Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

On-Page SEO: Co to je a jak zlepšit faktory hodnocení?

On-Page SEO: Co to je a jak zlepšit faktory hodnocení?

On-page SEO je první linií útoku, pokud jde o hodnocení vašeho webu v Google, Yahoo a Bing. Správná optimalizace stránek a obsahu může vést k nejrychlejší návratnosti investic za vynaložený čas a energii. V tomto článku se dozvíte o on-page SEO a jak správně optimalizovat weby.

Zdroj obrázku: Spolehlivý měkký

Co je On-Page SEO?

On-page, také známý jako on-site, se SEO většinou zaměřuje na optimalizaci obsahu v hlavních HTML značkách stránky, které vyhledávače čtou za účelem interpretace obsahu.

Význam On-Page SEO

Možná jste slyšeli, že tradiční on-page SEO nemění vaše SEO úsilí v roce 2021.

Podle společnosti Google však v jejich „Jak fungují vyhledávací algoritmyK určení relevance webu pro konkrétní vyhledávací dotaz se stále používají faktory, jako je použití klíčových slov v nadpisech.

I se všemi moderními algoritmy Google hrají základy SEO na stránce stále hlavní roli v tom, aby se vaše webové stránky a obsah dostaly do hodnocení SERP.

Existuje spousta údajů, které to dokazují.

Backlinko analyzovalo 11,8 milionů výsledků vyhledávání Google a zjistili, že existuje jasná korelace mezi značkami názvu bohatými na klíčová slova a hodnocením na první stránce.

Nevěříte výzkumu?

Jednoduše vyhledejte konkurenční klíčové slovo a zjistíte, že všechny stránky s nejvyšším hodnocením mají ve značkách názvu přesné klíčové slovo.

Měli byste si uvědomit, že tento proces optimalizace je více než jen optimalizace klíčových slov a značek titulků, další faktory, jako je optimalizace obrázků, adresy URL vhodné pro SEO a vysoká rychlost stránky, hrají důležitou roli při optimalizaci SEO na stránce vašeho webu.

Rozdíl mezi On-Page a Off-Page SEO

Toto je pravděpodobně jedna z nejčastějších otázek mnoha lidí, kteří začínají se SEO. A je důležité znát rozdíl mezi těmito dvěma.

Zdroj obrázku: SEO klábosení

On-page SEO je vše o optimalizaci vašeho obsahu, meta tagů a odkazů na vaší webové stránce (stránkách), je to v podstatě optimalizace všeho, co je na vašem webu a co máte pod kontrolou.

Off-page SEO je celé o optimalizaci externích faktorů hodnocení stránek, které nejsou na vašem webu.

Mezi běžné faktory hodnocení SEO mimo stránku patří:

 • Zpětné odkazy z jiných webů
 • Sociální signály
 • Autorita domény
 • Lokální SEO optimalizace na webech jako Yelp, Google My Business a dalších webech s recenzemi.

Stručně řečeno, off-page optimalizace souvisí s faktory, které jsou „mimo“ vašeho webu a on-page optimalizace souvisí s faktory, které jsou „na“ vašem webu.

Podle DigitalThirdCoast:

“On-page SEO určí, jaké vyhledávací dotazy budete hodnotit, zatímco off-page SEO bude do značné míry určovat, jak vysoko se v SERP umístíte.”

Faktory hodnocení SEO na stránce a jak je zlepšit

Optimalizujte obsah

Víme, že obsah je jedním z nejdůležitějších, ne-li nejdůležitějším aspektem SEO na stránce. Když tedy začínáte s optimalizací na stránce, bylo by pro začátek užitečné optimalizace obsahu První.

Co je optimalizace obsahu?

Podle Monitor kampaněoptimalizace obsahu je:

„Optimalizace obsahu je proces, který zajišťuje, že obsah je napsán tak, aby mohl oslovit co největší cílové publikum.“

Použití klíčových slov je první věc, kterou byste měli zvážit při optimalizaci obsahu.

Jak ale víte, která klíčová slova použít ve svém obsahu?

