Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Násilí páchané na ženách, weby, které se o tomto fenoménu dozvědí a bojují proti němu

Násilí páchané na ženách, weby, které se o tomto fenoménu dozvědí a bojují proti němu

The téma násilí na ženách lze odmítnout různými způsoby. Můžeme se zaměřit na čistě lidský aspekt, nebo na sociální; lze jej analyzovat z psychologického nebo kriminologického hlediska; můžete nechat mluvit čísla nebo oběti domácího násilí. Nic jako čísla nás však nemůže přimět k tomu, abychom pochopili rozsah zločinu tak ohavného jako nepochopitelného.

V roce 2012 bylo v Itálii zabito 126 ženzatímco se o to pokouší femminicida bylo jich 43. In 44 % případů ukázalo se, že vrahem byl manžel oběti, partner, přítel nebo partner; procento, které stoupá 59 % počítáme-li i vraždy, kterých se dopustili bývalí manželé nebo bývalí milenci. Dvě ze tří ženproto zůstali oběť domácího násilí. V roce 2013 počet obětí již překročil 100 (stalo se to v polovině října) a bohužel se zdá, že překročí 126. Feminicidy jsou však pouze špičkou ledovce mnohem většího fenoménu: nejnovější údaje shromážděné ISTAT (týkající se do roku 2006) hovoří o přibližně 7 milionů žen padl za oběť fyzické nebo sexuální násilí v průběhu jejich života. Toto je 31,4 % italské ženské populace byla nějakým způsobem obětí násilí ze strany muže.

Drama, které způsobuje každý rok nevyčíslitelné společenské škody a hospodářské škody vyčíslené na přibližně 17 miliard eur ročně. Působivé číslo (ekvivalent 3 finančních manévrů v Itálii), které pochází z výzkumu “Kolik stojí ticho? Národní průzkum o sociálních nákladech násilí na ženách“vyrobil Pouze rozhovor u příležitosti 25. listopadu. Slunce přímé finanční náklady dosahují 1,8 miliardy eur přikývl, zatímco já sociální náklady (tj. odhad ztráty lidského, sociálního a ekonomického potenciálu v důsledku utrpení) jsou přibližně 14,3 miliardy eur.

Číst:  Nejlepší nástroje, které byste jako majitel auta měli mít po ruce

Světový den proti násilí na ženách

Aby se zvýšila informovanost světové populace o problému násilí páchaného na ženách, Valné shromáždění Organizace spojených národů určilo 25. listopadu tak jako Mezinárodní den za odstranění násilí na ženách. V Itálii se tento den slaví od roku 2005, kdy některá centra boje proti násilí roztroušená po celém území státu pořádala akce a konference na toto téma. z 2006 tam Ženský dům, aby se vyhnul násilí v Bologni pořádá festival”Ilustrované násilí“, jedinečná událost svého druhu na světě.

Domácí násilí

Dnes jsou po celé Itálii organizovány stovky akcí, konferencí a demonstrací, které mají říci ne násilí na ženách ve všech jeho podobách. Internet hraje v tomto kontextu prvořadou roli: umožňuje, aby se bitvě dostalo větší veřejné a mediální důležitosti, což jí umožňuje oslovit širší a rozmanitější publikum.

Role webu

Informace o fenoménu násilí na ženách nacházejí na internetu stále více prostoru.

Mnohá ​​protinásilová centra a ženské domovy mají své webové stránky, prostřednictvím kterých informují o své činnosti a zvyšují povědomí uživatelů internetu o problematice násilí na ženách.

Ženy s nulovým násilím

Mezi nejúplnější a nejčastěji aktualizované webové stránky najdeme web sdružení ONLUS Ženy s nulovým násilím. Kromě neustále aktualizovaných zpráv a velmi zajímavých hloubkových článků poskytuje stránka neocenitelné informace pro všechny ženy, které jsou oběťmi násilí.

