Budování zpětných odkazů vám může připadat jako běh na běžícím pásu.
Neustále se posouváte kupředu, ale ve skutečnosti se nikam nedostanete.
Ale to jen v případě, že to děláte špatně.
Je obtížné zdokonalit jemné umění linkbuildingu. Pro většinu webů a blogů to může být oblast, ve které nikdy neuspějí.
I tak jsou zpětné odkazy nezbytnou – a vlastně velmi dosažitelnou – součástí vašeho webu a SEO strategie.
Zde vás provedu všemi složkami vašeho webu a SEO strategie a jak je proveditelně zabezpečit. Uvedu vám také několik příkladů zpětných odkazů, kterým byste se měli vyhnout.
Stejně jako u všeho v SEO, kde existuje dobrý způsob, jak věci dělat, je také špatný.
Stejné je to se zpětnými odkazy. Pokud chcete mít na svůj web co největší (pozitivní) dopad, musíte být schopni rozlišit.
Zpětné odkazy: Rychlé osvěžení
Proč jsou tedy zpětné odkazy tak důležité?
Vše souvisí s tím, jak Google a další vyhledávače rozumí vašemu webu a jak jej hodnotí. Čím více dobrých odkazů směřujících na vaše stránky, tím více jste považováni za autoritativní a renomovaný zdroj a tím výše se v žebříčku dostanete.
Zdroj obrázku: SidePing
Samozřejmě to není tak jednoduché, jak to zní.
Získat odkazy v dnešní moderní době není snadný úkol. Většina webmasterů zná hodnotu zpětných odkazů. Téměř určitě ji nepředají snadno. S největší pravděpodobností budou chtít něco na oplátku. Vyžaduje to spoustu času, strategie a úsilí. Nemluvě o tom, že to bude mít za následek spoustu slepých uliček.
Jak nastavit cíle zpětného odkazu
Navzdory složitosti linkbuildingu to zdaleka není nemožné. Jen musíte být realističtí ve svých cílech. Například hledání odkazu od známého lídra v oboru, jako je např New York Times do vaší malé firmy? To je nereálný cíl.
Jakmile budete mít dobrou a konzistentní strategii, věci budou jednodušší. Tyto odkazy začnou přicházet a vy začnete sklízet výhody.
Kvalita zpětného odkazu vs. množství
Je velmi snadné uvíznout v této myšlence získat zpětné odkazy, co nejvíce zpětných odkazů.
Čím více, tím lépe, ne? No, ne nutně.
Vyhledávače oceňují kvalitu vašeho odkazového profilu před množstvím zpětných odkazů, které máte. Zejména Google upřednostňuje vyvážené a různorodé profily zpětných odkazů, které jsou vytvořeny přirozeně. Stovky nebo tisíce nesouvisejících, málo autoritativních nebo spamových odkazů tedy negativně ovlivní váš web.
Budete penalizováni velkým poklesem ve vašem hodnocení.
Strategie kvantity nad kvalitou je velmi zastaralá. V dnešní době je to dokonce považováno za neetické. Google to vidí jako pokus obejít jejich pokyny pro kvalitu.
Vzhledem k tomu, že jde o umělý způsob, jak zvýšit sílu vašeho webu, Google vás postihne trestem, ze kterého bude velmi těžké se vrátit.
Pokud to máte v hlavě více odkazy je lepší než dobrý odkazy, musíte svou strategii rychle postavit na hlavu.
Link Building versus Link Earing
Linkbuilding je na cestě k úplnému nahrazení odkazem vydělávat.
Už to není o procesu ručního budování tuny nekvalitních odkazů. SEO je stále více o získávání odkazů prostřednictvím směny hodnot.
Důvtipní majitelé webových stránek dnes jen zřídka rozdávají odkazy zdarma. Dobrý zpětný odkaz je cenný a oni to vědí. Chcete-li získat hodnotný odkaz, musíte za něj něco dát. Obvykle se jedná o obsah nějakého druhu, slevu nebo dárek.
Zkrátka musíte vydělat to.
Nyní existuje mnoho způsobů, jak to můžete udělat. Těm se budu věnovat trochu později. Jen mějte na paměti, že Google je stále chytřejší a chytřejší. Klade mnohem vyšší hodnotu na vydělané odkazy než na vybudované odkazy. Tato hodnota bude pravděpodobně nadále růst, protože vytváření odkazů bude stále složitější.