Než začnete přemýšlet o tom, kde a jak často používat klíčová slova, měli byste začít průzkumem klíčových slov, abyste zjistili, která klíčová slova použít.

Zlatým pravidlem při výzkumu klíčových slov je najít klíčová slova, která mají velký objem vyhledávání, ale velmi nízkou konkurenci.

Než budete pokračovat v optimalizaci obsahu na stránce, můžete použít nástroj jako Ahrefs nebo SEMrush k provedení průzkumu klíčových slov.

Například podle Ahrefse je konkurence pro klíčové slovo „liga esportů“ opravdu vysoká, takže je to klíčové slovo, kterému se chcete vyhnout.

Ale klíčové slovo jako „výdělky z esportů“ je určitě jedno, na které byste se měli zaměřit, protože má nízkou konkurenci a opravdu vysoký objem vyhledávání.

Tím se dostáváme k dalšímu tématu – brzkému používání klíčových slov.

Používejte cílová klíčová slova včas

Existuje stará taktika SEO na stránce, která říká, že byste své cílové klíčové slovo měli použít jednou v prvních 100 slovech vašeho článku.

Například jsme do prvních 100 slov našeho článku o 15 nejlepších knihách o SEO, abychom zvládli SEO v roce 2021, přidali klíčové slovo „SEO knihy“:

Důvodem je, že Google klade větší důraz na klíčová slova, která se objeví v prvních 100 slovech vašeho obsahu. Vynechání hlavního klíčového slova v prvních 100 slovech pomůže Googlu pochopit, o čem je váš obsah.

Frekvence klíčových slov

Pravděpodobně víte, že byste ve svém obsahu měli používat hlavní klíčové slovo a jeho varianty.

Ale jak často byste měli ve svém obsahu používat cílová klíčová slova?

Jedna věc, které se opravdu chcete vyhnout, je „vycpávání klíčových slov“ – proces nacpání stránky stejným klíčovým slovem ve snaze manipulovat s hodnocením webové stránky ve vyhledávání.

Jednoduše chcete používat své cílové klíčové slovo na různých místech v celém článku, aniž byste se snažili znít jako spam.

Neexistuje konkrétní počet případů, kdy byste měli klíčové slovo použít. Zlatým pravidlem je, že by měl být přirozeně použit jen několikrát v textu vašeho článku.

Někteří odborníci na SEO souhlasí s tím, že cílové klíčové slovo (a jeho varianty) by nemělo být použito více než jednou na 200 slov kopie blogu.

Ale místo toho, abyste se zaměřovali na to, kolikrát použít cílové klíčové slovo, měli byste spíše klást důraz na uživatelský dojem. Pokud jde o SEO, měli byste vždy vzít v úvahu uživatelskou zkušenost.

Příliš časté používání konkrétního klíčového slova ve vašem obsahu znesnadní čtení a negativně ovlivní uživatelský dojem.

K boji proti tomu můžete využít koncept nazvaný „shlukování klíčových slov“. Shlukování klíčových slov jednoduše znamená vytvoření skupiny souvisejících klíčových slov, která sdílejí stejný záměr vyhledávání.

Místo toho, abyste ve svém obsahu používali pouze jedno konkrétní klíčové slovo, můžete použít nebo přidat klíčová slova, která jsou podobná.

Číst:  Aplikace a weby pro jazykové tandemy

Například namísto cílení pouze na „běžecké boty“ můžete přidat varianty tohoto klíčového slova, jako jsou „nejlepší běžecké boty“, „běžecké boty nike“, „boty pro ženy“ atd.

Shlukování klíčových slov má několik výhod:

 • Můžete hodnotit dlouhé varianty cílového klíčového slova
 • Vyhne se nadměrnému používání jednoho konkrétního klíčového slova
 • Vytváří možnosti vnitřního propojení
 • Více organického provozu

Nadpisy usnadňují a zpříjemňují čtení obsahu webu a blogu, tagy záhlaví také jednoduše dělají obsah přehlednějším. Představte si je jako dopravní značky, které uživatele provedou vaším obsahem od začátku až do konce.

Zdroj obrázku: SkillfulSEO

Věděli jste, že existuje 6 různých značek záhlaví, od H1 až po H6?

