Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Mezinárodní SEO: 4 výzvy, které nemůžete ignorovat, a jak je překonat

Mezinárodní SEO: 4 výzvy, které nemůžete ignorovat, a jak je překonat

Je to malý svět, pokud jde o SEO. Pomocí několika kliknutí můžete oslovit nové zákazníky v každé zemi.

Vstup na mezinárodní trhy je ve skutečnosti osvědčený způsob, jak rozšířit zákaznickou základnu a raketově zvýšit návštěvnost.

Je tu jen jeden problém:

Co funguje pro místní nebo národní strategii SEO, nemusí vždy fungovat mezinárodně.

Aby byla mezinárodní strategie SEO úspěšná při hodnocení vašeho webu po celém světě, musíte pochopit, jak překonat jeho jedinečné výzvy.

Co je mezinárodní SEO?

SEO se skládá především ze čtyř činností: vytváření relevantního obsahu, provádění technických úprav vašeho webu, vytváření kvalitních příchozích odkazů a analýza výsledků. Tyto aktivity zůstávají stejné bez ohledu na jazyk, zemi nebo vyhledávač, na který cílíte.

Mezinárodní SEO znamená optimalizaci vašeho webu pro různé země a jazyky.

S tím je spojeno mnoho problémů, jedním z hlavních je, že pokud nepoužijete správná slova, vaše publikum vám nebude rozumět.

Jednoduchým příkladem by byl internetový obchod se sportovním zbožím, který na svém webu v USA používá kategorii „Fotbalové boty“ a na webu ve Spojeném království kategorii „Fotbalové boty“.

Chcete-li svůj web pojmout globálně, musíte mít jasnou strategii a rozumět tomu, jak Google hodnotí a indexuje mezinárodní obsah.

Mezinárodní SEO: 4 výzvy, které nemůžete ignorovat, a jak je překonat

1. Struktury URL a domén

Výběr adresy URL a struktury domény pro váš mezinárodní obsah je velkým rozhodnutím, protože s ním budete uvíznout.

Někteří lidé přísahají na používání ccTDL (domény nejvyšší úrovně s kódem země), zatímco jiní preferují subdomény nebo podadresáře. Zde je to, co potřebujete vědět o každé možnosti:

  • ccTDL jsou dvoupísmenné kódy na konci názvu vaší domény, které vyhledávačům a uživatelům označují, kde je webová stránka registrována, například .uk, .eu atd.

Pokud cílíte na konkrétní zemi, může být dobrou volbou ccTLD. Pokud se zaměřujete pouze na jazykové cílení, nemusí to být správné rozhodnutí, protože cílí na konkrétní zeměpisnou oblast, ale ne na konkrétní jazyk, kterým se tam mluví.

  • Použitím podadresáře na vašem hlavním webu s generickou TLD je oblíbenou možností. Například portugalská verze webu pro Brazílii může mít /br/, aby se odlišila od anglické verze webu.
Číst:  Jak umělá inteligence proměňuje web

Podadresáře také nabízejí výhodu konsolidovaného profilu zpětných odkazů.

  • Použitím subdomény s generickými TDL může pro některé fungovat, ale může to být komplikované a není to příliš uživatelsky přívětivé. Každý z nich je registrován společností Google jako jeho vlastní web, ale oprávnění domény nemusí být nutně předáváno.

Nejdůležitějším hlediskem při tomto rozhodování je vybrat si to, co je pro vaši firmu nejlepší.

Chcete cílit na jazykovou úroveň nebo na úroveň země?

Kolik úsilí můžete věnovat budování autority domény pro zcela nové domény?

Pokud máte potíže s vývojem a údržbou lokalizovaného obsahu pro různé weby, může být lepší začít s podadresáři.

Bez ohledu na to, jakou strukturu zvolíte, Google doporučuje, aby byla vaše hierarchie uspořádána podobným způsobem v každé sekci vašeho webu, aby bylo snadné je procházet.

2. Jazykové cílení

Před rokem 2010, kdy značky hreflang byly zavedeny, neexistovala žádná značka na úrovni stránky, která by vyhledávačům sdělovala, na jakou zemi nebo jazyk cílíte.

A až v roce 2014 Google zahrnul přehledy značek hreflang do Google Search Console.

Při použití více jazyků vzniká možný problém duplicitního obsahu. To je, když značky hreflang označují Google, že vaše stránka je alternativní verzí v jiném jazyce. Účelem značek je zajistit, aby se správná lokalizovaná stránka zobrazila ve správné lokalizované verzi Google.

Při výběru jazykových kódů však není prostor pro chyby a existuje mnoho nesprávných značek.

Mnoho lidí, kteří s mezinárodním SEO teprve začínají, se diví, proč nemohou používat pouze jazykové značky. To je důvod, proč:

  • Google tyto značky jazyka nebo země v metadatech nepoužívá, protože mnohé z nich jsou chybné. Nesprávné kódy zemí jsou jen jedním z problémů.
  • Vyhledávačům lze poskytnout smíšené signály hreflang. Je velký rozdíl mezi přiřazením stránky k jazyku a přiřazením k jazyku a zemi.
  • Automatické přesměrování uživatele do jiného jazyka na základě umístění může být chyba. Z toho nutně nevyplývá, že jen proto, že člověk bydlí v určité lokalitě, mluví místním jazykem.

Chcete-li se ujistit, že jsou vaše značky správné, musíte přejít do služby Search Console a zjistit, jaké problémy mohl Google najít, a poté tyto chyby opravit, aby byly vaše stránky správně indexovány.

Číst:  Jak vybrat solární invertor

3. Přizpůsobení obsahu jazyku a kultuře

Lokalizace a překlad obsahu webových stránek není tak snadný jako použití online překladače.