Dobré zpětné odkazy vs. špatné zpětné odkazy
Mezi dobrými a špatnými zpětnými odkazy je jasný rozdíl. Jak jsem již zmínil, je důležité umět mezi nimi rozeznat rozdíl.
Je to docela jednoduché. Dobré zpětné odkazy mají vysokou doménovou autoritu a jsou vysoce relevantní pro vaši firmu a web. Špatné zpětné odkazy jsou nekvalitní, spamují a nemají žádný vztah k tomu, co děláte.
Zdroj obrázku: Zveřejňovat
Tento popis je samozřejmě celý velmi černobílý. Ve skutečnosti existuje mnoho středních cest. Vždy budete mít nějaké špatné odkazy – tomu se nelze vyhnout. Google je dost chytrý, aby to pochopil. Pokud se vaše strategie zpětných odkazů zaměřuje na vydělávání dobrých, vysoce autoritních odkazů, nakonec za to budete odměněni. Google ví, že mít dokonalý odkazový profil je prakticky nemožné, a tak odměňuje odkazové profily, které jsou přirozené a rozmanité.
SEO už je složité, já vím. I to je na cestě ke zkomplikování. Z tohoto důvodu jsou black hat SEO stále lepší v tom, aby špatné zpětné odkazy vypadaly legitimně.
Pamatujte však, že vyhledávače se vždy dříve nebo později chytnou. I když tyto pochybné stránky nebudou hned potrestány, je to tak vůle se nakonec stát.
Jak vypadá zpětný odkaz?
Nyní přejdeme k praktické stránce věci. Uvidíme, jak bude zpětný odkaz ve skutečnosti vypadat. Podíváme se také na solidní příklady.
Jednoduše řečeno, zpětné odkazy jsou odkazy na jiných webových stránkách, které odkazují zpět na váš web. Nezáleží na tom, zda odkazují zpět na vaši domovskou stránku nebo na více cílenou vstupní stránku. Důležité je, že vede na váš web.
Zpětný odkaz může mít mnoho podob. Takže budete mít příležitost být kreativní se svou strategií zpětných odkazů. Můžete vytvářet opravdu hodnotný obsah, na který stojí za to odkazovat zajímavými způsoby.
Různé formy zpětných odkazů
Formy zpětných odkazů zahrnují:
- Obrázek, banner nebo odznak — Webové stránky mohou zobrazovat vaše logo, personalizovaný banner nebo jiné atraktivní snímky, které po kliknutí odkazují na váš web. Můžete dokonce vytvořit přizpůsobený obrázek pro odkazující web, který se použije jako součást výměny hodnoty.
- Text s hypertextovým odkazem — Slovo nebo fráze v části obsahu, která odkazuje zpět na váš web, takhle. Aby hypertextové odkazy fungovaly, v ideálním případě chcete kotvící text (text, kde je vložený odkaz), aby byl popisnější než „takto“. Může to být název vaší firmy (například: Ahrefs) nebo relevantní fráze (například: nejlepší nástroj pro audit SEO).
Musí se také přirozeně objevit v obsahu. Hypertextový odkaz by měl být použit na místě, které dává smysl, kde by čtenář oprávněně měl zájem dozvědět se více.
- URL — Zobrazí se skutečná webová adresa vašeho webu, která také funguje jako odkaz. Takhle: https://seoptimer.com/blog/. Adresy URL je obtížné přirozeně umístit. Mají také tendenci vypadat více neupraveně.
Doporučil bych místo toho používat hypertextové odkazy, kdykoli je to možné. Kdekoli lze použít adresu URL, lze také použít hypertextový odkaz v názvu vašeho webu nebo související klíčové slovo. Navíc název webu nebo fráze vypadá mnohem přehledněji a dává čtenářům jasnější představu o tom, kam je odkaz posílá.
- Vloženo do videa — Pokud dokážete vytvořit video, které lidé budou chtít sdílet a odkazovat na něj, můžete do tohoto videa vložit odkaz na svůj web, který se počítá jako zpětný odkaz.
Video je extrémně populární a sdílená forma obsahu. Máte-li zdroje a rozpočet na vytvoření vysoce kvalitního a působivého videa a také marketingové nástroje, abyste jej dostali ven, je to skvělý formát odkazu, který můžete prozkoumat.
- Vloženo do infografiky — Infografika má stejnou vizuální přitažlivost jako video. Jen nevyžadují tolik zdrojů k vytvoření. Aby infografika fungovala prostřednictvím propojení a sdílení, musí být informativní a zajímavá.
Být zábavný nebo neobvyklý obvykle také pomůže. Budete muset myslet mimo rámec, abyste nabídli jako směnu hodnoty infografiku. Bude to muset být něco nového a vzrušujícího, co bude jejich publikum milovat.
A teď se dostáváme k tomu dobrému.
Nejprve příklady všech zpětné odkazy, které byste měli sledovat pro vaše webové stránky a jak je zabezpečit.
V další části příklady zpětné odkazy, kterým byste se měli vyhnout.
Dobré zpětné odkazy
1. Místní výpisy a adresáře
Tyto zpětné odkazy jsou to, co rád nazývám nízko visícím ovocem.
Jsou to nejsnáze skórovatelné zpětné odkazy. Jsou to první, které byste měli zajistit, protože jsou téměř zaručené.
Je to jednoduchý, ale poněkud zdlouhavý proces – musíte projít všechny vysoce autorizované místní adresáře a buď vytvořit nové firemní zápisy, nebo se ujistit, že váš stávající zápis je aktuální s vašimi správnými informacemi. To je název firmy, adresa, kontaktní údaje a – ano, rozumíte – odkaz zpět na váš web.
Je to pěkný, snadný, zaručený zpětný odkaz.
Začněte s místem jako Moje firma na Googlu. Toto je zápis, který se zobrazí vaší firmě, když ji lidé vyhledávají na Googlu.
Věř tomu nebo ne, Zlaté stránky je stále kolem. Je to dnešní digitální ekvivalent toho velkého a těžkého telefonního seznamu.
Pak je tu Yelp a další adresáře obchodních recenzí.
A nezapomeňte na své profilové stránky na sociálních sítích!
V závislosti na tom, kde se na světě nacházíte, se budou vaše místní adresáře lišit. Začněte v malém, podle čtvrti nebo města.
Poté přejděte do státních a národních adresářů relevantních pro vaši firmu.
Většina adresářů bude mít různé procesy odesílání a také povolenky na výpis. Někteří vás mohou požádat, abyste k zápisu napsali popis své firmy. Ostatní zobrazují pouze základní kontaktní údaje a odkaz.
Něco k zapamatování zde: Když píšete popisy firemních zápisů, ujistěte se, že je nekopírujete a nevkládáte do všech adresářů. To se může považovat za duplicitní obsah a negativně ovlivnit vaše SEO. Budete se tedy muset snažit napsat jedinečný popis pro každý záznam.
Tyto zpětné odkazy na adresář jsou standardním prvním krokem pro každou webovou stránku, bez ohledu na vaši specializaci. Fungují dvojím způsobem: Nejen, že pošlou šťávu z odkazů zpět na váš web, ale také usnadňují novým zákazníkům, aby vás našli.
2. Adresáře specifické pro průmysl
Jakmile se vaše firma objeví ve všech obecných adresářích pro vaši místní a širší oblast, je čas přejít na adresáře, které jsou více specifické pro dané odvětví. Ty se budou mezi průmyslovými odvětvími samozřejmě lišit a mohou být místní, národní nebo dokonce mezinárodní.
Důležité je zde pamatovat na to pečlivě zhodnoťte relevanci každého adresáře na váš web. Ujistěte se, že se jedná o vysoce relevantní web zaměřený na vaše témata.
Pokud se například pohybujete v marketingovém a digitálním prostoru, měli byste se podívat na zařazení svého webu do adresářů, jako je Adresář marketingových zdrojů AMA:
Mezi další podobné možnosti patří Adresář přímého marketingu a Obchodní adresář Content Marketing Institute.
Pokud podnikáte v oblasti B2B, určitě byste měli být uvedeni v seznamu B2B marketingový adresář.
A to je jen hrstka pro jedno odvětví – existují stovky tisíc oborových adresářů, které můžete využít.
Jen se ujistěte, že neodešlete odkaz na každý jednotlivý adresář, který najdete. Stejně jako u zpětných odkazů existují kvalitní a nekvalitní adresáře. Budete se muset snažit analyzovat doménovou autoritu, relevantnost a publikum.
Chcete-li zkontrolovat autoritu domény, rychlý výlet do Sledujte zpětné odkazy Kontrola zpětných odkazů zdarma by měl udělat trik. Zobrazí se vám tok citací, tok důvěry a další klíčové informace zvoleného adresáře.
