Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Odkaz Reclamation: 6 cest k rychlému zpětnému odkazu vítězí s SEOptimerem

Odkaz Reclamation: 6 cest k rychlému zpětnému odkazu vítězí s SEOptimerem

Váš zpětný odkaz je vaším královstvím.

Vaše království potřebuje důvěryhodné voliče, kteří ho posílí a budou za něj bojovat.

S těmito důvěryhodnými spojenci rozšíříte svou autoritu po celé zemi a zaženete strach v srdcích svých nepřátel.

Přesto existuje šance, že někteří z vašich voličů odejdou bez rýmu nebo důvodu. Přestanou mluvit vaše jméno a rozhodnou se spojit se s ostatními, kteří soupeří o moc.

Pokud se to stane, aniž byste o tom věděli, ztratíte svou autoritu, přitáhnete neshody a riskujete povstání ve svém království. Celá vaše říše se může zřítit.

Z tohoto důvodu musí být váš zpětný profil sledován. Pokud ztratíte zpětné odkazy z dobrých webů, ztratíte jejich šťávu z odkazů a riskujete ztrátu Domain Authority. Vaši konkurenti v oblasti SEO vám mohou tyto možnosti zpětných odkazů dokonce ukrást a získat nad vámi novou výhodu.

Dnes se dozvíte, jak na to reklamace odkazu vám může pomoci vytvořit, udržovat a zlepšovat váš profil zpětných odkazů.

Tohle všechno uděláš a zjistěte, jak objevit nízko visící ovoce – zpětné odkazy, které můžete snadno získat zpět – přímo na řídicím panelu SEOptimeru.

Co je to Reclamation Link?

Rekultivace odkazů je proces hledání příležitostí online, kde blog nebo web zmiňuje vaši značku, ale neodkazuje zpět na váš web.

Existuje mnoho důvodů, proč správně neodkázali na váš web: překlepy v adrese URL, nevědomost, kterou adresu URL zahrnout, nedostatečné povědomí o výhodách SEO, které by to vašemu webu (a jeho webu také) přineslo, nebo jen obyčejná zapomnětlivost .

Nejdůležitější je však využití těchto příležitostí k získání odkazu z webu.

Příkladem možnosti získání odkazu je, pokud existuje stránka, která v obsahu zmiňuje „Ahrefs“, ale neodkazuje zpět na web. Tento typ příležitosti se nazývá a značkový termín nebo zmínit se. Pokud máte prominentní nebo domáckou značku, můžete očekávat, že lidé budou její jméno na svých stránkách psát neustále a nemusí vždy cítit potřebu přidávat odkazy.

Vzhledem k tomu, že ve výše uvedeném příkladu web nebo blog ve skutečnosti zmínil Ahrefs a neodkazoval na ně, jsme na skvělém místě, abychom si uctivě vyžádali zpětný odkaz. Webmaster již zná a respektuje naši značku natolik, aby nás zmínil. Proč by nevložili odkaz, pokud je to pro nás užitečné?

Odeslání e-mailu správci webu s žádostí o propojení zpět na váš web je nejběžnějším způsobem, jak uvést do pohybu reklamaci odkazů. Později však probereme další způsoby, jak kontaktovat vlastníka webu.

Nejprve se podívejme na všechny různé příležitosti, které byste mohli mít k zapojení do rekultivace odkazů.

6 Potenciální možnosti rekultivace odkazů

Kromě značkových výrazů a zmínek existují i ​​další příležitosti k reklamaci odkazů, zejména na základě typu obsahu, který jste vytvořili.

Mějte na paměti, že ne všechny příležitosti se vztahují na všechny weby, takže proveďte náležitou péči a určete, které z nich nejlépe vyhovují vaší situaci.

1. Nefunkční a ztracené odkazy

Poté, co uvidíte, že jste přidali zpětný odkaz na jiný web, je možné, že uvidíte, že se zlomí nebo se ztratí.

Existuje mnoho důvodů, proč k tomu může dojít: Stránka mohla spadnout, webmaster mohl vymazat nebo aktualizovat část obsahu, kam byl umístěn váš zpětný odkaz, nebo – v nejhorším případě – mohl váš odkaz nahradit odkazem. na jiný zdroj.

Číst:  Co jsou to Wi-Fi radiační štíty a proč jsou k ničemu?

