Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Místní SEO: co to je? A jak se zlepšujete?

 Místní SEO: co to je? A jak se zlepšujete?

Všichni víme, jak zásadní je SEO pro úspěch digitálního marketingu a místní SEO je neopěvovaným hrdinou úspěšných strategií optimalizace vyhledávání. Co je ale lokální SEO a jak může pomoci vašemu podnikání?

Lokální SEO (optimalizace pro vyhledávače) se týká optimalizace webových stránek tak, aby byly hodnoceny pro vyhledávání, která jsou specifická pro konkrétní geografickou oblast. Google automaticky upřednostňuje některé vyhledávací dotazy, aby nejprve zobrazil místní výsledky, nebo se zákazníci mohou dotazovat na firmy, které jsou pro ně místní.

Místní SEO obvykle odkazuje na hledaný výraz, který nese geografické omezení:
Služba + umístění je základní vzorec.

Tady nějaké jsou místní vyhledávání queries:

 • Kavárny poblíž mě
 • Rychlá výměna oleje Atlanta
 • Nehtový salon již otevřen
 • Bar v Clevelandu

Proč záleží na lokálním SEO?

Proč je lokální SEO tak důležité? Vzhledem k tomu, že globální eCommerce je neustále na vzestupu, nemohou zákazníci podporovat podniky kdekoli na světě?

Zdroj obrázku: Wix

Existují tři hlavní způsoby, jak může marketing v místním vyhledávání prospět vaší firmě:

Zvýšená viditelnost

Celé SEO je o tom, aby se vaše firma umístila na vyšších pozicích na SERP. Místní SEO je nenáročné ovoce, pokud jde o získání většího počtu zobrazení stránek a vyšší hodnocení na Googlu, protože v daném regionu máte výrazně méně konkurentů.

Zdroj obrázku: Deník vyhledávače

Váš obchod může být například jedním ze tří papírnictví ve vašem městě. Tím, že se ujistíte, že vaše strategie SEO zahrnuje místní optimalizaci, zaručíte, že místní hledající uvidí váš záznam v horní části SERP.

Povzbuzuje místní obyvatele k akci

Podle 99 Firm78 % místních mobilních vyhledávání vede k osobnímu nákupu. Spotřebitelé, kteří hledají místní firmy, často aktivně hledají službu a pravděpodobně začnou jednat. Pokud se však vaše firma nezobrazuje ve výsledcích vyhledávání, přicházíte o všechny ty motivované zákazníky. Zde přichází na řadu optimalizace pro místní vyhledávače.

Posiluje místní úřad

Optimalizované zápisy (jak na to za chvíli probereme) vzbuzují u hledajících důvěru, že vaše firma je zavedená a důvěryhodná.

Ale není to jen o získat skutečné zákazníky, aby vaši firmu považovali za důvěryhodnou – SEO je o tom přesvědčit prohledávače informací Google, že vaše firma je tím, za koho se vydáváte, a že máte něco relevantního, co můžete nabídnout všem místním hledajícím.

Jak tedy co nejlépe využít místní SEO marketing? Číst dál.

Místní faktory hodnocení SEO

Proč se něco řadí mezi místní SEO? Komponenty jsou poměrně intuitivní, takže je nejprve rozebereme.

Blízkost

Zdroj obrázku: Marketing šestého města

kdo je nejblíže? Lokální obchodní SEO vyhledávání bude upřednostňovat záznamy, které jsou nejblíže zákazníkovu vyhledávání. Zákazníkovi, který hledá čističe koberců, se nejprve zobrazí příslušné podniky v jeho vlastním městě a poté v okolních oblastech.

Popularita

Zde se zpětné odkazy stávají zásadní pro místní marketing ve vyhledávačích. Odkazují jiné stránky na ty vaše? Jsou to kvalitní zpětné odkazy s dobrou pověstí? Google používá tyto odkazy k hodnocení vašich stránek.