Pokud například pomocí tohoto nástroje zkontrolujeme marketingový adresář B2B, uvidíme, že vypadá dobře zavedený, s dobrým skóre Citation Flow a Trust Flow:
Jakmile najdete nějaké kvalitní adresáře, všimnete si, že proces odesílání se mezi nimi liší.
Až bude váš odkaz schválen, vaše firma bude mít v tomto adresáři veřejný zápis. To bude zahrnovat všechny vaše kontaktní údaje, odkaz na váš web a možná i krátký popis toho, kdo jste a co děláte.
3. Stávající vztahy
Když jsou všechny adresáře hotové a oprášené, je čas přejít ke složitějším taktikám vytváření odkazů a dosahu.
Už to není jen případ odeslání odkazu na výpis. Nyní jde o využití vztahů a nabízení směny hodnoty.
Skvělé místo, kde začít, je zvážit své stávající vztahy s partnery, klienty, dodavateli, distributory a tak dále. Zjistěte, zda by pro vás některý z nich neměl dobrou příležitost k propojení. Pokud mají slušné webové stránky a dobrý vztah s vámi, je to skvělý člověk, kterého můžete oslovit.
Oslovte je a nabídněte jim něco hodnotného výměnou za jejich zpětný odkaz. Může to být například příběh o úspěchu zákazníka, svědectví nebo recenze (samozřejmě zářivá!), které mohou umístit na své webové stránky. Vzhledem k tomu, že již znáte jejich produkt nebo službu, můžete do obsahu vnést své zkušenosti.
Odkud přichází zpětný odkaz? V těchto případech vám web obvykle umožní zahrnout vaše jméno a/nebo obchodní název spolu se zpětným odkazem do obsahu nebo životopisu autora.
Pro tento typ obsahu obvykle nejlépe funguje hypertextový odkaz nebo malé obchodní logo, na které lze kliknout. Chcete, aby byl odkaz jemný, aby skutečná recenze mohla zářit.
S výměnou hodnoty, jako je tato – tedy odkazem za doporučení nebo recenzi – je mnohem pravděpodobnější, že si zajistíte odkazy, po kterých jdete.
Recenze a reference samozřejmě nebudou fungovat u každé firmy, takže možná budete muset být kreativní, jak svou nabídku prezentovat. Třeba odznak na jejich webu, který je ukazuje jako důvěryhodného dodavatele, nebo obrázek banneru vedoucí k exkluzivní slevě pro jejich uživatele. Ať už je to cokoli, nezapomeňte přizpůsobit svou nabídku firmě, kterou oslovujete, a také jejímu publiku.
4. Příspěvek hosta
Ano, je to hodně práce.
Ale hostující příspěvky mohou fungovat velmi dobře, když jsou provedeny správně.
Zahrnuje mnoho průzkumů relevantních oborových blogů, podniků a influencerů. Pak budete muset najít příležitosti, kde můžete někomu nabídnout blog hosta, který by mohl zveřejnit na svých webových stránkách.
Výměnou hodnoty v tomto příkladu zpětného odkazu je váš obsah za odkaz – obvykle hypertextový odkaz ve vašem jménu nebo obchodním názvu. Alternativně může být zpětný odkaz umístěn do otvírače nebo uzávěru nebo někam, kde přirozeně proudí uvnitř výrobku.
Bohové SEO v Moz jsou známí tím, že přijímají příspěvky hostů od odborníků z oboru – podívejte se na životopis autora s hypertextovým odkazem v dolní části tento příspěvek.
Tento plakát pro hosta Moz dokonce se v textu objevil odkaz na jejich firmu. Šťastný pes.
Nyní, pokud chcete, aby lidé přijali váš příspěvek, když je pravděpodobné, že o vás mnoho nevědí – nebo spíše, když o vás nikdy ani neslyšeli – musíte být nabídnout jim něco úžasného.
Nabídněte něco dobře napsaného, srozumitelného a dokonale přizpůsobeného jejich publiku. Budete mít mnohem větší šanci na úspěch, pokud oslovíte příspěvek, který jste již napsali přímo pro ně, ale někdy může stačit dobře promyšlený nápad na příspěvek (nebo několik), aby vzbudil jejich zájem.
Navíc hostující příspěvky fungují oběma způsoby.
