Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Marketingová strategie obsahu ClickUp: Co se můžete naučit

Marketingová strategie obsahu ClickUp: Co se můžete naučit

Byl jste někdy ohromen obsahem ClickUp? My také.

Už nějakou dobu si všímáme jejich příspěvků na Instagramu. Když propagovali svou virtuální akci LevelUp, mysleli jsme si: ‘.

Obsah:

ClickUp: kde se obsah setkává s produktem

Old school content marketing diktuje, že nemůžete prodávat svůj produkt s vaším obsahem. Místo toho by to mělo pouze zvýšit zájem o váš produkt. A to je pravda. Koneckonců, recepty Jell-O obsahují spoustu přísad, které nejsou Jell-O.

Co se ale stane, když vaši zákazníci potřebují a chtějí spoustu obsahu o vašem produktu? A co když vaši nejlepší uživatelé žijí a dýchají váš produkt každý den?

ClickUp je vynikajícím příkladem společnosti, která produkuje více obsahu představujícího jejich produkt než nikoli.

Funguje to dobře, protože:

 • Uživatelé ClickUp potřebují průběžné vzdělávání o produktech
 • Existuje plán freemium pro rychlou konverzi úroků
 • Výukové programy (v různých formátech) ukazují, jak se ClickUp liší od svých konkurentů

Vhodnost produktového trhu a UX diferenciátor

Je nemožné podívat se na strategii marketingu obsahu ClickUp, aniž byste nejprve pochopili, v čem je tato společnost a její produkt jedinečný.

Shoda produktu s trhem

Zakladatel a generální ředitel Zeb Evans ve svém článku 3 Things I Learned Bootstrapping ClickUp až 20 milionů $ ARR v nejkonkurenceschopnějším odvětví světa sdílí tajnou omáčku za rychlým úspěchem ClickUp.

Marketingové reklamy palivo do ohně, ale je oheň.

ClickUp získává většinu svých uživatelů prostřednictvím ústního sdělení a doporučení. Shromažďují zpětnou vazbu od uživatelů a dodávají aktualizace každý týden. Produkt je skutečně vytvořen pro to, co uživatelé chtějí. Má být mnohem lepší než většina softwaru pro správu úloh na trhu.

Product-Market Fit vytváří rychlejší a udržitelnější růst než Zeb Evans, zakladatel a CEO společnosti ClickUp

Příjemné UX

Vytvoření dalšího nástroje pro řízení projektů se mohlo zdát jako špatný nápad. Ale ClickUp tým věděl, že používání nástrojů tam není příjemné, takže existuje obrovský tržní potenciál.

Číst:  Aplikace, které vydělávají peníze pomocí SMS, co riskujete jejich používáním

Rozhodli se vytvořit nástroj, díky kterému budou lidé produktivnější, místo aby se cítili jako o práci navíc.

Jsem člověk s velkým designem a uživatelskou zkušeností. Bylo pro mě šíleně frustrující používat JIRA a Asana. Měl jsem pocit, že nikdo nevěnuje pozornost detailům, věcem, na kterých skutečně záleží, aby byli lidé produktivnější. A co je nejdůležitější, cítil jsem, že Asana byla příliš malá, zatímco JIRA byla příliš mnoho, pokud jde o složitost a sadu funkcí. – Zeb Evans, zakladatel a CEO společnosti ClickUp

ClickUp: vzdělávací obsah produktu

ClickUp investoval obrovské množství prostředků do vytváření obsahu, který učí potenciální uživatele a platící zákazníky používat jejich produkt.

To zahrnuje jejich průvodce pro přihlášení, blogové příspěvky, výuková videa, webináře, prověřené konzultanty a další.

oborově specifické webináře

ClickUp často nabízí živé webináře o tom, jak trénovat svůj tým. Mají také webináře na vyžádání o tom, jak používat ClickUp pro různá odvětví a typy podnikání.

To pomáhá potenciálním uživatelům porozumět produktu mnohem lépe než obecný webinář.

