Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Podcast série Digital Agency: Firewire Digital – Brogan Renshaw

Podcast série Digital Agency: Firewire Digital - Brogan Renshaw

V této epizodě podcastu Digital Agency Series si povídám s Broganem Renshawem, zakladatelem a ředitelem společnosti Firewire Digital se sídlem v Newcastlu v Austrálii. Poté, co původně začal jako full-service digitální agentura, Brogan si uvědomil mezeru na trhu agentur v Newcastlu pro specializovanou SEO a PPC agenturu. Agenturu brzy přeorientoval na tuto specializaci a úspěšně konkuruje ostatním agenturám v okolí, které se snaží nabídnout vše.

Poslechněte si celý rozhovor (26 minut) na Apple Podcasts nebo Google Podcasts nebo přejít na přepis rozhovoru.

Rozhovor s Broganem Renshawem z Firewire Digital

Měl jsem to potěšení setkat se s Broganem, kolegou Australanem, který si v průběhu let vynaložil velké úsilí na rozvoj specializované agentury, která se vzpírá trendu ve městě full-service digitálních agentur. Brogan, původem ze Sydney, se s manželkou přestěhovali na sever do idylického pobřežního města Newcastle, aby si koupili dům.

Poté, co přišel o práci v předchozí agentuře, když se vztah s klientem zhoršil, vzal věci do svých rukou a vydal se na cestu zakladatele vlastní agentury. Brzy zjistil, že na scéně agentur v Newcastlu je kompletní servis. Klíčová otázka zněla – dokáže specializovaná agentura přežít v menším krajském městě, jako je Newcastle?

Odpověď byla hlasité „ano“. Navzdory skutečnosti, že Firewire Digital byla původně spuštěna jako full-service digitální agentura, Brogan našel svůj vhodný nikoli tím, že by se zaměřil na odvětví nebo typ klienta, ale místo toho na nabídku služeb: SEO a PPC.

“Vyškrtli jsme tolik služeb. Ne že bychom na ně byli špatní, jen mě nebavily a zabíraly příliš mnoho času oproti [the fact that] Jsme tak dobří v SEO, tak dobří v PPC, že to dokážeme rozbít mnohem rychleji a získat pro naše klienty větší hodnotu.“

Původně se Brogan jako svého prvního klienta spoléhal na rodinnou firmu. Ale brzy se rozšířil na základě doporučení rodiny a přátel. To mu prokázalo sílu obchodních doporučení a položilo základy pro to, jak by svou agenturu vybudoval na doporučeních a důvěře.

“První rok byl náročný. Máte omezené zdroje na to, co dělat chcete.”

Jako většina zkušeností zakladatelů byl první rok těžký. Ke konci prvního roku si sice přečetl bestseller Michaela E. Gerbera, The E Myth Revisited: Proč většina malých podniků nefunguje a co s tím dělat. Kniha byla pro Brogana zlomem a změnila způsob, jakým přistupoval k budování své agentury.

Kniha v podstatě mluví o tom, jak vaše vášeň vede k tomu, že se snažíte dělat všechno a nevyhnutelně se dostanete do pasti všedního dne. Veškerá vaše energie je nakonec spotřebována na pouhé řízení podniku. Ty pak zanedbáváš rozvoj podnikání.

To s Broganem rezonovalo a po přečtení knihy změnil směr a začal zavádět taktiku rozvoje podnikání, která sklidila okamžitý výsledek a obchod začal růst.

“Na velkých networkingových akcích jsem absolutně k ničemu. Pro mě jsem docela dobrý v mluvení 1 na 1.”

Začal tím, že oslovil podniky v Newcastlu. Původně oslovil videoprodukční studia nebo agentury sociálních sítí. Vybudoval vztahy s těmito dalšími podniky, které mu pak práci předávaly. Klíčem k tomu, aby to fungovalo, bylo přidat hodnotu předem a pokusit se najít způsoby, jak pomoci rozvíjet tyto další podniky. I když tento proces nebyl nutně formalizován, šlo spíše o budování pevných vztahů s ostatními zakladateli.

Rok 2020 ale vše změnil. Uzamčení v Austrálii bylo zavedeno v březnu a vše bylo virtuální až do července, kdy se věci začaly vracet do normálu. Přestože má Austrálie relativně štěstí s nízkým počtem případů COVID-19, Brogan a jeho tým stále pracují na dálku a věří, že to tak zůstane, protože jeho tým má flexibilitu a nevěří, že náklady spojené se společným umístěním stojí za to. to.