Pokud máte na svém webu blog, zvažte možnost pozvat další firmy a blogery, aby na váš web přispívali jako host. Rozšíří to vaši síť a oni budou pravděpodobně sdílet to, co píší, na svých vlastních webových stránkách nebo na sociálních sítích. A voila! To je pro vás další zpětný odkaz.
5. Novinky a tiskové zprávy
Tato metoda rozhodně nebude fungovat pro každého, ale pro některá odvětví mohou být zprávy a tiskové zprávy velmi efektivní.
Za prvé, pokud budete vydávat média o něčem, co vaše firma udělala nebo dělá, musí to být něco zajímavého.
Partnerství se známým globálním dodavatelem pro expanzi do zámoří? Tak určitě. Sponzorujete oblíbenou charitativní akci? Možná, pokud bude puštěn do správných kanálů. Přijal nového zaměstnance? Pravděpodobně ne (pokud to nejsou celebrity nebo královské rodiny).
Musíte pochopit, co dělá něco zajímavého pro širší publikum, nejen pro vaši firmu.
Některým organizacím by se mohlo vyplatit využít služeb PR agentury, která vám pomůže správně rozvíjet vaši značku a řízeně ji pustit do médií.
Pokud na to jdete sami a chcete vydat tiskovou zprávu nebo článek, podívejte se nejprve na průmyslová zpravodajská místa a časopisy, PR weby a menší místní zpravodajské organizace.
Možná budete překvapeni, jak ochotně přijmou zajímavý příběh.
Tyto druhy zpravodajských webů mají obecně vysokou autoritu domény a jsou skvělým doplňkem vašeho profilu zpětných odkazů.
Jen mějte na paměti, že někteří možná nebudou chtít hypertextový odkaz na vaši firmu v rámci samotného článku. Možná budete muset požádat o hypertextový odkaz nebo seznam referencí. Tato nedávná tisková zprávanapříklad obsahuje hypertextové odkazy v textu.
Na druhou stranu, toto zobrazuje úplné adresy URL jako jakýsi seznam referencí v dolní části obsahu.
6. Bohatý obsah
„Rychlý obsah“ není technický termín.
Je to to, co jsem začal nazývat velmi odlišný typ obsahu, který se pomalu objevuje. To je to, co Moz označuje jako 10x obsah.
V zásadě se jedná o pohlcující obsah, který je jedinečný, vysoce kvalitní, zajímavý a dobře, bohatý.
Aby bohatý obsah fungoval pro budování odkazů, musí to být něco docela pozoruhodného a odlišného. Něco, na co lidé přirozeně budou chtít odkazovat. Pro vaše potěšení ze čtení, zde je seznam, který pokrývá 21 neuvěřitelných příkladů bohatého obsahu.
Jedná se o strategii s vysokou investicí a vysokou návratností, která vyžaduje hodně času, psaní obsahu, vývojové zdroje a schopnost dosahu.
Menší a mladší podniky to mohou mít těžší kvůli nedostatku dostupného času, zdrojů a pracovních sil.
Pomáhá také mít nějaké existující povědomí o značce, takže když začnete oslovovat svůj bohatý obsah, lidé se o to s větší pravděpodobností budou starat.
Myšlenka za bohatým obsahem spočívá v tom, že když oslovíte lidi něčím úžasným, bude pravděpodobnější, že na to budou chtít odkazovat, obvykle jako zdroj ve svých vlastních článcích nebo blozích.
I pro tento druh věcí existuje celá řada publika, takže ať už investujete do inovativní bílé knihy nebo bohatého mediálního zážitku k propagaci nového produktu, víte, kdo je vaše publikum, a je mnohem pravděpodobnější, že dobrý výsledek.
7. Dary a sponzorství
Pokud máte možnost, zvažte dary a sponzorství. Jsou to skvělé příležitosti, jak získat odkazy z místních zdrojů a zároveň podpořit svou komunitu.
Můžete se spojit s místní charitativní organizací nebo školou a sponzorovat fundraisingovou akci. Produkt nebo službu můžete věnovat jako cenu v tombole. Existuje hromada způsobů, jak se zapojit a zároveň získat své jméno.
Škola, charitativní organizace nebo akce obvykle mají webové stránky, na kterých hrdě zobrazují jména svých sponzorů. Mohou dokonce publikovat krátké zpravodajské články o tom, co se děje.
Zde přichází váš zpětný odkaz.
