Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Nokia 2, technické vlastnosti, dostupnost, cena

Nokia 2, technické vlastnosti, dostupnost, cena

Po 3, 5 a 6 prezentovaných během Mobile World Congress 2017 of Barcelona a 8. představený v srpnu téhož roku, Nokia pokračuje v obohacování své řady smartphonů Android tím, že představuje levné zařízení vyznačující se poměrně velkorysou baterií a výdrží baterie – deklarovaná – přibližně 48 hodin. Jde o Nokia 2, nejnovější zrozené v laboratořích domu Espoo. A zařízení určené pro rozvíjející se trhy – byl představen v Indii, ale bude dostupný i ve zbytku světa – což by však vzhledem k nízkým nákladům mohlo být vysoce oceněno i jinde. Stačí se podívat na technické vlastnosti telefonu Nokia 2, abyste pochopili proč.

Technický list Nokia 2

Po designové stránce Nokia 2 ani v nejmenším nevybočuje z cesty, kterou vystopovali další čtyři „velcí bratři“ před ní vydané: klasické a elegantní linie a tělo z hliníku (monoblok) a skla (Gorilla Glass). Pod 5palcovým displejem (HD rozlišení, 1280×720 pixelů) je prostor pro SoC Snapdragon 210doprovázeno 1 gigabajt paměti RAM a 8 gigabajtů úložiště (rozšiřitelné na 128 gigabajtů pomocí microSD karty. Technické specifikace, které nejsou náhodné: toto jsou minimální požadavky Android 7 Nougat (a která by měla umožnit budoucí aktualizaci zařízení na Android 8 Oreo, jak slibovala finská společnost). Fotografickou část však tvoří jedna 8 megapixelový zadní fotoaparát a od jednoho přední fotoaparát s 5 megapixelovým snímačem. Technické vlastnosti dotváří Wi-Fi konektivita IEEE 802.11 n, Bluetooth 4.1, geolokace GPS/GLONASS a různé pohybové senzory. Vše pohání 4 100 mAh baterie, schopná zaručit výdrž až 2 dny.

Číst:  Odemykání potenciálu: Klíčové vlastnosti nástrojů pro správu aktiv

Kompletní specifikace Nokia 2 je následující

 • Rozměry: 143,5 x 71,3 x 9,30 mm
 • SoC: Qualcomm Snapdragon 210
 • RAM: 1GB DDR3
 • Úložiště: 8 GB e-MMC (až 128 GB s MicroSD)
 • Displej: 5″ HD LTPS 1280 x 720 LCD
 • Fotoaparát: Hlavní fotoaparát: 8MP s automatickým ostřením a LED bleskem; přední kamera: 5MP s pevným ostřením
 • Konektivita: 802.11 b/g/n, BT 4.1, GPS/AGPS/GLONASS/Beidou, FM/(RDS)
 • Senzory: Senzor okolního světla, senzor přiblížení, akcelerometr (G-senzor), kompas
 • Baterie: 4100 mAh
 • Slot SIM: 2 nano-SIM + 1 uSD slot (Dual SIM) / Nano-SIM + 1 uSD slot (Single SIM)
 • Vstup/výstup: Micro USB (USB 2.0), 3,5 mm audio jack

Dostupnost v Itálii a cena Nokia 2

Jak již bylo zmíněno, Nokia 2 je zařízení určené pro rozvíjející se trhy, ale stejně jako všechna ostatní zařízení se systémem Android od finské společnosti se bude prodávat také ve zbytku světa. Naše země samozřejmě není výjimkou. Vydání Nokie 2 v Itálii se očekává v roce první polovina roku 2018 na (katalogová) cena 99 eur. Stručně řečeno, smartphone za méně než 100 eur vyznačující se typickou solidností produktů Nokia a jistotou aktualizace na Android 8 Oreo.

Od společnosti Cultur-e