Zpeněžujte své Blogy a Gadgety: Tipy pro Experty na SEO, Sociální Sítě a Affiliate Marketing

RIP Windows Phone, povídka

RIP Windows Phone, povídka

Stačil jednoduchý tweet ukončit historii Windows Phone ve světě mobilních operačních systémů. Příběh, který se odvíjel se vzestupy a pády sedm let. Láska mezi uživateli a mobilním operačním systémem, který nikdy oficiálně nevzkvétal, i když na krátkou dobu (prosinec 2013) v Itálii používalo Windows Phone 7 nebo Windows Phone 8 až 17 % smartphonů. smrt Windows Phone 8.1 bylo oficiálně uvedeno 8. října 2017 řadou tweetů podepsaných Joe Belfiorem, Corporate Vice President, Operating Systems Group ve společnosti Microsoft, přičemž odpovídal na otázky uživatelů: první oznámil ukončení podpory platformy Microsoftem, zatímco poslední vysvětlil důvody, které vedly k tomuto bolestnému rozhodnutí. Windows Phone už není pro Microsoft ekonomicky udržitelný: počet uživatelů je redukován na naprosté minimum a podpora vývoje nových aplikací a práce softwarových domů je nákladem, který se nevrací. Jediným možným rozhodnutím je konec podpory pro mobilní platformu.

Joe Belfiore však chtěl uklidnit ty, kteří stále používají smartphone založený na Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile: bezpečnostní aktualizace budou stále vydány zatímco chyby budou opraveny. Jediné, co bude ukončeno, je vývoj nových funkcí. .

Windows Phone 8.1 nikdy neprorazil, ale přesto se dokázal zapsat do srdcí uživatelů. Mnozí věří, že nejnovější verze Windows Phone je lepší než Android a iOS, zejména z hlediska použitelnosti. I při používání smartphonů s nižšími specifikacemi (například Lumia 520) se uživatelé jen zřídka setkali s problémy z hlediska výkonu. Schopnost přizpůsobit se různým smartphonům, která je v panoramatu mobilních operačních systémů prakticky jedinečná. Microsoft se také zaměřil na vývoj špičkových smartphonů, jako je např Lumia 920, která představuje velmi zajímavý fotografický sektor a dokáže pořizovat kvalitní snímky. Tady jsi stručná historie, která vedla k vypnutí Windows Phone.

Číst:  Nejlepší nejlepší bezplatný torrentový software pro Mac v roce 2024

Úsvit nového začátku: Windows Phone 7

Po úspěchu Apple s iOS a Google s Androidem chtěl Microsoft vyvinout i vlastní mobilní operační systém. Redmondská společnost již měla v tomto sektoru určité zkušenosti a na počátku 21. století vyvinula Windows Mobile, operační systém přítomný v mnoha PDA, skutečných předchůdcích chytrých telefonů. A Windows Mobile byl základ, ze kterého Microsoft začal vyvíjet Windows Phone 7. Cílem redmondské společnosti je vytvořit mobilní operační systém, který se snadno používá a umožňuje uživatelům maximálně využít funkčnost dotykové obrazovky.

Windows Phone 7 oficiálně vychází v roce 2010, ale uživatelé okamžitě narazili na některé problémy při používání. Například není možné zkopírovat text a vložit jej na kartu a také mobilní operační systém s sebou přináší problémy, které již ve Windows Mobile existují. Aby se usnadnilo masové rozšíření Windows Phone 7, Microsoft přijímá stejný obchodní model, jaký se používá pro ostatní OS společnosti Redmond. Ve skutečnosti je to chyba, která staví Windows Phone 7 do velkých potíží.

Windows Phone 8 přichází

O dva roky později se Microsoft rozhodl uvést na trh Windows Phone 8, nová verze mobilního operačního systému založeného tentokrát na jádře Windows NT. Základem pro vývoj funkcí již není Windows Mobile, ale počítačový operační systém Windows 8. Volba se ukazuje jako dobrá a umožňuje Microsoftu vytvořit jedinečné prostředí mezi počítači, notebooky, smartphony, tablety a konzole, které používají společný operační systém.

Číst:  Oprava BSOD zjištěného porušení ověřovače ovladače ve Windows 10/11

windows phone 8

Windows Phone 8 představuje stejné uživatelské rozhraní, které charakterizuje operační systém počítače: ty, které kralují, jsou živé dlaždice, „čtverečky“, které umožňují přímý přístup k aplikacím nebo sekcím ve smartphonu. Pokud se Windows 8 setká s velkou kritikou ze strany uživatelů, totéž se nestane Windows Phone 8, který pomalu zvyšuje svůj podíl na trhu.

Jediný skutečný problém se týká kompatibilita se smartphony určenými pro Windows Phone 7. Jelikož jsou založeny na dvou různých jádrech, není možné upgradovat z jednoho operačního systému na druhý, což nutí majitele smartphonu s Windows Phone 7 ke koupi nového telefonu.

Lumia 520 a Lumia 920

lumia windows telefon

Příchod Windows Phone 8 doprovází také vydání nových smartphonů navržený speciálně pro mobilní operační systém. The Lumia 520 a Lumia 920 pravděpodobně představují dva nejlepší smartphony pro Windows Phone 8 vydané v posledních letech. Lumia 520 je entry-level vhodná pro ty, kteří hledají smartphone, který plní hlavní funkce velmi dobře (volání a odesílání zpráv), ale který toho nemůže nabídnout o moc víc. The Lumia 920na druhou stranu je skutečným vrcholem nabídky, díky kterému je fotografický sektor jeho silnou stránkou.

Po dvouleté spolupráci Microsoft v září 2013 oznámil koupi divize Devices & Services společnosti Nokia na částku přesahující 5 miliard eur. Akvizice byla oficiálně dokončena v dubnu 2014, tedy v roce, kdy byla také vydána verze 8.1 Windows Phone což s sebou přináší mnoho nových funkcí z hlediska funkčnosti (hlasová asistentka Cortana, přidání centra akcí a swype na klávesnici Word Flow). Období mezi roky 2013 a 2014 je nejlepší z pohledu výsledků u Microsoftu a Windows Phone 8.1: Každý rok se prodá několik milionů smartphonů a v některých zemích Lumie převyšují počet iPhonů. Ale je to jen záblesk. Od roku 2014 docházelo k pomalému poklesu, také kvůli špatné podpoře ze strany vývojářů Microsoftu.

Číst:  Co je skimmer

Windows 10 Mobile

S příchod Windows 10Redmondská společnost rovněž uvádí na trh novou verzi mobilního operačního systému, která se však rozhodla ukončit její provoz Windows Phone a uvolněte cestu Windows 10 Mobile. Jádro použité pro vývoj je stejné, ale cílem je přiblížit grafické rozhraní novému počítačovému OS. Windows 10 Mobile ale nedosáhl takového úspěchu jako jeho předchůdce a doprovází Microsoft z mobilního světa. Jak demonstrují nové strategie redmondské společnosti, kde mají chytré telefony nyní podružnou roli.

Tam konec podpory pro Windows Phone 8.1 a Windows 10 Mobile je to jen první krok, který Microsoft posune dál a dál od mobilního světa, pokud se tak nerozhodne státní převrat vrátit se s telefonem Surface Phone.

11. října 2017

Od společnosti Cultur-e