Získáte hypertextový odkaz nebo klikací logo, které odkazuje zpět na váš web. Tyto druhy zdrojů jsou velkým plusem pro váš odkazový profil – zvláště pokud jste místní kamenný obchod a oni jsou také ve vaší oblasti.
Skvělým příkladem podnikání, které to dělá dobře, je výrobce a dodavatel trampolín Vuly Play. Australská pobočka jejich společnosti zajišťuje pravidelné odkazy pro svou australskou doménu tím, že daruje trampolíny školám a charitativním organizacím v místní oblasti – viz některé z článků tady, tady a tady.
8. Networking a budování nových vztahů
Jak to souvisí s linkbuildingem, můžete se zeptat?
Ve svém jádru je linkbuilding v podstatě online verze staromódního networkingu.
Je to podobné, jako když chodíte po místnosti, rozdáváte vizitky, vytváříte vztah a vztahy a doufáte, že jednoho dne budete moci z těchto vztahů těžit.
V případě linkbuildingu je tou výhodou odkaz. Každý odkaz směřující zpět na vás je jako hlasování o podpoře.
Dostat se ven a udělat nějaké staromódní offline networking je stále velkou součástí toho, jak navazujete vztahy v podnikání, a navazování vztahů s lidmi je způsob, jak si zajistit skutečné vazby.
Vidíte, jak to všechno souvisí?
Chcete-li tedy získat nové zpětné odkazy, můžete vyzkoušet obojí online a offline sítě.
Online networking může probíhat na sociálních sítích, jako jsou např LinkedIn nebo dokonce Cvrlikání. Podívejte se, kdo pracuje v podobném oboru nebo výklenku, a pošlete pár přátelských zpráv.
Pokud jde o offline sítě, pravděpodobně již znáte cvičení. Až budete příště na obchodní akci nebo konferenci a budete se pohybovat po místnosti – nebo se dokonce setkávat s lidmi ve městě – pamatujte, že kdokoli s webem může být potenciálním spolupracovníkem.
Pokud budete mít na paměti svou online přítomnost, i když jste offline, budete překvapeni příležitostmi k propojení, které zjistíte v reálném světě.
Rozhodně se jedná o dlouhodobou strategii, která se pravděpodobně nějakou dobu nevyplatí. Než budete moci z tohoto vztahu těžit, musíte si s někým vybudovat vztah. Berte to tedy jako investici – ale je to investice do mnoha oblastí vašeho života a práce, nejen do vašeho zpětného profilu.
Špatné zpětné odkazy
Jak jsem již řekl, kde je dobro, je i zlo.
Nepouštějte se do linkbuildingu, dokud dobře neporozumíte tomu, co potřebujete hledat.
Budete muset být opatrní na následující typy zpětných odkazů. Některé z nich mohou mít na váš web pěkně nepříjemný dopad.
1. Placené odkazy
Než budu pokračovat, dovolte mi říci: Ne Všechno placené odkazy jsou špatné.
V některých případech může být odkaz pro platbu přijatelnou výměnou, například placený reklamní prostor na webových stránkách nebo online publikace. Takové věci jsou naprosto v pořádku – samozřejmě za předpokladu, že web je pro vás vysoce relevantní.
Pak jsou zde placené výpisy adresářů (jako např Firemní zápis Zlaté stránky), které jsou samy o sobě dobrými odkazy.
Ale existuje také spousta nekvalitních adresářů, které nejsou o moc lepší než spam. Ty mají potenciál vést k linkovému zemědělství.
Ať už děláte cokoli, obejděte placené odkazy zlehka. Vždy se na ně dívejte opatrně. Určitě mají potenciál fungovat a dát vašemu webu trochu síly. Budete jen muset pečlivě analyzovat zdroj (zejména autoritu domény), abyste se rozhodli, zda se výměna hodnoty vyplatí.
Když na to přijde, Google a další vyhledávače budou vždy upřednostňovat vytvořené odkazy před placenými odkazy a získané odkazy před vytvořenými odkazy.
Takže neutrácejte příliš mnoho času a zdrojů honbou za placené odkazy!
2. Skryté odkazy
Skryté odkazy jsou spamová, black hat SEO taktika, které je třeba se za každou cenu vyhnout – bez výjimky.
Pokud web souhlasí s tím, že vám poskytne odkaz – ať už bezplatný nebo placený –, ale použije pouze skrytý odkaz, ani tam nechoďte.
