Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Míra odchodu z elektronického obchodu: Měřte a snižujte ztracené zákazníky a tržby

Míra odchodu z elektronického obchodu: Měřte a snižujte ztracené zákazníky a tržby

Odliv zákazníků (neboli úbytek zákazníků) je zásadní metrikou mezi společnostmi SaaS využívajícími předplatné jako službu (SaaS) a dalšími podniky založenými na předplatném (například Netflix). Váš internetový obchod – bez ohledu na to, zda máte nebo nemáte produkt založený na předplatném – může využít míru odchodu jako způsob, jak pochopit a snížit míru, se kterou přicházíte o obchod.

V posledních letech si podniky elektronického obchodu uvědomily, že rostoucí náklady na získávání zákazníků (CAC) omezují hodnotu nových zákazníků. Neustálé pronásledování nových zákazníků prostřednictvím drahých reklamních a marketingových strategií nevede k udržitelným příjmům.

Namísto toho začaly značky elektronického obchodu investovat do své zákaznické zkušenosti, aby stávající zákazníky potěšily, generovaly více recenzí a doporučení a pomohly jejich konečnému výsledku. Ukazují to data zákazníků Zoho Desk opakovaní zákazníci tvoří pouze 21 % zákazníků, ale generují 44 % příjmů a 46 % objednávek. To je důvod, proč by mělo být nejvyšší prioritou zlepšení vaší míry opakujících se zákazníků, nejen míry akvizice.

V tomto článku diskutujeme o tom, co je odchod zákazníků, proč je to důležité pro vaše online podnikání a jak můžete vypočítat a snížit odchod zákazníků – čímž se rozrostete ve větší a odolnější společnost.

{{lead-magnet-1}}

Co je míra odchodu elektronického obchodu?

Míra odchodu elektronického obchodu je procento ztracených zákazníků, které vaše firma za dané časové období vidí.

Odcházení zákazníků je běžnější metrikou pro podniky SaaS a další obchodní modely založené na předplatném než pro většinu obchodů s elektronickým obchodem. Je to proto, že tyto obchodní modely mohou snadno odhalit okamžik, kdy aktivní zákazník zruší své předplatné nebo odchází.

Internetové obchody bez modelů předplatného však mohou odhadnout odchod zákazníků tím, že se podívají na metriky chování zákazníků, jako jsou:

  • Negativní zpětná vazba a stížnosti zákazníků
  • Opakujte nákupy nebo snižte frekvenci nákupů
  • Snížená spokojenost zákazníků (CSAT) popř čisté skóre promotéra (NPS)

Vzorec pro výpočet míry odchodu zákazníků

Chcete-li provést výpočet míry odchodu, musíte získat několik čísel. Nejprve potřebujete celkový počet zákazníků, kteří byli ve vaší firmě na začátku konkrétního časového rámce, který analyzujete – může to být na začátku měsíce, abyste mohli vypočítat měsíční míru odchodu. Dále potřebujete počet zákazníků, kteří byli s vaší firmou na konci období, které analyzujete.

Pokud se například pokoušíte vypočítat odchod zákazníků za období jednoho měsíce, potřebujete počet zákazníků na začátku daného měsíce a počet zákazníků na konci daného měsíce. Jakmile budete mít tato dvě čísla, můžete je zapojit do tohoto vzorce pro míru odchodu zákazníků:

[(customers at the beginning of the time period – customers at the end of the time period) / customers at the beginning of the time period] x 100 = míra odchodu zákazníků (%)

Zde je příklad, jak by to mohlo vypadat:

[(5,000 customers on 1st of month – 4,800 customers on 31st of month) / 5,000] x 100 = 4% míra odchodu

Co je míra odchodu z příjmů?

Míra odchodu z tržeb je metrika, která měří změny v příchozích tržbách vašeho obchodu od stávajících zákazníků. Pro firmy, které prodávají samostatné produkty spíše než produkty založené na předplatném, může být přesnějším ukazatelem vaší schopnosti udržet si obchod ztráta příjmů.

Míra odchodu tržeb je také snadněji koncipovatelná a měřitelná, protože měříte změny v tržbách od stávajících zákazníků, což je jasné číslo pro každý typ obchodu, nikoli změny u stávajících zákazníků samotných.

Můžete se podívat na míru odchodu z hrubého příjmu, která pouze měří výši příjmů ztracený od stávajících zákazníků nebo míra čistého odchodu z příjmu, která také zohledňuje množství peněz získaných od stávajících zákazníků.

