Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Reakce zakladatelů agentury na ekonomické zpomalení

Reakce zakladatelů agentury na ekonomické zpomalení

Ekonomické zpomalení v roce 2022

Zdá se, že na celém světě se negativních ekonomických zpráv nezbavíme.

Nedávný článek v New York Times s názvem „Světová ekonomika je ohrožena silou, která se skrývá na očích“ vyvolává nesčetné množství ekonomických problémů, jako je rostoucí inflace, rostoucí úrokové sazby, problémy s dodavatelským řetězcem, nevýrazné výsledky HDP, ale co je nejzajímavější, zaměřil se na nyní dva a půl roku starého slona v místnosti: pandemie.

“Většina výzev, které trhají globální ekonomiku, byla dána do pohybu reakcí světa na šíření Covid-19 a související ekonomický šok.”

Vyhledávání výrazu „recese“ na Googlu dosáhlo svého vrcholu kolem června 2022, kdy americká centrální banka začala agresivněji zvyšovat úrokové sazby:

K negativnímu vnímání trhu se přidává špatná výkonnost některých technologických společností. Snap například ztratil 39 % hodnoty svých akcií za jediný den. Tyto negativní firemní výsledky vyvolaly zmrazení náboru nebo v některých případech dokonce propouštění.

Historicky reakcí obchodníků a inzerentů v dobách nejistoty, jako je tato, je omezování marketingových rozpočtů a/nebo ústup k výkonnostnímu marketingu. Ale na druhou stranu je tu vždy poctivá ukázka od těch na straně agentury, kteří říkají, že krácení marketingových rozpočtů v době krize není moudré.

Například toto článek Seema Nayak z AdChina tvrdí, že v těžkých časech je méně konkurence, takže větší přítomnost na trhu je výhodou. To dává smysl, ale samozřejmě záleží na vašem odvětví a cílovém trhu.

Reakce zakladatelů agentury

Vzhledem k tomu, že nejistota na trhu probíhá v reálném čase, zakladatelé mikroagentur nebo marketingoví pracovníci na volné noze se rychle obracejí, aby ochránili své příjmy a pomohli ochránit před odchodem klientů. Někteří dokonce tuto zkušenost živě tweetují:

Chtěli jsme však zjistit o agenturách pro malé a střední trhy ao tom, jak je ovlivňuje hospodářský pokles. Zde v Ahrefs máme to potěšení spolupracovat s tisíci digitálních agentur po celém světě na automatizaci generování potenciálních zákazníků na jejich webových stránkách prostřednictvím našeho nástroje Embeddable Audit Tool.

Nedávno jsme hovořili s řadou zakladatelů malých a středních agentur, abychom se dozvěděli více o jejich názoru na současný hospodářský pokles. Chtěli jsme zjistit, jak jejich klienti reagují, co na to jejich agentury reagují, jak se mohou otáčet a jaké jsou jejich širší myšlenky do roku 2023.

Nikdo nemá křišťálovou kouli, ale tito zakladatelé agentur jsou v první linii – mluví s klienty, získávají nové obchody a pracují na udržení a udržení marketingových rozpočtů.

Tito úspěšní obchodní lídři se laskavě podělili o své myšlenky a o to, co dělají v současných tržních podmínkách. Chtěli jsme pochopit, čeho si všímají a jak reagují. Velký Děkuji jde každému z nich za účast!

Přechod k větším klientům, větší rozpočty

Kyle Smendziuk, WebMarketers

Představili jsme digitální agenturu Ottawa WebMarketéři v našich článcích v minulosti a byli ohromeni tím, jak se v prvních dnech pandemie v roce 2020 obrátili k online vzdělávání a workshopům pro místní podniky.

WebMarketéři postupují od úspěchu k úspěchu, posouvají se proti proudu práce s většími klienty a většími rozpočty. Generální ředitel agentury Kyle Smendziuk si nevšiml žádného nárůstu odchodu klientů nebo škrtů v rozpočtu a zaznamenal stálý úspěch od jejich specializovaného prodejního týmu a reklamy.

“Přecházíme k práci s většími klienty, jejichž rozpočty nejsou ovlivněny (alespoň) a kteří jsou obvykle méně ovlivněni ekonomickými změnami. Právě teď zůstaly naše prodeje konzistentní a stabilní, jako kdy byly.”

WebMarketeři se v poslední době zaměřují na více příchozích a méně odchozích aktivit a také více prosazují partnerství a přidružené společnosti.

Zaměřují se také více na vysoce hodnotné kontaktní body a větší frekvenci komunikace s klienty, protože pracují s klienty, kteří si ze strategických důvodů vybrali agenturu místo zaměstnance digitálního marketingu, a proto to potřebují posílit jako správný krok od vztah a hledisko výsledků.