Co přesně je skrytý odkaz? Je to jakýkoli odkaz na webové stránce, který má vlastník webu doslova skrytý od uživatelů a od společnosti Google.
Některé příklady zahrnují bílý text na bílém pozadí nebo černý text na černém pozadí, odkazy skryté v malých interpunkčních znaménkách (jako je tento.) a text odkazu byl zmenšen tak, aby byl pro oko prakticky neviditelný.
Lidé to dělají, aby skryli spoustu odkazů na svých webových stránkách, a je to 100% metoda černého klobouku. Pokud na vás také odkazuje web s mnoha skrytými odkazy, může vás to negativně ovlivnit.
Je to porušení dalšího z pokynů společnosti Google pro zajištění kvality. Tento web bude penalizován. V důsledku toho jejich penalizace sníží kvalitu vašeho profilu zpětných odkazů.
3. Fórum a blog Spam
Používám zde slovo „spam“, protože samotná fóra a blogy mohou být dobrým způsobem, jak zajistit zpětné odkazy.
Trik je v tom, že je třeba je velmi používat selektivně a autenticky.
Fóra jsou online způsob vytváření sítí a budování vztahů. Když máte autentickou přítomnost na fóru, lidé pravděpodobně občas ocení skutečně užitečný odkaz.
Blogy a fóra bývaly velmi efektivní pro propojení zpět na vaše webové stránky. Problém je však v tom, že metoda byla nyní téměř zcela poškozena black hat SEO. Používají blogy a fóra k umístění odkazů do sekcí komentářů po celém internetu, bez ohledu na předmět nebo význam pro probíhající konverzaci.
Nepřinášejí konverzaci žádnou hodnotu. Někdy je tam jen odkaz a žádný text. Někdy bude odkaz doplněn komentářem o jedné větě v lámané angličtině.
Jsem si jistý, že jste jich pár viděli.
Těmto typům zpětných odkazů je třeba se vyhnout jako moru. Jsou extrémně zastaralé a prostě spamují.
4. Vzájemné vazby
Vzájemné odkazy spadají do stejného tábora jako placené odkazy – nejsou nutně špatnýjen je k nim potřeba přistupovat opatrně.
Toto je další mírně zastaralá taktika SEO, která zahrnuje výměnu odkazů s jinou webovou stránkou.
Budete na ně odkazovat, pokud budou odkazovat na vás.
Nyní to lze za určitých okolností dobře využít, jako jsou například partnerské nebo dodavatelské vztahy – za okolností, kdy by dávalo smysl se vzájemně propojovat.
S recipročními vazbami je jeden problém. Stejně jako u fór a blogů byly zneužity do té míry, že Google a další vyhledávače se k nim nyní staví velmi opatrně. Jsou primárním materiálem pro odkazové farmy, se stovkami tisíc webů, které odkazují na stovky tisíc jiných webů – žádný skutečný vztah mezi nimi neexistuje.
Stručně řečeno, pokud již nemáte existující vztah s firmou, je lepší se vyhnout jakýmkoli nabídkám vzájemných odkazů.
Závěrečné myšlenky na použití těchto příkladů zpětných odkazů
Vím, že procházet procesem vytváření odkazů se může zdát skličující a nikdy nekončící.
Celkově ale budování zpětných odkazů není složité.
Musíte pouze dodržovat systematický proces a přesně vědět, co od každého zpětného odkazu chcete.
S pevnou strategií a pevným pochopením toho, co hledáte, bude odměna desetinásobná.
Uvidíte, že vaše webové stránky porostou v žebříčku a uvidíte nárůst návštěvnosti a příjmů – což je nakonec to, čeho se každý snaží pomocí SEO dosáhnout.
Pečlivě analyzujte každý potenciální odkaz, ujistěte se, že je dobrý, který předá hodnotu vašemu webu, a poté postupujte podle přizpůsobené strategie dosahu k jeho zabezpečení.
A pamatujte, že nedostanete každý odkaz, po kterém sáhnete.
Za každých deset potenciálních odkazů, do kterých vložíte svůj čas a úsilí, můžete na oplátku získat jeden odkaz.
Ale taková je povaha linkbuildingu.
Vydržte, soustřeďte se na výhry a poučte se z proher.
Brzy budete pravidelně získávat odkazy – a budete mít své vlastní příklady zpětných odkazů, které můžete sdílet se světem SEO.