Značky záhlaví nejen poskytují informace o tom, o čem je obsah a/nebo webová stránka, ale tagy záhlaví HTML také vytvářejí příjemnou uživatelskou zkušenost. Je to proto, že značky záhlaví rozdělují váš obsah do logických odstavců, což usnadňuje jejich zrak.

Jen si představte, že byste četli celou knihu bez kapitol! Bylo by to velmi obtížné číst a pravděpodobně byste po pár stránkách přestali číst kvůli chybějící struktuře. Totéž lze říci o hlavičkách v článku na blogu.

Pamatujte, že chcete vytvářet obsah, který je uživatelsky přívětivý, protože uživatelsky přívětivé články fungují dobře ve vyhledávačích.

Jaké značky záhlaví byste tedy měli použít ve svém obsahu a kde byste měli použít každý z nich?

Značka H1

Značka H1 je někdy označována jako nejdůležitější značka na webové stránce.

Značka H1 je obvykle nejviditelnějším obsahem na stránce a neměla by být použita více než jednou na stránku nebo obsah blogu. Většina moderních systémů pro správu obsahu, jako je WordPress a Wix, vytváří název článku blogu pomocí značky H1.

Značky H1 lze na webu snadno identifikovat:

Nebo ve zdroji stránky:

Značka H2

Značka H2 je užitečná pro rozdělení dlouhých textů do menších podsekcí. Díky tomu je značka H2 užitečná, protože přispívá k vytvoření dobré uživatelské zkušenosti na stránce.

Řekněme například, že vytváříte článek na blogu o „Nejlepší recepty na večeři letos v létě“, můžete svůj obsah rozdělit do různých sekcí jako „Vegetariánské recepty“, “Kuřecí recepty“, atd. pomocí značky H2.

Značky záhlaví H3 až H6

Zbývající značky záhlaví by měly být použity k dalšímu rozdělení sekcí, které jste vytvořili pomocí značek H2.

Pojďme k předchozímu příkladu, můžete použít značky záhlaví H3, H4, H5 a H6 k vytvoření sekcí o různých receptech pro každou z kategorií:

H1: Nejlepší recepty na večeři letos v létě

H2: Kuřecí recepty

H3: Kuřecí salát

H4: Klasický kuřecí salát

H4: Keto kuřecí salát

H3: Kuře s citronem a pepřem

H3: Řecké kuřecí těstoviny

Jak pravidelně byste měli ve svém obsahu používat značky nadpisů?

Podle Yoastvelmi populární SEO plugin pro WordPress, měli byste používat nadpisy a/nebo podnadpisy pro každých 300 až 350 slov textu.

Ujistěte se, že obsah uspokojuje záměr vyhledávání

Známe rčení: „Obsah je král“. a ano, dobrý obsah může ve vyhledávačích obstát velmi dobře. Ale musíte se ujistit, že obsah, který vytváříte, vyhovuje záměru vyhledávání.

Jak můžete zkontrolovat záměr vyhledávání?

Kontrola záměru vyhledávání pro klíčové slovo je snadná. Jediné, co musíte udělat, je zadat klíčové slovo, na které cílíte, a provést analýzu obsahu, který je aktuálně hodnocen.

Jsou všechny výsledky na první stránce blogových článků Google nebo jsou zaměřeny na produkt? Upřednostňuje Google zápisy místních firem v sadě Google Map Pack nebo SERP zobrazuje pouze články na blogu?

Rychlá analýza SERP odhalí, jaký typ obsahu Google preferuje zobrazovat uživatelům. A je zřejmé, že obsah, který se umístí na první stránce Google, vyhovuje záměru vyhledávání, proč jinak by se tento obsah hodnotil tak dobře?

Zdroj obrázku: Poradenství

Optimalizujte značky názvu a popisu metadat

Je důležité, abyste pro obsah svého blogu vytvořili názvy a popisy vhodné pro SEO.

Titulní štítek

HTML tag title dává webmasterům možnost pojmenovat jakoukoli webovou stránku nebo, jak název napovídá, název. Značku názvu webové stránky nebo stránky lze nalézt v SERP nebo v záhlaví prohlížeče.

