Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Prozkoumání nejlepších kanálů distribuce obsahu v roce 2024

Prozkoumání nejlepších kanálů distribuce obsahu v roce 2024

Distribuční kanály obsahu jdou s marketingem stejně jako arašídové máslo s želé.

Rozhodnete se napsat nový obsah. Skrčíte se, strávíte dva týdny zkoumáním tématu, sbíráte postřehy a citáty od odborníků z oboru a vytváříte nejlepší 2500slovný blogový příspěvek, který člověk zná.

Protože když to postavíte, lidé to najdou, že?

Očekávání je velké. Konečně jste připraveni publikovat, posadit se s popcornem a sledovat, jak se potenciální zákazníci hrnou.

Ale když se příspěvek zveřejní, není to nic jiného než cvrčci na dalších 30 dní.

Pokud se vám to stalo, nejste sami. Více než 60 % marketingových pracovníků uvádí, že zvyšování návštěvnosti webových stránek a získávání potenciálních zákazníků je nejnáročnější součástí jejich marketingové strategie obsahu.

Pokud se snažíte oslovit své cílové publikum nebo máte pocit, že křičíte do prázdna a nikdo vás neposlouchá, možná je čas přehodnotit kanály distribuce obsahu.

Možná by váš blogový příspěvek o 2 500 slovech byl lepší jako vlákno na Twitteru nebo příspěvek na LinkedIn. Výběr nejvhodnějšího kanálu pro distribuci obsahu je pro a vítězná obsahová marketingová strategie.

Když pochopíte, které kanály nejlépe rezonují u vaší cílové skupiny, můžete rozšířit svůj dosah, zvýšit zapojení a převést více potenciálních zákazníků.

V tomto článku prozkoumáme různé kanály distribuce obsahu a jak můžete určit, které z nich jsou pro vaše další kampaně nejvhodnější.

Od sociálních médií po e-mailový marketing pokryjeme řadu možností spolu s praktickými tipy, jak co nejlépe využít každý distribuční kanál.

Jste připraveni dozvědět se více?

Pojďme se ponořit.

Krok 1: Identifikujte své obsahové cíle

Vytvoření plánu distribuce obsahu od začátku zní skličujícím způsobem. Začátek je však jednodušší, pokud začnete s malými, stravitelnými kousky.

Zaměřte se na identifikaci jednoho konkrétního cíle, kterého můžete dosáhnout v rozumném časovém rámci. Představte si tento cíl jako legendu vaší mapy. Pomůže vám orientovat se v rozbouřených vodách internetové propasti a zdokonalit se ve správné strategii distribuce obsahu.

Na konci dne, pokud nemáte jasno v tom, čeho chcete dosáhnout nebo jak to budete měřit, je téměř nemožné pochopit, jestli děláte kroky správným směrem.

Pokud si ale stále nejste jisti, kde začít, zde je několik příkladů cílů obsahového marketingu:

 • Přiveďte na svůj web organickou návštěvnost
 • Přeměňte potenciální zákazníky na platící zákazníky
 • Vytvořte si robustní e-mailový seznam a zvyšte míru otevření
 • Získejte více sdílení na sociálních sítích pro svůj obsah
 • Projevte se jako odborník v oboru
 • Vytvořte rozruch ještě před uvedením produktu na trh
Číst:  BFCM Automation: Statistiky od nejlepších partnerů elektronického obchodu

TL; DR: Snažíte se získat potenciální zákazníky, zvýšit povědomí o značce nebo zvýšit prodej? To je otázka za milion.

Pokud je například vaším cílem generovat potenciální zákazníky, použijte distribuční kanál, který vám umožní zachytit kontaktní informace, jako je magnet pro potenciální zákazníky, který návštěvníky přivede na vstupní stránku vašeho webu.

Můžete nabídnout whitepaper na populární téma výměnou za e-mailovou adresu návštěvníka nebo můžete také umístit olověné magnety na své nejvýkonnější příspěvky ze svého blogu. Například tento příspěvek nahoře startovací knihy v roce 2022 je to skvělý příklad strategického přidávání olověných magnetů.

