Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Proč jsou odkazy na sociální sítě důležité pro váš web?

Proč jsou odkazy na sociální sítě důležité pro váš web?

Pokud jste si pro svou firmu vytvořili stránku na Facebooku nebo Twitteru, je pravděpodobné, že jste již na svůj web propojili svůj profil.

Koneckonců, nechcete, aby vaši sledující jednoduše zkontrolovali vaše aktualizace stavu a zavolali to každý den – chcete, aby se proklikali na váš web a doufejme, že se proměnili v platícího uživatele.

Co však mnozí majitelé firem zanedbávají, je odkazovat na jejich profily na sociálních sítích na svých webových stránkách.

Proč je důležité přidávat na svůj web odkazy na sociální sítě a jak tyto odkazy přidáváte? V tomto článku prozkoumáme to vše a ještě mnohem více.

Rychle stranou: Abychom si ujasnili, mluvíme o odkazech na sociální sítě, nikoli o odkazech pro sdílení na sociálních sítích nebo tlačítkách pro sdílení. Chcete-li se dozvědět více o využití odkazů na sdílení na sociálních sítích k propagaci vašeho obsahu, budeme o tom v budoucnu sdílet článek.

Odkazy na sociální sítě jsou ikony nebo tlačítka, na které lze kliknout a které lze zobrazit na vašem webu a které nasměrují vaše návštěvníky na vaše různé účty sociálních médií.

Tyto odkazy se obvykle zobrazují jako ikony představující oblíbené platformy sociálních médií, jako je Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn, Pinterest, YouTube a další.

Integrací odkazů na sociální média na webové stránky poskytujete návštěvníkům snadný a přímý způsob, jak se s vámi nebo vaší firmou spojit na různých sociálních platformách.

Proč jsou odkazy na sociální sítě důležité pro váš web?

Na nejzákladnější úrovni vám přidání odkazů na sociální média na vaše webové stránky pomůže zvýšit počet sledujících. Kromě toho budete moci také dosáhnout jiných cílů a záměrů tím, že na svých webových stránkách uvedete své účty na sociálních sítích. Čtěte dále a dozvíte se více!

Číst:  Smash, aplikace pro sdílení souborů bez omezení

Řekněme, že na váš web přijede 100 návštěvníků každý den.

The průměrná míra konverze webových stránek je nízká, nízká 2,35 %, takže to znamená, že přibližně 2 vaši návštěvníci provedou konverzi jako platící zákazníci a zbylých 98 uteče do zapomnění. Taková škoda, co?

Nyní je přidání odkazů na sociální sítě na váš web skvělý způsob zůstat v kontaktu s těmito spotřebiteli a zůstat v popředí jejich vědomí.

Za předpokladu, že máte skvělý obsah na svých platformách sociálních médií a návštěvníci vašeho webu se rozhodnou vás sledovat, máte v podstatě šanci vychovávat je prostřednictvím svého obsahu (jak organického, tak placeného).

Cílem je dosáhnout nejvyššího povědomí a převést je dále.

V tuto chvíli vás možná napadne otázka: nemohu to samé udělat se seznamem e-mailů? Ano, to je pravda, ale většina spotřebitelů se do mailing listu nepřihlásí pokud před nimi nevisíte mrkev.

Pokud podnikáte v oblasti SaaS, možná budete muset rozdat e-knihu nebo zkušební verzi zdarma. Pokud jste v řadě eCommerce, standardní praxí je nabídnout propagační kód, když se někdo zaregistruje do vašeho seznamu adresátů.

Sečteno a podtrženo? Když vezmeme v úvahu všechny věci, je zde menší třenice spojená se spotřebitelem sledujícím značku Facebooku, na rozdíl od registrace do jejich mailing listu.

Stále můžete samozřejmě nabízet přihlášení k odběru newsletteru. Ale pro návštěvníky vašeho webu, kterým není příjemné připojit se k vašemu seznamu nebo se rozloučit se svým e-mailem, přeneste konverzaci místo toho na sociální média!

2. Budujte důvěru a prokazujte autenticitu

V dnešní době je autenticita vším. 90 % mileniálů a 85 % spotřebitelů Gen X říká, že autenticita hraje klíčovou roli při ovlivňování značek, které podporují; data to také ukázala autentické značky mají tendenci přitahovat více zákazníků s „vysokou hodnotou“..

Zatímco mnoho společností má stránku „Náš příběh“, která podrobně popisuje jejich iniciativy v oblasti CSR nebo to, jak se vracejí společnosti, můžete jít o krok dále a prokázat autenticitu prostřednictvím svých příspěvků na sociálních sítích.

Zde je příklad: pokud prodejní argument vaší značky spočívá v tom, že všechny vaše produkty jsou vyrobeny v USA, zveřejníte každý týden #zákulisí fotky a videa (a vybízíte návštěvníky vašeho webu, aby si proklikali a prohlédli si tento obsah!), váš příběh bude přesvědčivější.