Tag title libovolného webu můžete také najít zobrazením zdroje stránky v prohlížeči:

Značky názvů jsou stále relevantní a pomáhají vám s umístěním ve vyhledávání. Moz také uvádí, že po obsahu jsou značky názvu druhým nejdůležitějším faktorem hodnocení SEO na stránce.

Kromě toho Google nedávno oznámil a nový systém generování titulků pro výsledky vyhledávače. Tento nový systém dynamicky generuje názvy výsledků vyhledávání na základě řady faktorů na stránce.

Bereme v úvahu hlavní vizuální název nebo nadpis zobrazený na stránce, obsah, který majitelé stránek často umísťují do značek

, do jiných značek záhlaví nebo který je velký a nápadný díky použití stylových úprav.“

Jaký dopad to má na to, jak vytváříte názvy pro svůj obsah a webové stránky?

Z toho, co jsme získali od Googlu, vyplývá, že se s touto aktualizací nemusíte příliš bát. Zaměřte se jen na vytváření dobrých názvů stránek.

Jak vytvořit dobré názvy stránek

Vytváření dobrých značek titulků výrazně zvýší vaše úsilí o SEO na stránce. Zde je několik způsobů, jak vytvořit dokonalé názvy stránek.

Použijte cílové klíčové slovo v přední části značky názvu

Tag title poskytuje lidem i vyhledávačům přehled o tom, o čem je váš obsah. Proto je tak důležité věnovat nějaký čas vytvoření dokonalého názvu pro váš obsah a webové stránky.

Běžnou praxí je používat cílové klíčové slovo co nejblíže začátku tagu title. Čím blíže je vaše cílové klíčové slovo nebo fráze začátku názvu, tím lépe.

Stačí se podívat na nejlepší výsledky vyhledávání a uvidíte, že cílové klíčové slovo je obvykle na začátku nebo velmi blízko začátku názvu:

A pokud to dělají top značky a weby, pak to znamená, že tento trik evidentně funguje a že byste ho měli implementovat také.

Značky názvů udržujte krátké a snadno srozumitelné

Pokud je vaše značka názvu příliš dlouhá, vyhledávače odříznou názvy vašich stránek v SERP. Chcete, aby čtenáři viděli celou značku názvu, aby jasně pochopili, o čem je obsah.

Kromě toho jsou krátké a jednoduché názvy snadněji čitelné a srozumitelné. Dobrá délka názvu je něco mezi 60 až 70 znaky, Google může zkrátit cokoli delší.

Zde jsou některé další osvědčené postupy od Google sami o tom, jak vytvořit dobré názvy pro on-page SEO:

 • Vždy se vyvarujte přeplňování klíčovými slovy
 • Vytvářejte názvy, které jsou popisné
 • Označte své tituly
 • Nepoužívejte stejnou značku názvu více než jednou

Přidejte modifikátory značky názvu

Dalším jednoduchým trikem, který můžete použít k vytvoření dobrých titulků, je přidání modifikátorů tagů titulků.

Příklady modifikátorů značek názvu jsou „nejlepší“, „recenze“, „zdarma“, „ultimátní“ a „průvodce“. Přidáním modifikátorů titulků zvýšíte možnosti hodnocení pro longtailová klíčová slova.

Dalším modifikátorem značky názvu, který můžete přidat do svých značek názvu, je rok. Například „15 nejlepších marketingových nástrojů sociálních médií pro rok 2021, které musíte mít.

Používejte kreativní meta popisy optimalizované pro klíčová slova

Meta descriptions jsou malé kousky textu, které lze nalézt pod názvem na stránce s výsledky vyhledávače.

Tyto značky se objevují ve zdrojovém kódu stránky a říkají prohledávačům a čtenářům vyhledávačů, o čem stránka je.

Zde je příklad meta popisu SEOptimeru, který lze nalézt na stránce s výsledky vyhledávače:

Zatímco meta popis nemusí být tak důležitý jako název stránky, pokud jde o zlepšení vašeho hodnocení SEO na stránce, tyto krátké popisy jsou stále důležité ze dvou hlavních důvodů:

 • Meta descriptions poskytuje čtenáři krátké shrnutí toho, co může očekávat, že najde kliknutím na váš výsledek.
 • Meta descriptions může zvýšit vaši organickou CTR (Click-Through-Rate).

Představte si svůj meta popis jako kopii reklamy na Facebooku, jeho úlohou je nalákat čtenáře, aby klikli na váš výsledek.

Můžete přimět čtenáře, aby klikali na vaše výsledky vytvořením meta popisů, které jsou popisné a které obsahují vaše cílová klíčová slova a/nebo jejich varianty.

Nyní to neznamená, že byste měli svůj meta popis nacpat cílovými klíčovými slovy.

Místo toho byste měli vytvořit metapopisy bohaté na klíčová slova, které však budou číst přirozeným způsobem, který nebude spamovat. Pamatovat si, meta popisy nejsou pro prohledávače vyhledávačůjsou pro lidi, kteří budou číst váš obsah.

Zde jsou některé doporučené postupy pro popis metadat:

 • Nepoužívejte duplicitní meta popisy na různých stránkách. Meta popisy na každé stránce by měly být jedinečné.
 • Pište kreativní meta popisy, které se odlišují od konkurence.
 • Snažte se, aby vaše meta popisy měly maximálně 160 znaků. Google obvykle ořezává meta popisy, které jsou delší než 160 znaků.

Optimalizace obrazu

Přidání obrázků a dalších vizuálních prvků k vašemu obsahu je nezbytné, aby vaše čtenáře zaujaly a zaujaly váš obsah.

Jen si představte, že čtete příspěvek na blogu bez obrázků!

Je důležité, abyste optimalizovali obrázky ve vašem obsahu tak, aby nezpomalovaly rychlost načítání vašeho webu (o tom později), poskytovaly lepší přístupnost a poskytovaly kontext/popis prohledávači vyhledávačů.

Zdroj obrázku: Volusion

Toho dosáhnete použitím alt tagů obrázku. Značky alt obrázku slouží ke 3 hlavním účelům:

 • Čtečky obrazovky čtou alt atributy nahlas, aby zrakově postižení uživatelé lépe porozuměli zobrazovaným obrázkům.
 • Pokud soubor obrázku nelze zobrazit, webový prohlížeč zobrazí místo obrázku atribut alt.
 • Značky Alt poskytují popisy obrázků a kontext, které pomáhají prohledávačům vyhledávačů porozumět obrázku a indexovat jej.

Použití alt tagů by také mohlo pomoci s optimalizací obrázků. Atributy Alt vám umožňují zahrnout cílová klíčová slova do jiné části obsahu.

Musíte se vyhnout nacpání cílového klíčového slova do každé značky alt obrázku ve vašem obsahu. Google vás bude jistě penalizovat, pokud si všimne, že nacpete klíčová slova.

Nejlepším postupem pro přidávání alt tagů obrázku je vytvořit alternativní text, který popisuje obrázek a který obsahuje vaše cílové klíčové slovo nebo frázi.

Optimalizujte adresy URL pro SEO na stránce

Jedním z dalších aspektů zlepšování SEO na stránce vašeho webu je vytváření adres URL vhodných pro SEO.

Už víme, že skvělá uživatelská zkušenost je nejdůležitějším aspektem SEO. Použití logické struktury URL usnadní navigaci na vašem webu, což v konečném důsledku povede ke skvělé uživatelské zkušenosti.

Příklad logické struktury URL:

www.domain.com/product/iphone

www.domain.com/blog/best-iphone-cases

Oba tyto příklady dávají uživateli jasnou představu o tom, kde se na webu nachází.

Kromě toho musíte vytvořit adresy URL, které jsou snadno čitelné, krátké, snadno srozumitelné a které obsahují klíčové slovo, na které cílíte.

Například adresa URL www.seoptimer.com/seo-crawler/ je vhodná pro SEO, protože je krátká, jednoduchá a vyjadřuje to, o čem jsou informace na dané webové stránce.