Na druhou stranu, pokud je vaším cílem zvýšit povědomí o značce, měli byste se zaměřit na kanál distribuce obsahu s širokým dosahem, jako jsou reklamy na sociálních sítích.

Sladěním svých distribučních kanálů s vašimi obsahovými cíli můžete zajistit, že nevyhazujete peníze do větru.

Krok 2: Pochopte své cílové publikum

Jakmile budete mít svůj cíl zastrčený v zadní kapse, je čas zúžit cílovou skupinu.

Stejně jako rodiče znají své děti jako své boty, je důležité vědět, kde je váš cílový trh online a jaké zprávy s nimi rezonují.

Položte si tyto otázky a zapište si odpovědi:

 • Kde existuje váš cílový trh online?
 • Kde tráví většinu času?
 • Jaký typ obsahu konzumují?
 • Jaký jazyk používají při vyhledávání produktů podobných tomu vašemu?

Odpovědi na tyto otázky mají cenu zlata. Podívejme se na příklad.

Pokud je vaším primárním cílovým trhem Gen Z, obraťte se na dříve publikovaný blogový příspěvek práce pro 17leté do TikToku.

Proč? Protože Gen Z tvoří 60 % všech uživatelů TikTok. A toto jednoduché video nasbíralo více než 115 000 zhlédnutí a přes 2 000 lajků. Lidé nyní v komentářích prosí o další videa z jiných věkových skupin Gen Z.

Dokonce i Google si začíná všímat vlivu aplikace na tuto generaci. Podle Prabhakara Raghavana, senior viceprezidenta společnosti Google, 40 % z Gen Z se obracejí na TikTok a Instagram pro základní vyhledávání – například kam zajít na oběd nebo jak najít práci.

Proč pumpovat čas a peníze do obsahu, který padá, když můžete využít sílu svých zákaznických dat ke zvýšení výsledků? Nalezení distribučních kanálů obsahu, které vaše publikum používá nejvíce, je zásadním kouskem skládačky.

Číst:  Statistiky YouTube 2024: Kdo co sledoval na YouTube v roce 2024?

Krok 3: Výběr vhodných distribučních kanálů obsahu

Než se vrhneme na maso a brambory, zopakujme si tři základní typy kanálů distribuce obsahu.

Vlastněné kanály

Máte na svém webu blog? To je dokonalý příklad vlastněného kanálu.

Jinými slovy, je to kanál vlastněný (nebo kontrolovaný) vámi nebo vaší společností. A s vlastněnými kanály máte větší kontrolu nad tím, jak svůj obsah prezentovat a jak chcete, aby oslovil vaše publikum.

Mezi další příklady vlastněných kanálů patří:

 • Tvoje webová stránka
 • E-mailový zpravodaj
 • Profily na sociálních sítích
 • Mobilní aplikace
 • podcast
 • Vstupní stránky
 • Olověné magnety

Pokud jste například ve zdravotnickém průmyslu, můžete publikovat blogový příspěvek o co je cestovní sestra nebo kolik má CRNA plat. Tyto publikace jsou umístěny na vašem vlastněném kanálu (čtěte: blog).

Získané kanály

Získaný kanál vám umožňuje distribuovat váš obsah prostřednictvím jiných kanálů, které přímo neovládáte.

Získané kanály mohou být účinným způsobem, jak oslovit nové publikum a vybudovat svou značku, ale také mohou být náročné na předvídání a kontrolu.

Několik příkladů:

 • Mediální pokrytí nebo rozhovory v tištěných publikacích (nebo v podcastech atd.)
 • Zmínky nebo odkazy na váš obsah na jiných webech nebo blozích
 • Příspěvky nebo sdílení na sociálních sítích od uživatelů, kteří se zapojili do vašeho obsahu
 • Obsah vytvářený uživateli, recenze nebo posudky

Zde je příklad obsahu vytvořeného uživateli pro Starbucks na Instagramu. Je to krásná slavnostní fotka, na které jsou sváteční poháry Starbucks zveřejněné zákazníkem (spíše než Starbucks).

Placené kanály

Placené kanály mohou být účinným způsobem, jak distribuovat váš obsah a oslovit konkrétní publikum. Pomocí placených kanálů můžete efektivně zacílit svůj obsah a oslovit lidi, kteří mají největší pravděpodobností zájem.

