Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Nejlepší srovnání platformy digitálního publikování pro rok 2024

Nejlepší srovnání platformy digitálního publikování pro rok 2024

Vítejte v rychle se rozvíjejícím světě digitálního publikování, kde každé kliknutí, klepnutí a přejetí má potenciál spojit vaše slova s ​​globálním publikem. Je důležité mít ty správné nástroje na dosah ruky, abyste oslovili své publikum.

Připojte se k nám, když prozkoumáváme různé platformy a funkce digitálního publikování, které vám mohou pomoci najít perfektní řešení pro vaše literární ambice v roce 2024.

Zde jsou témata a platformy, kterým se budeme v tomto příspěvku na blogu věnovat:

Co je digitální publikování?

Digitální publikování se týká publikování obsahu pro spotřebu v digitálních formátech, jako jsou články na blogu a digitální vydání časopisů. V dnešním světě, kde kraluje obsahový marketing, se podniky všeho druhu obvykle zabývají nějakou formou digitálního publikování.

Platformy pro obsah blogu VS platformy digitálních časopisů

Publikování článku na blogu je velmi odlišné od publikování digitálního časopisu.

Blogy jsou obvykle publikovány se systémem správy obsahu (CMS), který ukládá všechna média a články na jednom místě a poskytuje obchodníkům a tvůrcům obsahu uživatelsky přívětivý způsob, jak publikovat obsah bez pomoci vývojářů webových stránek.

Na druhou stranu digitální časopisy musí být naformátovány pro snadnou konzumaci na telefonech, tabletech a stolních počítačích. Nejsou publikovány s CMS, ale spíše s tvůrcem flipbooků nebo tvůrcem digitálních časopisů.

Z těchto důvodů jsme naše srovnání platforem rozdělili do dvou kategorií:

 1. Nejlepší srovnání platformy digitálního publikování pro blogy
 2. Srovnání nejlepších platforem digitálního publikování pro digitální časopisy

Nyní se pojďme ponořit přímo do našeho srovnání!

Nenechte se zdržet dezorganizací a zmeškanými termíny. Spojte tvorbu obsahu, spolupráci, optimalizaci, plánování a plánování do jednoho nástroje. Začněte plánovat svůj obsah ještě dnes.

Nejlepší srovnání platformy digitálního publikování pro blogy

Když řeknu „digitální publikování“, možná se vám vybaví články z Huffington Post nebo vás napadne, jak si lehnout na pohovku a na svém iPadu si přečíst nedávné digitální vydání časopisu Forbes.

Digitální publikování se týká jak článků, tak flipbooků. Oba tyto způsoby jsou pro čtenáře zcela platnými způsoby, jak konzumovat své oblíbené publikace, a digitální vydavatelé se musí přizpůsobit a sloužit svému publiku ve formátu, který jim vyhovuje.

Nejprve se podívejme na vaše možnosti publikování digitálních článků (ne flipbooků – k těm se dostaneme příště).

1. Vedoucí příběhu

Sprout Social umožňuje týmům obsahu vytvářet a publikovat interaktivní články na více kanálech jediným kliknutím. To umožňuje podnikům vytvářet větší povědomí a potenciální zákazníky a zároveň ušetřit až 6 hodin času na příběh. Vestavěný je redakční proces schvalování a SEO optimalizace.

Sprout Social funguje jako vrstva nad vaším stávajícím systémem CMS (např. WordPress, Adobe AEM, Sitecore, Drupal, Webflow, …), což udržuje přispěvatele daleko od složitého backendu hlavního webu.

Příklady webů

Podívejme se na dva příklady případů použití Sprout Social.

Příklad webu č. 1: Userpilot

Userpilot je oblíbený nástroj pro registraci uživatelů a zvýšení růstu založeného na produktech. Používají Sprout Social ke snadné správě nezávislých spisovatelů a publikování obsahu na svém blogu. Správce obsahu Userpilot může stručně a přiřazovat obsah, kontrolovat a komentovat, publikovat schválené příspěvky a propagovat je vše na jednom místě.