“Rok 2020 byl o budování procesů pro zaměstnance.”

Firewire Digital dnes nedělá žádný chladný přesah, zaměřují se na inbound marketing (obsah), trochu PPC a doporučující klienty. Firewire nabízí bezplatnou konzultaci na svých webových stránkách. Obvykle provádí rychlé audity webových stránek pro potenciální zákazníky a prochází oblastmi pro zlepšení, místo aby navrhoval opravy věcí, které jsou nefunkční nebo špatné.

“Snažím se jim neříkat věci, které dělají ‘špatně’, protože obecně jsou to oni, kdo na webu pracuje. Je opravdu velmi důležité, jakým způsobem zarámujete konverzi. Musíte být pozitivní, nebýt negativní na klient.”

Pak jsme začali získávat meta a mluvili o marketingu podcastů. My zde v SEOptimeru jsme sami velkými fanoušky podcastů a to byl jeden z důvodů spuštění našeho vlastního podcastu. Je to také skutečnost, že pro agentury jsou podcasty fantastickým způsobem, jak se smysluplně spojit s cílovými zákazníky.

Je zajímavé, že Brogan byl sám předchozím podcasterem. Jako fotbalový (fotbalový) fanatik dříve provozoval podcast „Behind the Game“ a nahrál téměř 60 epizod s fotbalovými fanoušky, řediteli klubů a dokonce i World Cup Socceroos (hráči australského národního fotbalového týmu). Původně se zajímal o nalezení podcastu o lidech, kteří hru postavili a podporovali v Austrálii, ale nic takového v okolí nebylo. Byla to pro něj ideální příležitost začít.

Brogan tedy ví něco o rozšiřování publika prostřednictvím marketingu podcastů. Jeho tip pro agentury nebo nezávislé pracovníky, kteří chtějí založit svůj vlastní podcast:

“Musíte o věcech přemýšlet jinak. Věc o tom, když jsem dělal fotbalový podcast – to bylo téma, které tu ještě nebylo. Nemá absolutně žádný smysl kopírovat to, co už je venku.”

Při pohledu do budoucnosti spouští Brogan v roce 2021 nové webové stránky pro agenturu PLUS, že se vrací k mikrofonu, aby zahájil Firewire Digital podcast. Budu se těšit, že se přihlásím k odběru, až bude spuštěn!

Zdroje digitální agentury

Máme spoustu návodů, jak můžete založit a rozvíjet svou vlastní digitální agenturu:

Přepis rozhovoru

Tim: Ahoj, tady je Tim Hill z podcastu Digital Agency Series, kde se setkáváme se zakladateli digitálních agentur z celého světa. Zjistíme, jak své agentury založili, jak rostly v prvních dnech a jak dnes rozšiřují své podnikání. Digital Agency Series představuje Ahrefs, nejlepší světový nástroj pro SEO audit a reporting. Důvěřuje více než 1 500 agenturám pro automatizaci jejich SEO auditů a získávání nových obchodních příležitostí. Pokud jste to ještě nevyzkoušeli, zaregistrujte se k bezplatné 14denní zkušební verzi na seoptimer.com. Dnes si povídám s Broganem Renshawem, ředitelem Firewire Digital, digitální agentury se sídlem v Newcastlu v Austrálii. Brogan a jeho tříčlenný tým se specializují na SEO, PPC a design webových stránek pro klienty po celé Austrálii. No, je mi potěšením, že se ke mně dnes přidáváš, Brogane, díky za tvůj čas.

Brogan: Děkuji, že mě máš.

Číst:  Ochrana údajů mimo EU: co jsou Privacy Shield a Schrems 2

Tim: Povídali jsme si s několika zakladateli z celého světa, takže je příjemné popovídat si s Australanem.

Brogan: To je nádherné. Vyhledal jsem několik vašich předchozích a neviděl jsem tam Australana, takže je skvělé být první.

Tim: Ano ano. Vždy je dobré si popovídat s místním, ale opravdu zajímavá věc, kterou zjišťuji, je, že výzvy, kterým čelí marketéři a agentury, jsou dost podobné. Stejně jako je jedno, jestli jste tady nebo na druhém konci světa. co si o tom myslíte?