Vzorec pro výpočet míry odchodu tržeb

Chcete-li určit svou čistou míru odchodu tržeb za daný měsíc, najděte své měsíční opakující se příjmy (MRR) – nebo příchozí tržby, které jste získali od stávajících zákazníků – na začátku měsíce a odečtěte je od MRR na konci měsíce. Vydělte tuto částku celkovou MRR na začátku měsíce:

[(revenue from customer at the beginning of the time period – revenue from customers at the end of the time period) / revenue from customers at the beginning of the time period] x 100 = míra odchodu tržeb (%)

Chcete-li zjistit svou hrubou míru odchodu z prodeje, odečtěte veškeré dodatečné prodeje, upgrady nebo jiné dodatečné příjmy od stávajících zákazníků při výpočtu MRR na konci měsíce.

Číst:  Z-Library: Nová adresa v lednu 2024

Pamatujte: Během tohoto časového období nezahrnujte žádné příjmy od nových zákazníků. Míra odchodu počítá výši příjmů, o které jste přišli z opakovaného podnikání, nikoli celkovou změnu příjmů.

{{lead-magnet-2}}

Proč by podniky elektronického obchodu měly učinit z vracení prioritní KPI

Již jsme vysvětlili, že udržení zákazníků je pro internetové obchody kompromisem, protože zatímco opakovaní zákazníci tvoří pouze 21 % zákazníků, generují 44 % příjmů a 46 % objednávek. Provedením analýzy odchodu a snížením míry odchodu zvýšíte dlouhodobé příjmy neboli celoživotní hodnotu zákazníka (LTV) každého nového zákazníka, který provede nákup.

Zoho Desk

Opakované nákupy jsou jen špičkou ledovce. Pokud dokážete poskytnout zákaznickou zkušenost, která vytváří věrné zákazníky, můžete také očekávat více recenzí a doporučení, větší hodnoty košíku u pokladny, více příležitostí pro upgrady a upsellsa kvalitnější zpětnou vazbu, aby byl váš produkt a zákaznická zkušenost ještě lepší.

Chcete-li se hlouběji ponořit do propojení mezi zákaznickou zkušeností a příjmy, podívejte se na naši příručku pro růst řízený CX.

Pochopení zdravé míry odchodu pro značky elektronického obchodu

Pro elektronický obchod je obtížné měřit dobrou míru odchodu, protože, jak jsme zmínili, většina obchodů s elektronickým obchodem není založena na předplatném. Kromě toho jsou některé obchody elektronického obchodu vhodnější pro opakované obchody než jiné. Například společnost, která prodává kávová zrna, přirozeně zažije více opakovaných obchodů než společnost, která prodává kávovary, protože většina domácností potřebuje pouze jeden stroj, ale pravidelně bude potřebovat nová zrna.

Nicméně, Omniconvert analyzoval data z více než 1000 internetových obchodů abyste získali představu o průměrné míře odchodu z elektronického obchodu nebo o rychlosti, s jakou se zákazníci vracejí do internetového obchodu po prvním nákupu. Následující čísla ukazují procento zákazníků, kteří nebyli udrženi, což znamená, že zakoupili alespoň jednu položku, ale nevrátili se, aby si zakoupili další položky, v průběhu roku:

Omniconvert
  • Krása a fitness: míra odchodu 62 %.
  • Lidé a společnost: 63% míra odchodu
  • Jídlo a nápoje: 64% míra ztráty
  • Zdraví: 65% míra odchodu
  • Knihy v literatuře: míra odchodu 69 %.
  • Domácí zvířata a zvířata: 70% míra odchodu
  • Sport: míra odchodu 70 %.
  • Oblečení: míra odchodu 71 %.
  • Dům a zahrada: míra odchodu 75 %.
  • Hračky a koníčky: míra odchodu 77 %.
  • Boty: míra ztráty 78 %.
  • Oděvní oděvní doplňky: 79% míra odchodu
  • Spotřební elektronika: míra odchodu 82 %.
  • Dárky a speciální akce: míra odchodu 82 %.

Tyto metriky vám mohou pomoci pochopit, jak je vaše míra odchodu zákazníků v porovnání s vašimi zákazníky. Pokud se však vaše míra odchodu nehromadí, nenechte se odradit: největší výzvou je neustále vylepšovat své vlastní metriky, ne nutně překonávat konkurenci – alespoň v krátkodobém horizontu. Optimalizací svého obchodu a zaměřením se na snižování míry odchodu každý měsíc získáte vysoce konkurenční skóre v pravý čas.

7 způsobů, jak snížit míru odchodu z elektronického obchodu

Může být nemožné dostat míru odchodu vaší společnosti na nulu, ale je důležité zajistit, aby zůstala co nejnižší. Jak již bylo zmíněno dříve, pro podniky elektronického obchodu může být obtížné řešit churn, pokud nejste předplatitelská firma. Naštěstí stále existují některé strategie, které můžete použít ke snížení míry odchodu zákazníků a které se do značné míry opírají o pochopení vaší zákaznické základny a zdůraznění skvělé zákaznické zkušenosti.

1) Segmentujte zákazníky tak, abyste cílili na správné lidi ve správný čas

Velkou součástí řešení churn je hluboké porozumění svým zákazníkům a jejich jedinečným touhám. U mnoha firem existují velké rozdíly v rámci zákaznické základny a segmentu, kdy vám zákaznická základna pomáhá personalizovat váš marketing a zákaznickou zkušenost. Tímto způsobem získá každý, kdo navštíví váš web, obdrží zprávu nebo provede nákup, přizpůsobené prostředí.

Zákazníky můžete segmentovat podle mnoha os, včetně (nikoli však omezeně na):

  • Věci, které nakupují
  • Když nakupují
  • Objem jejich nákupů
  • Demografické faktory

Tyto zákaznické segmenty vám pomohou posílat cílené reklamy, omezit irelevantní nebo opakující se zprávy a poskytovat přizpůsobenou podporu.

Pokud používáte Zoho Desk pro zákaznický servis elektronického obchodu, integrace s Klayvio vám může pomoci vytvořit lepší segmenty zákazníků na základě interakcí s podporou. Mohli byste například vyloučit kohokoli s otevřeným lístkem podpory z marketingových e-mailů nebo poslat cílenou kampaň pro zpětné získání zákazníků, kteří špatně hodnotí své zkušenosti s podporou. Oba tyto příklady by mohly být skvělými způsoby, jak zachránit rizikové vztahy po celou dobu cesty zákazníka, a snížit tak ztrátu zákazníků pro vaši značku.

Zjistěte více o tom, jak integrace Klayvio a Zoho Desk sjednocuje vaši platformu zákaznické zkušenosti s vaší segmentací a personalizací.

2) Pravidelně sbírejte zpětnou vazbu od zákazníků

Dalším způsobem, jak řešit vysokou míru odchodu, je pravidelné shromažďování zpětné vazby od vašich zákazníků. Zpětná vazba od zákazníků vás může hodně naučit o tom, co vaši zákazníci očekávají.

Pokud používáte Zoho Desk, můžete automaticky posílat průzkumy CSAT po každé interakci s podporou, abyste získali zpětnou vazbu od zákazníků v reálném čase. Kromě CSAT doporučujeme shromažďování skóre čistého promotéra (NPS) a provádění pravidelných dlouhodobých rozhovorů s vašimi nejvíce angažovanými zákazníky, abyste pochopili, co funguje a co by se dalo zlepšit.

Zoho Desk

Jakmile shromáždíte zpětnou vazbu od zákazníků, existuje řada věcí, které můžete udělat dále. Zde jsou některé k zamyšlení:

Požádejte fanoušky společnosti, aby napsali recenze nebo vytvořili program doporučení

Jakmile začnete shromažďovat pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků, můžete přemýšlet o vytvoření kampaně pro hodnocení v terénu nebo dokonce o vytvoření programu doporučení. Není zrovna etické navenek žádat zákazníky, aby napsali dobré recenze, ale pokud vaši společnost hodnotí vysoko, není nic špatného na tom, když jim poděkujete a zeptáte se, zda by neměli zájem podělit se o své zkušenosti s ostatními.

Pokud používáte Zoho Desk, integrace s nástroji, jako je Yotpo a LoyaltyLion, mohou do vaší platformy pro zákaznickou zkušenost zabudovat jednoduchý program recenzí a doporučení. Obě integrace vám pomohou poskytnout vašim nejcennějším zákazníkům speciální zákaznickou zkušenost a ve výsledku generovat více recenzí a loajality.

Číst:  3 aplikace BigCommerce, které musíte mít, pro raketový nárůst prodeje vašeho elektronického obchodu

Poděkujte zákazníkovi za jeho zpětnou vazbu (pozitivní nebo negativní)

Jakmile se vám ozve velká skupina zákazníků, nezapomeňte každému zákazníkovi odpovědět a poděkovat mu za jeho zpětnou vazbu, ať už pozitivní nebo negativní.