Číst:  4 známky dobré mobilní aplikace pro vaši firmu

Koneckonců, spotřebitelé už nehledají dobře vybroušenou značku, která říká všechny správné věci.

Místo toho chtějí dát své peníze za značky, které jsou autentické, smysluplné a transparentní.

Když návštěvníky svého webu odvedete z vaší firemní stránky a na své profily na sociálních sítích, můžete se s nimi spojit smysluplnějším způsobem a ukázat jim, kdo skutečně jste.

3. Zlepšete hodnocení ve vyhledávání

Je zajímavé, že přidání odkazů na sociální sítě na webové stránky může zvýšit viditelnost vašeho webu ve vyhledávačích.

Google již dříve uvedl, že společnosti by měly odkazovat na svou stránku Google+ na svých webových stránkách, protože „poskytují společnosti Google informace (…), které pomáhají určit relevanci vašeho webu pro uživatelský dotaz ve Vyhledávání Google.

Úplné vyloučení odpovědnosti: nemáme spoustu informací o tom, jak to funguje.

Pokud provedete rychlé vyhledávání, uvidíte, že velká část online diskursu se točí kolem toho, jak je Google+ užitečný pro propagaci obsahu, který zveřejňujete na samotné platformě (NE o tom, jak vašemu webu dodává šťávu pro SEO).

To znamená, že je snadné přidat odkazy na sociální média na váš web, takže pokud existuje byť jen malá šance, že to může zlepšit vaše hodnocení ve vyhledávání, proč do toho nesáhnout?

Jak přidat odkazy na sociální sítě na váš web

Chcete zprovoznit své odkazy na sociální sítě? Podívejte se na tyto průvodce pro různé platformy CMS.

1. Strategicky umístěte ikony

Umístěte ikony sociálních sítí na viditelné místo, aby je návštěvníci snadno našli a kliknutím na ně získali přístup k vašim sociálním profilům. Záhlaví, zápatí nebo postranní panel jsou skvělé možnosti.

2. Použijte rozpoznatelné ikony

Používejte rozpoznatelné a standardizované ikony pro oblíbené platformy sociálních médií, abyste zajistili, že je návštěvníci mohou rychle identifikovat a spojit s příslušnými platformami. Doporučují se ikony s oficiálními barvami a designy platformy.

3. Udržujte konzistentnost

Udržujte konzistentní styl svých ikon sociálních médií, pokud jde o velikost, design a rozestupy. Konzistence na vašem webu zlepšuje celkovou estetiku a poskytuje soudržný uživatelský dojem.

Číst:  15 nejlepších softwaru pro správu smluv v roce 2024

4. Zvolte jednoduchý design

Udržujte design ikon sociálních médií jednoduchý a přehledný. Chcete se vyhnout přílišným animacím nebo efektům, které mohou odvádět pozornost návštěvníků od hlavního obsahu vašeho webu.

5. Zahrňte alternativní text

Přidejte k ikonám sociálních médií popisný alternativní text pro účely usnadnění. Alternativní text umožňuje čtečkám obrazovky popsat ikonu uživatelům se zrakovým postižením, čímž se zlepší inkluzivita vašeho webu.

6. Otevřete Odkazy na nové kartě

Nakonfigurujte odkazy na sociální média tak, aby se otevíraly na nové kartě prohlížeče. To zajišťuje, že se návštěvníci mohou po návštěvě vašich profilů na sociálních sítích snadno vrátit na váš web.

7. Odkaz na aktivní profily

Znovu zkontrolujte, zda odkazy na sociální sítě nasměrují návštěvníky na vaše aktuální a aktivní profily.

Zastaralé nebo neaktivní profily mohou vytvořit negativní dojem a snížit důvěru ve vaši online přítomnost. Vytváří to také špatnou uživatelskou zkušenost, která ovlivňuje celkové vnímání vaší značky.

8. Využijte efekty přechodu

Začleňte do ikon sociálních médií jemné efekty vznesení, abyste návštěvníkům ukázali, že na ikony lze kliknout.

9. Upřednostněte příslušné platformy

Představte platformy sociálních médií, které odpovídají vaší cílové skupině a obchodním cílům.

Zvýraznění platforem, na kterých jste nejaktivnější a nejangažovanější, je také skvělý způsob, jak zajistit, aby naše cílové publikum vědělo, kam se obrátit pro pravidelné aktualizace o vaší společnosti.

10. Pravidelně aktualizujte odkazy

Pravidelně kontrolujte a aktualizujte své odkazy na sociální sítě, abyste zajistili, že zůstanou aktuální a relevantní. Je také důležité přidat všechny nové platformy, ke kterým jste se připojili, a odstranit všechny zastaralé.

V závěru

Zahrnutí odkazů na sociální sítě na vaše webové stránky je základním krokem při budování silné online přítomnosti a rozšíření vašeho dosahu na širší publikum.

Implementací těchto osvědčených postupů můžete bez problémů integrovat ikony sociálních médií na svůj web a podporovat smysluplné zapojení publika na různých platformách.