Porovnejte tuto doménu s www.mydomain.com/index.php?id_wcs=87570. Tato druhá doména není vůbec přátelská k SEO a je opravdu těžké pochopit, o čem tato webová stránka bude.

Můžete také odstranit zastavovací slova jako pro, jako, v, a atd. ze svých adres URL. Díky tomu budou vaše adresy URL kratší a snadněji zapamatovatelné.

Optimalizujte PageSpeed

Rychlost načítání stránky je hlavním faktorem hodnocení SEO na stránce a Google této metrice přikládá mnohem větší váhu nedávno.

Google konkrétněji měří čas do prvního bajtu, což je čas, který vašemu prohlížeči trvá, než přijme první bajt informace ze serveru.

Zdroj obrázku: SpeedBoostr

Podle Google je ideální rychlost webu je něco pod 3 sekundy.

Nejen, že má Google rád weby, které se načítají rychle, ale rychle se načítající webové stránky také obvykle dosahují mnohem lepších výsledků při vytváření skvělé uživatelské zkušenosti. Stránky, které mají dlouhou dobu načítání, mají obvykle vyšší míru okamžitého opuštění a nižší průměrnou dobu strávenou na stránce.

Jak tedy můžete zvýšit rychlost své stránky a ještě rychleji načítat webové stránky?

Přesuňte se na rychlejšího hostitele

Většina lidí si na začátku vybírá webhosting, který je nejlevnější. Výběr levnějších hostingových služeb a balíčků však není vždy nejlepší pro vytváření stránek.

Podle analýzy Backlinko na 5,2 milionu webů mohou webmasteři zlepšit rychlost načítání webu přechodem na rychlejší hostitele.

Komprimujte a minimalizujte soubory HTML, CSS a Javascript

Zmenšením velikosti souborů CSS, HTML a Javascript můžete zmenšit celkovou velikost stránky. Čím menší jsou soubory, tím rychleji se budou stránky načítat.

Možná si myslíte, že komprimace souborů webových stránek je náročný úkol, ale ve skutečnosti je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak zkrátit dobu načítání stránky.

Můžete použít nástroj jako GNU Gzip ke kompresi velikosti souborů vašich webových stránek.

Minifikace souboru je proces odstranění zbytečných mezer, čárek a znaků v kódu vašeho webu. Minifikace CSS, HTML a Javascriptu může výrazně zvýšit rychlost načítání stránek.

Komprimovat obrazové soubory

Velké obrázky mohou mít negativní dopad na rychlost stránky. Proto byste se měli ujistit, že všechny obrázky na stránce nejsou větší, než je potřeba, a že obrázky jsou ve správném formátu. Předpokládá se, že PNG jsou lepší pro grafiku, zatímco JPG jsou lepší pro fotografie.

Zdroj obrázku: Recenze nahoře

Pozor, nepoužívejte Gzip na soubory obrázků. Místo toho byste měli komprimovat soubory obrázků pomocí nástroje pro kompresi obrázků, jako je např TinyPNG nebo Komprimujte PNG.

Využijte mezipaměť prohlížeče

Ukládání do mezipaměti prohlížeče je proces ukládání webových prvků do dočasného úložiště.

Když tedy někdo poprvé přijde na váš web, jeho webový prohlížeč musí před přístupem na stránku načíst všechny soubory webu, jako jsou šablony stylů, HTML, obrázky a javascript. Všechny soubory webových stránek jsou uloženy v mezipaměti.

Když se však stejná osoba vrátí, aby si vaši stránku prohlédla podruhé, je třeba načíst pouze několik souborů webových stránek.

Použijte CDN

CDN jsou skvělé pro weby s vysokou návštěvností. CDN ukládá soubory vašich webových stránek do mezipaměti na globální síti serverů. Když chce uživatel získat přístup k vašemu webu, CDN přesměruje požadavek na server, který je uživateli nejblíže.

Informace, které uživatel obdrží, jsou přesně stejné jako původní server, ale načítají se mnohem rychleji, než kdyby prohlížeč požadoval přístup k webu na server, který je geograficky vzdálený.

