Všichni víme, že marketing v technologiích se dělá jinak než v jiných odvětvích, ale co dělá skvělý marketingový plán technologické společnosti? IT a high-tech průmysl je známý svými inovacemi. Mít skvělý produkt je ale jen polovina práce úspěšné strategie uvedení na trh. Nyní více než kdy jindy je pro obchodníky klíčové, aby zrychlili a přidali hodnotu," /> Všichni víme, že marketing v technologiích se dělá jinak než v jiných odvětvích, ale co dělá skvělý marketingový plán technologické společnosti? IT a high-tech průmysl je známý svými inovacemi. Mít skvělý produkt je ale jen polovina práce úspěšné strategie uvedení na trh. Nyní více než kdy jindy je pro obchodníky klíčové, aby zrychlili a přidali hodnotu," />
Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Marketingový plán pro technologickou společnost |


Smart Insights
“>

Všichni víme, že marketing v technologiích se dělá jinak než v jiných odvětvích, ale co dělá skvělý marketingový plán technologické společnosti?

IT a high-tech průmysl je známý svými inovacemi. Mít skvělý produkt je ale jen polovina práce úspěšné strategie uvedení na trh. Nyní více než kdy jindy je pro obchodníky klíčové, aby zrychlili a přidali hodnotu, aby pomohli odlišit se a udržet si náskok před tvrdou konkurencí v tomto odvětví. Jak to děláš? Přečtěte si naše kroky k vytvoření vítězného marketingového plánu pro vaši technologickou společnost.

Proč investovat do marketingu technologií?

Celosvětové výdaje na IT v roce 2024 se odhadují na celkové 4,6 bilionu dolarů v roce 2021což je nárůst o 5,1 % od roku 2022. Váš marketingový plán je pro zajištění vašeho tržního podílu na tomto růstu důležitější než kdy jindy.

Je zřejmé, že marketingové plány technologických společností je třeba vyvinout, aby bylo možné využít všech omnichannelových taktik dostupných modernímu obchodníkovi. Ve skutečnosti v naší nejnovější zprávě srovnávacích testů vyspělosti digitálního marketingu respondenti ze sektoru „IT, High Tech a Telecomms“ hlásili největší nárůst ve všech sektorech v používání technologie pro „předvedení potenciálním zákazníkům“ a „nábor zákazníků“.

Strukturujte marketingový plán své technologické společnosti pomocí našeho RACE Growth System

Poznatky z globálního průzkumu B2B nákupu technologií LinkedIn ukazují, že mnoho lidí s rozhodovací pravomocí je aktivních ve všech fázích nákupu nové technologie; včetně identifikace problému, průzkumu prodejců, užšího výběru a nákupu. To znamená, že obchodníci s technologiemi musí k plánování svého technologického marketingu implementovat omnikanálový přístup.

Koneckonců, váš kupující vás může objevit při hledání online odpovědi na svůj problém (SEO), může si o vás přečíst v příspěvku na sociálních sítích (vašem nebo někoho jiného) nebo v e-newsletteru, může slyšet vaše jméno v schůzi představenstva a přejděte na svůj web. Všechny tyto kontaktní body byly identifikovány jako platné výchozí body pro váš vztah s vaším zákazníkem. Plánování cesty zákazníka a péče o potenciální zákazníky/potenciální zákazníky směrem k tomuto velmi důležitému prodeji je tedy nutností.

Doporučujeme strukturovat svůj marketingový plán pro vaši technologickou společnost kolem RACE Growth System. Tento praktický rámec podporuje technologické obchodníky k optimalizaci jejich výsledků z vašeho digitálního marketingu. V konečném důsledku jde o použití přístupu založeného na datech, použití webové analýzy a doporučených osvědčených postupů, abyste pro svou technologickou společnost získali větší komerční hodnotu z vašich investic do digitálního marketingu.

Číst:  Tipy pro úspěšné řízení projektu vývoje softwaru na zakázku

Jak je ukázáno v infografice níže, RACE Growth System pokrývá, jak zlepšit váš marketing na celé cestě zákazníka, od vytváření povědomí k budování vašeho publika, povzbuzování interakce, získávání potenciálních zákazníků, nákupu a poté loajality. Všechny nástroje a školení, které potřebujete, jsou k dispozici pro obchodní členy v RACE Praktické digitální strategii Learning Path.

Použijte náš RACE Growth System ke strukturování marketingového plánu vaší technologické společnosti. Klíčové cíle a opatření jsou vysvětleny v každé části životního cyklu zákazníka. Každá fáze RACE Growth System integruje marketingový přístup založený na datech a definuje KPI, které musí marketéři nastavit, aby mohli měřit svůj dosah, interakci, konverzi a zapojení.