Příklad webu č. 2: Hotelchamp

S Hotelchamp mohou hoteliéři zvýšit počet rezervací prostřednictvím svých vlastních webových stránek a digitální reklamy na Googlu, Tripadvisoru a Trivagu. Jejich blog je plný zdrojů o vytváření webových stránek hotelu optimalizovaných pro konverze, zlepšování návratnosti investic z reklam na hotely Google a způsobů, jak zvýšit návštěvnost pro více přímých rezervací. Ke správě spolupráce a distribuce obsahu používají Sprout Social.

Výhody použití Sprout Social pro digitální publikování

 • Integruje se s WordPress, Webflow a dalšími platformami pro publikování obsahu, takže vaši přispěvatelé nemusí pracovat v backendu vašeho webu
 • Celkově snadnost použití: editor je navržen tak, aby vytvářel obsahově bohaté články, nikoli dokumenty
 • Publikování jedním kliknutím do všech vašich kanálů a do nových kanálů poskytovaných systémem
 • Poté není nutné žádné formátování, rozložení se automaticky přizpůsobí hlavnímu webu
 • Snadné použití pro netechnické členy týmu (nevyžaduje zapojení IT)
 • Šetří čas na propagaci a distribuci obsahu, nejen na spolupráci
 • Předběžně naplánujte obsah pro publikaci a propagaci a zahrnuje nástroj pro plánování redakčního obsahu
 • Velmi dostupné plány pro společnosti jakékoli velikosti
 • Měřte výkon napříč všemi kanály na jednom přehledném panelu
Číst:  Webové stránky a aplikace pro vytváření zábavných počítačových žertů

Pro informaci: Se Sprout Social jsou výkazy a analýzy hladce integrovány do jednoho výkonného nástroje, takže sledování výkonu obsahu je snazší než kdy dříve. Vytvořte si bezplatný účet a začněte optimalizovat obsah ještě dnes

Nevýhody

 • Žádný digitální systém správy aktiv. Můžete však nahrát soubory do své knihovny médií a také připojit DropBox, Disk Google, OneDrive nebo Bynder.
 • Může vyžadovat použití jiného CMS (jako je WordPress nebo Webflow) k vytvoření plně přizpůsobitelné domovské stránky pro obsah

2. Adobe Experience Manager

Adobe Experience Manager umožňuje digitálním vydavatelům přinést jejich systém pro správu obsahu (CMS) a správu digitálních aktiv (DAM) na jednom centrálním místě, které se integruje do Adobe Creative Cloud.

Příklady stránek

Příklad webu č. 1: Hershey’s

Mňam. Dobře, zkusme se nenechat rozptylovat. Hershey’s používá Adobe Experience Manager pro veškerý obsah svých stránek, včetně desítek receptů. A s létem na cestě je samozřejmě celá část jejich stránek věnovaná s’mores. Čitelnost každého receptu je vynikající a jako celek je lze snadno roztřídit a objevit.

Příklad stránky č. 2: American Cancer Society

American Cancer Society publikuje rady ohledně léčby, sloupky podpory, příběhy, aktualizace výzkumu, zprávy, události a další na svých webových stránkách vytvořených pomocí Adobe Experience Manager, který jim umožňuje publikovat obsah v několika kategoriích při zachování snadné navigace na webu.