To poslední je těžké získat zpět, ale naštěstí je to také vzácné. Webmaster většinou neměl v úmyslu odkaz změnit, a pokud bude mít čas, mohl by být ochoten na vás odkaz znovu.

Rekultivace odkazů pro nefunkční a ztracené odkazy je, když se dostanete na stránky, kde vaše dřívější zpětné odkazy již neexistují, a najdete způsob, jak je obnovit.

Jedná se o nejběžnější (a obecně nejúspěšnější) formu rekultivace odkazů a je skvělým úkolem přidat k vaší pravidelné SEO práci, abyste si udrželi svůj profil zpětných odkazů.

2. Vytvořené termíny

Pokud jste přišli s termínem, který je v dnešní době široce používaný, pak existuje možnost, že někteří lidé tento termín liberálně používají, aniž by věděli, odkud pochází.

Příkladem vytvořeného termínu je „Obsahový šok“od Marka Schaefera nebo”Technika mrakodrapů“ od Briana Deana. Podívejte se, jak jsem zpětně odkazoval na jejich obsah v rámci jejich vytvořených termínů? To je cíl pro každého, kdo má vytvořené termíny plovoucí po internetu.

I když to nemusí být nutně jejich chyba – možná si neuvědomili, že je to něčí duchovní dítě – spisovatel nebo webmaster mohl najít způsob, jak zpětně vysledovat původ termínu a ukázat na váš web. Když se lidé budou vracet k vaší jedinečně trefné terminologii a poukazují na vás jako na myšlenkového lídra v oboru, může vám to dát velkou podporu.

Při rekultivaci s vymyšleným termínem vystopujete zmínky o tomto vymyšleném termínu a požádáte o přidání odkazu na vaše stránky (nejlépe na obsah, kde jste tento termín poprvé použili).

3. Bílé knihy a případové studie

Udělali jste spoustu výzkumu, abyste napsali bílou knihu nebo implementovali a sdíleli případovou studii?

To jsou cenné informace.

Je možné, že autoři a vydavatelé citovali statistiky, které jste vyhledali, pro vaši bílou knihu nebo případovou studii, aniž by odkazovali na původní stránku, odkud pocházejí (vaše).

Měli byste se pokusit získat zpět odkazy od těchto vydavatelů, abyste získali svůj náležitý kredit a aby jejich čtenáři viděli vaši stránku a stáhli si původní zdroje ve svůj prospěch.

4. E-kurzy

Pokud máte e-kurzy publikované online a učili jste informace a taktiky jedinečné pouze pro váš kurz, vždy existuje šance, že studenti vašeho kurzu tyto informace později využijí ve svém obsahu.

Přemýšlejte o tom, co je na vašem kurzu nejvíce jedinečné, a zkuste tato klíčová slova a fráze hledat online. Můžete dokonce vidět, zda zmínili název kurzu, název vaší značky nebo vaše jméno v obsahu, který pojednává o vašem materiálu.

Když uvidíte bývalého studenta, jak tyto znalosti vetká do svého obsahu, oslovte ho a požádejte o zpětný odkaz. Vzhledem k tomu, že jasně ocenili vaše znalosti, pravděpodobně se na vás rádi odkážou!

5. E-knihy

E-knihy jsou fantastické materiály, které mohou návštěvníkům webu nabídnout. Spousta digitálních obchodníků se zabývá prodejem e-knih, nabízí je jako dárky zdarma a dávají je výměnou za zařazení do seznamu adresátů.

Podobně jako v případě případových studií, bílých knih a kurzů mohou vaše e-knihy obsahovat jedinečné informace, které jsou zmíněny na webech, které na váš web neodkazují.

Můžete dokonce najít kompletní e-knihu nabízenou někde jinde. Pokud je to něco, co nabízíte zdarma, neměl by to být žádný skutečný problém – může být dokonce výhodné mít to hostované na více místech, pokud vaše hodnocení odkazuje zpět na váš web.

Číst:  Hay Day, triky a tajemství k rychlému růstu

6. Infografika

Infografika je vysoce sdílený obsah. Může dokonce být příliš sdílené.

Existuje riziko, že lidé vás na svých stránkách uvedli, ale neodkázali na váš web. Mohli ji dokonce propojit se špatnou stránkou, protože ji původně našli někde jinde, přestože jste infografiku pro svou značku vytvořili nebo objednali vy sami.

Vyhledejte na webu svou infografiku a získejte zpět své odkazy!

Víme, že rekultivace odkazů je cenná praxe, a proto jsme navrhli nástroj Ahrefs, který vám pomůže provádět vaše strategie rekultivace odkazů – zejména těch, které se týkají nefunkčních a ztracených zpětných odkazů.

Jeho vlastnosti a funkce jsou určeny k tomu, aby vám pomohly sledovat, sledovat a zlepšovat váš profil zpětných odkazů.

Zatímco budete potřebovat další nástroj, jako je Ještě nebo Zmínit se Abychom vám pomohli s neznačkovými zmínkami, které jsme zaznamenali výše, může Ahrefs pomoci v několika oblastech:

  • Hledání ztracených a nefunkčních zpětných odkazů — Toto je ideální výchozí bod pro dosahování rekultivace odkazů. Vzhledem k tomu, že web na vás již odkazoval dříve, bude pravděpodobnější, že na vás odkazují znovu. Navíc pravděpodobně více než rádi opraví nefunkční odkaz na své stránce. Je to rychlá oprava a je přínosná pro jejich SEO a UX.
  • Sledování průběhu reklamace odkazů — Se SEOptimerem budete upozorněni, když získáte nový zpětný odkaz z vaší strategie dosahu. Ať už pracujete s nefunkčními odkazy nebo neznačkovými zmínkami, Ahrefs vám pomůže vidět výsledky. Někdy webmaster slíbí, že přidá váš odkaz, ale zapomene ho dodržet. Pokud je to tak, můžete sledovat.
  • Ujistěte se, že už nikdy neztratíte další zpětný odkaz. — Budete informováni žádný změny ve vašem profilu zpětných odkazů, jak k nim dojde. Pokud se jiný zpětný odkaz přeruší nebo ztratí, můžete okamžitě jednat.

Na řídicím panelu SEOptimeru klikněte vlevo na záložku Sledování zpětných odkazů a poté přidejte svůj web.

Jakmile je přidána nová doména, nástroj vyhledá zpětné odkazy vašeho webu vaším jménem. Poté jsou zpětné odkazy organizovány a hodnoceny podle různých metrik SEO, jako je síla domény a stránky, datum zobrazení, text kotvy, typ a další.

Zde můžete snadno najít ztracené odkazy.

Pokud chcete sledovat vytvořené výrazy nebo zmínky o značce, vyhledejte Text kotvy. Můžete alespoň zjistit, zda vás lidé mají tendenci spojovat s určitými výrazy.

Také pomocí metrik dostupných v SEOptimeru musíte upřednostňovat weby s vysokým skóre. Čím vyšší jsou například metriky zpětných odkazů, tím je web autoritativnější. Uspořádáním webů, kde budete znovu získávat své odkazy, můžete upřednostnit nejlepší weby a vynechat ty škodlivé – to je dobré se jim zbavit.

Takže mám seznam stránek, kde mohu získat zpět svůj odkaz. Co teď?

Hledání příležitostí k reklamaci odkazů je jen polovina úspěchu.

Ve skutečnosti, úspěšně získat váš odkaz zpět z těchto stránek je vaše dosud nejtěžší výzva. Níže jsou uvedeny kroky, které musíte dodržet, abyste mohli správně propagovat reklamaci odkazů.

Hledání e-mailů vlastníků stránek

Jak již bylo zmíněno, vlastníka webu můžete kontaktovat e-mailem, pokud na svém webu uvedl svou e-mailovou adresu. Můžete také vyplnit poptávkový formulář z jejich kontaktní stránky.

Pokud však plánujete oslovit stovky webů, pak je ruční vyplňování jejich kontaktního formuláře časově náročné a neefektivní.

Pokud nemůžete najít e-mailovou adresu vlastníka webu, použijte Email Hunter nebo Najděte toho vedoucího. Oba nástroje vám pomohou najít nejlepší e-mail dané osoby, abyste ji mohli efektivně oslovit prostřednictvím e-mailu.

Použijte nástroj pro dosah

Jakmile budete mít jejich e-mailové adresy, můžete je zapojit do nástroje pro dosah, jako je např MailShake nebo Lemlista.