Použijte postup krok za krokem, abyste si mohli s jistotou stanovit cíle, zkontrolovat své výsledky a využít data a analýzy k optimalizaci. Zjistit více.

Konkuruje vaše firma v oblasti IT/high tech online?

S takovou konkurencí musíte vyniknout. Použijte RACE Growth Process k získání více zákazníků

Začněte ještě dnes

Poslouchejte své publikum

Rozhodnutí o nákupu technologie je často velkým rozhodnutím, které má emocionální i racionální faktory. Váš marketingový plán musí být informován oběma. Doporučujeme, aby marketéři v technologickém sektoru využívali sociální naslouchání k formování svých strategií. Naštěstí to není těžké, zvláště letos, kdy digitální narušení přináší více konverzací do sociální sféry. LinkedIn našel a 173% nárůst zapojení IT rozhodujících činitelů.

Prostřednictvím sociálního naslouchání můžete sledovat, co vaše publikum dělá a říká online. Tato technika je definována v našem studijním programu Social Media Marketing Learning Path jako „správa a analýza zákaznických dat ze sociálních zdrojů, která se používá k aktivaci a rekalibraci marketingových a obchodních programů“.

Chcete-li implementovat sociální naslouchání pro vaši technologickou společnost, doporučujeme vám nastavit sledování klíčových slov souvisejících s vaším odvětvím, abyste mohli sledovat následující:

 • Demografické údaje: Když lidé diskutují o vašem odvětví online, seznamte se s jejich demografickými údaji a analyzujte úroveň důležitosti, kterou by každý segment mohl mít pro vaši firmu.
 • Kde: Nejen sociální platformy, které vaše publikum pravidelně používá, ale také blogy, které čtou, a fóra a skupiny, se kterými se zabývají.
 • Když: Kdy je nejlepší čas zaujmout publikum, kdy dosáhnete lepší úrovně povědomí, zapojení a odezvy.
 • Co: Co již funguje s vaší cílovou skupinou? Na co se zdají být vnímaví? O čem to mluví?
 • Postoje: Zahrňte do nákupního procesu spouštěče, bolestivá místa, která mohou mít publikum, které byste mohli vyřešit, žhavá témata, o kterých diskutují, na která byste mohli mít svůj názor nebo na ně mít svůj názor a nakonec sentiment, jak šťastný, rozrušený nebo neutrální komentář je.
 • Soutěž: U některých vybraných klíčových slov změřte podíl hlasu oproti klíčovým konkurentům, abyste pochopili, jak efektivní byla vaše sociální aktivita. Také porozumět jejich tónu hlasu (TOV), obsahu, který produkují, a tématům.
Číst:  Podrobný pohled na základní aktualizaci Google z května 2024

Mezi běžné KPI pro sociální naslouchání patří podíl hlasu a sentiment značky. Pro svůj vlastní individuální obsah můžete také sledovat metriky zapojení. Jakmile zjistíte, které KPI jsou nejdůležitější pro dosažení vaší vize (tj. nikoli „metriky marnivosti“), můžete je použít jako podklad pro své plánování.

Možná budete chtít zvýšit svůj podíl hlasu pro konkrétní klíčové slovo, které je určeno k vytváření potenciálních zákazníků. Nebo se můžete zaměřit na zvýšení konverzního poměru části sociálního aktiva.

Jakmile nastavíte své sociální cíle, můžete plánovat a monitorovat svou marketingovou strategii na sociálních sítích pomocí nástrojů z naší vzdělávací cesty pro marketing na sociálních sítích, abyste zajistili, že zůstanete na správné cestě napříč všemi prvky RACE Growth System.

Naše RACE Practical Digital Strategy Learning Path a zdroje specializovaných kanálů umožňují IT/high tech manažerům a marketérům plánovat, řídit a optimalizovat marketingovou strategii založenou na datech, která podpoří růst v náročném prostředí.

Personalizace marketingových zpráv

Zjistili jsme, že poznání vašeho trhu je zásadní pro vyjádření jejich bolestivých bodů. Ale také víme, že jedna technologická společnost může nabízet desítky/stovky řešení na různých trzích. Uvažovaná personalizace je tedy zásadním prvkem marketingového plánování pro technologické společnosti, které chtějí segmentovat svá klíčová sdělení.

Jednoduchým příkladem je velikost společnosti, která nakupuje. Zkrátka dlouhý příběh – Výdaje na IT jsou řízeny různými věcmi pro různé velikosti společností.

