Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Marketing založený na účtu je bez SEO neúplný. Zde je důvod!

 Marketing založený na účtu je bez SEO neúplný.  Zde je důvod!

Představte si, že prodáváte přímo publiku, které je pro vaši firmu nejvhodnější. Tento scénář je dosažitelný a můžete tak učinit pomocí marketingu založeného na účtu nebo ABM, který zahrnuje sladění vašich prodejních a marketingových týmů tak, aby vytvářely vlastní nákupní zkušenosti pro vzájemně definované osoby kupujících.

ABM nabízí značné množství ušetřeného času u nekvalifikovaných potenciálních zákazníků a přímý přechod k zajištění dlouhodobého zapojení zákazníků a samozřejmě více konverzí.

To vám pomůže podpořit obchodní růst a umožní vám potěšit zákazníky a výrazně zvýšit výnosy z dlouhodobého hlediska.

Nyní je čas přijmout marketing založený na účtu

Stále větší počet B2B obchodníků nyní zahrnuje ABM do svých holistických marketingových plánů a úsilí. Podle a Zpráva DemandBase83 % firem souhlasí s tím, že hlavní výhodou používání marketingu založeného na účtech je posílení zapojení jejich cílových účtů.

Jde o to, že marketéři v různých oblastech jsou pod obrovským tlakem, aby přispěli k růstu tržeb a podpořili jej. Chtějí maximální výsledky se soustředěným úsilím.

Ze stejného důvodu se kritické stalo přijetí přístupu ABM k ovlivnění cesty zákazníka. Strategie se nestydatě zaměřuje na vyhledávání a zacílení na publikum, které má maximální šanci na konverzi.

Jak to dělá marketing založený na účtu práce?

Pojďme to lépe pochopit na příkladu. Při prodeji nákladného digitálního řešení nebo služby může marketingový tým chtít oslovit a zacílit na publikum s potřebou a rozpočtem, spíše než jít do velkých podniků, které již mohou používat špičkové nástroje.

Číst:  Jak blokovat a odblokovat uživatele na sociálních sítích

Kombinované úsilí marketingových a prodejních týmů při určování publika s největším potenciálem jim může pomoci účinně zaujmout a převést takové publikum. ABM jim pomáhá vytvářet personalizovanou komunikaci.

Primární motivací této strategie je zvýšení výnosů v krátké době. marketing založený na účtech vybaví marketingový a prodejní tým tak, aby vyřešil potenciální zákazníky, kteří nejsou dostatečně kvalifikovaní, aby mohli být zařazeni do prodejní cesty. To je důležité, aby se zabránilo plýtvání úsilím a zdroji.

Stručně řečeno, péče o cílové publikum pomocí metod komunikace na míru má tendenci urychlit proces konverze a uzavřít větší obchody rychleji než kdy jindy.

Proč na SEO záleží marketing založený na účtu?

Efektivní SEO je o stejných věcech jako ABM, zacílení na správnou cílovou skupinu pomocí vhodného sdělení. Zatímco SEO hraje roli při informování a vzdělávání publika, marketing založený na účtu pomáhá převádět potenciální zákazníky. Zde je návod, jak je SEO nedílnou součástí marketingu založeného na účtu:

1. Vyhledávání je optimální kanál

Organické vyhledávání vždy hrálo roli v cestě zákazníka. Podnik může vést cílové publikum pomocí inbound marketingu, tj. když se dostane na web. Ale v určitém okamžiku, během procesu rozhodování, organické vyhledávání přijde vhod.

Nebuďte překvapeni, když vám to řekneme 71 % B2B s rozhodovací pravomocí začít svou nákupní cestu základním vyhledáváním na webu. Ve skutečnosti většina z nich před návštěvou firemního webu provede v průměru 12 vyhledávání. To je důvod, proč potřebujete SEO pro podporu marketingové strategie založené na účtu.

2. Výzkum klíčových slov je při produkci obsahu zásadní

Pokud chcete, aby vaše cílová skupina četla přesně to, co číst chce, musíte zvážit optimalizaci obsahu. Proveďte základní výzkum klíčových slov. Pokud máte, ale potřebujete druhý názor, požádejte o radu odborníka na SEO.

Seřazený seznam klíčových slov vám může pomoci začlenit je do marketingové strategie založené na účtu, aby byla lépe zacílená. Analýza hodnocení klíčových slov ve vyhledávání také pomáhá nakreslit obrázek o typu obsahu, který vaše cílové publikum vyžaduje nebo chce konzumovat v různých fázích.

Číst:  Příklady, tipy a nápady pro zákazníky vložení formuláře

3. Podporujte a udržujte obsah založený na SEO

Je faktem, že personalizace výrazně zvyšuje šance spotřebitelů na konverzi. To je ještě efektivnější ve scénářích B2B, kde se jedná o vysoké sázky a nákladné nákupy. Není divu, že dospět k rozhodnutí trvá tak dlouho! Marketing založený na účtu pomáhá zkrátit cyklus.

Provádění a vedení cílové skupiny prostřednictvím zvoleného marketingového trychtýře s personalizovaným obsahem je zásadní pro jejich konverzi.

Ještě důležitější je, že musíte vybrat správný obsah ve správný čas – ať už jde o blogy nebo články, whitepapery nebo případové studie, elektronické knihy nebo průvodce – abyste popostrčili a vychovali cílové publikum.

SEO pomáhá vytvářet tyto personalizované části obsahu, aby se zlepšily šance na konverzi pro cílové publikum a dokonce se pěstovaly vztahy, které sdílíte se stávajícími. Správným typem zpráv můžete získat větší hodnotu ze svých současných zákazníků.

4. Sbírejte data o interakci cílového publika

Nemůžete jen spustit kampaň a sedět u ní. Chcete-li dosáhnout optimálních výsledků, musíte strategii analyzovat a provádět změny. Zde je několik otázek, kterými můžete začít:

  • Ze kterých kanálů pochází vaše cílové publikum?
  • Na jaký obsah klikají?
  • Za jak dlouho se z webu odrazí?
  • S jakým typem obsahu se zabývají?

Toto jsou důležité metriky, které je třeba si uvědomit, a SEO vám může pomoci sledovat vaši cílovou skupinu a její pohyby prostřednictvím Správce značek Google. Čím více informací o nich máte, tím více personalizovaných zážitků (a služeb) můžete vytvářet a nabízet.

5. Využijte znalosti o výkonu kampaně

Musíte analyzovat dopad personalizovaného marketingového úsilí, poučit se z výsledků a dále optimalizovat svou komunikaci. To však vyžaduje jiný přístup. Vaše strategie musí měřit penetraci a přijaté zapojení spíše než objem potenciálních zákazníků a dosah. Nemůžete se zastavit jen u základů.

Číst:  Jak provádět průzkum obsahu pro SEO (s tipy od obchodníků)

Je třeba zvážit konkrétní metriky SEO:

  • Kampaně mimo stránky s adresami URL značek — Značky se používají k určení segmentů, které řídí návštěvnost webu. Lze je použít k identifikaci objemu provozu, který vaše personalizované kampaně ABM načítají.
  • Míra odchodu a okamžitého opuštění — vyšší procento těchto metrik znamená, že váš obsah není dostatečný a neposouvá potenciální kupce marketingovým trychtýřem dostatečně daleko nebo vůbec.

Nejlepší by bylo, kdybyste zvážili i další parametry, jako např.

  • Výzvy a schůzky vyplývající z kampaně
  • Doba potřebná k převodu
  • Počet vyhlídek v potrubí a tak dále

Tato čísla vám pomohou určit, zda vaše cílové publikum následuje cestu, kterou chcete, aby sledovalo, když přichází z kampaně. Pokud tomu tak není, musíte problém prozkoumat a zvýšit jeho účinnost.

Když to shrnu

Jako firma musíte komunikovat a obchodovat s cílovými skupinami, které vám na konci dne přinesou maximální výnosy. S marketingem založeným na účtu můžete také přizpůsobit své kampaně a zprávy svému cílovému publiku,

Ale to není vše – v každém kroku implementace zvažte také SEO. Udělejte krok zpět a zvažte, jak můžete SEO nasadit ve svém marketingovém úsilí. Proveďte nezbytný průzkum uživatelského záměru a klíčových slov, abyste zjistili, jak můžete zlepšit svůj obsah.

Marketing založený na účtech zahrnuje výběr klíčových účtů a jejich péči pomocí cíleného zasílání zpráv tak, že konvertují v kratším období – a tím šetří čas a zdroje. Tato forma marketingu obvykle vede ke zlepšení návratnosti investic a větší loajalitě zákazníků. Začněte tedy svou strategii ABM účinným úsilím v oblasti SEO.

O autorovi