Videokonference a videohovory mění způsob naší práce pracovat na dálku a zůstat v kontaktu s přáteli a příbuznými. A brzy by také mohly oživit mezeru na trhu s elektronikou, kterou do včerejška navštěvovalo jen málo lidí: webové kamery. Ve skutečnosti každý, kdo používá aplikace pro videokonference příležitostně a ne pro pracovní potřeby, má obvykle tendenci se spokojit s webovou kamerou integrovanou do rámu obrazovky svého notebooku.
Ale uskutečňovat kvalitní videohovory a videokonference tato integrovaná výbava je naprosto nedostačující: video je nekvalitní, čočka je malá (a tudíž málo světla zachytí), mikrofon není na ty nejnáročnější úkoly. A především je opravena webová kamera integrovaná do obrazovky notebooku: nanejvýš můžeme obrazovku více otevřít nebo zavřít, ale neumíme umístit webovou kameru tím nejvhodnějším způsobem.
Místo toho, aby videohovor se děje dokonale, může být nutné ji posunout a nasměrovat tak, aby nás dokonale orámovala. Ve zkratce, vyberte nejlepší webovou kameru pro videohovory a videokonference je to méně jednoduchý podnik, než se může zdát, a malá nápověda (ve formě nákupního průvodce) by mohla být velmi užitečná.
Webová kamera pro videohovory: nejdůležitější funkce
THE základní parametry pro posuzování webové kamery pro videokonference jsou ve všech: rozlišení a snímková frekvence, kvalita mikrofonu, další funkce, které přináší software pro správu a správa soukromí. Tam rozlišení je to základní parametr pro kvalitu videa: většina levných webkamer má rozlišení 720p, ty nejlepší dosahují 1080p. Některé dosahují i 4K rozlišení, které je však v současnosti velmi málo použitelné. The průměrná snímková frekvencealespoň při normálních rozlišeních (720p a 1080p) je obvykle 30 snímků za sekundu, některé produkty dosahují dokonce 60 snímků za sekundu.
I v tomto případě však existuje jen málo případů, kdy skutečně potřebujeme šedesát snímků za sekundu.
Tam kvalita mikrofonu, je však třeba věnovat zvláštní pozornost. Začněme z předpokladu: nejlepší webová kamera na trhu bude vždy nahrávat zvuk výrazně nižší kvality a hlasitosti, než jaký zaznamená samostatný mikrofon, a to i střední USB mikrofon. Je však třeba také říci, že obvykle kvalita zvuku zaznamenaného webovými kamerami nejlepší je mnohem vyšší než ten, který zachytí vestavěný mikrofon v přenosných počítačích. A nutno také říci, že obvykle toto kvalita je dostatečná pro videokonference a videohovorypokud nevysíláme z velmi přeplněného a hlučného místa.
Mezi funkcemi, které nám může nabídnout dobrý software pro správu webové kamery, patří především solidní a funkční ovladač.
Ovladač, tedy bez problémů fungující na Windows 10 i MacOS, který nám umožňuje připojit stejnou webkameru k více počítačům bez jakýchkoliv problémů a který není v konfliktu s ostatními ovladači jiných periferií. Pak je jich mnoho nastavení rámovánímožnost přidání ohraničení, aplikace filtru na obraz, rozdělení obrazovky na dvě nebo více částí výběrem dalších zdrojů videa k přenosu spolu s hlavním a nakonec volba kodeku pro kompresi zvuku/videa.
Konečně, pokud jde o soukromí, existují webkamera s fyzickou závěrkou který se zavírá, když se nepoužívá. Tohle jsou nejlepší webové kamery pro soukromí, protože zatímco je nepoužíváme, nic nevidí a v důsledku toho nemohou nic vysílat. Je tedy velmi důležité, aby webová kamera měla světlo, které nám jasně říká, zda funguje: pokud by se hackerovi podařilo ovládnout naši webovou kameru, ve skutečnosti by nás zařízení prostřednictvím světla varovalo, že nás někdo sleduje . Pokud však naše webová kamera nemá specifické funkce ochrany osobních údajů, jako jsou tyto, vždy je lepší ho odpojit od PC, když ho nepotřebujeme.
Logitech C920S HD Pro
V segmentu trhu s webovými kamerami se počítají hlavně dvě jména: Logitech a Microsoft. Nejprodávanější webovou kamerou společnosti Logitech je dnes bezpochyby kamera C920S: jde o relativně levný produkt (100 eur), který se hodí snad ke všemu. Tam rozlišení je FullHD 1080p a je zde privátní závěrka, maximální snímková frekvence je 30 fps a integrovaný mikrofon je stereo. Můžete jej připevnit na okraj monitoru nebo jej připevnit na standardní stativ.