Srovnání nástrojů projektového řízení

ClickUp ve svém Hierarchy Guide nabízí srovnávací tabulku mezi jejich produktem a významnými hráči. Ukazují vám, jak se tito konkurenti umisťují v klíčových oblastech, jako jsou pracovní prostory, kontrolní seznamy, dílčí úkoly, složky a seznamy.

Rychlý pohled na ClickUp’s Hierarchy Guide odhaluje flexibilitu aplikace ve srovnání s nástroji pro správu produktů, které nabízejí pouze seznamy nebo nástěnky.

Jejich demo na vyžádání

Demo ClickUp na vyžádání je vynikajícím příkladem, jak uspokojit potřeby různých potenciálních zákazníků. Lidé se mohou rozhodnout pro verzi pro začátečníky, středně pokročilé nebo pokročilé.

Veškerý obsah, který ClickUp vytváří na jiná témata, která nesouvisí s jejich produktem, má pro společnost lepší výsledky. Tyto obsahové koláče mají spoustu zdrojů specifických pro produkty, do kterých lze řídit provoz.

V podstatě mají nespočet způsobů, jak přivítat lidi hlouběji do jejich trychtýře.

Ponořte se do jejich virtuální akce LevelUp

Hodně se udělalo o potřebě pořádat úspěšné virtuální akce v roce 2020. Pojďme se podívat, jak ClickUp přistoupil ke své online akci LevelUp.

LevelUp relace, které inspirují vaši živou událost

Potřebujete inspiraci pro vlastní virtuální akci? Stejně jako u všeho obsahu nabízí ClickUp směs obsahu specifického pro produkt a produktivity.

ClickUp učí ostatní obchodníky s obsahem, že by se neměli stydět nebo se bát postavit svůj produkt do popředí zájmu.

Všechny jejich relace se soustředily kolem těchto kategorií:

 • Jak používají svůj vlastní produkt
 • Klíčové vlastnosti s významným dopadem
 • Jejich vlastní marketingová strategie
 • Jak mohou různé zákaznické segmenty používat svůj produkt
 • Myšlenkové vedení pro svůj průmysl
Číst:  Jak rychle a snadno vytvořit soubor distancování se od obsahu

Ovlivňovatelé ClickUp sdílejí tipy s uživatelskou základnou vlastníků firmy

ClickUp zajistil, aby zahrnul obsah pro své hlavní uživatelské segmenty (softwarové společnosti a vlastníky malých podniků). Tyto segmenty uživatelů rozdělili do konkrétních relací.

Jedním z takových příkladů je jejich #BOSS Panel, na kterém se prezentovali obchodní influenceři ClickUp, kteří sdíleli své tipy pro maximalizaci aplikace.

Jak můžete vidět, na Zoom chatu se jim dostalo spousty lásky od nových i starých zákazníků.

Žádání uživatelů, aby byli součástí jejich epizodických seriálů

ClickUp využil své živé akce jako příležitost k zapojení uživatelů do jejich obsahového marketingu a marketingu na sociálních sítích. Vyzvali uživatele ClickUp, aby nahráli 60sekundové video o tom, jak produkt používají.

Jejich obsah je připomínkou toho, že když vyhrají vaši zákazníci, vyhrajete i vy. Když vaši zákazníci dostanou z vašeho produktu více, zvýší své výsledky a vaši míru udržení. Nenechávejte tedy ve svém marketingovém plánu obsah specifický pro daný produkt.

ClickUp: působivý obsah Instagramu

V podobném duchu staví ClickUp svůj produkt a tým do popředí a centra na svém Instagramu, aby byl velký úspěch.

ClickUp má vysokou míru zapojení do obsahu pro B2B instagramový účet

Ve srovnání s většinou B2B instagramových účtů má ClickUp vysokou míru zapojení. To platí i ve srovnání s B2B SaaS aplikacemi, které mají více sledujících než oni. Na jeden příspěvek na Instagramu mají průměrně 350 lajků.

Jaký obsah ClickUp zveřejňuje na Instagramu

Co tedy zveřejňují na Instagramu?

