Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

Recenze Google: Jak psát, získávat další a upravovat recenze

Recenze Google: Jak psát, získávat další a upravovat recenze

Recenze Google hrají klíčovou roli při utváření online pověsti vaší firmy, protože ovlivňují rozhodování spotřebitelů a dokonce zlepšují hodnocení ve vyhledávačích. Naučit se psát efektivní recenze, povzbuzovat více zákaznických recenzí a upravovat stávající recenze je zásadní pro podniky, které se snaží maximalizovat svou digitální stopu. Všichni chceme pro naše podnikání úspěch, a proto vám ukážeme, jak ovládat recenze Google a jak je můžete využít ke zvýšení online viditelnosti vaší firmy.

Co je recenze Google?

Recenze na Googlu je recenze napsaná uživatelem nebo spotřebitelem vašeho produktu nebo služby, kterou zanechá na Googlu o vaší firmě, produktu nebo službách. Recenze Google se zobrazují ve vyhledávání v aplikaci Mapy Google, jsou integrovány do služby Moje firma na Googlu a zobrazují se vedle firemního profilu Google ve výsledcích Map a Vyhledávání Google.

Když na Googlu zanecháte recenzi o své zkušenosti s produktem, poskytne potenciálním zákazníkům užitečné informace o kvalitě daného produktu, což ovlivní jejich rozhodnutí o koupi produktu.

Proč jsou pro firmu důležité recenze Google?

Existuje několik důvodů, proč jsou recenze Google pro firmu důležité. Mohou ovlivnit rozhodování spotřebitelů, ovlivnit hodnocení ve vyhledávačích, zlepšit viditelnost online a poskytnout cennou zpětnou vazbu, kterou můžete použít ke zlepšení svého produktu.

Pozitivní recenze jsou zásadní pro budování důvěry a důvěryhodnosti, přilákání více zákazníků a v konečném důsledku zvýšení tržeb vaší firmy. Ve srovnání s tím mohou negativní recenze odradit nové zákazníky a v konečném důsledku snížit tržby. Když však negativní recenzi na Googlu zpracujete profesionálně, prokážete tím, že se vaše firma zavázala poskytovat zákazníkům služby.

Jak psát recenze Google?

Recenze můžete psát pomocí telefonu nebo počítače.

Používat počítač:

 1. Přihlaste se ke svému účtu Google.
 2. Vyhledejte na Googlu firmu, na kterou chcete napsat recenzi.
 3. Najděte řádek „Napsat recenzi“ v oblasti recenzí, která se obvykle nachází poblíž hodnocení hvězdičkami nebo na postranním panelu výsledků vyhledávání Google.
 4. Klikněte na odkaz „Napsat recenzi“.
 5. Ohodnoťte podnik od 1 do 5 hvězdiček, přičemž vyšší čísla znamenají pozitivní zkušenost a následně i pozitivnější recenzi.
 6. Napište o své zkušenosti do pole recenze.
 7. Kliknutím na „Přidat příspěvek“ odešlete svou recenzi.
 8. Pamatujte, že recenzi můžete vždy smazat, pokud společnost váš problém vyřešila. Věř mi; hodně to pro ně bude znamenat, když smažete negativní recenze Google o firmě.
Číst:  Vyplatí se v roce 2024 stále používat Google Ads? Verdikt

Používání Map Google v telefonu:

 1. Otevřete v telefonu aplikaci Mapy Google.
 2. Vyhledejte firmu, na kterou chcete napsat recenzi.
 3. Klikněte na místo nebo adresu z výsledku vyhledávání.
 4. Přejděte dolů a najděte sekci Recenze.
 5. Klikněte na tlačítko „Zkontrolovat“.
 6. Ohodnoťte podnik výběrem počtu hvězdiček, které chcete udělit, a napište svou recenzi do pole přímo pod hodnocením hvězdičkami.
 7. Kliknutím na „Přidat příspěvek“ odešlete svou recenzi.

Měli by majitelé firem reagovat na všechny recenze?

Ano, pro majitele firmy by mělo být prioritou reagovat na pozitivní i negativní recenze. Když odpovíte na kladné recenze, vyjadřujete tím uznání spokojeným zákazníkům a může je povzbudit k návratu. Je to také skvělý způsob, jak udržet pozitivní vztah se zákazníky a zvýšit jejich loajalitu.

Totéž lze říci o negativních recenzích. Když budete negativní zpětnou vazbu řešit profesionálně, můžete pomoci vyřešit obavy zákazníků a potenciálně změnit negativní zkušenost v pozitivní. Ukazuje také ostatním potenciálním zákazníkům, že vaší firmě záleží na spokojenosti zákazníků a je ochoten řešit jakékoli problémy, které nastanou – je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak vybudovat důvěru v nové zákazníky.