Hodnocení zákazníků

Zdroj obrázku: Backlinko

Místní výsledky vyhledávání v místní firmě a zákaznících chcete vědět, zda lidé jako oni byli s obchodem spokojeni. Jeden průzkum naznačuje že 63,3 % zákazníků říkají, že před návštěvou firmy často vyhledávají recenze na Googlu.

Relevantnost

Nakonec se Google vždy pokusí ukázat hledajícím, co hledají, a to je částečně dáno specifičností dotazu. Pokud provozujete obchod se zmrzlinou, pravděpodobně se nezobrazí pro „pizza v Memphisu“, ale může se objevit v SERP jako „věci, které mají dělat s dětmi v Memphisu“.

Čím relevantnější svůj zápis můžete udělat pro vyhledávající lidi, tím vyšší prioritu bude Google upřednostňovat.

Číst:  Nejlepší srovnání platformy digitálního publikování pro rok 2024

Jak zlepšit místní SEO

Nyní, když víte, jak vám SEO pro místní firmy může pomoci, je čas naučit se, jak to dělat lépe.

Některé z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro zlepšení místního vyhledávání, jsou:

 • Optimalizujte svůj zápis ve službě Moje firma na Googlu
 • Přizpůsobte své SEO na stránce místnímu vyhledávání
 • Ujistěte se, že je váš web optimalizovaný pro mobily
 • Konzistentní jméno, adresa a telefonní číslo (NAP)
 • Optimalizujte další zápisy (mimo Google).

Každému z nich se budeme podrobně věnovat a vysvětlíme, proč jsou důležité pro místní SEO.

Krok 1: Moje firma na Googlu

Pokud pro svůj místní SEO marketing děláte pouze jednu věc, prosíme vás – získejte svou stránku Moje firma na Googlu.

Co je Moje firma na Googlu?

GMB je bezplatný internetový adresář zobrazující otevírací dobu, služby, kontaktní informace, odkazy na webové stránky a stručný popis – a který je přímo integrován do Google Maps. Představte si to jako moderní telefonní seznam, jen s mnohem více informacemi.

Dnes je často GMB první místo, které zákazníci navštíví při hledání místní firmy nebo služby.

Majitelé firem mohou snadno katapultovat své podnikání mnohem výše v SERP tím, že zajistí, aby všechny informace v jejich firemním zápisu byly přesné a úplné.

Jak upravujete zápis ve službě Moje firma na Googlu? Nejprve si to musíte „vyžádat“.

I když se odhady liší, uvádí se, že asi polovina všech zápisů ve službě Moje firma na Googlu zůstane nevyzvednuta. To znamená, že tyto podniky nemají možnost sdílet nejdůležitější podrobnosti o svém podnikání s místními hledajícími.

To je jednoduché. Pokud má vaše firma zápis na Googlu, jednoduše klikněte na „Vlastnit tuto firmu?“ na výpisu. Poté budete požádáni o odeslání ověřovacích informací, abyste se ujistili, že jste vlastníkem.

Pokud na Googlu neexistuje žádný záznam, můžete jej vytvořit na stránce pro správu služby Moje firma na Googlu tady.

Zde je příklad firmy, která neoptimalizovala svůj záznam ve službě Moje firma na Googlu pro místní SEO:

Můžete vidět, že možnost nárokovat firmu je stále k dispozici.

Jakmile dokončíte tento první krok, zde jsou další kroky k optimalizaci vašeho zápisu ve službě Moje firma na Googlu:

Konzistentní informace

To je zřejmý bod, který je často přehlížen. Znovu zkontrolujte, zda jsou vaše základní informace – služby, kontaktní údaje, otevírací doba a místo – aktualizované a konzistentní ve všech vašich marketingových kanálech.

Zabere to jen pár minut, ale jde o dlouhou cestu k budování důvěry u vašich zákazníků. Protichůdné informace narušují důvěru.

Obchodní kategorie

GMB vám umožňuje vybrat a kategorie pro vaši firmu. Udělejte to co nejkonkrétnější – tj. „pekárna“, místo jen „restaurace“.

