Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Nejlepší platformy pro spolupráci na obsahu: Co hledat

Nejlepší platformy pro spolupráci na obsahu: Co hledat

Kde vůbec začít hledat nejlepší platformy pro spolupráci na obsahu? Zatímco starý způsob spolupráce na obsahu zahrnoval zasílání dokumentů Google Docs nebo Microsoft Word zpět a za čtvrté, nový způsob centralizuje proces tvorby obsahu do jedné výkonné platformy pro spolupráci na obsahu.

Při hledání dobrého nástroje pro spolupráci na obsahu pro svůj tým si možná nejste jisti, kde začít. Funkce, jako je správa verzí, intuitivní rozhraní a interní zasílání zpráv, jsou několik skvělých výchozích kritérií, ale další výkonná aktiva, jako jsou vestavěné sestavování klíčových ukazatelů výkonu, cloudové úložiště souborů a spousta možností integrace vás nepopiratelně odliší od ostatního obsahu. marketingové týmy.

Jste rádi, že se dozvíte více o nástroji, který vám umožňuje přiřazovat, plánovat, publikovat a propagovat? Pojďme se ponořit!

Co jsou platformy pro spolupráci na obsahu?

Nástroje pro spolupráci na obsahu jsou softwarové aplikace, které pomáhají týmům spolupracovat na široké škále digitálního obsahu.

Tyto nástroje umožňují více uživatelům přístup, zobrazení, úpravy a sdílení obsahu v reálném čase. Nástroje pro spolupráci na obsahu také poskytují centralizovanou platformu pro komunikaci mezi členy týmu a umožňují jim to vzájemně komentovat svou práci bez použití aplikace nebo nástroje třetí strany pro komunikaci.

I na ně se dá zvyknout ukládat dokumenty do cloudu/DAM a zpřístupnit je odkudkoli. Tyto platformy lze použít ke sledování změn provedených různými uživateli, aby bylo zajištěno, že všichni pracují na nejaktuálnější verzi obsahu.

Navíc poskytují funkce jako např správa úkolů a upozornění aby členové týmu byli informováni o aktualizacích projektu.

Zlepšete týmovou spolupráci a schvalování obsahu pomocí Sprout Social

Spolupráce se Sprout Social na plánování a publikování vašeho obsahu na všech vašich kanálech je jedním z nejlepších aktiv Sprout Social, ale můžete své obsahové marketingové kampaně posunout na další úroveň tím, že váš tým a klienti budou spolupracovat. V tomto videu vám ukážeme, jak můžete zefektivnit komunikaci se svým týmem a klienty.

Číst:  WhatsApp, nové funkce přicházející pro Android, na které jsme čekali

Základní funkce pro spolupráci na obsahu

Kontrola verzí 👀

Všechny renomované nástroje pro spolupráci na obsahu mají povolenou správu verzí snadné sledování a správa změn k dokumentu nebo projektu. To umožňuje uživatelům zobrazit jakékoli změny provedené v dokumentu, sledovat, kdo změny provedl, kdy byly provedeny a proč.

Tato funkce pomáhá týmům pro obsahový marketing zajistit, aby byli všichni se svou prací na stejné stránce, a v případě potřeby jim umožňuje vrátit se ke kontrole dřívějších verzí své práce.

Správa verzí je samozřejmě již nějakou dobu součástí nástrojů, jako jsou Dokumenty Google a Microsoft Word, ale s touto funkcí zabudovanou do vašeho nástroje pro spolupráci na obsahu již nemusíte kopírovat a vkládat obsah z jednoho zdroje do druhého. Tato vestavěná funkce může vašemu týmu ušetřit čas a energii zabránit zmatkům a nákladným chybám.

Cloudové úložiště souborů ☁️

Cloudové úložiště souborů neboli DAM je základní funkcí výkonného nástroje pro spolupráci na obsahu, protože to uživatelům umožňuje ukládat, přistupovat a sdílet soubory z jakéhokoli zařízení nebo umístění. To usnadňuje týmovou spolupráci na projektech, aniž byste museli být ve stejném fyzickém prostoru.

Cloudové úložiště souborů poskytuje vylepšená bezpečnostní opatření, jako je šifrování dat a ověřování uživatelů, aby bylo zajištěno, že k souborům budou mít přístup pouze oprávnění uživatelé v rámci platformy. Nabízí také škálovatelnost, takže podniky mohou snadno upravovat kapacitu úložiště podle toho, jak se mění jejich potřeby.

Nástroje pro SEO a čitelnost 🤖

Nástroj pro správu obsahu s vestavěným SEO a funkcemi pro čitelnost je jistě výhodný, pokud se zabýváte SEO marketingem a optimalizací. Ačkoli ne všechny platformy pro spolupráci na obsahu tuto funkci nabízejí, doporučuje se najít takovou, která ano, pokud opravdu chcete být vysoko ve výsledcích vyhledávačů a rozšířit svůj dosah.

Interní zprávy 💬

Abyste zůstali ve spojení se svým týmem, doporučujeme vyhledat nástroj pro spolupráci na obsahu s funkcí interního zasílání zpráv. To umožní členům týmu efektivně komunikovat, sdílet nápady, klást otázky a poskytovat zpětnou vazbu kliknutím na tlačítko. Kromě toho jej lze použít k přidělování úkolů, stanovení termínů a připomenutí členů týmu důležitých dat nebo událostí.

Externí oznámení 🔔

Funkce externích upozornění ve vašem zvoleném nástroji pro spolupráci na obsahu umožňuje uživatelům být upozorněni, když byly provedeny změny, nebo byla poskytnuta zpětná vazba. Díky této funkci mohou uživatelé zůstat v obraze o stavu svých projektů a efektivněji spolupracovat. Pomáhá také zajistit, aby všechny zúčastněné strany věděly o všech aktualizacích a mohly podle toho jednat.

Více zobrazení kalendáře 🗓

Uživatelé mohou používat nástroj pro spolupráci na obsahu s více zobrazeními kalendáře snadno přepínat mezi různými pohledy jako je den, týden, měsíc nebo rok. To týmům usnadňuje plánování obsahu, plánování projektů a úkolů tím, že poskytuje lepší přehled o nadcházejících termínech a plánovaných událostech.

Číst:  Triky a zkratky pro používání Macu

Intuitivní rozhraní 💁🏻‍♀️

Ačkoli se této funkci často nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužila, uživatelské rozhraní nástroje pro spolupráci na obsahu by jím být mělo intuitivní a snadné použití. To pomáhá uživatelům rychle najít to, co potřebují, aniž by museli trávit příliš mnoho času učením se, jak se na platformě pohybovat.

Bezproblémová integrace CMS 💻

Jednou z nejdůležitějších funkcí spolehlivého nástroje pro spolupráci na obsahu je schopnost integrace s oblíbenými systémy pro správu obsahu (CMS). Tato funkce umožňuje publikování vašeho článku na váš blog jedním kliknutím, aniž byste museli přecházet do back-endu vašich CMS.

Integrační příležitosti

Kopírování a vkládání, ruční klepání na „sdílet“ na různých platformách a ztráta přehledu o tom, který obsah má být distribuován, kdy a kde, je boj, který až příliš dobře známe.

Naštěstí se díky solidnímu nástroji pro spolupráci na obsahu už o to nebudete muset starat. Dobrý nástroj pro spolupráci s obsahem bude integrovat s různými aplikacemi a kanály sociálních médií, CMS, stejně jako nástroje pro odkapávání e-mailů, DAM a cloudové úložiště a dokonce nástroje pro automatizaci pracovních postupů, jako je Zapier.

To týmům umožní snadno publikovat obsah na více platformách, aniž by bylo nutné přepínat mezi aplikacemi, kopírovat, vkládat text a sdílet hesla na různé platformy. Zdlouhavé části starého pracovního postupu vašeho týmu pro obsah budou zcela odstraněny a budou moci snadno přepracovat oblíbený obsah.

Sledování a analýza KPI 📈

Nástroje pro spolupráci na obsahu jsou stále populárnější jako efektivní způsob sledovat všechny nejdůležitější analýzy a zprávy za obsahem, který publikujete.

Vestavěné sledování a analýza KPI umožňuje uživatelům sledovat klíčové ukazatele výkonu v průběhu času, což jim pomáhá identifikovat trendy, měřit pokrok a činit informovaná rozhodnutí o budoucí obsahové strategii.

S pomocí této funkce mohou týmy obsahového marketingu snadno sledovat výkon svých obsahových kampaní a podle toho upravovat své strategie.

4 Nejlepší platformy pro spolupráci obsahu

1. Vedoucí příběhu

Spolupráce na obsahu je klíčovou funkcí Sprout Social, která ji odlišuje od ostatních platforem pro správu obsahu. Díky funkci snadné spolupráce mohou týmy hladce spolupracovat na vytváření a úpravách obsahu.

Sprout Social umožňuje více členům týmu spolupracovat na jednom obsahu, což usnadňuje získávání zpětné vazby, provádění revizí a zajištění toho, aby konečný produkt splňoval očekávání všech. Platforma poskytuje jasný přehled o tom, kdo a kdy provedl změny, což usnadňuje sledování pokroku a správu verzí.

Číst:  Big Data: co jsou objem, rozmanitost a rychlost

Kromě usnadnění spolupráce v rámci samotné platformy se Sprout Social také integruje s oblíbenými nástroji pro řízení projektů, což týmům usnadňuje zpracování obsahu vedle jiných projektů.

Ať už pracujete s interním týmem nebo spolupracujete s nezávislými pracovníky nebo agenturami, Sprout Social usnadňuje shromáždit všechny na jednom místě. Tím, že platforma umožňuje bezproblémovou komunikaci a efektivní spolupráci, zajišťuje hladký a produktivní proces tvorby obsahu.

Takto vypadá obsahová spolupráce ve Sprout Social.

2. Google Workspace

Ve službě Google Workspace může váš tým dělat cokoli online, od komunikace přes Gmail, Chat a Meet přes spolupráci na obsahu v Dokumentech, Tabulkách a Prezentacích až po absolvování školení v Učebně.

Sada Google umožňuje snadnou správu souborů, synchronizaci souborů v reálném čase a týmovou spolupráci z jakéhokoli místa a zařízení.

Kde Google Workspace zaostává, pokud jde o obsah, spočívá v tom, že dokumenty mohou být nepořádné, pokud přidáte obrázky a videa, a budete muset obsah publikovat ručně.

3. Hootsuite

Hootsuite je platforma pro správu sociálních médií, která uživatelům umožňuje spravovat, plánovat a monitorovat své účty a aktivity na sociálních sítích z jediného řídicího panelu. S Hootsuite mohou uživatelé zefektivnit své pracovní postupy na sociálních sítích, spolupracovat se členy týmu a automatizovat úkoly, jako je zveřejňování příspěvků na sociálních sítích a zapojení. Platforma podporuje širokou škálu sítí sociálních médií a poskytuje analytické a reportovací funkce, které uživatelům pomáhají sledovat zapojení, sledující a další důležité metriky napříč jejich účty sociálních médií.

Upozorňujeme, že tento nástroj se zaměřuje pouze na správu sociálních médií, takže není možné publikovat články do vašeho CMS, posílat obsah kontaktům pro tisk nebo na vaše e-mailové marketingové platformy.

4. Trello

Trello je nástroj pro správu projektů, který poskytuje vizuální způsob, jak spravovat úkoly a projekty, a umožňuje uživatelům vytvářet nástěnky, seznamy a karty ve stylu kanban, aby mohli sledovat svůj pokrok na jakémkoli projektu. Díky svému super intuitivnímu designu umožňuje Trello snadno přidělovat úkoly, stanovovat termíny, sdílet soubory, komentovat úkoly a další.

Nabízí také funkce, jako jsou štítky, termíny, kontrolní seznamy, připomenutí a integruje se s nástroji, jako je Slack. Neintegruje se však s žádnými kanály pro přímé publikování, takže obsah budete muset publikovat ručně.