Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Průvodce vkládáním pro WPBakery Page Builder (WordPress)

Průvodce vkládáním pro WPBakery Page Builder (WordPress)

Předpokládáme, že jste nastavili vzhled a chování svých zpráv White Label a nakonfigurovali formulář pro vložení podle našeho dalšího průvodce „Jak postupovat při instalaci formuláře pro vložení“.

V tomto článku vysvětlíme a ukážeme vám, jak vložit tento formulář na váš web, který běží na WordPressu, ale pomocí pluginu WPBakery Page Builder pro vytváření rozvržení stránek.

Upozorňujeme, že tyto kroky byly testovány s WordPress v. 5.2.1 a pluginem WPBakery Page Builder v. 6.0.

Instalace vloženého formuláře pomocí WordPress s WPBakery

Pro vložení formuláře do obsahu jedné stránky nebo příspěvku postupujte podle následujících kroků:

1. Přihlaste se ke svému účtu Ahrefs a přejděte na stránku Nastavení vkládání.

2. Klikněte na tlačítko „Uložit nastavení a vygenerovat kód pro vložení“ pod náhledem formuláře.

3. Poté kód zkopírujte ručně nebo kliknutím na tlačítko „Kopírovat do schránky“.

4. Přihlaste se na svůj web WordPress.

5. Vytvořte stránku nebo upravte existující a klikněte na tlačítko ‘WPBakery Page Builder’ v horní části stránky.

6. Poté se kliknutím na toto tlačítko v editoru stránek přepněte do „Editoru backendu“.

7. Kliknutím na tlačítko Plus (+) přidáte novou sekci obsahu. S pořadím sekcí si nedělejte starosti, později ho můžete změnit.

Číst:  Nejlepší aplikace pro Android a iOS pro vytváření fotomontáží

8. Ve vyskakovacím okně „Přidat prvek“ přejděte na kartu „Struktura“ a klikněte na tlačítko „Raw HTML“.

9. Zobrazí se vyskakovací okno Raw HTML Settings. Vložte svůj vkládací kód SEOptimeru, který jste dříve zkopírovali, do „Raw HTML“ a klikněte na tlačítko „Uložit změny“.

10. Pomocí tlačítka přetažení můžete změnit pořadí sekcí obsahu na stránce. Jednoduše přetáhněte celou sekci na místo, kde ji potřebujete.

11. Kliknutím na „Náhled“ v pravém horním rohu obrazovky uvidíte, jak stránka s formulářem vypadá. Pokud je rozložení v pořádku, přejděte zpět do editoru stránky a kliknutím na tlačítko „Aktualizovat“ uložte změny. Nyní váš web WordPress obsahuje funkční vložený formulář SEOptimeru!

12. Posledním, ale neméně důležitým krokem je otestování funkčnosti formuláře na vašem webu. Vyplňte pole a klikněte na tlačítko „Zkontrolovat“, abyste ověřili, že formulář funguje podle očekávání podle nastavení, které jste zadali na stránce Nastavení vkládání.

Přidání kódu vloženého formuláře do widgetu WordPress

Existuje možnost zahrnout formulář Ahrefs do widgetu na vašem webu, aby se formulář zobrazil na více stránkách nebo na celém webu namísto zobrazení na konkrétní stránce.

Možná budete chtít znovu zkontrolovat, zda vaše aktivní téma WordPress ve skutečnosti widget samozřejmě podporuje. Většina moderních témat WordPressu obsahuje funkce widgetů, ale v případě, že motiv, který používáte, widgety neobsahuje, možná budete potřebovat vývojáře, aby upravil soubory back-end motivu, aby widgety podporoval.

Číst:  Jak smazat svůj Brainly účet v roce 2024

Pokud vaše téma funguje s widgety, jednoduše postupujte podle následujících kroků a přidejte do widgetu vložený formulář SEOptimeru.

1. Přihlaste se ke své instalaci WordPress a přejděte na stránku Vzhled/Widgety.

2. V části „Dostupné widgety“ přetáhněte pole widgetu „Vlastní HTML“ do aktivní oblasti widgetů.

3. Vyplňte pole Název, vložte kód formuláře do textového pole „Obsah“ a kliknutím na tlačítko „Uložit“ aplikujte změny.

4. Poté přejděte na svůj web a potvrďte, že se formulář zobrazuje ve widgetu na stránkách.

5. Stejně jako dříve odešlete zkušební dotaz prostřednictvím formuláře, který jste právě nainstalovali, abyste potvrdili jeho správné chování.

Potenciální problém a konflikty

Pokud po provedení výše uvedených kroků formulář SEOptimeru na vašem webu nefunguje správně, zkuste se řídit níže uvedenými doporučeními a zjistěte, zda funkčnost formuláře nenarušuje některý z následujících známých možných problémů:

  • Zkontrolujte nainstalované pluginy WordPress třetích stran – Některé pluginy připojují sledovací parametry k libovolným adresám URL na webu nebo jinak zasahují do existující logiky formuláře. Doporučujeme otočit pluginy na vašem webu jeden po druhém, abyste identifikovali konfliktní plugin.
  • Zkontrolujte kompatibilitu s javascriptem – Kód pro vložení obsahuje část kódu Javascript pro ověření dat formuláře. Je možné, že do něj může zasahovat jiný kód Javascriptu. Pokud se ve vaší konzoli nástrojů pro vývojáře zobrazují chyby JavaScriptu, může to ukazovat na určitý druh konfliktu.
Číst:  Pochopení mých mexických vlasů

Pokud máte i nadále potíže se zprovozněním svého vloženého formuláře – kontaktujte nás prosím prostřednictvím ikony Livechat dostupné v pravém dolním rohu všech stránek Ahrefs nebo prostřednictvím e-mailu na adrese support (zavináč) seoptimer.com s popisem vašeho problém.