Nezaměstnanost nebo hledání vysněné práce je velmi stresující. Může způsobit úzkost a stát se důvodem pro neznámé obavy. Kandidát musí zůstat fyzicky a duševně fit, aby mohl být přínosem pro jeho probíhající hledání. Přijměte proto následující strategie, abyste minimalizovali negativní dopady.
Od neuspokojivých pohovorů po zamítavé dopisy, úzkost při hledání práce je skutečná. Vnáší do naší mysli konec řady pesimistických myšlenek a činí nás negativními. V tomto článku objevíme některé z nejlepších tipů, které mohou bojovat proti úzkosti při hledání zaměstnání. Takže se na ně určitě podívejte.
Co je deprese při hledání zaměstnání?
Jak všichni víme, deprese je kritický stav duševního zdraví, kdy lidské bytosti nemohou najít radost nebo potěšení v žádné činnosti. Existuje konečný počet typů deprese. Nejběžnější je však deprese při hledání zaměstnání. Bohužel je tato forma deprese považována za začarovaný kruh.
Nezaměstnanost a deprese jdou ruku v ruce. Stav se ještě zhoršil po pandemii Covid-19, kdy několik lidí přišlo o práci a bojovalo s duševním zdravím. Boj při hledání práce se může cítit vystresovaný, odmítnutý a dokonce i úzkostný o svou budoucnost. V některých ohledech nás naše práce definuje. Naše zvolená profesní dráha je to, kým ve skutečnosti jsme.
Opakované odmítnutí z pracovních pohovorů může vést ke snížení sebevědomí. Kromě toho vám také brání v úplném přijetí sebe sama a poskytuje nedostatek sebedůvěry, což není dobré. Takže, co se s tím dá dělat? Podívejme se dále!
Příčiny úzkosti při hledání zaměstnání
Úzkost při hledání zaměstnání může být způsobena různými důvody. Pojďme se podívat na některé z běžných zde:
-
Neschopnost ucházet se o správnou práci
Nezáleží na tom, kolik certifikací nebo let zkušeností máte. Neschopnost ucházet se o práci svých snů může zvýšit vaši úzkost. Beznaděj, pokud jde o hledání práce, může pramenit z hledání zaměstnání, které pro vás nejsou stvořené.
Dále nemusíte mít požadované dovednosti pro danou práci nebo společnost může být nevhodná. Ať už je důvod jakýkoli, vždy musíte hledat práci, která bude dokonale vyhovovat vašim potřebám. Před podáním žádosti se ujistěte, že jste zvážili pracovní vytížení, pracovní dobu a mzdu na pozici.
To může výrazně snížit vaši úzkost.
-
Nízké Sebevědomí A Pesimistické Pocity
U mnoha lidí souvisí jejich sebehodnota s jejich zaměstnáním. Pokud tedy postrádáte sebeúctu, může to mít dopad na vaše hledání zaměstnání. Víte, že to děláte špatně, když jste na sebe příliš tvrdí, protože to bude bránit procesu.
Další příčinou je nedostatek sebesoucitu a neustálá kritika vašich nedostatků zabrání lidem, aby si všimli vašich pozitivních vlastností. Ztráta zaměstnání je pocit smutku, ale neobviňujte se ze všeho. Zkoušejte a hledejte práci, která by mohla dobře vyhovovat vašim cílům.
Osvědčené tipy, jak efektivně léčit úzkost z hledání práce
Úzkost z práce je zvládnutelná, pokud unesete správné činy a také své myšlení. Zkuste implementovat níže uvedené tipy k léčbě deprese, která je způsobena hledáním zaměstnání.
Zůstaň pozitivní
Udržet si pozitivní myšlení je to nejlepší, co můžete při hledání udělat admin pracovní pozice v mém okolí. I když se cesta může zdát zdlouhavá, dlouhá a nekonečná, je na čase uchovat a připomenout si odměny. Díky tomu bude jízda mnohem zábavnější a zapamatovatelnější.
Na pracovních stránkách si můžete vytvořit denní rozvrh pro práci každý den ve stejnou dobu. Navíc vystupte ze své komfortní zóny a ucházet se o nové pozice. Při hledání práce můžete cvičit, dobrovolně pracovat nebo se stát zeleným palcem.
Udržujte malé cíle
Chápeme, že hledání práce je nervózní úkol. Potenciální kandidát si není jist budoucností, což mu umožňuje soustředit se. Takové myšlení nepříznivě ovlivní hledání práce, protože snižuje motivaci. Budete se cítit sklíčeni a nebudete schopni podniknout správné kroky k úspěšnému náboru.
Proto si stanovte malé, realistické cíle, abyste negativitě čelili. Můžete se vyhnout přísným termínům a průběžně se informovat o cílech. Mezi příklady patří přepracování životopisu nebo aktualizace průvodního dopisu o další dovednosti. Kromě toho můžete také pracovat na svém profilu LinkedIn.
Uvolněte se
Neustálé hledání zaměstnání zvyšuje stres a využívá vnitřní energii. Proto si jednotlivec potřebuje dělat přestávky. Můžete si vzít i den volna. Doporučuje se trávit čas s rodinou, mentory a dalšími dobrovolníky. Navíc zajít s kamarádkou do kavárny je také výborný nápad.
Můžete také přizpůsobit cvičení na odstranění stresu v den volna, jako jsou hluboké nádechy, meditace a cvičení. Dalšími návrhy jsou čtení knihy nebo poslech oblíbeného umělce. Zkrátka dělejte to, co vám skvěle funguje.
Odměňte se za malé výhry
Úzkost související se zaměstnáním přichází a odchází. Zatímco se člověk zaměřuje na nejistotu v budoucnosti, minulost může snadno vyplout na povrch. Proto si občas připomeňte malé výhry, abyste si udrželi motivaci. Možná jste na pohovoru úspěšně odpověděli na těžké otázky, i když vás společnost nezaměstnávala. Kromě toho jste se možná také naučili nové dovednosti, díky nimž je váš životopis silnější než ostatní kandidáti.
Úzkost při hledání zaměstnání není plná trnů. Obsahuje růže, které osvěží váš pohled a dřina stojí za to. Můžete jít na večeři s přáteli nebo si užít večer. Tyto aktivity posílí vaši důvěru.
Dostat podporu
Poslední fází úzkosti z práce je stres a sebepoškozování. Pokud jste dosáhli takových fází úzkosti z práce, zažíváte ztrátu kontroly. Ovlivňuje to vaše vztahy. Můžete si stěžovat na nedostatek spánku, bolesti tělasvalové napětí a záchvaty paniky.
Pokud vás příznaky definují, je čas kontaktovat blízkého přítele nebo člena rodiny. Můžete dokonce mluvit s odborníkem, aby vaše úzkost zmizela.
Řekněte sbohem pracovní úzkosti
Hledání práce zahrnuje výzvy, které vás motivují k úspěchu. Obtíže jsou minimalizovány, pokud zůstanete organizovaní a pozitivní. Přechod je možný, když zůstanete uvolněni. Pamatujte, že hledání práce není věčné. Vyžadují však oddanost.
Přečtěte si více: