vypadají takto:

 • Vysoce kvalitní obrázky – Nevkládejte na svůj další obsah pouze obrázek, zamyslete se nad ním.
 • Osobní spojení – zkuste najít obrázky skutečných lidí, kteří interagují s vaším produktem
 • Stručnost – Udržujte to krátké a soustředěné.
 • Pozitivní – lidé častěji interagují s obsahem sociálních médií, díky kterému se cítí dobře.
 • Odkazy – Vždy uveďte odkaz, pokud je relevantní! Celým smyslem vaší strategie na sociálních sítích je podporovat interakci s vaší značkou, takže nezapomeňte přidat vhodně zkrácený odkaz na váš obsah.

Přestože sociální média při oslovení zákazníků spoléhají na kvantitu, a kvalitní příspěvek splňuje výše uvedená kritéria a neodkazuje pouze na vaše dlouhé blogové příspěvky bez úprav.

Správa očekávání klientů

Při práci s klienty na produkci obsahu musíte určit, co je reálné na základě rozpočtu klienta. To se může dramaticky lišit, Ron z ContentMender spolupracuje s místními klienty, kteří utrácejí 1 000 $ měsíčně za obsah, až po firemní klienty, kteří utrácejí více než 10 000 $ měsíčně, včetně obsahu blogů, ghostwritingu pro CEO a obsahu mimo stránky na LinkedIn a/nebo Medium.

Samozřejmě ne všechna produkce SEO obsahu zahrnuje psaní článků od nuly, Ron a jeho tým v ContentMender také spolupracují s klienty na předělání starého obsahu každých šest měsíců.

“Děláme to jako součást našich probíhajících SEO kampaní a zvyšuje to hodnocení vyhledávání.”

Závěrečné myšlenky

Takže, je to tak kvantita nad kvalitou?

I když by bylo možná lepší publikovat něco místo ničeho každý týden nabídne nejlepší obsahovou strategii vysoce kvalitní příspěvky které jsou optimalizovány pro vyhledávání vašich čtenářů a odpovídají platformě.

Můžete toho dosáhnout:

 • Odpovědi na otázky, které mají vaši čtenáři
 • Psaní dobře prozkoumaného obsahu
 • Znát účel každého příspěvku
 • Optimalizace sdílení na sociálních sítích, nejen automatické propojování obsahu

Každý produkt v řadě nemá přesně stejnou funkci a design a také by neměly mít každý prvek ve vaší obsahové strategii.

a jako vždy, zůstat flexibilní a střílení s údery vám umožní přizpůsobit se a vaše obsahová strategie se neustále vyvíjí.