Výhody používání Adobe Experience Manager

 • Snadné použití pro netechnické administrátory, když je produkt již nakonfigurován vývojovým týmem
 • Robustní digitální správa majetku s označováním a tříděním
 • Ideální pro společnosti používající Adobe CC pro obsah a design
 • Umožňuje spolupráci mezi autory a editory

Nevýhody

 • Vyžaduje počáteční konfiguraci zkušeného vývojového týmu
 • Vyžaduje neustálou interakci redakčního týmu s vývojovým týmem pro průběžná školení a pomoc s běžnými technickými problémy
 • Mohlo by to vyžadovat externí konzultace, pokud nikdo z firmy nemá zkušenosti

3. Webflow

Weblow je alternativa WordPress, která je stále oblíbenější, protože umožňuje návrhářům vytvářet atraktivní webové stránky, aniž by se museli učit kódovat nebo žádat vývojáře o pomoc.

Používání Webflow je však stále komplikované, takže budete potřebovat talentovaného návrháře Webflow, který vám vytvoří rozvržení blogu, individuální styl blogu a kategorie obsahu, abyste mohli začít publikovat.

Příklady webů

Příklad webu č. 1: Showdigs

Showdigs nabízí software a služby pro správce nemovitostí ve velkých městech v USA. Jejich blog je navržen s webovým tokem a na předním místě je jeden blogový příspěvek uprostřed, zatímco nedávné blogové příspěvky jsou zobrazeny na pravé straně.

Příklad webu č. 2: Flowrite

Flowrite je nástroj pro psaní s umělou inteligencí, který pomáhá najít gramatické problémy a generovat obsah na základě vašich jednoduchých příkazů. Hlavním případem použití je rychlejší reakce na e-maily. Z tohoto důvodu má blog spoustu e-mailových hacků a e-mailových šablon.

Výhody používání Webflow pro digitální publikování

 • Integruje se se Sprout Social pro zjednodušenou spolupráci na obsahu
 • Nabízí krásné, moderní styly blogu
 • Kategorie obsahu lze upravit a vytvořit tak zajímavá rozložení blogu

Nevýhody

 • Může být těžké najít talenty, kteří se specializují na Webflow
 • Uživatelské rozhraní může být pro obchodníky s obsahem obtížné naučit se

4. Sitecore

Příklady webů

Příklad webu č. 1: San Diego Tourism Authority

Sandiego.org, vytvořený pomocí Sitecore, je oficiální web San Diego Tourism Authority. Existuje spousta obsahu o tom, co dělat v San Diegu, a vše lze seřadit podle městských čtvrtí a okolních oblastí.

Příklad webu č. 2: ONYX Hospitality

ONYX Hospitality používá Sitecore k rychlé aktualizaci obsahu webových stránek a zdrojů podle potřeby. Se systémem pro správu webového obsahu mohou netechnickí administrátoři stránek snadno aktualizovat stávající webové stránky bez pomoci vývojáře a publikovat novinky o svých hotelových značkách.

Výhody používání Sitecore pro digitální publikování

Nevýhody

 • Příliš vysoké náklady ve světě, kde ziskovost zmiňuje i velké vydavatele
 • Je vyžadováno zapojení interních nebo externích vývojářů, redakční tým nedokáže sám nastavit framework
 • Příliš složité pro většinu potřeb

5. WordPress

WordPress je redakční systém, který je cenově dostupný, relativně snadno se používá a nastavuje a je extrémně rozšířený. 75 milionů webových stránek (přibližně 27 % internetu) využívá WordPress.

Příklady webů

Příklad webu č. 1: OkDiario

OkDiario jsou španělské digitální noviny, které pokrývají politické zprávy ze Španělska. Webové stránky kategorizují zpravodajské články podle oddělení i podle regionů. S WordPress existuje několik různých šablon, díky nimž se takové zpravodajské weby poměrně snadno nastavují.

Číst:  Nejlepší tvůrci webových stránek pro WordPress | Seznam 3 k vyzkoušení v roce 2024.

Příklad webu č. 2: TechCrunch

Také postavené na WordPressu je oblíbené místo všech pro technické novinky: TechCrunch. Startupy, aplikace a gadgety patří mezi nejlepší kategorie na webu TechCrunch.

Výhody používání WordPressu pro digitální publikování

 • Snadné nastavení a konfigurace
 • Zdarma k použití WordPress.org, stačí zaplatit za svůj hosting a všechny potřebné pluginy, které mají pouze placenou verzi
 • Vzhledem k tomu, že je to tak rozšířené, mnoho členů digitálního redakčního týmu je v něm již zběhlých a není potřeba žádné školení
 • Většina funkcí, které potřebujete, jako je kategorizace, označování, různá uživatelská oprávnění, bios autora atd.

Nevýhody

 • Vyžaduje zadávání obsahu z jiných formátů (dokumenty Word, dokumenty Google), což vyžaduje mnoho manuálních úkonů, zejména s formátováním obsahu a nahráváním fotografií
 • Vyžaduje, abyste udělili přístup na svůj hlavní web, abyste mohli spolupracovat s autory a dalšími členy týmu
 • WordPress má obrovskou komunitu přispěvatelů, ale to je dobré i špatné. Protože spolu nemluví, vzniká mnoho nekonzistencí a chyb, což znamená, že některé pluginy nemohou spolupracovat, kód může být špatně produkován a navíc vyžaduje hodně údržby a jeho zabezpečení je zranitelné.

6. Duch

Ghost je tvůrce webových stránek, který usnadňuje vytváření stránek založených na obsahu. Z tohoto důvodu je populární mezi tvůrci obsahu, jako jsou youtubeři, blogeři a podcasteři.

Ghost však mohou používat i velké společnosti. Má vestavěné SEO, takže se dobře hodí pro týmy obsahu v jakémkoli odvětví.

Příklady webů

Příklad webu č. 1: Fastmail

Blog Fastmail je věnován obsahu týkajícímu se soukromí a produktivity e-mailů. Nástroj nabízí správu e-mailů, kde vaše data nejsou sdílena s inzerenty (na rozdíl od Gmailu). Jejich blog obsahuje 6 kategorií obsahu, do kterých mohou uživatelé přejít výběrem z rozbalovací nabídky Témata.

Příklad webu č. 2: Duolingo

Jako jedna z nejpopulárnějších jazykových aplikací na světě nabízí Duolingo více než 30 jazyků. Jejich blog používá jednoduché chronologické uspořádání s různými kategoriemi obsahu, včetně učení, výzkumu, inženýrství atd. pro stovky blogových příspěvků.

Výhody použití Ghost pro digitální publikování

 • Nabízí alternativu k WordPress pro ty, kteří nemají rádi UX
 • Zahrnuje vestavěné funkce SEO
 • Usnadňuje vytvoření jedinečného a atraktivního blogu

Nevýhody

 • Může být obtížné najít talenty, které ví, jak používat Ghost
 • Neexistují žádné pluginy pro přidání funkcí, které Ghost nenabízí
 • Neintegruje se se Sprout Social pro spolupráci na obsahu

Porovnání platforem digitálních časopisů a flipbooků

Další na řadě: flipbooky! Na rozdíl od digitálních článků a blogů jsou flipbooky celé časopisy. Flipbooky vylepšují standardní formát PDF pomocí HTML5, což jim umožňuje snadno se škálovat na více zařízení, přičemž je „překlápění“ mnohem intuitivnější. S PDF byste se posouvali dolů a nahoru, ale s flipbooky se můžete pohybovat doleva a doprava, jako byste listovali stránkami časopisu. Zde je srovnání platformy digitálního publikování pro flipbooky.

1. Elektronické časopisy

eMagazines je jednou z nejpoužívanějších platforem digitálních časopisů vydavateli časopisů v USA. Společnost nabízí digitální vydání optimalizovaná pro mobily a vývoj mobilních aplikací pro časopisy.

Společnost funguje pouze jako služba, což znamená, že může být příliš drahá pro velmi malé vydavatele, kteří chtějí dělat vše sami doma.