Logitech StreamCam
Trochu nahoru cena tam je Logitech StreamCam (160 eur), což zaznamenává až 1080p/60 fps a má dva všesměrové mikrofony s redukcí šumu na pozadí. Je také vybaven dynamickým ostřením, které sleduje naši tvář, ale především má něco, co má málokterá jiná webkamera: připojení USB-C.
Logitech Brio Ultra HD
Tam to stojí ještě víc Logitech Brio Ultra HD který však natáčí videa až v rozlišení 4K při 30 fps nebo 1080p při 60 fps. Disponuje také 5x zoomem a technologiemi RightLight 3 a HDR, které vždy zaznamenají jasný a živý barevný obraz. Můžete také nastavit variabilní zorné pole: 65, 78 nebo 90 stupňů. Připojení je USB 3.0.
Microsoft LifeCam HD-3000
Když přejdeme k webovým kamerám společnosti Microsoft, je třeba zmínit LifeCam HD-3000 který nabízí záznam 720p (ve formátu 16:9), redukci šumu snímaného mikrofonem a technologii TrueColor pro zlepšení barev záznamu. Pokud však hledáme webovou kameru Microsoft HD, jedna existuje LifeCam Studio který má také skvělý mikrofon a sledování obličeje pro ostření.
Aukey FHD
Je vybavena a FullHD rozlišení i přes velmi nízkou cenu je vhodný pro ty, kteří nejsou nakloněni velkým investicím, ale zároveň se raději zaměří na nástroj s pozoruhodnými vlastnostmi. Toto je webová kamera Aukey FHDs dostupným rozlišením 1080p pro příjemný obraz a čistý zvuk díky dvojitému mikrofonu a protokolu redukce hluku antikorozní.
Kamera se může opřít o horní okraj obrazovky, stabilně se ukotvit pomocí upínacího systému, má široké zorné pole a přestože absence autofokusu nezůstane bez povšimnutí, zachová ostré snímky ve všech okamžicích, kdy je nutné umět využívat výhod spolehlivého systému.
Mevo Start
Použijte rychlé připojení pro okamžité streamování prostřednictvím vyhrazené aplikace na vašem smartphonu. Další výhodou aplikace je provádění živých změn mezi panoramaty, přiblížením a vícenásobnými plány fotografování. Mluvíme o Mevo Startpokročilé zařízení, které umožňuje přímé vysílání v mnoha službách (Facebook, Twitter a YouTube, abychom jmenovali alespoň některé) prostřednictvím WIFI síťEthernet nebo LTE.
Uvnitř je a integrovaná baterie který po nabití na 100 % umožňuje použití po dobu 6 po sobě jdoucích hodin, to vše ve vysokém rozlišení 1080p, vícesměrném zvuku a možnosti snímání obrazu i za špatných světelných podmínek. Cena online prodej je to asi 430 eur.
Razer Kiyo
Návrh Razeru kombinuje webovou kameru s praktickým prstenový bleskabyste eliminovali jakýkoli typ jasného stínu využitím výhod různých nastavení intenzity světla. Razer Kiyo se plynule pohybuje ve formátu 720p s úrovní 60 snímků za sekundu která klesne na 30 snímků za sekundu, když se rozhodnete pro vyšší hodnotu z hlediska přesnosti obrazu, tedy 1080p.
Můžete se spolehnoutautofokus, který vám dává možnost pohybovat se před kamerou, aniž byste se museli obávat ztráty zaostření. Robustní a ideální na cesty, podporuje streamování na nejpopulárnějších platformách včetně Open Broadcaster Software a Xsplit. Je umístěn v online prodej kolem 118 eur.
Razer Kiyo Pro
Kdo však hledá zařízení s pokročilejšími technickými specifikacemi, může zvážit možnost pořízení pokročilé verze předchozího modelu, vždy s vestavěným mikrofonem. Různé světelné podmínky nejsou děsivé Razer Kiyo Pro než s jeho adaptivní senzor je schopen pořizovat snímky maximálním využitím jakéhokoli světelného zdroje přítomného v prostředí.
Širokoúhlý objektiv se pak spoléhá na nastavitelné zorné pole, aby těm na druhé straně obrazovky ukázal jen to, co chcete. Z technického hlediska poskytuje lepší rozlišení až 1080p pro 60 snímků za sekundu vyšší kvalitu obrazu, a to i v HDR pokud jste ochotni snížit na 30 snímků za sekundu. Výbavu doplňuje USB 3.0 konektivita, rychlá a bez jakékoliv komprese a je k zakoupení online kolem 200 eur.
Od společnosti Cultur-e