Vydání se touto cestou vede nejen k gramatickým chybám, ale obvykle má také závažnější důsledky – skutečnost, že jedno slovo může mít více významů, může vést k vážnému zmatku a můžete dokonce urazit publikum, které se snažíte kultivovat.

Jazyk je velmi rozdílný mezi zeměmi a kulturami. Přemýšlejte o tom, jak se může lišit uživatel z Velké Británie od uživatele z Japonska. Mezi uživateli v Mexiku a Kolumbii jsou dokonce značné jazykové rozdíly.

Chcete-li být před svými konkurenty, použijte k lokalizaci obsahu do cílových jazyků profesionální nativní překladatele. To je jeden z klíčových faktorů hodnocení v mezinárodním SEO.

Pomocí místních časových pásem, měny, jazyka a kontaktních údajů se ujistěte, že všechny informace, které poskytujete, jsou vhodné pro vaši cílovou skupinu.

A pokud jde o design a obsah, kulturní rozdíly by také měly hrát roli a ovlivňovat různé prvky, jako jsou barvy, uspořádání, smysl pro humor atd.

Například, Lushův japonský web se svými jasnými barvami a rušnou domovskou stránkou vypadá velmi odlišně od jejich americké stránky se svými tlumenými barvami a mnohem více bílým prostorem.

Uživatelé s větší pravděpodobností budou mít z vašeho webu dobrý dojem, pokud dostanou relevantní obsah, se kterým mohou souviset v jejich jazyce a kultuře.

Vytváření odkazů se stává mnohem obtížnějším, když své stránky přenesete do zahraničí, protože nyní musíte získávat zpětné odkazy z různých zemí a v různých jazycích.

Budování zpětných odkazů v mezinárodním měřítku však vyžaduje mnoho stejných technik používaných v místním SEO – jen ve větším měřítku.

Zkuste tyto:

  • Identifikujte a využijte existující mezinárodní zpětné odkazy.

Spusťte sestavu zpětných odkazů pomocí SEOptimeru a identifikujte externí odkazy, které by mohly na vašem webu odkazovat na obsah specifičtější pro dané území. Stačí se podívat do sloupce „TLD/IP“ a zjistit, ze kterých zemí pocházejí vaše zpětné odkazy.

  • Proveďte průzkum konkurence.

Můžete se také podívat na zpětné odkazy vašich konkurentů a zjistit, odkud pocházejí. V sekci Výzkum zpětných odkazů v SEOptimeru můžete sledovat své hlavní konkurenty a zjistit, co dělají, aby získali zpětné odkazy z určitých zemí nebo území.

  • Získejte odkazy s místním obsahem.

Vytváření obsahu, který stojí za to sdílet v jiných zemích a influencery v těchto zemích, se nestane, pokud pouze přeložíte anglický obsah. Pokud je to možné, zkuste použít rodilé autory.

  • Rozpoznat důležité sociální sítě na konkrétním trhu.
Číst:  Co je Rank Tracker a proč je důležitý pro vaše SEO

Vědět, které sociální sítě lidé v určitých zemích používají, vám může pomoci generovat relevantní návštěvnost a zpětné odkazy.

Například publikum v USA bude používat Twitter a Facebook, německé publikum bude používat Xing a čínské publikum bude používat Sina Weibo.

Přijměte místní komunity, komunikujte s místními na místních akcích a budujte si reputaci na mezinárodních veletrzích. Mnoho z nich nabízí odkazy na blog hosta nebo stránku profilu.

Je také důležité se rozhodnout, zda ve své strategii budování odkazů musíte jít tak daleko, že budete oslovovat různé jazyky, místa nebo obojí.

Pokud se rozhodnete pustit se do budování odkazů na mezinárodní úrovni, musíte dodržovat konkrétní strategii a osvědčené postupy. Pokud to neuděláte, můžete si nakonec ukousnout víc, než dokážete rozkousat, protože mezinárodní SEO je náročné a složité.

Příliš často, když se společnosti stávají globálními, dělají to pro svůj vlastní prospěch. Zapomínají, že hledači jsou všude jiní a že to, co funguje v USA nebo Spojeném království, nemusí nutně fungovat na jiných trzích.

Další mezinárodní signály SEO, které pomohou vyhledávačům

Kromě těchto čtyř hlavních oblastí mezinárodního SEO byste měli mít na paměti také tyto tipy, které pomohou vyhledávačům indexovat a hodnotit vaše mezinárodní stránky:

  • Hostujte své stránky na místní IP
  • Vytvářejte odkazy z místních zdrojů
  • Pokuste se najít způsoby, jak získat hodnocení v místních vyhledávačích, jako je Baidu v Číně a Yandex v Rusku
  • Použijte webhostingovou společnost s datovým centrem v zemi, na kterou cílíte
  • Použijte dobrou síť CDN (content delivery network), aby váš cílový trh mohl rychle získat svůj obsah

Mezinárodní shrnutí SEO

Rozšíření vašeho úsilí v oblasti SEO na mezinárodní úrovni nemusí být vždy drahé nebo technicky obtížné.

Vezměte to krok za krokem.

Začněte jednoduchým vysvětlením nabídky produktů v jiném jazyce a pokračujte dále.

Ano, na cestě je třeba překonat mnoho výzev, ale pokud se jim postavíte, vaše úsilí bude pravděpodobně stát za to.

Koneckonců, pokud vy ne přijměte výzvu, mohli byste přijít o skvělé příležitosti expandovat a vstoupit na nové, neobjevené trhy, které by mohly vašemu podnikání skutečně pomoci.