Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Přidávání konkurentů do vašich zpráv White Label

Přidávání konkurentů do vašich zpráv White Label

Ahrefs’s White Label Reports zahrnuje možnost porovnat výkon s konkurencí.

Jedná se o velmi užitečnou funkci pro rychlé vyhodnocení výkonu konkurenčních webů vedle primárního webu v přehledech bílých štítků. Někteří zákazníci porovnávají s přímými konkurenty, zatímco jiní porovnávají s nejlepšími weby ve své třídě. Je zcela na vás, jak chcete svá srovnání strukturovat.

Chcete-li jej nastavit, jednoduše přejděte do části Zprávy White Label, zadejte adresu URL primárního webu jako obvykle a poté klikněte na pole „Možnosti“, které vám umožní přidat až dvě adresy URL konkurence:

V celém přehledu pak uvidíte rozpis pro každou kontrolu. Kde je to možné, jsou údaje o konkurentech zobrazeny menší, aby se zabránilo odvedení pozornosti od primárního místa:

Většina kontrol konkurence je zobrazena s odsazenými srovnáními pod primární stránkou, jako v příkladu níže. Na první pohled můžete vidět, jak si primární web stojí v porovnání s konkurenčními weby:

Při některých pokročilejších kontrolách, jako je počet zpětných odkazů, sbalíme údaje o konkurentech do přepínače „Zobrazit podrobnosti“, což usnadňuje skenování sestavy. Poté můžete podle potřeby rozbalit/skrýt údaje o konkurentech pomocí tohoto přepínače pro každou kontrolu:

Pokud máte existující zprávy White Label, můžete kliknout na tlačítko Více vedle každé z nich, abyste zobrazili podnabídku a vyberte „Možnosti“. Otevře se modální okno, které vám také umožní definovat konkurenční adresy URL pro stávající přehledy.

Číst:  Xiaomi, profil společnosti

Také si všimnete, že jakmile do přehledů White Label přidáte adresy URL konkurentů, ve sloupci Možnosti v tabulce se zobrazí adresy URL konkurentů.

Nakonec můžete také otevřít kteroukoli ze svých stávajících zpráv White Label Reports a kliknutím na tlačítko Možnosti v pravém horním rohu přepnout stejné modální okno pro přidání konkurentů. Po přidání konkurentů se adresy URL konkurentů zobrazí v horní části přehledu v šedém pruhu.

Údaje o konkurenci lze také kombinovat s možností “Cílové klíčové slovo” při vytváření nebo úpravě zprávy s bílým štítkem. V níže uvedeném příkladu je jako cílové klíčové slovo definováno „víno los angeles“ a je spuštěna řada dalších kontrol, aby bylo toto klíčové slovo nalezeno ve značkách názvu, nadpisu, alt a dalších metadatech.

Tato srovnání cílových klíčových slov s konkurenty uvidíte podobně odsazená pro každého konkurenta pod primárním webem.

Jak vidíte, funkce porovnání konkurentů Ahrefs je rychlý a snadný způsob, jak porovnat weby s vaším primárním webem, aniž byste museli vytvářet více sestav. Od té doby, co jsme ji spustili poté, co si to zákazník původně vyžádal na nástěnce s požadavky na funkce, jsme zaznamenali velké využití této funkce.

Pokud máte požadavek na funkci nebo nápad, jak Ahrefs ještě vylepšit, navštivte naše Nástěnka s žádostí o funkci dnes.