Jak získat více recenzí Google?

Zde je několik tipů, které se mi osvědčily při získávání dalších recenzí Google:

 • Zeptejte se zákazníků na recenze: Toto je nejjednodušší způsob, jak získat více recenzí. Můžete jednoduše oslovit zákazníky a požádat je, aby napsali recenzi na Googlu. Zeptejte se jich osobně, prostřednictvím e-mailu, sociálních sítí nebo SMS.
 • Sdílejte svůj odkaz na recenzi Google: Usnadněte zákazníkovi zanechání recenzí vaší firmy na Googlu. Přidejte odkaz na svůj web, sdílejte jej prostřednictvím e-mailu a SMS nebo využijte průzkumy zpětné vazby k získání recenzí Google.
 • Odpovědět na stávající recenze: Dáte tím najevo zapojení a to, že si vážíte jejich zpětné vazby, což je může povzbudit, aby zanechali více recenzí.
 • Používejte profesionální služby správy reputace: Platformy jako Google Alerts nabízejí nástroje, které vám pomohou spravujte své recenze a získejte další recenze.
 • Buď hodný: Poskytování vynikajících služeb zákazníkům může vést k pozitivnějším recenzím a povzbudit zákazníky, aby vaši firmu doporučili ostatním.

Je v pořádku žádat své zákazníky o recenze?

Ano, ptát se zákazníků na recenze je běžné – dělám to pořád! Můžete se jich zeptat poté, co si zakoupí váš produkt nebo použijí vaši službu. Ujistěte se však, že to děláte eticky, aniž byste nabízeli pobídky nebo manipulovali s pozitivními recenzemi. Pokud to budete dělat eticky, zajistíte, že vaše zákaznická základna organicky poroste a že nebudete mít žádnou zpětnou reakci poskytováním pobídek, které mohou poškodit vaši pověst.

Číst:  Co je B2B SaaS? Komplexní průvodce podnikovým softwarem

Jak upravit recenze Google?

Chcete-li upravit recenzi Google, postupujte takto:

Používat počítač:

 1. Otevřete Mapy Google.
 2. Klikněte na „Menu“ se třemi vodorovnými čarami.
 3. Vyberte „Vaše příspěvky“.
 4. Klikněte na „Recenze“.
 5. Přejděte na recenzi, kterou chcete upravit, a klikněte na „Více“ se třemi tečkami vedle ní.
 6. Vyberte „Upravit recenzi“.
 7. Proveďte změny a uložte je.

Pomocí telefonu:

 • Otevřete v telefonu aplikaci Mapy Google.
 • Klepněte na tlačítko „Přispět“.
 • Přejděte na kartu „Zobrazit všechny recenze“.
 • Najděte recenzi, kterou chcete upravit, a klepněte na ni.
 • Klepněte na ikonu tří teček.
 • Vyberte „Upravit recenzi“.
 • Proveďte změny v závislosti na vašich zkušenostech a uložte je.

Poznámka: Recenzi můžete upravit nebo smazat, pouze pokud jste ji zveřejnili.

Lze negativní recenze Google smazat?

Ano, negativní recenze Google lze smazat. Aby však společnost Google zajistila spravedlivý a nezaujatý zákaznický zážitek, stanovila přísné požadavky na to, kdo může recenzi smazat. Jediní lidé, kteří mohou smazat recenze Google, jsou ti, kteří je vytvořili, a poté, co formálně odešlete společnosti Google nárok s podrobnostmi o tom, že recenze je spam nebo neslušná, požádáte o její odstranění. Nemůžete odstranit recenzi někoho jiného. Zde je skvělý návod jak odstranit recenzi Google.

Existují nástroje pro správu recenzí Google?

Naštěstí získáte nástroje, které vám pomohou spravovat vaše recenze Google. Nástroje jako Moje firma na Googlu (GMB) jsou primárním nástrojem, který Google poskytuje pro správu recenzí vaší firmy ve Vyhledávání a Mapách Google.

Zjistil jsem však, že GMB v určitých oblastech chybí, a proto jsem se obrátil na nástroje třetích stran, jako je Google Alerts. Tento nástroj je dokonalým nástrojem pro správu sociálních médií. Jakmile jej začnete používat, nebudete potřebovat žádný další nástroj. Bez námahy shromažďuje všechny interakce vašich zákazníků, jako jsou komentáře na sociálních sítích a recenze Google, do jediného, ​​snadno srozumitelného panelu. Pryč jsou doby, kdy neúnavně přeskakujete mezi účty na sociálních sítích, recenzemi Google a weby s recenzemi, abyste se zabývali recenzemi zákazníků.

