Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Proč iPhone a iPad stále žádají o použití Bluetooth

Proč iPhone a iPad stále žádají o použití Bluetooth

Ti, kteří již používají nový iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max nebo si již nainstalovali nový operační systém iOS 13, si všimli, jak se většina aplikací prezentuje na zařízeních cupertinské společnosti. žádají o povolení přístupu k Bluetooth vašeho telefonu. Totéž se stane na iPadech, až bude k dispozici iPadOS.

Je to a skutečný zásah do soukromí provádí cupertinská společnost, aby zaručila svým uživatelům větší bezpečnost. Před touto aktualizací aplikace nainstalované na zařízeních přistupovaly k Bluetooth bez okolků, zvláště když byly aktivovány, a neexistoval způsob, jak zjistit, zda jej některá aplikace používá.

Nyní, pro zajistit vyšší úroveň ochrany soukromí, Apple považuje Bluetooth za stejné jako ostatní citlivá data na našich elektronických zařízeních. S novou verzí mobilního operačního systému Apple aplikace pro jeho použití musí být povolenojak se to stává u těch aplikací, které potřebují ke své práci „nahlédnout“ polohu pomocí GPS nebo konzultovat naše kontakty, archiv fotografií a další.

Pročje to modifikace?

Podle očekávání se jedná o novou funkci, jejímž cílem je dosáhnout větší ochrany z hlediska soukromí. Bluetooth zažívá jakési druhé mládí a stále více jej využívá mnoho obchodů, nákupních center a dalších veřejných míst podle činnostiinvazivní marketing. Pomocí aplikací “beacon tracking” je možné určit přesnou fyzickou polohu osoby v souladu s obchodními aktivitami, které tuto aplikaci využívají, a jsou schopni identifikovat typ zvoleného obchodu, a tím zahájit zasílání nabídek a akcí. .

Číst:  Jak vytvořit sdílený kalendář pomocí Kalendáře Google

Zařízení Bluetooth

Pročé aplikace chtějí mít přístup k Bluetooth?

Aplikace mají zájem o přístup k Bluetooth k získávání lokalizačních dat a informací. Někdy je to nezbytný přístup k samotné aplikaci, aby fungovala. Například aplikace amerického maloobchodního řetězce Target používá „Bluetooth beacons“ ke sledování a určování polohy zákazníka v konkrétní prodejně. Uživatel tak může snadno najít požadované produkty, zatímco vedoucí prodejny bude znát preference kupujícího a jeho cestu v rámci obchodu.

Jiné aplikace mohou vyžadovat přístup k Bluetooth, aby mohly používat různé externí příslušenství, jako je například aplikace, které vám pomohou spravovat chytré hodinky a další nositelná zařízení. Bez Bluetooth konektivity totiž nebude možné synchronizovat fitness náramek s nakousnutým jablečným telefonem a stahovat data, kdy budete chtít. S novou aktualizací operačního systému budou muset vývojáři, kteří vytvářejí aplikace pro iPhone, upozornit uživatele pokaždé, když chtějí použít Bluetooth a z jakého důvodu to chtějí udělat.

iPhone

Jak spravovat oprávnění Bluetooth na iPhone

Pro povolit nebo zakázat přístup aplikace Bluetooth musíte otevřít panel „Nastavení“, vybrat položku „Soukromí“ a poté kliknout na „Bluetooth“. Zde se zobrazí seznam všech aplikací, které si vyžádaly přístup k zařízení iPhone nebo iPad, a ručně pokračujte v povolení nebo nepovolení pro každou jednotlivou aplikaci v seznamu. S iOS13 je to také možné zrušit oprávnění Bluetooth otevřete Nastavení a na konci stránky se podíváte na abecední seznam aplikací nainstalovaných v zařízení. Kliknutím na název konkrétní aplikace zakážete oprávnění ke sdílení Bluetooth.

Číst:  4 důvody, proč váš firemní blog nepřináší optimální výsledky (+ jak to opravit)

28. září 2019

Od společnosti Cultur-e