Možná dokonce zvažte, že jim jako „děkuji“ nabídnete promo kód, který mohou použít při příštím nákupu. U zákazníků, kteří měli konkrétně negativní zpětnou vazbu, nezapomeňte problém vyřešit.

Zde jsme zřídili a Makronebo šablonová odpověď pro zákazníky, kteří zanechali negativní recenze s pomocí integrace Yotpo:

Sdílejte zpětnou vazbu s ostatními týmy, abyste mohli implementovat větší vylepšení vašeho produktu a CX

Jakmile shromáždíte zpětnou vazbu, musíte se ujistit, že se dostane k týmu, který ji může skutečně implementovat. Vidíme tolik týmů zákaznické podpory sedících na zlatém dole zpětné vazby od zákazníků bez systému, který by ji šířil napříč společností. Kdykoli je to možné, zopakujte vedení své společnosti, že váš tým mluví se zákazníky více než s kýmkoli a ostatní týmy by po těchto informacích měly mít hlad.

S Zoho Deskem můžete automatické označování lístků s kategoriemi zpětné vazby, abyste mohli rychle a snadno třídit, kvantifikovat a strávit zpětnou vazbu o produktu, dopravě, webové stránce nebo čemkoli jiném. Automatické označování zahrnuje kombinaci detekce záměru, která analyzuje slova v každém tiketu, aby automaticky zjistila kategorii problému, a automatizované Pravidlakteré přidělují každému lístku štítek na základě záměru (jako „produkt zpětné vazby“).

A protože cenový model Zoho Desk neúčtuje poplatky za sedadla navíc, můžete dokonce pozvat členy z každého z těchto týmů do helpdesku a vytvořit speciální zobrazení, které zobrazuje pouze vstupenky označené příslušným typem zpětné vazby, takže mohou přesně vidět, co zákazníci řekli o své specifické funkci v rámci vašeho podnikání.

3) Používejte omnichannel a proaktivní strategie zákaznických služeb

Skvělá zákaznická podpora snižuje odchod zákazníků tím, že pomáhá zákazníkům vyhýbat se problémům, které by je jinak od vaší značky vyhnaly, a řešit je. Píšeme hodně o tom, co dělá skvělou zákaznickou podporu, ale zde se zaměříme na jednu ústřední myšlenku: snížení úsilí zákazníků.

Snížení úsilí zákazníků znamená, že zákazníci nemusí složitě hledat způsoby, jak kontaktovat podporu, nebo dlouho čekat na odpověď. Vynikají dvě specifické strategie, které zákazníkům poskytují pohodlnou a rychlou podporu:

Prvním je omnikanálový zákaznický servis, který spočívá v tom, že umožňuje zákazníkům, aby se s vámi spojili v jakémkoli kanálu, který preferují, a to co nejméně hrbolatým a nesouvislým způsobem. Ať už zákazníci chtějí volat, textnebo zprávu na Instagramu — nebo kombinaci všech tří — neměli by znovu vysvětlovat problém. Tento druh podpory „setkat se s nimi tam, kde jsou“ je novým základem zákaznických služeb a cokoli menšího může zákazníky odradit.

Druhá je proaktivní zákaznickou podporucož může vypadat jako vítání nových zákazníků pomocí a DM na sociálních sítíchs dotazem, zda mají návštěvníci webu nějaké dotazy prostřednictvím vašeho živý chatnebo nastavení samoobslužné zdroje jako Stránka FAQ na vašem webu. Všechny tři tyto možnosti poskytují zákazníkům více příležitostí vznášet dotazy, získávat doporučení a mít uspokojivý zážitek z nakupování bez přílišného úsilí.

Přečtěte si více: Jak může omnikanálová komunikace zvýšit příjmy a zvýšit loajalitu zákazníků

4) Představte kampaně a strategie pro budování loajality

Posledním způsobem, jak můžete přispět ke snížení ztráty, je zavedení kampaní a strategií pro budování loajality. To dále staví na pochopení různých segmentů vaší zákaznické základny a toho, co každá skupina chce. Některé konkrétní kampaně, které můžete využít, zahrnují programy odměn, dárky a obsah vytvářený uživateli (UGC).