Ženy s nulovým násilím

V sekci Potřebovat pomoc? bude možné najít veškeré reference – telefonické i elektronické – na které se obrátit v případě nebezpečí, postupy, které je třeba dodržovat v případě, že se stanete obětí násilí, a reference psychologických poraden.

Číst:  Upozornění Google: co to je a jak to funguje

Rčení proti násilí

Asociace DiRe (Women on the Net) proti násilí má webové stránky bez kudrlinek, ale spoustou informací. Najdete zde adresy a reference všech center boje proti násilí, která se k asociaci připojují, kalendář akcí a iniciativ propagovaných sítí a různé vytvořené publikace.

Síť žen

Trochu tam definitivní zdroj pro informace o násilí na ženách.

Síť žen

Shromažďuje adresy, reference a kontakty většiny center boje proti násilí přítomných na území státu; má velmi aktuální sekci zpráv a umožňuje vám vytvářet osobní blogy, ve kterých můžete mluvit o vraždách žen, domácím násilí a násilí na ženách; Má fórum plné diskuzí a je velmi oblíbené.

Růžový telefon

Růžový telefon je pohotovostní služba působící v Itálii od února 1988. Jejím cílem je poskytovat psychologickou pomoc prostřednictvím telefonu všem ženám, které jsou oběťmi násilí jakéhokoli druhu. Díky jim webová stránka, se tento tým psychologů již 25 let snaží zvýšit povědomí o práci, kterou každý den vykonávají. Tisíce a tisíce žen se díky nim dokázaly osvobodit od velmi těžké psychické zátěže.

SVS TÁTA

Neziskové sdružení SVS DAD se již více než 15 let pohybuje po boku žen, mužů a dětí, kteří jsou oběťmi násilí, zneužívání, špatného zacházení a stalkingu. Sdružení si klade za úkol nabídnout podporu a pomoc lidem na nelehké cestě k útěku před násilím.

Přes webová stránka sdružení propaguje a zveřejňuje své aktivity a akce pořádané periodicky.

Mezinárodní dům žen

Zkušenosti z Mezinárodní dům žen se narodil v polovině 70. let okupací, která proběhla na Via del Governo Vecchio v Římě. Od té doby je jednou z nejaktivnějších a nejznámějších realit na italské a mezinárodní scéně boje proti násilí. The webová stránka je plná zdrojů a novinek na toto téma a shromažďuje zprávy od více než 40 sdružení, které dnes spolupracují na úspěchu této zkušenosti.

Číst:  Jak vytvářet prezentace pomocí Prezentací Google

Sociální sítě

Facebook a Twitter fungují jako ozvučení pro stovky událostí, které se konají 25. listopadu a později. Myšlenka uspořádat jednu vznikla z webu a rozšířila se prostřednictvím sociálních sítí stávka žen pro dnešek: během několika týdnů byly shromážděny tisíce a tisíce členů a v mnoha italských městech byly uspořádány procesí a demonstrace.

Stávka žen

Hashtag na Twitteru #25. listopadu rychle stoupá po žebříčku Aktuální trendy, což dává velký důraz na události, které se budou konat během dne po celé Itálii. Na Facebooku už nemůžeme spočítat počet akcí vytvořených různými místními spolky a neziskovými organizacemi: jdeme od jedna z mnoha akcí spojené s festivalem „La Violence Illustrata“ v Bologni al konference organizováno Dům kina v Římě.

Existuje také mnoho facebookových stránek, které se tímto tématem zabývají. Mezi nejaktivnější a nejsledovanější najdeme stránku „STOP sexuálnímu obtěžování a násilí na ženách“, která shromažďuje a šíří desítky a desítky zpráv nebo zpráv o zneužívání žen. Stejně tak také Ženský dům, aby se vyhnul násilí v Bologni je velmi aktivní na sociální síti Marka Zuckerberga se stránkou vždy plnou novinek a aktualizací.

25. listopadu 2013

Od společnosti Cultur-e