Click up má na svém IG tři hlavní kategorie obsahu:

 • (Levá mřížka) Jejich tým – ClickUp zveřejňuje fotky svého týmu, které ukazují jejich osobnosti a dobrodružství. Popisky obsahují informace o tom, co tato osoba dělá a jak její práce ovlivňuje ClickUp a její uživatele.
 • (Středová mřížka) Klepněte na Tipy – ClickUp je notoricky známý komplexní a plně vybavený systém řízení projektů. Namísto toho, aby se této realitě vyhýbali, pomáhají uživatelům každý týden se dozvědět více o tom, co produkt dokáže.
 • (Pravá mřížka) Skvělé uvozovky – Všichni jsme viděli stejné kýčovité citáty na celém Instagramu. Tým ClickUp dokázal vybrat citáty, které jsou skutečně podnětné a relevantní pro jejich publikum z řad profesionálů a vlastníků malých podniků.

SEO strategie

Zatímco většina uživatelské základny ClickUp pochází z ústních a motivovaných doporučení, v současné době také rozšiřují SEO.

Klíčové žebříčky

ClickUp má několik velmi cenných hodnocení klíčových frází s velkým objemem vyhledávání, včetně „správců úloh“ a „bezplatného softwaru pro řízení projektů“.

Číst:  Můžete znovu aktivovat svůj účet Doordash po deaktivaci?

Příliš mnoho společností SaaS se počítá ze short-tail SEO hry a místo toho mají tendenci hrát pouze long-tail hru.

Ujistěte se, že cílíte na různé klíčové fráze: short tail a long tail. Pro vaše klíčové fráze s dlouhým koncem pište dlouhá vodítka.

ClickUp: kategorie obsahu

ClickUp má sedm hlavních kategorií obsahu. Prolínají je, aby jejich blog zůstal svěží a vzrušující s obsahem pro odborníky i začátečníky.

ClickUp publikuje jeden blogový příspěvek denně. Více než 90 % z nich cílí na konkrétní klíčovou frázi, takže je jasné, že SEO je klíčovou součástí jejich strategie, jak udržet dominantní postavení na konkurenčním trhu projektového řízení.

Partnerský marketing

Jak již bylo zmíněno, ClickUp vyrostl z velké části díky síle ústního podání.

Protože se tak liší od nástrojů jako Asana a Trello, uživatelé byli nadšeni, že je mohou sdílet se svými kolegy a přáteli.

ClickUp bylo také moudré podněcovat sdílení.

Referenční marketing

Jejich referenční marketingový program nabízí odměny, kdykoli někdo podnikne akci. Pokud se někdo, koho doporučíte, zaregistruje, okamžitě získáte 1,50 $. Když upgradují na neomezený roční plán, získáte 10,00 $.

Tento program se skvěle hodí pro lidi, kteří sdílejí ClickUp v poměru 1:1 prostřednictvím e-mailu a DM s lidmi v jejich osobní síti.

Affiliate marketing

ClickUp má také affiliate marketingový plán, který je oblíbený mezi obchodními influencery a affiliate marketéry.

To je vhodné pro obchodní kouče, tvůrce kurzů a stratégy, kteří učí ostatní, jak produktivně pracovat online.

Budoucnost ClickUp z hlediska obsahového marketingu

Takže, co bude s ClickUp dál? Co tato velmoc brzy spustí?

Naštěstí jsme měli možnost nahlédnout.

Během akce LevelUp sdílel tým ClickUp přesně to, do čeho vkládá více zdrojů.

 • Originální podcasty – ClickUp brzy přidá podcasty do svého marketingového mixu a bude vést rozhovory s lídry v oblasti produktivity a top zákazníky.
 • Vzdělávací obsah – ClickUp bude pokračovat ve vytváření multimediálního obsahu o tom, jak maximalizovat platformu.
 • Epizodická série – ClickUp bude hledat další způsoby, jak představit podnikání svých uživatelů a jak ClickUp používají.

Poslední slovo: Chcete vědět, jak využít obsah k podpoře vaší produktové marketingové strategie? Inspirujte se tím, co ClickUp dělá!

Naše další rozklady, které inspirují vaši strategii obsahového marketingu: