Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Průvodce SEO techniky mrakodrapů

Průvodce SEO techniky mrakodrapů

Kdy jste naposledy zaplatili slušné peníze za produkt, který slíbil, ale nedodal?

Víte, produkt, který byl celý klobouk a žádný dobytek.

Všechno prskající a žádný steak.

Celá poleva a žádný dort.

Je to mizerný pocit, když si uvědomíte, že jste byli podvedeni, abyste věřili, že dostáváte to nejlepší.

Ale když vám někdo ukáže nejvyšší budovu ve městě, opravdu není pochyb o tom, že je nejlepší, že?

Tato nejvyšší budova často stojí hlavou a rameny nad všemi okolními budovami.

Definuje panorama.

Je to takové jaké to je.

Lidé milují tento druh důkazu, že skutečně našli něco, co je nejlepší svého druhu.

To je druh skutečného, ​​viditelného důkazu, který musíte poskytnout, když zaměstnáváte Technika mrakodrapů.

Co je to technika mrakodrapů?

Po této technice je vaším úkolem najít nejlepší obsah ve vašem tématu (nejvyšší budovy ve městě) a pak vyrobit lepší verzi (postavit budovu, která je o 10 pater vyšší). aby byl váš článek nejlepší ve vaší oblasti (nová nejvyšší budova ve městě).

A cíl toho všeho? Cílem je získat zpětné odkazy.

V dnešní digitální době je propagace vašich odkazů výzvou. Koneckonců, přimět influencery, aby vytvořili zpětné odkazy pro váš web, je X-faktorem pro zvýšení hodnocení vašeho vyhledávače – a každý to ví.

Vážně, každý den tvůrci obsahu posílají tisíce spamových e-mailů influencerům, aby inzerovali jejich nekvalitní články, které obvykle nesplňují potřeby trhu.

To je důvod, proč píšu tento průvodce Technikou mrakodrapů pro SEO.

V tomto průvodci vás provedu pětikrokovou strategií, jak aplikovat techniku ​​mrakodrapů na vašem webu a následně generovat vysoce kvalitní zpětné odkazy.

Až bude váš obsah mrakodrapu kompletní a bude ho sdílet nejlepší influenceři, budete mít pocit, že jste na vrcholu světa.

Doufám, že se nebojíš výšek!

Krok #1: Najděte hojně sdílený obsah ve svém výklenku

Zahájení informační kampaně pro generování zpětných odkazů pro váš web vyžaduje solidní a propojitelné aktivum.

A propojitelné aktivum je vysoce kvalitní a sdílený obsah, který se influenceři nemohou dočkat, až ho budou sdílet se svým publikem. Mělo by to být konečný zdroj, který můžete navštívit na vaše cílové téma.

Číst:  Jak funguje beamforming

Otázkou je, jak vytvoříte obsah, který by byl dobrým propojitelným aktivem?

Je to jednoduché. Najděte obsah, který je již ve vašem oboru hojně sdílen, a poté vytvořte lepší verzi, která vašemu publiku přinese větší hodnotu.

Osobně používám Plánovač klíčových slov Google AdWords najít trendy témata a pak BuzzSumo najít nejlepší blogové příspěvky, které sdíleli moji konkurenti. Takže vás provedu těmito kroky pomocí mých oblíbených nástrojů.

Odpověď: Objevte oblíbená témata ve svém výklenku pomocí Plánovače klíčových slov

Výzkum klíčových slov je základem každé SEO strategie. Umožňuje vám získat přístup k nezbytným statistikám (tj. průměrný měsíční objem vyhledávání, úroveň konkurence atd.) o sadě klíčových slov ve vašem výklenku.

Bez ohledu na to, jak dobré jsou vaše znalosti ve vašem výklenku, budete muset provést průzkum. Nejlepší nástroj? Spolehlivý Plánovač klíčových slov Google AdWords.

Chcete-li zahájit průzkum, vyhledejte ve vyhledávací liště Plánovače klíčových slov výraz úzce související s vaší specializací a stiskněte modré tlačítko „Získat nápady“.

Budete přesměrováni na stránku s návrhy klíčových slov. Zde získáte značné množství oblíbených klíčových slov spolu s jejich statistikami…

Nyní je čas vybrat si správná klíčová slova.

Budete muset porovnat klíčová slova na základě jejich úrovně konkurence, měsíčního vyhledávání a dalších faktorů souvisejících s vaším publikem.

Pro odvětví obsahu SEO si můžete vybrat „SEO copywriting“ jako téma, které použijete pro svůj obsah Skyscraper Technique…

Tím se dostáváme k další části…

B. Najděte často sdílené články pomocí BuzzSumo

Poté, co vyberete klíčová slova pro Techniku ​​mrakodrapů, budete je hledat BuzzSumo abyste viděli, co je tam z hlediska konkurence.

Pokračujme v používání klíčového slova “SEO copywriting” jako našeho příkladu.

Budete chtít analyzovat nedávné, aktuální stránky, které odpovídají vašemu typu obsahu a jazyku. Chcete-li to nastavit, můžete použít filtry na levém postranním panelu a poté kliknout na „Použít filtry“.

Jak můžete vidět, BuzzSumo uvádí spoustu populárních a vysoce sdílených článků souvisejících s tématem „SEO copywriting“.

Podle SEO expert Brian Deanpočet jedinečných domén odkazujících na článek musí překročit 25, aby mohl být zvažován pro techniku ​​mrakodrapů.

I když vezmete v úvahu Brianovy rady, můžete nyní pokračovat a vybrat obsah, který nejlépe odpovídá vašemu publiku a odbornosti.

Zde je příklad…

Přestože počet slov v tomto článku je pouze 1 350 slov, byl na sociálních sítích sdílen více než 10 000 krát – což je ideální téma pro implementaci techniky mrakodrapů.

Počet slov tohoto článek publikoval Moz je 1 350 a na sociálních sítích byl sdílen více než 3,2 tisíckrát. Nejlepší část? Odkazuje na něj 200 unikátních domén. Tento článek označím jako cílový.

Číst:  Průvodce nalezením správných klíčových slov pro váš web

Nyní, když jste si vybrali cílový článek, jste připraveni na druhý krok.

Krok č. 2: Vytvořte lepší verzi

Vaším úkolem je nyní vytvořit delší, aktuální a bez chmýří článek, který pokryje více podrobností o vašem tématu než příspěvek vaší konkurence.

Znovu použiji článek Moz, “SEO pro copywritery: Tipy na měření dopadu SEO – další úroveň,” jako příklad.

A. Nechte svůj design vyniknout

V našem příkladu Moz nahrál něco, co se zdá být obecnou fotografií vzdělávací série, jejíž součástí je tento SEO copywritingový příspěvek.

Ve své pozici můžete udělat konkrétnější náhledovou fotografii, která se bude týkat přímo našeho tématu.

Můžete využít webové stránky jako Pixabay a Pexels najít obrázky bez licenčních poplatků a poté je upravit pomocí bezplatných nástrojů, jako je Canva a Pixlr.

Specialistka na obsahový marketing Rebecca Stickler nedávno zveřejnila důkladný zdroj na adrese WebpageFX na jak web design ovlivňuje obsahový marketing. Její příspěvek na blogu pokryl mnoho důležitých částí designu obsahu, včetně formátování, čitelnosti a přístupnosti. Podívejte se na něj, abyste se dozvěděli více o tom, jak můžete svůj obsah vylepšit a vyniknout.

B. Překonejte počet slov vašeho cílového článku

Aby byl váš příspěvek podrobnější, budete muset napsat více obsahu než váš konkurent.

BuzzSumo a Moz studovali odkazy a sdílení více než jednoho milionu článků a oznámili to stránky s více než 1 000 slovy průběžně získávají více sdílení než stránky kratší. Ukazuje to také studie Backlinko články s více než 1 890 slovy mají tendenci se ve vyhledávačích umisťovat výše.

Proto, aby se váš článek dobře hodnotil na Googlu a přitahoval více sdílení na sociálních sítích, musíte jej vytvořit co nejdelší – a přitom nespadnout do díry na chmýří.

Další slova, která budete psát, by neměla sloužit pouze ke zvýšení počtu slov.

Spíše musí obsahovat informace, které váš článek odliší.

Například poslední část článku Moz, o kontrole konverzní hodnoty vašich autorů, obsahuje pouze 118 slov. Ve svém článku můžete zahrnout více podrobností o této sekci – což jistě zvýší počet vašich slov. A k tématu je třeba říci více, že?