Pokud chcete použít CDN, oblíbenou možností je mračna.

Vnitřní propojení

Co je interní propojení?

Interní propojení je proces vytváření odkazů z jedné stránky na vašem webu na jinou stránku na vašem webu.

Zdroj obrázku: Kevin Indig

Vytváření interních odkazů pomáhá Googlu najít, indexovat a porozumět všem stránkám na vašem webu. Navíc, čím více odkazů stránka nebo příspěvek na blogu obdrží, tím více je bude Google považovat za něco „s vysokou hodnotou“.

Interní propojení také pomáhá čtenářům najít a objevit další části obsahu a různé stránky na vašem webu.

Doporučené postupy pro interní propojení

Vždy používejte kotvicí text bohatý na klíčová slova

Anchor text je klikací text ve vašem obsahu. Tyto texty pomáhají Googlu a čtenářům pochopit, o čem je stránka, na kterou odkazujete. Nezapomeňte se vyhnout použití stejného kotvícího textu v celém obsahu, je to stejné jako vycpávání klíčových slov a mohlo by to vést k tomu, že Google penalizuje váš web.

Přidejte interní odkazy do horní části stránky, abyste zlepšili SEO na stránce

Přidáním interních odkazů vysoko na vaše stránky prodloužíte čas strávený na vašem webu, protože to dává vašim čtenářům něco, na co mohou kliknout, jakmile se dostanou na vaši stránku. To je dobré pro SEO, protože Google sleduje čas, který čtenáři stráví na vašem webu a/nebo obsahu. Pokud si Google všimne, že čtenáři „setrvávají“ ve vašem obsahu, posunou vaše výsledky o několik míst nahoru.

Odkazy z vysoce autorizovaných příspěvků na články, které potřebují zvýšit návštěvnost

Můžete to udělat tak, že najdete obsah svého blogu s nejvyšším hodnocením. Poté budete chtít odkazovat na články, které byste chtěli posílit z obsahu s vysokou autoritou.

Mýty o SEO na stránce

Algoritmus hodnocení Google se v průběhu let tak drasticky změnil, že SEO je neustále se měnící hra.

Zde jsou některé běžné on-page SEO mýty, které možná fungovaly v minulosti, ale v dnešním moderním vyhledávacím prostředí již nejsou skutečně efektivní.

Zdroj obrázku: BeaconCom

Nadměrné používání klíčových slov je klíčem k dobrému SEO

Dny bombardování stránky cílovými klíčovými slovy (klíčovými slovy) jsou pryč. Jistě, v minulosti jste mohli snadno nacpat stránku cílovým klíčovým slovem a dostat se z toho, když jste se objevili na první stránce SERP.

Ale Google se v průběhu let stal mnohem chytřejším a ve skutečnosti penalizuje webové stránky, které praktikují vycpávání klíčových slov.

Místo toho nyní Google odměňuje weby, které uspokojí vyhledávací záměr uživatele, a to způsobem, který zní přirozeněji.

Klíčová slova se musí přesně shodovat

V minulosti museli webmasteři používat klíčová slova v přesné shodě v obsahu, nadpisech a názvech svých webových stránek, aby mohli určit pořadí pro určitá klíčová slova. To bylo předtím, než Google pochopil sémantické vyhledávání.

Po Aktualizace kolibříka v roce 2013 dokázal Google odvést mnohem lepší práci při přiřazování vyhledávacích dotazů k relevantnějším výsledkům. Aktualizace Hummingbird pomohla Googlu pochopit kontext a záměr vyhledávání.

Zdroj obrázku: Hledat GNext

v roce 2015 Google představil Rankbrain, prvek základního algoritmu Google, který pomocí strojového učení přiřazuje vyhledávací dotazy k relevantním výsledkům. Pomocí strojového učení může Google určit skutečný záměr uživatele. Rankbrain umožňuje Googlu poskytovat ještě přesnější výsledky než s aktualizací Hummingbird.

Díky těmto aktualizacím mohou nyní tvůrci obsahu a webmasteři využívat variace klíčových slov, synonyma, stop slova a dlouhá klíčová slova, aniž by se museli obávat, že přijdou o návštěvnost.