Zdroj obrázku: RandomByte

Můžete také vytvořit podkategorie pro firmy s více odděleními. Pokud například provozujete fotografickou firmu, můžete vytvořit podkategorie pro „fotografování svateb“ a „fotografování pro seniory“. To vám pomůže zařadit specifičtější služby.

Přidat produkty Služby

Ještě základní informace – co prodáváte? Moje firma na Googlu umožňuje zákazníkům nakupovat přímo z vašeho záznamu ve službě Moje firma na Googlu.

Neuvádějte celý inventář – pouze zvýrazněte své hlavní nabídky. Můžete zadat názvy svých klíčových produktů, ceny, fotografie a odkaz na stránku nákupu, čímž budete zákazníky motivovat k okamžité akci.

Přidat média

Věděli jste, že do svého zápisu ve službě Moje firma na Googlu můžete přidávat fotky a videa? Standardem je zahrnout fotografii vaší výlohy, ale zvažte zvýraznění oblíbených produktů nebo fotografií zaměstnanců.

Ve výše uvedeném příkladu tyto pekárny používají fotografie, aby ukázaly hledajícím, jaké chutné pečivo je k dispozici.

Tip odborníka – krátké úvodní video vám umožní zdarma propagovat vaši firmu.

Získejte pozitivní hodnocení zákazníků

Ukázal to jeden průzkum 72 % lidí věří pozitivní recenze na Googlu dělají firmu spolehlivější. Slouží také vaší strategii optimalizace místního vyhledávání tím, že Googlu ukazují, že jste důvěryhodná firma.

Některé způsoby, jak získat více pozitivních recenzí, zahrnují:

 • Odeslání vlastního odkazu na recenzi zákazníkům
 • Žádost o kladnou recenzi na účtenku
 • Reagování na všechny zveřejněné recenze na vaší stránce ve službě Moje firma na Googlu
Číst:  SEO pro finanční služby: 8 prvků úspěchu

Krok 2: SEO na stránce

On-page nebo on-site SEO je optimalizace prováděná na každé stránce vašeho vlastního webu za účelem zvýšení organické návštěvnosti. To nezahrnuje vytváření odkazů nebo placené propagace, které jsou považovány za SEO mimo stránky.

Svou místní relevanci SEO můžete snadno zvýšit pomocí strategií SEO na stránce, které vám pomohou určit vaši relevanci pro vyhledávací dotazy.

Místní obsah

Pamatujete si základní vzorec místního vyhledávání SEO? Servis + umístění. Už jste (doufejme) optimalizovali své stránky a obsah pro váš produkt nebo službu. Vytváření obsahu, který také zahrnuje vaše místní hledané výrazy, okamžitě zvýší vaši polohu SERP.

To může být součástí vašeho základního obsahu, blogů a příspěvků na sociálních sítích. Vaše stránka „O nás“ může například zmiňovat, jak obsluhujete své město („jako jediné zastoupení Honda v Covingtonu“, například) A obsahovat blogové příspěvky jako „Nejlepší nabídky Hond v severozápadní Montaně.

Použijte název svého města

Tagy a meta popisy jsou zlaté doly pro optimalizaci. Ujistěte se, že ve všem, co publikujete, používáte některá ze svých cenných klíčových slov k označení zeměpisné oblasti vaší firmy. Nejjednodušeji to uděláte, když zadáte název města do:

 • Meta popis
 • Titul
 • Značky titulků
 • Značky obrázků

Použijte funkci automatického doplňování Google nebo dobrý nástroj pro výzkum klíčových slov k vyhledání často používaných vyhledávacích dotazů, které se shodují s názvem vašeho města. Ohlasy zákazníků nebo novinky o místních funkcích (zejména pokud se vaše firma účastnila!) jsou skvělým způsobem, jak cílit na místní SEO výrazy.

Přidejte Mapy Google na svůj web

Je snadné vložit mapu Google s podrobnostmi o vaší přesné poloze a trasách na vaše stránky. Při prohlížení místa v Mapách Google jednoduše klikněte na ikonu „sdílet“ a vyberte možnost „vložit mapu“.