I když mohou být placené kanály drahé, mohou také poskytnout cennou návratnost investic, jsou-li používány strategicky.

Některé kanály zahrnují:

 • Sponzorované příspěvky
 • Reklamy na sociálních sítích
 • Bannerové reklamy
 • Influencer marketingové kampaně

Zde je příklad bannerové reklamy pro Marcus od Goldman Sachs na a blog o cestovních odměnáchThe Points Guy.

Jak si vybrat mezi kanály distribuce obsahu

Rozhodnutí, který distribuční kanál je pro vaši firmu správný, závisí na třech důležitých faktorech:

 • Rozpočet: Stanovení rozpočtu pro distribuci
 • Relevance: Výběr kanálu, který je relevantní pro vaše publikum
 • Cíle: Výběr kanálů, které odpovídají vašim obsahovým cílům

Placené kanály vám mohou přinést rychlé výsledky, ale má to háček. Chcete-li tento růst udržet, musíte výdaje na reklamu udržet. A náklady se časem sčítají. Pokud přestanete utrácet, návštěvnost, dosah a zapojení rychle poklesnou.

Číst:  Jak vymazat mezipaměť Instagramu? – Průvodce krok za krokem v roce 2024

Organické marketingové kanály, které vlastníte a vydělávají, trvá déle, než se zobrazí výsledky. Ale z dlouhodobého hlediska budou stabilnější. Vybudování věrných zákazníků nejde ze dne na den, ale s trpělivostí se to může desetinásobně vyplatit.

Vítězné obsahové strategie nacházejí zdravou rovnováhu mezi placenými a organickými kanály. A pokud budete mít to štěstí a najdete to šťastné médium, nebudete mít žádné problémy, pokud někdy budete chtít prodat svou firmu online za nejvyšší dolar.

Tip: Učte se od ostatních B2B obchodníků. Podle Content Marketing Institute využívá 90 % B2B marketérů platformy sociálních médií pro distribuci obsahu. Blogy a e-mailové zpravodaje využívá 79 %, respektive 73 %. Osobní akce a webináře využívá 56 % a podle obchodníků přinášejí nejlepší výsledky.

Krok 4: Optimalizujte obsah pro své distribuční kanály

Cílem distribuce obsahu je zajistit, aby se dostal ke správným lidem ve správný čas. Nezapomeňte tedy každý obsah optimalizovat pro jedinečný distribuční kanál.

Pokud například natáčíte cestovní video na YouTube, měli byste vytvořit poutavou miniaturu a přidat klíčová slova do názvu a popisu videa, jak je znázorněno v tomto příkladu:

Nebo, pokud chcete rozšířit svůj dosah na Instagramu, zkuste použít hashtagy, které mohou pomoci zvýšit viditelnost a zvýšit zapojení do zamýšlené demografické skupiny.

Pro blogové příspěvky pište evergreen obsah, který se zaměřuje na longtailová klíčová slova a použití SEO strategie aby si váš příspěvek všimli 6 milionů publikované příspěvky denně.

Opláchněte a opakujte tento postup, dokud nenajdete vítězný vzorec. Brzy budete plavat v počtu potenciálních zákazníků a konverzní poměry přes střechu.

Zabalení

Distribuce obsahu je jako 1000dílná skládačka. K dokonalosti je potřeba čas. Bez všech dílků skládačky to nejde. Ale jakmile se dostanete na správnou cestu a vše se srovná, je to jistota.

Neváhejte a vyzkoušejte nové kanály pro vaši značku. Nikdy nevíte – mohou nabídnout nevyužité příležitosti.

Chcete-li věci urychlit, použijte automatizace co nejvíce zlepšit efektivitu a zajistit, aby byl váš obsah optimalizován pro SEO a čitelnost, bez ohledu na to, kde jej publikujete.

Nenechte svůj úžasný obsah bez povšimnutí. Osvojte si strategii distribuce obsahu, která rezonuje s vaším cílovým publikem a podpoří věrnost značce v nadcházejících letech.

O autorovi