H1 je nejdůležitějším prvkem na stránce pro SEO

Značky H1 jsou důležité, ale nejsou tím nejdůležitějším prvkem na webu nebo v obsahu.

Role značky H1 má větší význam při poskytování dobré celkové uživatelské zkušenosti než při zlepšování hodnocení SEO.

Co je tedy nejdůležitějším prvkem na stránce? Podle Průzkum faktorů hodnocení vyhledávání Mozznačky title, známé také jako značky nadpisů, jsou uvedeny jako druhý nejdůležitější faktor hodnocení.

Obsah na stránce je nejdůležitějším hodnotícím faktorem.

Obsah, který vyhovuje vyhledávacímu záměru uživatele, je pro vyhledávač extrémně důležitý, protože právě tím řeší problém hledajícího.

Dobrý obsah je pro hodnocení vyhledávačů mnohem přínosnější než značky H1. Zaměřte se proto na vytváření obsahu, který lze propojit a který uspokojí poptávku ve vyhledávání.

Jistě, zpětné odkazy nejsou on-page SEO faktor, ale obsah ano. A možná si kladete otázku:

Kdybych si měl vybrat mezi prací na zpětných odkazech nebo obsahu, který z nich si vybrat? Který z nich bude pro mé hodnocení ve vyhledávání nejpřínosnější?“

Jednoduchá odpověď je obsah.

Důvodem je, že obsah poskytne ostatním webovým stránkám důvod, aby na vás odkazovaly. Proč by bez dobrého obsahu chtěl jiný web odkazovat zpět na váš web?

Pokud se soustředíte na budování spousty odkazů, ale nemáte kvalitní obsah, pak nemůžete očekávat, že ostatní odkazují zpět na vás.

Pamatujte, že dobrý obsah je král.

Brian Clark, zakladatel Copyblogger, uvádí, že:

Nejprve tam musí být obsah a hodnota.“

Dalším důvodem, proč je obsah důležitější než zpětné odkazy, je ten, že obsah dává uživateli jasnou představu o tom, o čem stránka je. Na druhou stranu zpětné odkazy jen nepatrně naznačují, o čem je obsah na stránce.

HTTPS není důležité

Google určitě používá HTTPS jako hodnotící signál.

Zdroj obrázku: GlobalSign

Pamatujte, že cílem společnosti Google je poskytovat svým uživatelům dobrou uživatelskou zkušenost. Pokud se používání webu jeví jako nebezpečné, vedlo by to ke špatnému celkovému uživatelskému dojmu. Na základě toho je logické, že Google upřednostňuje webové stránky, které jsou bezpečné, důvěryhodné a certifikované.

Když se podíváte na všechny výsledky na první stránce Google, zjistíte, že všechny mají povolený HTTPS.

To by mělo sloužit jako jasný signál, že HTTPS již nelze ignorovat jako hodnotící faktor.

Nyní, když jsme odhalili některé mýty o SEO na stránce, pojďme se podívat na to, jak můžete zlepšit svou optimalizaci pro vyhledávače na stránce.

Kontrolní seznam SEO na stránce SEOptimeru

Stáhněte si náš bezplatný kontrolní seznam SEO na stránce, který vám pomůže zvýšit vaše organické hodnocení ve výsledcích vyhledávání.

Pokud chcete automaticky analyzovat všechny výše uvedené faktory SEO na stránce, vyzkoušejte náš nástroj SEO audit a reporting.

Náš nástroj můžete použít k okamžité kontrole konzistence klíčových slov, značek titulků, značek alt obrázků a všech dalších faktorů SEO na stránce uvedených v tomto článku.

Závěr

On-page optimalizace pro vyhledávače je velmi důležitá, pokud chcete být vysoko v SERP.

Implementací těchto on-page SEO taktik spolu s off-site SEO, jako je vytváření odkazů a blogování hostů, výrazně zvýšíte své hodnocení ve vyhledávačích.

Doufáme, že pro vás byl tento online průvodce SEO užitečný a srozumitelný. Kterou z těchto taktik implementujete na svůj web?