Kyleův výhled do roku 2023 je smíšený. Věří, že středně velké agentury budou i nadále uspět a růst, ale menší týmy o 1 až 5 lidech to budou považovat za těžší.

Číst:  Jak marketingové agentury AI poskytují právním firmám konkurenční výhodu

Zvýšit udržení zaměstnanců

Andy Crestodina, Orbit Media Studios

Orbit Media Studios je cenami ověnčená firma zabývající se webovým designem se sídlem v Chicagu a hrdým BCorp. Andy Crestodina je spoluzakladatel agentury a viděl to všechno, protože agentura byla založena před více než 21 lety.

Andyho výhled je pro zbytek roku 2022 poměrně pozitivní, ale podléhá tomu, jak agentury hledají nové obchody a kam se zaměřují:

“Většině digitálních agentur se ve druhé polovině roku povede dobře, zejména těm, které mají silný marketing, dobrou pověst a různorodou klientskou základnu. Agentury, které spoléhají na PPC pro potenciální zákazníky nebo se zaměřují na propadající vertikálu, budou mít potíže.”

Andy říká, že v letošním roce nedávno zvýšili své sazby, a říká, že vzhledem k tomu, co účtují jejich konkurenti, to bylo už dávno.

“Je důležitý čas udržet vysoké sazby i využití, protože to vám umožní udržet vysoké platy a bonusy. Je to konkurenční trh práce a my potřebujeme zůstat konkurenceschopní.”

Je to dobrý bod na současném napjatém trhu práce. Ačkoli Andy říká, že kultura a pracovní spokojenost jsou pravděpodobně důležitější než plat, na penězích záleží, a to ještě více na nejistém trhu.

Sdílejte konverzní strategie s klienty

Rebekah Edwardsová, Clara

Clara je SEO agentura se sídlem v Nashvillu. Spoluzakladatelka a generální ředitelka Rebekah Edwards si všimla malé změny v tom, jak klienti zvažují nové smlouvy s některými stávajícími klienty, kteří vyjadřují finanční obavy ohledně plnění budoucích plateb, ale zatím jsou stále v cíli. Aby držela krok s inflací, agentura nedávno zvýšila své sazby o 12 %.

Jako SEO agentura obvykle existuje několik měsíců mezi aktivitou SEO a výsledky. Vzhledem k nejistotě trhu to může pro některé klienty představovat větší riziko.

“Současné podmínky na trhu mě znepokojují novými obchody, ale mám dobrý pocit ze současného udržení klientů. Výsledky, které naši klienti vidí, jsou z velké části dostatečně významné a přinášejí dostatek nových obchodů, které opravňují pokračovat ve spolupráci s námi.”

V reakci na to tým Clara zvyšuje komunikaci a v měsíčních aktualizacích znovu zdůrazňuje hodnotu své práce. Kritičtěji také přemýšlejí o tom, jak mohou zvýšit nejen návštěvnost svých klientů, ale také míru konverze na webu. Agentura již začala sdílet postřehy a nápady s klienty a aktivně vyvíjet kreativní řešení.

Rebekah také poukazuje na to, že pokračující změny legislativy týkající se osobních údajů a způsobu zobrazování reklam znamenají, že příchozí marketing, jako je obsah a SEO, budou i nadále relevantnější.

“V minulosti se některé firmy, se kterými jsme diskutovali o spolupráci, nakonec rozhodly vrhnout svůj rozpočet výhradně na PPC, protože je to rychlejší výhra – ale tato výhoda už nebude tak ořezaná.”

Rebekah je optimistická ohledně roku 2023 a dále. Současnou nejistotu na trhu považuje za krátkodobý opatrný „reset“ ekonomiky, který nás má dostat zpět do předpandemických podmínek.

Zvyšte návratnost investic během ekonomické nejistoty

Andrew Jackson, North Shore Digital

Digitální agentura se sídlem v severním Vancouveru, North Shore Digital je digitální agentura, která pracuje s klienty ve 4 hlavních vertikálách: domácí služby, finanční služby, školy a zdravotnické praxe.

Andrew Jackson je generální ředitel a zakladatel agentury. Zmínil se, že nezaznamenali žádné problémy se škrty v rozpočtech nebo odchodem klientů vzhledem k tomu, že odvětví, která obsluhují, jsou poněkud odolnější vůči recesi a primárně spolupracují s většími malými a středními podniky s příjmy nad 1 milion USD ročně. Andrew řekl, že i klienti s nižšími příjmy by měli mít na marketing ročně 50 000 až 100 000 dolarů.

“V dobách recese našim klientům radíme, aby nadále utráceli za marketing, protože jejich investice mohou velmi dobře jít dále, když se konkurence stáhne.”