Google Alerts má spoustu dalších funkcí, které vám pomohou zvýšit návratnost investic do sociálních médií, od plánování příspěvků na sociálních sítích po sociální monitorování a dokonce i analýzu konkurentů. A to jen poškrábe povrch schopností této výkonné platformy.

Jaké typy firem potřebují recenze Google?

Každá firma může vydělávat na recenzích Google, ale recenze Google jsou zvláště důležité pro místní firmy, protože mohou zlepšit své místní SEO a přilákat více zákazníků ve své oblasti. Zde jsou některé z místních firem, které mají z recenzí Google největší prospěch:

 • Restaurace a kavárny
 • Služby pro domácnost (instalatéři, elektrikáři atd.)
 • Lékařské a zdravotní služby
 • Legální služby
 • Automobilové služby
 • realitní kanceláře
 • Zábavní místa, jako jsou kina a rekreační parky
 • Hotely a penziony
 • Maloobchody
 • Fitness centra a tělocvičny
 • Kosmetické salony a lázně
 • Vzdělávací instituce
 • Místní atrakce
 • Profesionální služby (poradci, účetní atd.)
Číst:  Únik Yandex: Rozbalení toho, co by SEO měli vědět

Jaké další nástroje potřebuje firma ke správě své sociální přítomnosti?

Správa sociální přítomnosti vaší firmy je práce na plný úvazek, a proto potřebujete nástroje, které vám pomohou ji řídit efektivněji. Nástroje, které začleňuji do správy své přítomnosti na sociálních sítích, zahrnují:

 • Nástroje pro správu sociálních médií: Google Alerts je moje oblíbená aplikace pro správu mých účtů na sociálních sítích. Dělají všechno, od plánování příspěvků ke sledování interakcí a analýze výkonu napříč různými platformami sociálních médií.
 • Nástroje pro správu recenzí: Jak již bylo zmíněno, nástroje pro správu recenzí pomáhá sledovat a reagovat na recenze na různých platformách.
 • Management vztahu se zákazníky: Tyto nástroje pomáhají spravovat zákaznická data a interakce.
 • SEO nástroje: Nástroje jako SEMrush a Ahrefs vám pomohou optimalizovat váš online obsah pro lepší výsledky vyhledávačů.
 • Tvorba obsahu: Pokud potřebujete na sociální média zveřejňovat velké množství obsahu, potřebujete nástroj, který vám pomůže vytvořit poutavý vizuální obsah. Pro tuto práci doporučuji Canva.

Existují jiné stránky s recenzemi kromě Googlu?

Ano, některé z nejoblíbenějších webů s recenzemi kromě Google zahrnují:

 • Yelp, G2 a Trustpilot – Různé podniky
 • TripAdvisor – Pomáháme s cestováním a restauracemi
 • Amazon a Facebook – Pro produkty
 • Zomato – Další web s recenzemi pro restaurace
 • Skleněné dveře – Stránky s recenzemi pro zaměstnavatele
 • Seznam Angie – Pro poskytovatele služeb, jako jsou instalatéři

Často kladené otázky

Který web s recenzemi je nejoblíbenější?

Nejoblíbenější web s recenzemi je Google. Díky třem čtvrtinám všech online recenzí zveřejněných na Googlu se stal hlavní platformou pro online recenze.

Přinášejí Recenze Google vyšší prodeje?

Ano, zákazníci si s větší pravděpodobností koupí váš produkt, pokud na Googlu uvidí pozitivní recenze vaší firmy. Pomáhá také se SEO – čím pozitivnější recenze na Googlu máte, tím lepší je vaše hodnocení ve vyhledávání.

Existuje nějaký typ podnikání, který nepotřebuje recenze Google?

Ne, z recenzí Google může těžit jakýkoli typ firmy, protože mohou ovlivnit prodej jakékoli firmy bez ohledu na velikost nebo obor.

Sečteno a podtrženo

Zvládnutí recenzí Google – vědět, jak psát dobré recenze, více jich povzbudit a pochopit, jak souvisí s viditelností vaší firmy – je pro vaši firmu v tomto digitálním věku zásadní změnou. Kromě toho můžete použít nástroje jako Google Alerts dále využít sílu zpětné vazby od zákazníků k vybudování pozitivní online pověsti a posílení zapojení zákazníků. Pokud máte zájem používat tento výkonný nástroj, neváhejte nás kontaktovat. Byla to pro mě změna hry a může být i pro vás!