Vložení mapy má několik výhod:

 • Díky tomu vás zákazníci snáze najdou
 • Poskytuje další přesné citace pro Google
 • Povzbuzuje k návštěvám nové zákazníky tím, že ukazuje nedaleké parkoviště, restaurace, hotely atd.

Upozornění: Google má zmáčknutý na webech, které vytvářejí nadměrné množství stránek s vloženými různými mapami Google.

To by nemělo ovlivnit nikoho, kdo poctivě používá funkci map – tj. ukazuje vaši skutečnou geografickou polohu. Nesnažte se však vytvořit samostatný zápis pro vaši firmu v každém městě, které vás napadne, jen abyste posílili místní SEO – Google se k tomuto druhu chování dostal moudře.

Krok 3: Optimalizace pro mobily

Drtivý výzkum naznačuje, že místní SEO je nejziskovější, když je optimalizováno pro mobily. 76 % spotřebitelů kteří hledají místní firmu, navštíví místo během jednoho dne.

dále 86 % lidí používá Mapy Google najít místní podniky.

To dává smysl: mobilní vyhledávání bude s větší pravděpodobností zaměřeno na akci, protože uživatel je často na cestách, nejen náhodně prohlíží. To je úžasná a využitelná časová osa, která se ztratí, pokud váš web není optimalizován pro mobily.

Zatímco optimalizace pro mobily je dnes pro agentury, které vytvářejí, samozřejmostí Nový weby, váš nemusí být optimalizován pro mobily, pokud už nějakou dobu existuje.

Optimalizace stávajícího webu může někdy vyžadovat kompletní redesign, ale někdy to zvládne pár vylepšení. Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti při navrhování optimalizace pro místní vyhledávače A optimalizace pro mobily, je toto: obsah se musí načítat rychle, musí se na něj snadno klikat a nesmí obsahovat frustrující prvky.

Obecně platí, že spotřebitelé při procházení webu na mobilu hledají tyto věci:

 • Rychlé časy načítání
 • Žádná vyskakovací okna
 • Snadné rolování
 • Tlačítka odpovídající velikosti.

Pokud si nejste jisti, zda je váš web optimalizován pro mobily, použijte Test použitelnosti pro mobily od Googlu.

Zde je příklad zprávy z testu použitelnosti pro mobily:

Krok 4: NAP (Ne, ne jako při pauze!)

Stránky na internetu zmiňují vaši firmu. Zpravodajské články, blogové příspěvky, stránky sociálních médií a webové adresáře nabízejí základní informace o místních podnicích, včetně tří zásadních informací:

 • název
 • Adresa
 • Telefonní číslo

Webové stránky se pravděpodobně stávají stejně důležité jako tyto tři, ale NAP je termín pro nejdůležitější identifikační informace vaší firmy.

Ty by měly být vždy konzistentní a přesné. Důvod je dvojí:

Číslo 1: Frustruje zákazníky, když nemohou najít spolehlivé a konzistentní informace
Číslo 2: Google interpretuje nekonzistentní informace NAP jako známku nespolehlivosti

Číst:  Jak opravit ukládání do vyrovnávací paměti Paramount Plus v roce 2024

Všichni jsme se setkali s tím, že jsme zavolali na telefonní číslo ze záznamu ve službě Moje firma na Googlu, abychom zjistili, že je odpojeno nebo připojeno k úplně jinému místu.

Nebuď takový byznys. Poskytněte spolehlivé kontaktní údaje.

Google dává vaší firmě hlavní body za konzistentní informace ve všech citacích, takže stojí za to zjistit, jak opravit nesprávné nebo neúplné citace. Oprava citací na stránkách, které spravujete – jako je váš záznam ve službě Moje firma na Googlu a sociální stránky – trvá několik minut.

Identifikace a oprava neúplných citací na jiných webech může trvat déle. Ahrefs poskytl a užitečný průvodce z největších agregátorů citací a jak k nim přistupovat pro obchodní citace.