Příklad časopisů

Příklad časopisu č. 1: Sports Illustrated

Sports Illustrated spolupracuje s eMagaziny pro jejich digitální vydání časopisů, jejich mobilní aplikaci (která dodává digitální časopisy předplatitelům) a pro vstupní stránky pro prodej více digitálních předplatných.

Příklad časopisu č. 2: Lidé

Všechny digitální edice People jsou vytvořeny pomocí eMagazinů. Společnost také dodává tyto digitální edice předplatitelům prostřednictvím e-mailových upozornění a jejich mobilní aplikace.

Výhody používání eMagazinů pro digitální časopisy

 • Každý aspekt vytváření digitálního časopisu je řešen za vás
 • Pro velké a střední vydavatele je nákladově efektivnější než vlastní správa
 • K dispozici jsou doplňkové služby, jako je správa aplikací a vytváření vstupní stránky

Nevýhody

 • Žádná možnost „udělej si sám“ (nabízejí pouze technologie a služby hotové pro vás nebo hotové s vámi)
 • Příliš drahé pro velmi malé vydavatele časopisů

2. Vertiqul

Vertiqul je další možností pro vytváření a vydávání digitálních časopisů. Online publikační platformu lze také použít pro digitální zpravodaje, mediální sady a brožury.

Příklad časopisů

Příklad časopisu č. 1: Časopis Bucknell University pro potenciální studenty

Bucknell University používá Vertiqul k digitálnímu sdílení jejich potenciálního studentského časopisu, který nabízí všechny výhody účasti na Bucknell University a také odpovědi na běžné otázky.

Příklad časopisu č. 2: LIV Sotheby’s

LIV Sotheby’s je tištěný a digitální časopis věnovaný pokrytí špičkových nabídek nemovitostí v Coloradu, stejně jako místních restaurací a aktivit. LIV Sotheby’s využívá Vertiqul ke snadnému publikování své digitální edice pro čtení na počítači a tabletu.

Číst:  Nejlepší aplikace pro výuku hraní

Výhody používání Vertiqul pro digitální časopisy

 • Cenově dostupné pro malé nebo méně časté vydavatele
 • DIY software
 • Optimalizovaná čtečka pro tablety a stolní počítače

Nevýhody

 • Není dobře optimalizován pro mobilní zařízení
 • Nenabízí pokročilé hlášení
 • Nenabízí vytváření ani správu mobilních aplikací
 • Nejoblíbenější (pravděpodobně se nehodí pro velké vydavatele časopisů)

3. Vydání

Issuu je jednou z nejlepších platforem digitálních časopisů pro publikování. Čtenáři se mohou přihlásit k účtu a procházet bezplatné publikace a také kupovat jednotlivé časopisy a předplatné. Z pohledu vydavatele je jednou z nejlepších funkcí schopnost poskytovat čtenářům váš obsah v prostředí bez rozptylování. Žádné karty, žádné reklamy. Jen obsah vašeho časopisu. Jste připraveni na srovnání platformy digitálního publikování pro Issuu?

Příklad časopisů

Příklad časopisu č. 1: Where Magazine Las Vegas

Magazine vydává měsíční časopisy v různých lokalitách, nejen v Las Vegas, ale i v Los Angeles, Sydney, Benátkách, Londýně a mnoha dalších. Pokud míříte téměř do jakéhokoli většího města, zaregistrujte se do Issuu a rychle vyhledejte, zda časopis Where Magazine toto město zahrnuje. Pokud ano, čeká vás lahůdka: všechny nejlepší akce a atrakce, které se ten měsíc konají. Tyto časopisy jsou zdarma. Vydělávají od místních inzerentů v každém městě. Proto je pro ně získání široké distribuce s Issuu tak důležité.

Příklad časopisu #2: Go Escape

Na rozdíl od magazínu Where Magazine, který se specializuje na každé město, Go Escape od USA Today Network pokrývá top destinace podle umístění. Není to jen cestovatelský, ale spíše lifestylový magazín. Vychází dvakrát ročně pro každý region, prodává se na novinových stáncích a je k dispozici na Issuu.