Brogan: Jo, myslím, že je to jedna z těch věcí o digitálu, ne? Že budete čelit velmi podobným výzvám, bez ohledu na to, kde jste, čistě na základě toho, že celá vaše přítomnost je online. A stejně tak mám velkou hodnotu z toho, že se dozvím o jiných agenturách. Je jedno, kde jsou. Takže máte prospěch z toho, že slyšíte od ostatních.

Tim: Přesně tak. A mluvíme konkrétně o vaší minulosti – dříve jste tedy byli na straně klienta a máte mnoho zkušeností s e-commerce a SEO a svou agenturu jste založili v roce 2017. Takže mě opravdu zajímá, co vás motivovalo k tomu ven a udělej to.

Brogan: Potřeboval jsem práci. To je v podstatě podstata. Takže jsme se s manželkou přestěhovali z… moje žena je původem z Newcastlu a já jsem ze Sydney a v té době jsme si nemohli dovolit bydlení v Sydney, tak jsme se přestěhovali do Newcastlu a koupili si malý dům a já měl práce. Dostal jsem malou práci v, byla to příležitostná smlouva v malé marketingové agentuře. A teď se nespecializovali na digitál. Byla to jen širší marketingová agentura. Nevýhodou toho je, že majitel v té době byl … neměl tušení o SEO, k čemuž jsem byl přiveden. Byli to ti, kteří byli tváří v tvář klientům. Takže když se jejich vztah s klientem pokazil, byl jsem vyhozen prostřednictvím textové zprávy pravděpodobně asi čtyři nebo pět měsíců, to bylo, a oni nepřinášeli dost práce, aby nahradili fluktuaci klientů nebo něco podobného.

Takže v podstatě jsem založil Firewire, protože jsem se dlouho podíval na to, co teď sakra budu dělat? A budete vyhozeni. A právě jsem viděl, že když oni dokážou získat klienty, tak já taky. Když oni nevědí, co dělají a já vím, určitě to nemůže být tak těžké. Když se teď ohlédnu zpět do té doby, rozhodně to není tak jednoduché, jak jsem si v duchu říkal, ale byl to správný krok, ale rozhodně ne tak jednoduchý, jako právě spustit Firewire a získat klienty.

Tim: A myslím, že to, co je na tom prvním momentu opravdu zajímavé, je, že máte určitě spoustu myšlenek na to, v co může agentura vyrůst a jak se můžete časem rozrůst. Ale ten první moment mě opravdu zajímá, kdo byl tvůj první klient nebo jak jsi je získal? A jak ten první ročník vypadal?

Brogan: První klient byl docela snadný. Byla to v podstatě rodinná firma, ve které jsem se zařezával, prostě nastoupili jako správný klient. Takže to nebylo tak špatné. Druhý, třetí a čtvrtý klient byli doporučení od přátel nebo firem, se kterými jsem začal spolupracovat. Takže první rok je to pro mě dřina, že? Protože máte omezené zdroje, abyste mohli dělat věci, které chcete dělat. Takže si chcete udělat vlastní SEO. Chcete být všude na sociálních sítích, chcete navrhnout svůj web tak, abyste měli nejlepší web pro digitální marketing ve vaší oblasti nebo pro to, na co cílíte. Ale nemůžete dělat všechno najednou.

Kniha, kterou jsem četl na konci prvního roku, se jmenovala E-Myth Revisited. A v podstatě vysvětluje, proč většina malých podniků nefunguje a co s tím dělat. Tato kniha změnila způsob, jakým přistupuji k práci na Firewire. Takže v podstatě, když začnete podnikat, jste jediný, kdo dělá všechno. Takže pracujete na klientech, řídíte samotný obchod a máte být podnikatelem, který rozvíjí podnikání. Ale to, co odpadá, je vždy podnikatel, rozvoj podnikání. Skončíte tím, že jen řídíte obchod a pracujete na klientech, a to je past, do které jsem se chytil. A teprve po přečtení této knihy mě přiměla věnovat čas rozvoji podnikání. A tehdy se byznys vlastně začal pořádně rozrůstat.

Tim: Přispěli jste k nedávnému článku, který jsme publikovali o strategiích růstu agentur, a hovořili jste o vytváření sítí a zapojení místní komunity. A myslím, že to dává smysl, když jste mluvil o tom, jak pro vás bylo ústní podání velmi klíčové. Zajímá mě, jak to fungovalo před pandemií? Jak jste se vlastně dostal ven a děláte tento druh business dev v komunitě? A také jak to letos vypadá?

Brogan: Já, tradičně, před Firewire, jsem byl… stále jsem. Jsem k ničemu, úplně k ničemu, řekněme jako na velké networkingové akci, kde je tohle sto lidí, je tam 200 lidí. Nejsem v tom dobrý. Nemám schopnosti ani schopnosti oslovit skupinu lidí a představit se. Jen budu viset zpátky. A to je pro mě slabost a uznávám to, ale vím, že to dokážou i jiní lidé a budovat obchodní firmy tímto způsobem. Pro mě to možná vychází z toho, o čem si povíme později, když jsem před chvílí začal s podcastem, ale docela dobře mluvím jeden na jednoho. To mě baví. A to pro mě není tak děsivé, jako snažit se přiblížit velké skupině.

Tak jsem se podíval, co bych mohl udělat, a prostě jsem začal oslovovat podniky v okolí a řekl jsem: “Hele, hej, nechceš si dát kafe? … Já dělám tohle, ty děláš tohle.” pojďme si jen povídat.” Obecně to není jako studené e-maily klientovi. Je to asi podobný byznys. Představte si tedy video marketingovou agenturu nebo čistě sociální marketingovou agenturu. A pak jsem je oslovil a jen jsem si popovídal, popovídal si s nimi, zjistil, jestli jim můžu předat nějaké moudro, abych pomohl jejich byznysu růst, a oni začnou své klienty odkazovat zpět ke mně.

Tim: Chápu. Takže to bylo ve skutečnosti spíše o partnerství s těmito druhy recipročních nebo doplňkových služeb?

Brogan: Nikdy jsem to neoznačoval jako partnerství. Technicky asi ano. Nikdy v těchto věcech nebylo nic formalizováno, ale jde o budování vztahů s nimi a určitě jim jako jejich věc nabídnout nějakou pomoc. A to je rozhodně hodnota. Nyní k druhé části vaší otázky, jak to letos fungovalo. Bylo to rozhodně něco, co se dostalo na vedlejší kolej hlavní části řekněme COVID. Takže pravděpodobně mluvíte o březnu až červenci. Měli jsme zvláštní štěstí v Austrálii a Novém Jižním Walesu, zejména v tom, že nám bylo v podstatě dovoleno jít, setkat se s lidmi a dát si kávu. Takže to bylo něco, v čem jsem pokračoval.

Číst:  Nástroje a funkce Pixlr, Photoshopu pro online úpravu fotografií

Tim: To jo. Když se podíváte na zprávy ze světa, musíme si neustále připomínat, že jsme tady v Austrálii tak trochu v bublině.

Brogan: Oh, určitě.

Tim: Dostali jsme se pryč s… jo, myslím, že máme trochu méně náročný čas než mnozí po celém světě. Jak dnes Firewire Digital vypadá dnes a jaké klienty obsluhujete?

Brogan: Firewire Digital je dnes velmi odlišný od doby, kdy jsem začínal. Když jsem začínal, podíval jsem se na to, co dělají ostatní podniky v okolí, a řekl jsem si: “Dobře, udělám to všechno.” A na rozdíl od, řekl bych, zavedenějších trhů, řekněme Sydney a Melbourne, kde je spousta specializovaných agentur, takže tam jsou čistě SEO agentury. Existují čisté PPC agentury. A je těžší být fullservisovou agenturou a dělat to dobře, že? Zatímco v Newcastlu je to všechno, jsou tam všechny agentury poskytující kompletní služby, a to jsem si myslel, že musím udělat.

Firewire je tedy dnes specializovanější. Zrušili jsme tolik služeb. Ne, že bychom na ně byli špatní, jen mě nebavily a zabírají moc času oproti tomu, že jsme tak dobří v SEO, tak dobří v PPC, že to dokážeme rozbít mnohem rychleji a získat víc hodnotu pro naše klienty. Nepotřebujeme tolik nabíjet, protože to zvládneme rychleji. Rozumíme procesu. Řekl bych tedy, že to je pravděpodobně ta největší věc, pokud jde o to, že to nemusí nutně zasahovat do určitého výklenku, ale rozhodně jsou to jen vyřazovací služby, které neposkytují hodnotu ani požitek.

Máme teď čtyři zaměstnance, včetně mě. Což je pravděpodobně dobrá velikost na to, kde se právě nacházíme. To jo. S COVIDem všichni v současné době stále pracujeme na dálku. Takže to byla určitě výzva dostat se na palubu, ale myslím, že tam pravděpodobně zůstaneme. Nemyslím si, že nutně potřebujeme náklady spojené s kanceláří, a zjišťuji, že mé zaměstnance baví pracovat flexibilněji. Mám tendenci pracovat na … musíte předávat důvěru, musíte věřit osobě, že tu práci udělá, ale to je to nejdůležitější. Mně nevadí, když nepracují nutně od devíti do pěti, ale pokud za tu dobu dostanou práci, kterou očekávám, nemám problém.

Tim: Absolutně. Myslím si, že tato myšlenka doručování v „odměřených hodinách“ bude po COVID opravdu velká věc. Zjistili jste, že vaše pracovní postupy a myslím, že vaše procesy – došlo k nějakým změnám v tom, jak komunikujete se svými zaměstnanci nebo klienty?

Brogan: Ach klienti, ne. Klienti ne, protože používáme mnoho řídicích panelů, které si mohou kdykoli prohlédnout, a chtějí zkontrolovat, co děláme nebo jak jde pokrok. Pro klienty to tedy není moc. Pokud jde o zaměstnance, ano, pravděpodobně je na budování procesů trochu více času. Ano, rok 2020 pro mě byl o budování procesů pro zaměstnance. Dostat své procesy z hlavy a získat to tak, aby je bylo možné replikovat znovu a znovu a znovu a tento proces budování prostě vyžaduje čas. Chce to trochu práce a hodně času, ale jakmile to vyjde, personál to může vzít a v podstatě běžet. Tam je určitě křivka učení tam pro zaměstnance, kteří přicházejí na palubu naučit se procesy. Ale jakmile jsou v rychlosti, je to docela rychlé. A to je pravděpodobně jedna z výhod dálkového ovládání, že se mohou jen tak chytit za učení a pak se chytit.

Tim: To jo. A pokud jde o vaše služby, jedná se především o SEO a PPC, ačkoli to jsou hlavní důvody, proč za vámi společnosti přicházejí, jaké jsou základní problémy, které se snaží vyřešit?

Brogan: Jsou tam asi dva hlavní problémy. Myslím, že se nám dostává trochu mix mezi řekněme místními klienty a e-com klienty. A je to trochu mix, ne? Protože oba mohou chtít více potenciálních zákazníků, více prodejů, ne? Ale dostáváme směs podniků, které sami vyzkoušeli a neuspěli. Obecně platí, že jsou na nějaké platformě, jako je Squarespace nebo Wix nebo něco podobného, ​​a prostě se nehodí k tomu, aby to bylo podnikání, jaké by chtěli. A pak další problém, který dostáváme hodně času, je, zejména kolem e-comm, přijdou k nám a už je spálila agentura. Takže prostě neviděli výsledky, které očekávali za to, za co zaplatili. A myslím, že oba tyto problémy si musíte vybudovat důvěru. Musíte pro ně vybudovat důvěru a autoritu, aby vám klient nebo potenciální klient v podstatě důvěřoval. Zvláště pokud byly spáleny. A jedním ze způsobů, jak jsme k tomu ve Firewire přistoupili, je předem, poskytneme reference v podstatě od prvního e-mailu. Takže pokud chtějí jít a zkontrolovat naši práci na jiných klientech, mohou to být minulí nebo současní klienti, mohou. Dáváme asi tři nebo čtyři reference a zdá se, že to pro nás funguje, abychom si tu důvěru vybudovali hned od začátku.

Tim: Jo, úžasné. Opravdu si myslím, že je toho nedostatek, že? Důvěra mezi klienty a agenturami. Takže fakt, že se na začátku opravdu soustředíte na budování, je, ano, to je opravdu klíčové, věřím. A co se týče vašich dalších hlavních aktivit, tak kromě toho, co děláte v networkingu s jinými firmami, co ještě děláte?

Brogan: Děláme si tak trochu vlastní PPC. Myslím, že to přináší jinou kvalitu klientů a pravděpodobně je těžší je konvertovat. Doporučující klienti jsou nejlepší. Okamžitě budou na palubě, byli doporučeni od někoho, komu důvěřují, a je mnohem snazší konvertovat. Jo, v podstatě neděláme žádný cold, takže děláme jen příchozí a trochu PPC a trochu doporučované.

Tim: A pak s příchozími, jak vidím na webu, máte to tlačítko bezplatné konzultace, které otevře formulář. Jaký je tam typický proces? A jak to po odeslání optimalizujete?

Brogan: To záleží na tom, co klient sleduje, ne? Takže přemýšlíte o typickém klientovi, řekněte někomu, kdo se ptá na SEO. Pokud je to tak, než jim zavoláme, než jim odpovíme, prostě skočíme a uděláme rychlý audit jejich webových stránek, 15, 20 minut, max. Existují nějaké rychlé výhry, o kterých víme, že bychom je mohli získat? 404 stran, cokoliv. Cokoli, co bude opravdu snadné opravit.

A pak zavoláme do fronty a prostě s nimi skočíme do hovoru a prostě je provedeme, dáme jim nějakou výhodu, i když se nechystají přihlásit. Tak jim vysvětlete, co dělají, ne špatně. Snažím se nepoužívat “špatně”, protože obecně jsou to oni, kteří na webu pracují. Vždy jde o to, co můžete udělat lépe, že? Je opravdu, opravdu důležité, způsob, jakým konverzaci zarámujete. Musíte být pozitivní. Nebuďte na klienta negativní. Pokud jste negativní, prostě to k úspěchu nevede. Takže ano, zkusíme to zarámovat jako pozitivum: “Tohle se dá zlepšit, a pokud jste to udělali trochu lépe,” a pak ano, prostě to dáme do návrhu a zastřelíme a pak to budeme sledovat. A to je proces, kterým procházíme touto bezplatnou konzultací.

Číst:  Serie A odpovídá, výsledky přicházejí z webu a z vašeho smartphonu

Tim: Dokážete říct… s typy klientů, které máte, můžete poměrně brzy říct, jaká pravděpodobně bude jejich konverze, jen na základě shody vzorů?

Brogan: Jo, myslím, že můžeš. Myslím, že když strávíte dost dlouho procházením webových stránek a analýz, začnete přemýšlet o tom, že tlačítka s výzvou k akci nebo formuláře ani nefungují. Vidím tolik webů, že se diví, proč nezískali potenciální zákazníky a nemají trychtýř. Nemají krok za krokem proces toho, co … přistanete na jejich stránkách a neexistuje žádný jasný směr. Co se má stát dál, víš? A jsou to snadné výhry. Pokud jen vyladíte pár věcí, potenciálně získají nějaké potenciální zákazníky a budou šťastní.

Tim: Přesně tak. Už jsi to zmínil, vidím, že jsi fanoušek kopaček. Takže v Austrálii se tady o fotbalu mluví jako o fotbale. Takže nejlepší hra, fotbal. Dříve jste provozovali ‘Behind the Game’, což byl ve skutečnosti fotbalový podcast. Jak ses k tomu dostal?

Brogan: Dostal jsem se do toho, protože jsem chtěl slyšet příběhy o lidech, kteří hru postavili v Austrálii nebo se na ní podíleli v Austrálii a ta prostě nebyla k dispozici. Rozhodl jsem se tedy založit vlastní. Bylo tam hodně podcastů o tom, co se stalo o víkendu nebo co se stalo ten týden, že? Neexistovaly žádné podcasty, které by mluvily s hráči o tom, jak se tam dostali nebo admin, jak se stali generálním ředitelem klubu nebo cokoli jiného. Za tím příběhem v podstatě nebyla žádná osoba, jak se dostali tam, kde byli? A na univerzitě jsem studoval sociologii a sociální výzkum. A myslím, že jsem se vždycky jen napojil na tu hlubší sociologickou platformu, kde v podstatě to, co dělá člověka tím, kým je.

A skončili jsme u toho, že jsme se dotkli… Myslím, že to bylo jako 56 epizod? Dotkněte se tedy více než 50 epizod a rozhovorů s lidmi od místních fanoušků přes ředitele klubů až po World Cup Socceroos. Bylo to skvělé. Bylo to fantastické. Určitě to byla výzva a tvorba podcastů zabere hodně času, ale já jsem tradičně odpudivý člověk. A znovu se vrátím k tomu, že nejsem dobrý v tom typu skupinových setkání, ale jeden na jednoho. Tento podcast mě ale posunul k tomu, abych se mohl přiblížit lidem, abych mohl mluvit s různými lidmi, když jsem je předtím nepotkal, klást jim otázky, pronikat do jejich příběhů. Nebylo to tedy něco, o čem bych v dospělosti uvažoval, ale rozhodně mě to posunulo k větší sebedůvěře k lidem, což bylo fantastické.

Tim: To je vynikající. Nyní vás sledujeme ve vašich botách, právě zde jsme spustili vlastní podcast. Článek, ke kterému jste přispěli … a moc děkuji, že jste k němu přispěli. Ale článek, do kterého jste přispěli, měl také, vlastně další australskou agenturu, Excite, která je tady v Brisbane, a mluvili o tom, že když jste agentura, je to skvělá věc, když založíte podcast. A sami se touto cestou vydali a viděli skvělé výsledky. Jaký je váš názor na marketing podcastů jako předchozího podcastera?

Brogan: Miluji podcasty, a proto jsem jeden na chvíli udělal. Naprosto rozbíjím… poslouchám podcasty každý den. Podcasty zaberou spoustu času, než se jim to povede. Takže si myslíš, že musíš… ještě než skočíš dál, musíš mít své vybavení. Musíte vědět, co je nastavení. Musíte zkoumat téma, zkoumat osobu, se kterou mluvíte. Nahrávání, střih, pak propagace. Není to jen ta půlhodina, hodina, kdy s tím člověkem mluvíte. Pravděpodobně existuje dalších pět, šest hodin na každou hodinu, ne-li více. Je to sakra hodně práce.

Kompromisem je, že máte kus obsahu, který pak lze znovu použít na tolika platformách, což je pro agenturu fantastické. Určitě bych to doporučil. Firewire to chce udělat. Rozhodně to chci udělat. Promiňte. Myslím, že velká věc, kterou bych doporučil, pokud by agentura nebo dokonce jednotlivec, freelancer nebo něco podobného chtělo založit podcast, musíte o tom přemýšlet jinak. Když jsem dělal ten fotbalový, bylo to téma, které tu ještě nebylo. Teď je jich celá hromada, že jsou si tak nějak podobné. Ale musíte to myslet trochu jinak. Nemá absolutně smysl kopírovat to, co už existuje. Existuje hromada digitálních marketingových zpravodajských podcastů. Podcastů se zprávami o SEO je hromada. Možná myslet jinak, možná studovat na svém klientovi, mluvit s klienty, mluvit s jinými podniky. Aby byl váš podcast úspěšný, musí to být nějaký druh jedinečnosti.

Tim: Ano, ano. Skvělá rada. Když se podíváme na příští rok v roce 2021, jsme tomu velmi blízko, co se chystá pro Firewire Digital a kam podle vás agentura směřuje?

Brogan: Zkusme v příštím roce propašovat podcast. počítám. Možná. Připravujeme nový web pro Firewire, který nás posune o stupeň výš. Chceme strávit hodně času… ne moc času. Chceme strávit trochu času budováním našeho obsahu na našem webu, zejména SEO průvodců a podobných věcí pro příští rok. Jo, a prostě dál růst, pokračovat v networkingu, dál dělat dobrou práci pro klienty. Získejte ty doporučení!

Tim: Dobré věci, kámo. Dobře, moc vám děkuji, že jste se ke mně dnes připojili a přišli na show. Děkuji mnohokrát.

Brogan: Není problem. Děkuji, že mě máš.

Tim: Můžete se podívat na Broganovu agenturu Firewire Digital, jejich stránky jsou firewiredigital.com.au. Dejte jim like na Twitteru, tzn @FirewireDigital a je také na LinkedIn jako Brogan Renshaw. Připojte se k nám příště, až budeme chatovat s dalším zakladatelem agentury o založení a rozvoji jejich digitální agentury. Jsem Tim Hill a děkuji za naladění.