Andrew uvedl příklad služby Google Ads, kdy klienti nabízejí ceny v reálném čase proti konkurentům za kliknutí, zobrazení a konverze. Pokud konkurenti sníží výdaje na Google Ads kvůli úsporným opatřením, sníží to poptávku po kliknutí na klíčová slova, což vede k lepší návratnosti investic pro inzerenty. Společnost North Shore Digital vyvinula kalkulačku konverze ROI, kterou používají k podrobnému sledování.

Číst:  Reakce na zprávy přicházejí i pro WhatsApp

Agentura je v současné fázi růstu a každý rok přibližně zdvojnásobila své příjmy. Jsou na dobré cestě, aby se s tím znovu setkali v roce 2022. Z tohoto důvodu Andrew velmi doufá ve 2. polovinu roku 2022 a také má na zbytek roku připravené veletrhy a akce.

Při pohledu do roku 2023 Andrew zdůrazňuje, že i když se klienti rozhodnou utrácet zpět, je jejich úkolem jako odpovědných vlastníků agentur zajistit, aby se přizpůsobili nezbytným službám a ne věcem, které lze snížit z rozpočtu.

“Pokud dojde k recesi, chceme být superhrdinou, který pohání malé podniky, se kterými spolupracujeme, na druhou stranu v lepším stavu, než když do ní vstoupili.”

Usnadněte komunitní školení a podporu

Joseph S. Kahn, Hum JAM

Hum JAM je digitální agentura se sídlem v Atlantě a San Diegu se specializací na SEO. Joseph S. Kahn je prezidentem Hum JAM a vidí, že se trh začíná posouvat. Stejně jako mnoho podniků začaly zvyšovat ceny služeb v důsledku obecně vyšších nákladů.

“Vidíme, že klienti trochu více tlačí na zvyšování cen. Jejich náklady rostou, takže nejsou spokojeni s tím, že naši také nemají co očekávat, pokud jde o služby navíc.”

Joseph dodal, že Hum JAM obrací svou pozornost od komunikace 1-na-1 s klienty k přístupu 1-to-many a nabízí ‘Community Circle’ zahrnující školení a podporu. To agentuře umožňuje doplnit jejich potřebu dalších klientů přesunem do komunity a školením trhu.

Posun k interním projektům

James Oliver, Evolved Toaster

Vyvinutý toustovač je malá kreativní digitální agentura se sídlem ve Spojeném království. Ředitel agentury James Oliver si v letošním roce všiml nárůstu odchodu klientů a v důsledku toho se začal zaměřovat na vlastní interní projekty: webové stránky affiliate marketingu.

Agentura se specializuje na SEO projekty a James je pragmatický, pokud jde o napětí mezi očekáváními klientů, kdy mohou být rozpočty napjaté, vs. dlouhodobý výhled potřebný při realizaci návratnosti investic ze SEO aktivit.

“Vždy existuje poptávka po marketingových službách. Vzhledem k tomu, že SEO trvá několik měsíců, než se nastartuje, očekáváme, že bude více klientů proudit, protože očekávají rychlejší výsledky.”

James také očekává, že se podmínky na trhu v roce 2023 zhorší navzdory skutečnosti, že vždy bude poptávka po marketingových a SEO službách.

Agenturní trh práce

Navzdory poklesu marketingových rozpočtů nedávná analýza od Jaye Pattisalla, hlavního analytika společnosti Forrester, ukazuje téměř rekordní úroveň zaměstnávání agentur v USA (zejména reklamních agentur), jak uvádí americký úřad pro statistiku práce.

“Navzdory rostoucí inflaci, obavám z recese a propouštění technologických společností zůstává růst pracovních míst v reklamním průmyslu v USA silný.”

Když se ponoří do dat, Jay si všimne, že nárůst pracovních míst v reklamních agenturách přišel na úkor tradičnějších oblastí v širším odvětví. Zaznamenal pokles pracovních míst napříč agenturami přímého marketingu a službami distribuce reklamních materiálů. Navzdory tomu, že průmysl reklamních agentur je v současnosti na vysoké úrovni, Jay varuje:

“Akciový trh a reklamní trh spolu nezůstanou dlouho v rozporu. Rostoucí úrokové sazby, klesající spotřebitelská důvěra a nevyhnutelné škrty v marketingu nakonec toto odvětví doženou.”

Majitelům agentur Jay navrhuje řešení, jak si udržet klienty v těžkých ekonomických časech, přejít od modelu zúčtovatelných hodin k modelu založenému na výsledcích, kdy jsou agentury odměňovány za výsledky/obchodní cíle, kterých dosahují. Mnoho digitálních agentur tento přechod provedlo před lety, aby se postaraly o malé a střední podniky a střední podniky, které jsou obecně více zaměřeny na cenu.