Použijte programy odměn, abyste motivovali k opakovanému nakupování

Pokud ještě nemáte zákaznický věrnostní program (jinak známý jako program odměn), možná budete chtít o něm uvažovat. Tento typ programu odměňuje zákazníky, kteří opakovaně interagují s vaší značkou, a je strategií udržení zákazníků. V zásadě platí, že čím více zákazník interaguje s vaší firmou, tím více odměn získá. Nejčastěji se to projevuje nabídkou bodů za každý dolar, který zákazník utratí, a poté je možné tyto body proměnit za různé odměny.

Téměř 68 % zákazníků uvedlo, že by se připojilo k věrnostnímu programu pro značky, které se jim líbí, a 56 % z této skupiny uvedlo, že jsou ochotni utratit za značku více – i když jsou k dispozici levnější možnosti – podle Průzkum stavu věrnosti značce společnosti Yotpo 2021.

Čím více věrnostních bodů má zákazník u vaší značky, tím hůř se pro něj bude stloukat.

Spouštějte dárky k budování loajality zákazníků

Stejně jako program odměn mohou dárky zlepšit sentiment značky a pomoci přilákat a udržet zákazníky.

Zde je několik užitečných tipů, které je třeba zvážit při vytváření reklamní kampaně vaší značky:

  • Mít jasný cíl. Chcete více sociálního důkazu nebo chcete vybudovat povědomí o novém produktu?
  • Jasně uveďte pravidla giveaway. Nejasné vysvětlení dárku může mít za následek negativní zkušenosti pro potenciální zákazníky, proto pravidla vysvětlujte jasně a stručně.
  • Buďte u vstupu do prozradí strategické. Pokud chcete zvýšit sledovanost své firmy na Instagramu, určete, aby vstupním kritériem pro dárek bylo sledování vaší značky na Instagramu. Pokud chcete generovat hodně nových odběratelů e-mailů, abyste rozšířili prodejní cestu, požadujte předplatné e-mailů vaší značky.
  • Vyberte cenu, kterou by vaše publikum milovalo. Téměř každý by chtěl nový iPhone nebo dárkovou kartu Visa v hodnotě 100 USD, ale tyto typy cen nutně nepřinesou kvalitní potenciální zákazníky. Vyberte dárek, který je buď produktem vaší společnosti, nebo ze stejného odvětví.
Číst:  11 osvědčených postupů pro upselling elektronického obchodu

Používejte obsah vytvářený uživateli (UGC) k zapojení stávajících i nových zákazníků

Obsah vytvářený uživateli je oboustranně výhodný: oslavuje vaše stávající zákazníky a zároveň slouží jako sociální důkaz pro nové. Požádejte platící zákazníky, aby poslali fotografii nebo video, na kterých používají produkt, a sdíleli je na vašem webu nebo sociálních sítích. Pro další motivaci můžete vybrané příspěvky kompenzovat dárkovou kartou nebo slevovým kódem – to vše tyto zákazníky ještě více přiblíží vaší značce.

Mezitím bude tento obsah sloužit jako marketing pro nové návštěvníky webu. Více než polovina (51 %) spotřebitelů v průzkumu podle Olapic a Cite Research řekli, že „důvěřují uživatelským obrázkům, protože jsou autentičtější a důvěryhodnější než aktiva vlastněná značkami“. Pokud jste tedy neimplementovali strategie UGC, možná je načase je vyzkoušet, abyste zaujali nové a stávající zákazníky a zároveň přispěli k nižší míře odchodu zákazníků.

5) Implementujte systémy k zastavení nedobrovolného odchodu lidí

Dobrovolné odchody, kdy se zákazník rozhodne zrušit své předplatné nebo přestat nakupovat produkty, není jediným typem odchodu. K nedobrovolnému odchodu, nazývanému také pasivní odchod, dochází, když objednávky zákazníků neprojdou a nikdo si toho nevšimne a ani se o to nestará. K nedobrovolnému odchodu obvykle dochází proto, že zákazník dostal novou kreditní kartu a neaktualizoval vaše údaje.‍

Pokud prodáváte produkt založený na předplatném, vyhněte se těmto pasivním rušením tím, že vytvoříte proces, který bude kontaktovat zákazníky poté, co jejich karta v den obnovení selže:

  1. Spusťte kartu několikrát, abyste se ujistili, že chyba nebyla náhodná
  2. Odešlete automatickou e-mailovou sekvenci od různých členů vašeho týmu podpory, abyste zákazníkovi připomněli, aby aktualizoval svou kartu, aby mohl pokračovat v předplatném
  3. Pokud zákazník stále nereaguje nebo neaktualizuje kartu, eskalujte kontakt na SMS
  4. Exportujte kontakt a vytvořte seznam nedobrovolně ztracených zákazníků, abyste provedli samostatnou sekvenci e-mailů, které vám umožní získat zpět

Podle údajů z naší CX Growth Playbook je snížení nedobrovolného odchodu lidí iniciativou s nízkým nárůstem, která by mohla zvýšit vaše tržby o 0,05 %. Chcete-li se dozvědět o 17 dalších vylepšeních vaší zákaznické zkušenosti, která mohou zvýšit příjmy, podívejte se na celou příručku.