Pokud by tedy jediná věc, kterou bychom o potenciálním zákazníkovi věděli, byla velikost jejich společnosti, bylo by dobrou sázkou poskytování obsahu, který by malým společnostem oslovoval ovladače na konci života, a cykly upgradů/obnovení velkým a středně velkým společnostem.

Velikost společnosti je jen jedním z mnoha faktorů. Je pravděpodobné, že jakmile je zákazník na vašem webu, jeho chování vám řekne více o jeho individuální situaci. Je tedy důležité zachytit a využít co nejvíce těchto osobních údajů. Níže naleznete příklad vyvinutého programu personalizace webových stránek převzatého z naší vzdělávací cesty Digital Experience.

Personalizace webu je skutečně záchranným lanem pro obchodníky, kteří chtějí svým cílovým skupinám nabídnout správnou technologii. Identifikovali jsme 7 výhod, které můžete využít k ospravedlnění personalizace v rámci marketingového plánu pro vaši technologickou společnost.

Úplný rozpis toho, jak můžete implementovat personalizaci webu a těžit z ní, plus nástroje a šablony pro optimalizaci digitálního zážitku vašich zákazníků naleznete v naší výukové cestě k digitálnímu zážitku, strukturované přes RACE Growth System.

 1. Lepší zapojení zákazníků: Personalizované nabídky, obsah a výzvy k akci vytvářejí působivější zážitek pro návštěvníky webu, uživatele mobilních aplikací a fanoušky a následovníky sociálních sítí.
 2. Lepší pochopení návštěvníků: Umělá inteligence za personalizací může zlepšit přesnost údajů o návštěvnících a vytváření osobnosti. Přesnějším pochopením potřeb návštěvníků obchodníci zvyšují obsah a nabízejí relevanci.
 3. Silnější věrnost značce: Personalizovaný zážitek může posílit pocit návštěvníků ze značky – online i offline.
 4. Vytvoření evangelistů a obhájců značky: Díky digitální personalizaci mohou marketéři efektivněji identifikovat loajální, vracející se zákazníky a pokusit se z nich udělat obhájce značky tím, že s nimi budou mluvit jiným způsobem než s novými zákazníky.
 5. Podpora Account-Based Marketing (ABM): Pro B2B marketéry může personalizace webu identifikovat známé účty od anonymních návštěvníků a nabídnout těmto návštěvníkům cílenější zkušenost na základě toho, co je známo o účtu a jeho rozhodujících činitelích.
 6. Vyšší míra konverze: Personalizovaná doporučení mohou podle údajů společnosti Echidna Inc. zvýšit konverzi – ať už jde o nákup, schůzku nebo vyplnění formuláře – téměř čtyřnásobně.
 7. Zvýšená celoživotní hodnota zákazníka: Využití historických dat a údajů o chování může pomoci personalizovat nabídky, zprávy a obsah v rámci křížového prodeje a dalšího prodeje v průběhu celého životního cyklu zákazníka.
Číst:  8 šablon marketingového rozpočtu pro podnikání s příklady [2024]

Jak můžete vidět, používání personalizace webu přináší obrovské výhody, které vašim zákazníkům z oblasti IT/high-tech poskytují správná sdělení. 7 výše uvedených výhod ani nezačíná jít do úspor času a zdrojů, které může dobře implementovaný proces personalizace webu vytvořit. Máme pro vás strategická a plánovací řešení, která vám pomohou v každé fázi vaší cesty k optimalizaci digitálního marketingu. Zjistit více.

Konkuruje vaše firma v oblasti IT/high tech online?

S takovou konkurencí musíte vyniknout. Použijte RACE Growth Process k získání více zákazníků

Začněte ještě dnes

Vytvořte marketingový plán pro vaši technologickou společnost, abyste získali kvalifikovanější potenciální zákazníky a prodeje

Doufám, že jste výše uvedené našli užitečný vhled do našich doporučení pro plánování, řízení a optimalizaci marketingu pro vaši technologickou společnost. Nevíte, kam se podívat příště? Naše RACE Praktická digitální strategie Learning Path má vše, co potřebujete k optimalizaci marketingového plánu pro vaši technologickou společnost.

Jakmile budete mít jistotu, že používáte RACE, naše další výukové cesty (v tomto případě sociální média a digitální zkušenosti) vám poskytnou doplňkové školení založené na kanálech. Výhodou výběru Smart Insights je, že všechny naše výukové cesty jsou strukturovány napříč naším RACE Growth System, aby bylo zajištěno, že váš omnichannel marketing bude plně integrován.

Začněte tedy ještě dnes, abyste mohli začít používat náš RACE Growth System k získání více zákazníků a urychlení návratnosti investic.