Obchodní důvěra spotřebitelů (nebo její nedostatek)

Vliv vyšších cen na důvěru spotřebitelů negativně ovlivnil mnoho podniků, což zase negativně ovlivnilo digitální agentury, které se potýkají s vyšším odchodem klientů a sníženými rozpočty na marketing. Existují však zajímavé nuance a výjimky.

Číst:  Co jsou značky v Mailchimpu a jak je používat

Mluvili jsme se Sarah M. Campbell, GVP Brand & Experience Strategy v jedné z největších světových interaktivních agentur, Žiletka (součást skupiny Publicis Groupe). Analyzuje důvěru spotřebitelů a efekty toku na podniky. Sarah nastínila 3 hlavní poznatky z rozsáhlého výzkumu agentury:

1. Zotavení ve tvaru K

Zatímco se diskutuje o tom, zda směřujeme do recese, či nikoli, obnova pandemie připomíná to, co je známo jako zotavení ve tvaru Kkde se některým sektorům a lidem, kterým se před pandemií dařilo dobře, vede ještě lépe, zatímco ti, kterým se dařilo okrajově, mají největší problémy.

“Oživení ve tvaru K také není krátkodobou reakcí; mají tendenci zvětšovat stávající společenské a ekonomické tlaky, aby vytvořily ještě větší mezeru ve stávajících rozdílech.”

Sarah uvedla jako příklad zvýšení mezd: zatímco hodinoví pracovníci zaznamenali meziroční nárůst o 5,6 %, to neodpovídalo míře inflace, která se aktuálně pohybuje kolem 8,5 %vytváří ekonomickou pozici, jejíž překonání je náročnější.

2. Ať děláte cokoli, nechoďte do tmy

Jak jsme již zmínili v tomto článku, snížení výdajů na marketing je často první akcí, kterou marketéři podniknou během hospodářského poklesu. Sarah říká, že Razorfish varuje své klienty před přílišnou reakční reakcí.

“Krátkodobé úspory na marketingových výdajích mohou umožnit konkurenci proniknout a poškodit jakýkoli těžce vydělaný kapitál získaný během splachovacích časů.”

Podle výzkumné poradenské společnosti zaznamenalo 60 % značek poté, co se na šest měsíců nebo déle setmělo, významný pokles klíčových metrik. Kantar Millward Brown.

Sarah také říká, že vybudování a udržování solidní přítomnosti zajišťuje a podporuje silnou hodnotu značky a příležitost těžit z nového publika, které zůstalo pozadu, protože ostatní značky potemněly.

3. Nyní je čas na experimentování

Během hospodářského poklesu může být obtížné předvídat chování spotřebitelů. Nestabilita může způsobit, že spotřebitelé sáhnou po značkách, které znají a kterým důvěřují, ale je také mnohem pravděpodobnější, že sáhnou po konkurentech.

Změna byla nejen běžná během pandemie, ale při průzkumu spotřebitelé uvedli, že budou ve svém chování ke změně pokračovat i po pandemii: nejen na základě dostupnosti, ale také na novince.

“Po péči o své věrné zákazníky je příležitost v dalším zkoumání. Vědomí, že spotřebitelé přecházejí častěji než obvykle, je příležitostí pro značky testovat a učit se s novým publikem, zprávami a mediálními přístupy.”

Tyto postřehy od Razorfish pomáhají připravit scénu pro informované rozhovory mezi agenturou a klienty ve 2. polovině roku 2022. Spíše než aby se podniky stahovaly zpět, je to pro některé čas příležitostí a je úlohou agentur pomoci svým klientům provázet současnou ekonomickou situaci. dynamika.

Celkem

Z rozhovorů s odborníky z oboru a zakladateli agentur jsme se naučili, že jsou odolní a je mezi nimi určitě více pozitivity navzdory současnému ekonomickému chmuru.

Realita je taková, že podniky stále potřebují uvádět na trh témata a prodávat své produkty a služby. Agentury budou vždy hrát roli. Záleží však na konkrétních liniích služeb a na tom, zda mohou podpořit krátkodobou realizaci návratnosti investic, stejně jako mezeru v oboru. Jak již bylo řečeno, odborné poradenství pro klienty, které má pomoci překonat jakýkoli ekonomický pokles, bude směřovat pouze k posílení vztahů s klienty, a tedy k udržení klientů.

Samozřejmě, že některé podniky projdou jakýmkoli hospodářským poklesem bez úhony, ale pro agentury, které zažijí odchod klientů nebo škrty v rozpočtu, jde o to, jak můžete stále hrát důležitou roli v podnikání klienta a jak je dokážete přes tento pokles řídit. Pokud byste se chtěli podělit o své myšlenky, rádi bychom od vás slyšeli. Kontaktujte nás na Twitteru @seoptimer.