Krok 5: Záznamy mimo Google

Zatímco Google počítá s více než 90 % vyhledávání globálně je stále důležité optimalizovat i další výpisy adresářů. I když nejsou prvním kontaktním místem pro spotřebitele, stále poskytují citace adresářů, které mohou změnit nebo narušit vaši strategii místního vyhledávání.

Yelp

Yelp, známý crowdsources recenzní web, je nejlépe známý pro recenze restaurací a zábavních podniků. O 73 milionů lidí používejte Yelp měsíčně, takže je dobrý nápad dostat svou firmu na radar pomocí Yelpu.

Zdroj obrázku: Deník vyhledávače

Stejně jako ve službě Moje firma na Googlu má Yelp přizpůsobitelné firemní profily. Ujistěte se, že je vaše úplná a přesná a že rychle odpovídáte na otázky nebo recenze zanechané na vaší stránce.

Recenze Yelpu také zlepšit své výsledky na Googlu protože Google považuje Yelp za vysoce autoritativní zdroj, který vaší stránce dodává důvěryhodnost.

Zlaté stránky

Většina domácností už nemá v kuchyňské zásuvce velký telefonní seznam. Zlaté stránky nyní provozují online adresář firem a je zdarma nárokovat si svůj zápis a optimalizovat ho.

I když většina kupujících nezačíná svou cestu hledáním ve Zlatých stránkách, poskytuje renomovaný firemní zápis, který je indexován Googlem. Svou firmu můžete vyhledat na webu Zlatých stránek tady.

Bing

Vyhledávač, který vlastní a provozuje společnost Microsoft, je Bing druhým nejoblíbenějším vyhledávačem ve srovnání s Googlem. Je to vzdálená vteřina, ale přesto se Bing dostane 1 miliarda uživatelů měsíc.

Níže uvedený graf ukazuje globální podíl na trhu pro vyhledávání na počítači.

I když by mohlo být lákavé dát všechna svá vejce do košíku Google, Bing roste rychle a agresivně. Kromě toho vaši konkurenti pravděpodobně nevěnují žádnou pozornost optimalizaci Bingu, což by vám mohlo poskytnout výhodu ve výsledcích vyhledávání.

HotFrog

HotFrog je adresář určené výhradně pro majitele malých podniků. Umožňuje vám nahrávat informace o vaší firmě, kupony, fotky a reference – podobně jako Moje firma na Googlu.

Je to zdarma a doporučujeme jej používat jako další užitečnou webovou citaci pro posílení vaší autority. Při nastavování svého zápisu na HotFrogu se ujistěte, že jej optimalizujete pro místní vyhledávací dotazy SEO, zejména klíčová slova s ​​dlouhým koncem, abyste získali maximální návštěvnost.

Sečteno a podtrženo: Proveďte místní kontrolu SEO ještě dnes

Moje firma na Googlu je jedním z nejdůležitějších prvků vaší místní SEO strategie. Z toho důvodu musíte klást velký důraz na to, abyste měli dobře optimalizovaný zápis ve službě Moje firma na Googlu, odpovídali na pozitivní a negativní recenze a pravidelně vytvářeli příspěvky Google.

Místní žebříček je lokální SEO nástroj, který se o to vše může postarat za vás. Tento místní nástroj pro správu SEO a služby Moje firma na Googlu lze použít ke sledování místních hodnocení, správě recenzí Google, plánování příspěvků a provádění auditů ve službě Moje firma na Googlu.

Pokud jste již obeznámeni s doporučenými postupy SEO, pak se vám mnohé z těchto místních strategií zlepšování SEO budou zdát poměrně intuitivní.

Jen to mějte na paměti 46 % všech vyhledávání Google jsou místní a že tito hledači jsou vysoce motivováni k nákupům v reálném světě v krátkém časovém rámci. To vám pomůže zapamatovat si hodnotu zavedení a udržování místní strategie SEO.