Číst:  200 bezplatných webů pro vytváření odkazů pro vytváření odkazů (ověřeno)

Obojí vám umožní vytvořit informační kapání zasláním e-mailů vlastníkům stránek za sebou. Cílem je poslat alespoň tři e-maily rozložené do dnů, abyste mohli maximalizovat výsledky svého dosahu.

Skvělé na obou nástrojích je, že můžete zkopírovat a vložit svou šablonu e-mailu a nástroj se postará o vyplnění jména a dalších informací.

Ve srovnání s ručním vyplňováním kontaktních formulářů vám použití nástroje pro dosah umožňuje posílat e-maily stovkám lidí pomocí několika kliknutí na tlačítko.

Rozvíjejte své e-mailové šablony

V této části můžete rozbít nebo ztrácet, kterou můžete poslat vlastníkům stránek k reklamaci odkazů.

Zde je jednoduchá šablona, ​​kterou můžete použít pro první e-mail vaší kampaně na reklamaci odkazů pro zmínky o značce:

Předmět: Díky za zmínku [brand]

Tělo:

Ahoj, [name of site owner/author]!

jsem [your name,] [position] z [brand]. Právě jsem viděl, že jste se zmínil [brand name] ve vašem příspěvku”[Title].” Zde je odkaz na příspěvek, o kterém mluvím: https://www.seoptimer.com/blog/link-reclamation/.

Posílám vám e-mail, abych vás informoval, že jste zapomněli vrátit odkaz na naše stránky. Myslím, že to pomůže vašim čtenářům zjistit, kdo jsme, když do příspěvku zahrnete náš odkaz, aby mohli kliknout na odkaz a získat další informace.

Zde je odkaz na naše stránky: [site URL]

Děkuji a dejte mi vědět, jestli vám mohu pomoci s něčím dalším.

[your name]

Upravte šablonu e-mailu, jak uznáte za vhodné. Smyslem vašeho e-mailu je dát jim důvod proč měli by odkazovat zpět. Čím atraktivnější pobídka, tím vyšší je šance, že se propojí.

U několika dalších e-mailů se jich můžete jednoduše zeptat, zda si přečetli předchozí e-mail. Pro vaše následné e-maily by mělo stačit pár vět.

Počkej a uvidíš

V ideálním případě, jakmile oslovíte vlastníky stránek se žádostí o zpětný odkaz na vaše stránky, oni vám vyhoví a okamžitě váš odkaz zahrnou do obsahu. Není tomu však vždy tak. Ve skutečnosti je pravděpodobnější, že majitelé stránek budou vaši zprávu napoprvé ignorovat.

Pravděpodobně jsou zaneprázdněni a zapomněli se k ní vrátit, nebo se jim prostě nechce jít na vaše stránky správně. V každém případě jste vydáni na milost a nemilost majitelům stránek prostřednictvím rekultivace odkazů. Nemůžete je nutit, aby odkazovali na váš web, pokud nechtějí.

Aby vaše kampaň na rekultivaci odkazů byla pro vlastníky stránek příjemnější, musíte oslovit stovky vlastníků stránek, abyste zvýšili své šance na získání zpětného odkazu.

Svou kampaň také můžete vyladit pro další várku e-mailů. Můžete to však udělat poté, co dokončíte předchozí dávku a změříte výsledky. Kromě těchto návrhů opravdu nezbývá nic jiného, ​​než doufat v to nejlepší.

Držte nám palce a sledujte aktualizace SEOptimeru, abyste viděli, zda se odkazy objevují.

Závěrečné úvahy o reklamaci odkazu

Obnovení vašich odkazů pomocí této metody je náročný proces. Existuje mnoho proměnných mimo vaši kontrolu; proto nemůžete zaručit, že přes vaše nejlepší úsilí získáte zpětný odkaz z webu. Je vhodné najít stovky příležitostí k reklamaci odkazů, aby vaše úsilí nebylo marné.

Zároveň, pokud jste neústupní v ochraně a budování svého profilu zpětných odkazů jako král své království, musíte se k této strategii zavázat.

Příležitosti pro zpětné odkazy již existují a čekají, až si jich všimnete. Je to strategie, která stojí za váš čas a energii.