Výhody použití Issuu pro flipbooky

 • Žádné rozptylování pro čtenáře
 • Snadná správa plateb a předplatného pro čtenáře
 • Získejte přístup k novým čtenářům v ekosystému Issuu
 • Předběžně naplánujte obsah pro zveřejnění
 • Vkládejte videa na stránky časopisu
 • Cenově dostupné plány nižší úrovně
 • Může se integrovat se Sprout Social a vkládat vydání časopisu do blogových příspěvků (například pro příspěvek oznamující, že je k dispozici nové číslo)
 • Snadné sdílení na sociálních sítích

Nevýhody

 • Jediný plán zahrnující jejich nástroj pro týmovou spolupráci může být pro některé vydavatele příliš drahý
 • Malý počet šablon znamená, že většina vydavatelů bude muset udělat těžkou práci, pokud jde o rozvržení a design stránky

4. DCatalog

DCatalog je řešení digitálního publikování, které se zaměřuje nejen na digitální časopisy, ale také na další potřeby podniků, jako jsou katalogy, příručky zákaznické podpory a další marketingové nebo obchodní materiály. Podívejme se na srovnání digitální publikační platformy pro DCatalog.

Příklad časopisů

Příklad časopisu č. 1: Mezinárodní společnost pro aborikulturu

DCatalog usnadňuje společnostem a organizacím přístup k časopisům na jejich stránkách. Například Mezinárodní společnost pro aborikulturu vyžaduje, aby členové společnosti kontrolovali každý měsíc vydání „Arborist News“, což jim umožňuje podněcovat nové členství a poskytovat exkluzivní obsah.

Příklad časopisu č. 2: Lockton

Lockton je pojišťovací společnost, která používá DCatalog k vydávání atraktivních knih, které hodnotí výhody zákazníků. Je to důležité připomenutí, že flipbooky lze použít nejen pro publikace, ale také pro marketingové materiály, katalogy produktů a zákaznický servis.

Výhody použití DCatalogu pro flipbooky

 • Vícenásobné použití: časopisy, průvodce, katalogy, lookbooky, brožury, školení a HR, online adresáře, informační bulletiny a další
 • Obsah může být široce dostupný na webových stránkách, chráněný nebo soukromý
 • Robustní nástroje pro návrh, které jsou skvělé pro firmy, jako je ukládání a použití vlastní značky a hostování ve vlastní doméně

Nevýhody

 • Některé funkce a funkce mohou být zbytečné pro digitální publikace, které nejsou určeny pro marketingové účely
 • Pro mnoho společností to může být příliš nákladné

Klíčové poznatky z tohoto srovnání platformy digitálního publikování?

Pokud jste si všimli, digitální publikování může vyžadovat více platforem. Pokud vydáváte časopisy i digitální články, pak je to samozřejmostí.

I když se soustředíte pouze na jeden typ obsahu, možná budete potřebovat další nástroj, který vám pomůže zefektivnit váš pracovní postup.

Sprout Social vám umožní…

 • Distribuujte obsah na více platformách (váš web Webflow nebo WordPress, médium, články na LinkedIn a další)
 • Propagujte obsah (sociální média, advokacie zaměstnanců, influencer marketing, tiskové seznamy atd.)
 • Vložte podcasty a publikace Issuu do příspěvku na blogu
 • Uložit spolupráce s přispěvateli obsahu

Zjistěte více o tom, jak používat Sprout Social ve spojení s WordPress nebo jakoukoli jinou platformou digitálního publikování, abyste ušetřili desítky nebo stovky hodin pro svůj B2B obsahový marketing a spolupráci, distribuci a propagaci obsahu.

Vytvořte si bezplatný účet a začněte publikovat ještě dnes