6) Zlepšete své zkušenosti po nákupu

Vaše zkušenost po nákupu je vše, co zákazník vidí (nebo nevidí) po dokončení nákupu, například stránka, která se zobrazí potvrzující nákup a následné potvrzení. Představte si své zkušenosti po nákupu jako svůj nástup od nových zákazníků ke stávajícím zákazníkům.

Špatná zkušenost po nákupu způsobuje, že první zákazníci se budou obávat vaší značky a jsou zmatení, co mohou očekávat dále: Kdy produkt dorazí? Za jak dlouho mohu získat náhradu? Dostali mou adresu správně? To vše mohou být faktory v rozhodnutí zákazníka nevrátit se k vaší značce.

Podívejte se na našeho průvodce zkušenostmi po nákupu, který obsahuje tipy jako:

  • Poskytněte důležité postupy a obsah případu použití
  • Poskytněte spoustu příležitostí pro zpětnou vazbu (a zeptejte se přímo)
  • Pozvěte zákazníky, aby se připojili ke komunitám vaší značky

7) Podporujte výměny místo vracení zboží

Výměna je výhodnější než vrácení z několika důvodů. Za prvé, výměna je pro vaši značku mnohem levnější, protože zákazník stále platí za produkt, i když musíte uhradit další poštovné. Zadruhé, výměny jsou lepší pro vztahy se zákazníky, protože stále dáváte zákazníkům příležitost zamilovat se do vašeho produktu a doufejme, že se budete držet místo toho, aby ho omílali.

Zákazníky můžete nasměrovat k burze tím, že na burze nabídnete další kredit na výměnu. Loop Returns to zjednodušuje na jejich portálu pro vrácení a výměnu:

Loop Returns

Tato strategie je účinná: Obchody Shopify, které používají Loop, vydávají o 15 % méně refundací než značky, které ne.

Zjistěte, jak integrace Zoho Desk + Loop sjednocuje váš helpdesk a software pro správu vratek.

Můžete také přidat podporu živého chatu na své stránce portálu pro vracení zboží, což dává vašemu týmu zákaznické podpory příležitost vyřešit jakékoli problémy, které je přivedly na stránku, nebo navrhnout náhradní produkt.

Jaxxon

I když zákazník požaduje vrácení zboží, usnadněte mu to a urychlete jej. I když prohrajete jeden prodej, díky skvělému zážitku bude pravděpodobnější, že se zákazník vrátí na další. Zatímco špatná zkušenost zaručuje, že jsou navždy pryč.

Chcete-li vrácení zboží co nejrychleji, použijte helpdesk, který se integruje s vaší platformou elektronického obchodu, abyste mohli vrátit peníze přímo na helpdesku.

Zjistěte, jak Zoho Desk umožňuje rychlé a snadné vrácení peněz díky hluboké integraci se Shopify.

Snižte svou míru odchodu – a další klíčové KPI – s Zoho Desk

Od chvíle, kdy jste se dostali k tomuto článku, možná právě vytváříte systém pro měření a zlepšování schopnosti vaší značky uspokojovat zákazníky a vytvářet opakované obchody. Pokud je to pravda, podívejte se na naše průvodce hodnocením vašeho programu zákaznických služeb, měřením návratnosti investic (ROI) vašeho týmu zákaznické podpory nebo seznam klíčových ukazatelů výkonu elektronického obchodu vaše značka by měla sledovat.

A jak vaše značka neustále roste, bedlivě sledujte zákaznickou zkušenost, kterou svým zákazníkům nabízíte. I když některé značky považují zákaznickou zkušenost spíše za atmosféru než jako základní strategii růstu, my to víme CX a výnosy jsou úzce propojeny.

Chcete se dozvědět více o tom, jak proměnit váš tým zákaznické podpory v ziskové centrum? Rezervujte si demo a uvidíte Zoho Desk, helpdesk určený pro růst elektronického obchodu, v akci.