Krok č. 3: Najděte influencery, kteří dříve odkazovali na články se stejným klíčovým slovem

Ve srovnání s prvními dvěma kroky je hledání influencerů pro propagaci vašeho článku poměrně snadné.

Osobně používám SEMRush a BuzzSumo k nalezení webových stránek, které odkazovaly na článek mého konkurenta.

Můžete to udělat jednoduše vyhledáním odkazu na cílový článek a kliknutím na možnost „Zobrazit zpětné odkazy“ v BuzzSumo.

Nebo se můžete rozhodnout použít SEMRush, vyhledat odkaz na cílový článek a kliknout na “ZPĚTNÉ ODKAZY.”

Poté vám vybraný nástroj vypíše seznam všech jedinečných doménových jmen, které odkazují na článek vašeho konkurenta. Níže uvidíte výsledky, které jsem získal z BuzzSumo:

Číst:  Průvodce nákupem bezdrátových sluchátek

Pro článek Moz’s SEO copywriting je ve výsledcích vyhledávání zpětných odkazů 200 webů.

Chcete-li filtrovat webové stránky a usnadnit proces odesílání e-mailů influencerům, budete muset své výsledky exportovat do tabulky. V BuzzSumo to můžete provést výběrem možnosti CSV v části „Exportovat výsledky“ v rozbalovací nabídce „Možnosti“.

Poté, co si vyberete své cílové ovlivňovače zpětných odkazů, budete potřebovat šablonu nabídky a vzorec.

Krok č. 4: Představte se pro influencery a sledujte pomocí vzorce 3-3-7

Chcete-li zaručit značnou úspěšnost vašich e-mailů s dosahem, budete muset influencerům posílat zprávy „šité na míru“.

Ovlivňovači si snadno všimnou šablony nabídek jedné velikosti – i když začínají svými jmény.

A. Přizpůsobte si své e-maily

Vaše chladné e-maily by měly vždy zahrnovat personalizované informace o obsahu vašeho influencera a měly by obsahovat hodnotu, kterou jim a/nebo svému publiku poskytnete, pokud odkazují na váš článek.

Umění e-mailů nedávno shromáždili osm e-mailových šablon pro požadavky na vytváření odkazů. Můžete je vyladit a použít pro svou kampaň na dosah mrakodrapů.

Nyní, když jste poslali e-mail všem svým cílovým influencerům, budete muset začít sledovat.

B. Sledování

Podle studie provedené USC Viterbi School of Engineering90 procent odpovědí je odesláno do jednoho nebo dvou dnů od obdržení e-mailu.

Pokud tedy neobdržíte odpověď na svůj návrh do dvou dnů, pravděpodobně nikdy žádnou nedostanete.

Pokud…

Sleduješ.

Navrhněte jednoduchou šablonu pro krátký a sladký následný e-mail a naplánujte si, že ji pošlete každému kontaktu po uplynutí určité doby bez odpovědi.

Osobně sleduji e-maily pomocí toho, co nazývám vzorec 3-3-7. Tento vzorec spočívá ve sledování třikrát v rozmezí dvou týdnů; dvakrát v prvním týdnu (každé 3 dny po vaší úvodní prezentaci) a jednou ve druhém týdnu (7 dní po vaší druhé kontrole).

Pokud budete správně postupovat a ve svém úvodním prezentaci vytvoříte oboustranně výhodnou atmosféru, je pravděpodobné, že získáte 10 % až 20 % pozitivní odezvy.

Krok č. 5: Sledujte svůj pokrok

Jakmile uděláte všechnu tu tvrdou práci, budete chtít být schopni viz výsledky.

Přesněji řečeno, budete chtít vidět, jak vysoko je váš příspěvek na blogu mrakodrapu hodnocen v SERP a kolik zpětných odkazů získal.

Zabalit to

Pokud implementujete tohoto průvodce SEO Technika mrakodrapů, můžete očekávat, že se brzy dostanete na vrchol výsledků vyhledávačů.

Ano. Napsat svůj článek o mrakodrapu a dostat ho tam vyžaduje tvrdou práci.

Ale jakmile to uděláte, budete daleko před konkurencí.